Ghiocei de Martie-Aprilie 2009*(76)*

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui cativ13
Ne bagam la comanda? As vrea de pe primul site dar parca nu aveau mai nimic in depozit...cum facem?


Da-da-da! Si io tot de pe primul as vrea... pai sa alcatuim comanda si ii sunam de verificare... Ma gandesc ca problema apare in mometul in care comanda ramasa (ce cerem - ce nu au) coboara sub 500ron.. Cine facem comanda?

Denisa-Madalina fericita de Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mababei spune:

Citat:
citat din mesajul lui cativ13

Ne bagam la comanda? As vrea de pe primul site dar parca nu aveau mai nimic in depozit...cum facem?

mami de Silvia Ioana



Cativ, cand am facut comanda acum vreo 10 zile, doar jumatate din cele comandate au fost pe stoc ( in cazul meu si al Pisiciigri). Daca produsul solicitat nu exista pe stoc te suna si poti sa il inlocuiesti cu altceva ( daca si ala o fi existand pe stoc), dar in scurt timp trebuie sa te hotarasti. Cum comanda comuna presupune mai multe produse ale mai multor mamici, e dificil pentru persoana care se ocupa de comanda sa dea telefon la fiecare sa spuna ce produs nu este, cu ce vrea sa-l inlocuiasca, iar pana la urma tot surprize sa gasesti in pachet. Parerea mea e ca cel mai bine e sa mearga cineva acolo la depozit. E mai usor de manageriat o comanda comuna asa, mai ales daca se dau si codurile de rezerva la produse solicitate initial si care lipsesc din stoc. Si nu te enervezi cand te trezesti cu alta marime, alta culoare sau alt produs.

M-as baga si eu la comanda cu vreo cateva produse numai ca nu ma pot ocupa de asta ca de joi incep iar munca si daca ma suna sa ma-ntrebe ce si cu ce schimb n-o sa pot vorbi de la birou, si mi-e ca iar ne pune tanti in colet ce vrea.

De cumparat se merita pentru ca produsele sunt destul de bune calitativ iar pretul e mic. Un costumas identic cu cel cumparat de mine de pe site cu 33 lei, era intr-un magazin de cartier ( deci nu la vreun mall ) 65 lei.
Pisigri , caci tu ai gasit site-ul.


mihaela, mama de nazdravan Calin Cristian. din 14 martie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Vad ca la unele scrie "stoc 0", e posibil sa lipseasca si din cele la care nu se face aceasta specificatie?

Denisa-Madalina fericita de Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Luana&Alma
Dragos

Felicitari M_monique si Mababei pentru puii harnici!

Premergator: io am unul, primit de la niste prieteni, e solid si nu se rastoarna, are jucarii si muzicuta. O sa il pun in el pe pitic, dar doar pt cateva minute pe zi; prietenii de la care l-am primit l-au folosit si ei si piticul meregeeee de zici ca are motoras la fundulet, nu pe varfuri (mie de-asta mi-e teama). Asa ca, folosit cu masura, cred ca e OK, e o distractie in plus pentru bb. Bine, de la ei am primit si centrul de activitati si cred ca l-am folosit de 10 ori ca am uitat de el. O sa vad cum reactioneaza piciul.

Mosh Craciun a aflat ca am fost cuminte si s-a hotarat sa vina, dupa ce m-a tinut in suspans cam o saptamana. Zau ca nu mi-era dor de el

Monica mami de CRISTIAN
(7.03.2009)

Asa am venit eu pe lume!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina.n spune:

Monnvas mos craciun poate voia sa-ti faca un fratior pentru chiscuta

Mami fericita!!!
Crestem mari!!!
"nu anii din viata sunt cei care conteaza, ci viata din anii tai" - A. Lincoln

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mababei spune:

Citat:
citat din mesajul lui denisamada

Vad ca la unele scrie "stoc 0", e posibil sa lipseasca si din cele la care nu se face aceasta specificatie?

Denisa-Madalina fericita de Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 )



Cred ca e posibil doar sa nu aiba marimea solicitata.
Stoc 0 ai vazut pe primul site sau pe al 2 lea ?
Pe primul site mai primesc marfa abia peste 4 sapt.


mihaela, mama de nazdravan Calin Cristian. din 14 martie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns m_monique spune:

Mababei si ioanei ii plac cablurile. trage de ele intr-o veselie. ii mai plac si papucii. cum vede papuci o i-a la galop. cel mai tare ii plac papucii de casa ai lui andrei. cand ii prinde se lupta cu ei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

Am verificat acum site-ul. Sint produse pe care mie mi le-au inlocuit si produse pe care nu le-au mai trimis deloc si NU scrie stoc zero. Deci asta nu e un indicator corect, sorry.
Sint intr-adevar mult mai ieftine, dar mie la ce surprize mi-au facut prefer sa astept sa se aprovizioneze iar, desi stiu ca dureaza mult.

Mababei, m-a sunat tipa de acolo si a facut un tambalau monstru (si eu la fel) pe motiv de retur comanda. Povestea intreaga diseara, pt curioase, acu scriu cu o mina si cu pitica in brate



If you can't say something nice, then don't say nothing at all

"In a world filled with hate,we must still dare to hope.In a world filled with anger,we must still dare to comfort.In a world filled with despair ,we must still dare to dream. And in a world filled with distrust,we must dare to believe."-Michael Jackson

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dannnah spune:

A aparut si Mara in lista, multumesc!!!
Voi ce papa le mai dati bebeilor vostri la pranz, parca nu mai am imaginatie...legume fierte, legume fierte cu carnita si branzica cu dovlecel...mai mult nu stiu! Si din lipsa de imaginatie apelez din cand in cand la borcanase..Poate ma ajutati putin. Mara mananca orice fara probleme(bineinteles ce este permis), am inceput diversificarea dupa 4 luni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns provista spune:

Citat:
citat din mesajul lui dannnah

A aparut si Mara in lista, multumesc!!!
Voi ce papa le mai dati bebeilor vostri la pranz, parca nu mai am imaginatie...legume fierte, legume fierte cu carnita si branzica cu dovlecel...mai mult nu stiu! Si din lipsa de imaginatie apelez din cand in cand la borcanase..Poate ma ajutati putin. Mara mananca orice fara probleme(bineinteles ce este permis), am inceput diversificarea dupa 4 luni.


PIREU DE DOVLEAC SI GALBENUS DE OU (DUPA 5 LUNI)
140 g de dovleac; 1 ou tare (din care pana la varsta de 1 an nu se da bebelusului decat galbenusul)
Se curata dovleacul, se elimina fibrele, samburii si, bineinteles, coaja, apoi se taie in bucati. Se fierb bucatile de dovleac in oala sub presiune.Intre timp se fierbe un ou tare.Dupa ce au fiert legumele, se scurg si se adauga galbenusul,apoi se zdrobesc toate.Se pune o bucatica de unt cat o nuca si se serveste.Reteta se prepara repede si este ideala pentru bebelusi

Piure de cartofi
Piure-ul de cartofi se poate pregati din cartofi copti in coaja sau fierti (250 g), lapte (100 g), unt (1/2 lingurita).Cartofii fierbinti se paseaza prin sita sau se zdrobesc cu furculita si amesteca cu laptele si untul. Se poate adauga si galbenus de ou sau branza de vaci.

Piure de spanac
200 g spanac, 1 lingurita zahar(optional), 5 g unt, 5 g faina, 100 ml lapte, 5 g orez, sare, lamaie.
Se spala spanacul pana apa iese curata, se scot coditele si se lasa sa se scurga. Se fierbe inabusit in zeama lui sau in bain -marie. Se toaca pe un fund de lemn. Separat, se face un sos Bechamel din 5 g unt, faina si lapte. Se pune spanacul in sos, orezul care a fost fiert separat, si se lasa sa mai fiarba putin. Se ia de pe foc si se adauga zeama de lamaie. Spanacul nu va fi consumat reancalzit, deoarece este daunator sanatatii!


Simona mamica dragastoasa de Dragos (28.02.2009)
dragos tea mea


Mergi la inceput