Frumuseti in miniatura (Toddlers & Tiaras)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Am vazut acum cateva zile o parte din acest documentar. Era o fetita care spunea ca o enerveaza ca mama ei o obliga sa zambeasca iar ea nu vrea. Si cu cat ii face maica-sa mai multe semne sa zambeasca, cu atat ea se incordeaza mai tare si se infurie. Eu nu inteleg cum tu, ca mama, ai inima sa-ti obligi copilul sa faca ceva ce detesta. Ca sa nu mai spun ca sunt atat de frumoase copilele atunci cand sunt naturale, fara parul facut, neimpopotonate si nefardate!

de Maria Cornelia (20.09.2006)
Din ce in ce mai mare
Si primele perlute
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Vesnic cu Emma in suflet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana n. spune:

Am dat din intamplare peste aceasta emisune. Ce o fi in capul mamelor respective?

------------------------

www.desprecopii.com/pozeconcurs/folderview.asp?folder=clipe de vara 2010&page=9" target="_blank">daca va plac pozele noastre, votati-ne: da-1 si da-2



Dana, mami fericita de David (2 noiembrie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulix spune:

Sunt de acord ca acei copii sunt frumosi asa naturali, nefardati, neimpopotonati. Sunt niste ingerasi!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

M-am uitat la Lie to me, un serial fain, in seria 3, episodul 3 este vorba despre cum si-au pus amprenta aceste concursuri pe una dintr concurente. Superfain. :)) I-am spus prietenuui meu ca ar trebui sa il vizioneze toti parintii inainte sa isi inscrie copiii la concursurile astea.

***Fur is for petting**
http://www.flickr.com/photos/greecky/?saved=1

http:/www.4animals.ro/ajuta.html/ www.adoptiicaini.ro www.adoptiipisici.ro
www.accesoriisihaine.blogspot.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IuliaCiornei spune:

poate ca toata stralucirea concursurilor de miss este atragatoare, dar parintii nu se gandesc pe termen lung cat de nocive si de periculoase sunt pentru copii.
ar trebui ca serviciul de protectie a copilului, serviciul echivalent din fiecare stat, sa fie mai atent cu astfel de cazuri.

http://retetadelicioasa.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larasarit spune:

Stiu emisiunea si eu totusi n-as judeca parintii chiar atat de aspru. Clar ca nu e in regula..dintii falsi, bronzul fals, machiajul, gene false, peruci, participarea si la cate 5-6 astfel de concursuri intr-o singura saptamana, camera plina de zeci de astfel de trofee..Erau mamici care isi zisesera ca ele nu or sa apeleze la asa ceva dar incet incet au ajuns si la bronz fals si toate cele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Didididi spune:

Am vazut si eu o emisiune de curand. Poate nu trebuie judecati parintii prea aspru (oare?!), dar din afara eu am avut senzatia ca ma uit la o emisiune despre prostituate. Parintii au dreptul sa isi "expuna" copilasii unde vor, dar nu ar trebui sa aiba dreptul sa ii transforme in obiecte sexuale. Fetitele de 3-4 ani aveau gesturi lascive, erotice chiar. Si uite asa se mira apoi ca isi incep copii viata sexuala la 9-10 ani sau devin tinta pedofililor.

Didi si bb Mihail (22.08.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulix spune:

M-am uitat decat cateva minute la aceasta "vestita" emisiune pt. ca nu am putut mai mult... cand am vazut cum sunt de chinuiti acei copii am schimbat. Din ce am vazut am retinut o fetita care dormea pe jos , una care printre machiaje se juca cu o papusa si alta care spunea ca o enerveaza mama ei pt. ca o obliga sa zambeasca fortat. Doamne!!!! E de .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tilia spune:

Mi se pare un abuz mult MULT mai mic decat cel la care sunt supuse gimnastele, de exemplu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Matzaila_81 spune:

Si mie mi se pare un abuz.
Fetitele acelea nu sunt tratate confor varstei. In curand o sa le puna sutiene false si vata ca sa para mai mature.
Nu este normal ce se intampla.

Mergi la inceput