Ghiocei de Martie-Aprilie 2009*(76)*

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dyana27 spune:

LUANA
DRAGOS
ALMA pentru un mic ingeras fluturas

diana mami super fericit de mutunel incredibil David Gabriel 1 aprilie 2009
mutzunel mic de 5 lunite

cum am venit pe lume

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mababei spune:

Citat:
citat din mesajul lui m_monique

Mababei si ioanei ii plac cablurile. trage de ele intr-o veselie. ii mai plac si papucii. cum vede papuci o i-a la galop. cel mai tare ii plac papucii de casa ai lui andrei. cand ii prinde se lupta cu ei.

-------------------------------------------------------------------------
mami de Andrei (16.12.2006) si Ioana (03.04.2009)



Vai, dar cum am putut sa uit! Calin adora papucii mei de casa. Eu ii las la intrare in camera lui sa nu calc pe covor si cum ii vede, se avanta sa-i insface. Daca prinde unul, se lupta pentru el, nu-l da inapoi usor!

mihaela, mama de nazdravan Calin Cristian. din 14 martie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns provista spune:

multumesc petrean, dodo-pui, pisigri, denisamada, alina_n, gianina34, rivali, mababei, monnvas, dyana27 ptr urarile adresate de ziua puiului meu drag. aveti cate un o si o felie de [tort] din partea noastra.



Simona mamica dragastoasa de Dragos (28.02.2009)
dragos tea mea


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

Citat:
citat din mesajul lui andreeeea

Imi spuneti si mie, va rog, cum e cu faina de orez, cum se prepara, cum se adauga in alimente?

Andreea, mami fericita de MARIA (5 oct 2005), PETRU si NICOLAE (8 apr. 2009)


faina de orez o gasesti cu denumirea - cereale orez
noi folosim de la nestle, insa toate firmele au si aceasta varianta simpla
o folosim fie in biberonul cu lapte - cate 1-2 masuri la fiecare biberon (in 120 ml)
fie facut mai gros asa cum scrie pe pachet - se da cu lingurita

sper ca asta ai vrut sa stii
daca te interesa altceva si nu am inteles eu, te rog sa revii si lamurim tot

Gianina - mami de bebelusa Andreea - 13 aprilie 2009
avem 5 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

[quote]citat din mesajul lui provista

multumesc petrean, dodo-pui, pisigri, denisamada, alina_n, gianina34, rivali, mababei, monnvas, dyana27 ptr urarile adresate de ziua puiului meu drag. aveti cate un o si o felie de [tort] din partea noastra.



Simona mamica dragastoasa de Dragos (28.02.2009)
dragos tea mea


pai friptura sau tort?
sau e pe alese

tare as mai manca o felie de tort, mi-i asa o pofta






Gianina - mami de bebelusa Andreea - 13 aprilie 2009
avem 5 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adee spune:

Ilinca noi am luat scaunul de masa de la un magazin cu produse numai pt copii si a fost 300 lei. Am vazut si pe net, dar o varianta mai slabuta, este mai subtirel, masuta detasabila este tot din lemn, nu are centura de prindere si este mai micut in inaltime.

Dyana27 sa stii sa nu mananca chiar asa bine cum se vede in poze Legumele le mai papa, dar fructele i se par o adevarata scarbosenie si se face ca ii vine sa vomite la fiecare inghititura. Dar totusi mananaca cateva lingurite - am reusit combinatia care merge cat de cat - mar, para si pruna.



purcelusa mea mica Ariana - 24.03.2009

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns provista spune:

Citat:

pai friptura sau tort?
sau e pe alese

tare as mai manca o felie de tort, mi-i asa o pofta



Gianina - mami de bebelusa Andreea - 13 aprilie 2009
avem 5 luni


pe alese, pe alese ca e de toate

Simona mamica dragastoasa de Dragos (28.02.2009)
dragos tea mea


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyana27 spune:

v-am zis eu aseara ca prevad o noapte furtunoasa?????????? m-a terminat mutzunel rasfatzel azinoapte; a papat in disperare si pe deasupra a mai si marait de vreo 2 ori... si la 6 jumate trezire generala ca nu mai tine; macar n-a fost prea marait azi, chiar a avut momente cand s-a jucat singurel, a mai stat la el in patut.. reprize scurte, da' bune si alea; si in plus a papat un biberon plin cu piureut de fructe, aproape 140 ml; pupa mama baiatul cuminte!!! si ca sa ma laut complet, acuma rupe patul; ma bucur ca recupereaza, ca pana la 1 nu a putut sa doarma si cand a atipit a sarit in sus la un zgomot de afara... si s-a dus somnicu'; acuma face nani de 40 minute!!!!!
i-am facut si supica pentru pranz... dar mi s-a parut ca are un gust metalic de la craticioara in care am fiert-o.. deci nu-i dau azi. ma duc sa cumpar o craticioara emailata bine, special pentru papica lui, ca ma enerveaza gustul ala de la oalele de inox... care se simte daca e fiertura simpla, oricat de noua ar fi oala; voi in ce faceti supica??????

diana mami super fericit de mutunel incredibil David Gabriel 1 aprilie 2009
mutzunel mic de 5 lunite

cum am venit pe lume

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns m_monique spune:

dyana27 eu fac supa in oala sub presiune. din ratiuni de timp si gust.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 180882 spune:

CEAU MAMICUTELOR!
IMI CER SCUZE CA INTRU DOAR ACUM IN VORBA CU VOI DAR ASA A FOST SA FIE PANA ACUM DOAR V+AM URMARIT.
RAPORTEZ SI EU O NASTERE PRIN CEZARIANA LA 38 SAPT PRIN CARE A VENIT PE LUME PRINTESA NOASTRA DIANA ANDREEA DE 3 KG SI 50 CM PRIMIND NOTA 8 LA NASTERE.
ACEST EVENIMENT DEOSEBIT A AVUT LOC PE DATA DE 5 MARTIE 2009.VA ROG SA NE PUNETI SI PE NOI IN LISTUTA SI DACA REUSESC SA PLASEZ MESJUL...MAI VB.
VA PUPIC !SI AVETI GRIJA DE BEBEI!

Mergi la inceput