Frumuseti in miniatura (Toddlers & Tiaras)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxx26 spune:

Nu mi se pare normal sa fortezi copilul sa faca ceva ce ti-ar placea tie sau doar pentru a obtine anumite beneficii financiare. Ok, sunt de acord, poate il indrumi cand este mic spre diverse activitati, dar in scurt timp poti sa vezi daca ii plac sau nu. De ce sa duci copilul la nu stiu ce antrenamente sau meditatii sau mai stiu eu ce...daca de fiecare data trebuie dus taras, cu urlete si capsa pusa...pentru ca e mic si nu stie el ce e bine? pentru ca o sa multumeasca mai tarziu? aberant. Copilul are sau nu are atractie pentru anumite domenii.Niciodata nu am fost de acord cu parintii care isi forteaza copiii sa faca anumite lucruri pentru ca asa vor ei sau pt a-si rezolva numite frustrari ("sa faca copilul meu ceva ce eu mi-am dorit, dar nu am avut posibilitatea")...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blue eyes spune:

Am observat ca mamele fetitelor sunt (aproape) toate grase si fara urma de stil.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ErAs3R spune:

Ok, o sa fiu mai carcotas. Acest show merita: http://i28.photobucket.com/albums/c218/beefgir/105.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chiccutza spune:

Citat:
citat din mesajul lui ErAs3R

Ok, o sa fiu mai carcotas. Acest show merita: http://i28.photobucket.com/albums/c218/beefgir/105.png

When ignorance reigns, life is lost.

poate ne explici si ce inseamna.eu una n-am inteles ce este.

MAMA DE FEDE(6 nov. 2001) SI DANI(17 feb.2005)
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marutzu spune:

dar culmea e ca fetitele kiar voiau...erau cumva parca setate de mamele lor ce pareau totusi frustrate de nerealizarile lor...erau mai mult casnice! "cica" din mcauza ca se okupau numai de fetita..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Am prins si eu 3 sau 4 emisiuni. In una dintre ele era o mama care a povestit razand ca la ultimul concurs la care a participat fiica ei ( copilul avea vreo 7 ani) a catigat doar locul 2 si era atat de nervoasa ca atunci cand a ajun in parcare a dat cu coronita de pamant i a calcat-o cu masina suuuper!
M-am uitat si la fratii "vedetelor". Saracii au o mimica si niste gesturi de-ti vine sa ii iei in brate si sa plangi, era un baiat (am aflat ulterior ca era "prietenul" concurentei), cand l-am vazut cum ta i-am pus prietenului meu ca asa arata de parca daca i-ar da cineva o mitraliera ar rade toata sala aia de pe fata pamantului...

***Fur is for petting**
http://www.flickr.com/photos/greecky/?saved=1

http:/www.4animals.ro/ajuta.html/ www.adoptiicaini.ro www.adoptiipisici.ro
www.accesoriisihaine.blogspot.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Citat:
citat din mesajul lui blue eyes

Am observat ca mamele fetitelor sunt (aproape) toate grase si fara urma de stil.

Cadoul potrivit pentru o femeie? Descopera-i feminitatea!
Cadoul potrivit pentru un barbat? Apreciaza-i masculinitatea!
Cadoul potrivit pentru un copil? Lasa-i copilaria!
_



Si mie tot asta mi-a sarit in ochi...

www.obiectiverealiste.blogspot.com" target="_blank">Blogul grasei
www.bijuteriiandroix.page.tl" target="_blank">Androix Bijoux

Niste copii si toti copiii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madyrizi spune:

eu sunt mamica de baieti, dar ma uit cu greata la acest show. uneori nu mai suport si schimb canalul. cred ca natiunea asta care se lauda cu politia animalelor ar trebui sa infiinteze si o sectie pentru mamicile animalice. n-am vazut asa porcarie niciodata. si cand le vad asa de mandre de ele imi vine sa le iau la bataie. cand vad copilasii aceia intinsi pe scaune si dorm, chinuiti cu tot felul de porcarii pe care nici femeile adulte nu le folosesc, imi vine rau de atata rautate si joasa speta.
asta e parerea mea.

Mami de www.pregnancy-duedate.com/tickers/z7m2069icppvwhff.png" target="_blank">Mihai siwww.pregnancy-duedate.com/tickers/3n5z7sh3szzc8t5z.png" target="_blank">Alex
AlexsiMihai
AlexsiMihai
www.dianalaura.wblog.ro
veniti ALBUMUL MEU
pt. Alexandru Hapaleti si alti copii
am nevoie de voturi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulix spune:

Nu am vazut niciun episod din aceasta show, dar analizand pozele mi s-a parut ca e de plans ceea ce li se intampla acestor fetite. Sunt atat de mici si sigur multe dintre ele nu inteleg ce se intampla in jurul lor. Si toate astea pt. ce? Pt. bunul plac al unor parinti nebuni carora nu le pasa de copii lor si de copilaria acestora. Lasa-le domnule sa copilareasca, sa se joace in voie si cand vor fi mari sa decida singure daca vor sa se faca manechine ori ba.
Rusine sa le fie parintilor!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexandra spune:

Concursurile de frumusete pentru copii n-ar trebui sa existe, dupa parerea mea. Si ar trebui interzisa fardarea copiilor. Ei sunt frumosi asa cum sunt, nu vopsiti de niste mame care n-au ce face. Copiii, chiar daca nu sunt fizic deosebiti, au o alta frumusete, o frumusete cu care nu se defileaza pe podiumuri si nu se obtine prin farduri.
Am vazut un film documentar despre o asemenea fetita care participa la concurs, nu mai arata si nu se mai comporta ca un copil de 5 ani, avea deja rautatea unui adult.
In plus, aceste concursuri mi se par o invitatie pentru pedofili.

Mergi la inceput