Bucurii de sept - oct 2006 in sarbatoare! (172)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Buna dimineata! La multi ani Tudor Alexandru si Toma! Va doresc multa sanatate si bucurii alaturi de parintii vostri!

de Maria Cornelia (20.09.2006)
Din ce in ce mai mare
Si primele perlute
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Vesnic cu Emma in suflet
PENTRU SEBI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

Am vazut ieri poze foarte frumoase cu Cosminuta (mama, ce incantata era de tinuta tipic spaniola. Monique_new, ai gasit de cumparat asa o tinuta frumoasa?

Pozici cu copilasii Tanimei, fetita mai roscatica cu ochi albastri seamana cu tati? Ai fost la mare acum la sfarsitul lui septembrie si ai prins o vreme asa frumoasa?

Pozici cu cele 3 torturi ale lui Rares. 3 si toate aratau de-li-cioa-se. Acusi vine si randul nostru.


Asa creste Maria Diana

www.phenforum.com/ticker/img,47,76,0,kg,76.5,69.1,65,/weight.png" target="_blank">Vreau sa slabesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

Ramomar, sa stii ca parul Mariei s-a mai inchis la culoare, am sa mai fac niste pozici, sa mai vedeti cum mai arata.

Itzy, ma bucur ca ati gasit o gradinita care sa va placa pentru Ana Maria. Si la noi este valabila chestia cu curentu'. Sa nu-i fie curent, mai ales Mariei, ca daca raceste???? Asta e, cum ne-am invatat organismul, asa il avem!


Asa creste Maria Diana

www.phenforum.com/ticker/img,47,76,0,kg,76.5,69.1,65,/weight.png" target="_blank">Vreau sa slabesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adriana mica spune:

Iata si www.totsites.com/tot/tudorandrei/photosS/g243326" target="_blank">pozele de la petrecerea lui Dudu.

Lexi, unii copilasi au anuntat din timp (3 la numar, colegii lui) si nasii (fetele lor, de varsta scolara nu au vrut sa participe la petrecere de pitici). Altii insa m-au sunat pe parcurs, ca au intervenit viroze (printre care si verisoara lui), iar altii au avut pur si simplu probleme de acomodare la petrecere (vecinul nostru, care a refuzat sa intre). La varsta asta sunt mici si imprevizibili, doar m-am intristat ca intentia noastra de a aduna la aceeasi petrecere rude, prieteni si colegi se pare ca nu este realizabila.

Sibylle, bine ai revenit printre noi. Eu oricum te-am mai urmarit din umbra la alte subiecte, ma bucur ca lui Vladimir i-au iesit ok analizele. As fi vrut sa te intreb, daca nu te superi, ce anume v-a facut sa incepeti investigatiile? Te intreb asta, pt ca Dudu nu a excelat niciodata la activitatile ce presupun indemanare, nici nu a preferat jocurile care solicita indemanare, iar exercitiile fizice gen sarituri cu ambele picioare inca le face cu oarece stangacie. Nu mi-am pus niciodata problema ca ar fi ceva in neregula, mi-ar prinde bine sa imi spui din experienta ta daca sunt niste criterii de varsta (cand ar trebui sa poata face anumite lucruri).

Itzy, ma bucur ca ati gasit gradi pt Ana-Maria. Va uram succes.

Tanima, exact asa se intampla si la noi: negociem din greu la baita sa ne lase sa il decalotam, dar credeam ca asta se va remedia in curand. Vad ca la voi dureaza de ceva timp, of bine macar ca stiu la ce sa ma astept.

Noi am avut ieri sedinta cu parintii la gradi, si veste buna este ca vor face intensiv limba engleza; educatoarea lor vine de la o gradi cu predare in engleza, iar in timpul saptamanii au 4 sesiuni de jocuri in engleza (2 cu o educatoare dedicata, 2 cu un vorbitor nativ de engleza). Se asteapta ca pana la sfarsitul anului sa isi insuseasca abilitatea de a forma propozitii simple, de a participa la dialoguri uzuale in engleza. Pe langa asta, mai au o ora pe saptamana de educatie a miscarii (cu o balerina profesionista) si, bineninteles, ora de muzica. Sunt multumita de programa, sa vedem cum se va pune in practica (sper ca totul sa fie sub forma de joaca, intr-o maniera care sa ii atraga pe cei mici).

Adriana, mami de Tudor alias 'Dudu'(26sept2006)

Uite ce mare am crescut...
www.totsites.com/tot/tudorandrei" target="_blank">Povestea merge mai departe...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Adriana, asa e, sunt imprevizibili la varsta asta, nu prea poti face planuri... Foarte frumoase pozele, tortul arata super iar micul pirat a crescut mult de cand nu l-am vazut dar a ramas la fel de frumos!
Itzy, mult succes papusicii la gradi. Eu sunt sigura ca se va descurca de minune!
Eu azi sunt intr-o pasa mai proasta, asa ca-mi lipseste inspiratia, nu stiu ce sa scriu...


de Maria Cornelia (20.09.2006)
Din ce in ce mai mare
Si primele perlute
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Vesnic cu Emma in suflet
PENTRU SEBI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yoannamarie spune:

Ziua buna, dragutelor!

Tzup si eu...


Mey...Mercur retrograd?! ... asta o fi cauza pentru care nimeresc numai aiurea?! Dimineatza, ne-am trezit (a se citi: sari din pat...) la 07.45...in conditiile in care, la acea ora, fii-mea trebuia sa fie, deja, in gradinita... Raliu am facut prin casa...:"Hai, Mitzu!, Hai, Si' !, Hai, Mitzu!, Hai, Si' !"... pana cand...m-am blocat....in baie......In graba...am smuls clanta de la usa... ("tat normal..." a montat-o sotul meu...in urma cu,,,cateva zile...)...Da-i urlete si "urari de bine"...marelui "meserias"... ... Pana cand...mi-am dat seama ca vorbeam singura...... Sotul, impreuna cu fii-mea, erau, cred, in drum spre gradi'... Sa fi complotat...impreuna?! Deh...dupa aproximativ jumatate de ora (timp in care am reusit sa ma calmez si racoresc cu un dus...)...am fost eliberata....iar sotul mi-a propus paturi sau carlig...in loc de usi cu...clante......Bine ca are el...solutii... ...sa nu spun idei......caci omului cu idei...i se mai spune...i.........
Mda...nush' ce program voi avea azi...deh...avand in vedere cum a inceput ziua... Pana acum...am bagat la bucatarie...si a iesit ceva bunisor...


Pentru inceput...sa felicit bucuriile...

LA MULTI ANI,


ANA- MARIA
SOFIA- ANA
DIANA- MARIA
, puiut de Xandrutza
MARIO
DARIUS- STEFAN
TUDOR alias DUDU
ANTONIO
TUDOR- ALEXANDRU
TOMA



Sa fiti sanatosi, norocosi si sa aveti o viata plina de bucurii!!!





Lexi, ...vineeeee! Ai pus gogonelele la murat?! Mi-ai facut o poftaaaaaaaaaa.......mama-mama... cred ca voi presta si eu...la cateva borcanase...(desi...nu-mi propusesem...)
Ce faaain...va mutati la casa?! Casuta cu gradina, salon etc?! Sa fie intr-un ceas bun si sa o stapaniti sanatosi!!! ... Ma bucur, enorm, pentru voi!!!
No...spune-mi, si mie, secretul... ... ''vreau, si eu, in alta tara si sa avem o casutza...faaaaaina... "....




Beatrix, Multa sanatate! hehe...ce faci, draguto?! ne profilam pe "bau-bau"?... Ai fost super simpatica... cu faza cu fularul... stiind reactia vecinei mele...imi imaginez situatia creata de tine...



Xan, , ma bucur ca ai iesit 'ieftin' cu gradinita...!
Mey...sa va traiasca mezina, sa fiti sanatosi si sa aveti putere sa o sustineti in tot ceea ce va dori sa realizeze!!!



Ramo, , bine ai revenit!
Doamne......scumpa de Patri !!! Ce o fi fost in sufletelul ei... iubita mica... Cred ca si tu ai fost distrusa...dupa conversatia cu micuta...
Multa sanatate!



Princess, baietel frumos si mamica, la fel de frumoasa!!! Absolut minunate pozicile!!! Se vede ce distractie pe cinste ati avut la ziua strumfului!!! Si... cadoul Thomas...mai ca m-as baga si eu la o joaca, printre caile ferate si podulete... Iar...despre cele trei torturi...nu mai am comentarii... Primul, cel cu figurina Alba ca zapada, mi-a adus aminte de tortuletul lui Mitzu pe care l-a avut la varsta de un an... Numai ca al ei a fost cu Cenusareasa si caleasca...... Mey...chiar mi-a placut ideea...trei anisori frumosi...trei torturi minunate!!! Sunteti de milioane!!!
Despre gradi'? Am discutat cu educatoarea...pana la urma a ramas aceeasi suma...deoarece rechizitele ar urma sa fie cumparate de la librariile Alexandria... (unde sunt destul de scumpe) ...si, nu din hipermarketuri... Cum nimeni nu a avut nimic de obiectat...eu...as fi singura care as ridica intrebari... Asa ca...nu mai spun nimic...si merg "inchis"...daca n-am comentata la sedinta...acu' e prea tarziu...



Gety, v-ati revenit, dragutelor? Ehe...acusi aveti party in familie...
Pregatiri, ceva?
ah...si, sarmalutele au fost delicioase...parca, niciodata nu mi-au iesit asa bune......
iar, masca avea doua culori: verde pe o parte...si alba pe cealalta... eu am iesit, la inaintare, cu partea verde...



Monique, mey...stai ascunsa...o perioada...si cand apari...ma "traznesti" iar, cu pozele minunate ale micutei artiste talentate... NO COMMENT!!! Da'...pe bune...de unde i-ai luat costumatia?! Ii sta super fain... Si...frate...cum pozeaza micuta...ma lasa fara cuvinte... Felicitari si un mare frumusicii dansatoare de...paso doble?!



Tanima, aveti doi copilasi minunati!!! Tare scumpi!!! Sa va traiasca!!!
Ah...sa aveti pofta la zacusca si la gemul de gutui...



Adina, cum se mai simte Alex/?
Mey...imi place ideea cu fotografiile facute de un profesionist.... Super tare!!!



Roxana, pentru gestul minunat pe care l-ai facut !!!



Adriana, imi pare rau pentru "neseriozitatea" de care au dat dovada unii invitati... Si mie mi se pare normal...ca, oriunde ai fi invitat...daca nu poti sa te prezinti...sa anunti acest lucru... e jenant sa te lasi asteptat si nici sa nu apari... ma bucur, totusi, ca, pana la urma petrecerea a fost frumoasa... si...m-a distrat Dudu cu playback-ul Zanei... super tare, pustiul!!! Perspicace...de mic...
Multa sanatate!



Itzy, sa va traiasca papusica si voi sa fiti sanatosi si mandrii de realizarile ei!
Interesanta gradinita pe care ai ales-o... bafta micutei!!!
Multa sanatate!



Dragutelor...va tzuc...o zi faina, in continuare!







Perlutzele...

www.mytickerz.com/tickers/g5982ekrufgklo7y.png" target="_blank">

Ioana, mami de fetita cu fundita

De prin viata...adunate! ""

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monique_new spune:

Citat:
citat din mesajul lui yoannamarie

Ziua buna, dragutelor!

Tzup si eu...

Mey...Mercur retrograd?! ... asta o fi cauza pentru care nimeresc numai aiurea?! Dimineatza, ne-am trezit (a se citi: sari din pat...) la 07.45...in conditiile in care, la acea ora, fii-mea trebuia sa fie, deja, in gradinita... Raliu am facut prin casa...:"Hai, Mitzu!, Hai, Si' !, Hai, Mitzu!, Hai, Si' !"... pana cand...m-am blocat....in baie......In graba...am smuls clanta de la usa... ("tat normal..." a montat-o sotul meu...in urma cu,,,cateva zile...)...Da-i urlete si "urari de bine"...marelui "meserias"... ... Pana cand...mi-am dat seama ca vorbeam singura...... Sotul, impreuna cu fii-mea, erau, cred, in drum spre gradi'... Sa fi complotat...impreuna?! Deh...dupa aproximativ jumatate de ora (timp in care am reusit sa ma calmez si racoresc cu un dus...)...am fost eliberata....iar sotul mi-a propus paturi sau carlig...in loc de usi cu...clante......Bine ca are el...solutii... ...sa nu spun idei......caci omului cu idei...i se mai spune...i.........
Mda...nush' ce program voi avea azi...deh...avand in vedere cum a inceput ziua... Pana acum...am bagat la bucatarie...si a iesit ceva bunisor...




doamne am ras cu lacrimi ...esti "criminala"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Yoanna, chiar ca esti "criminala"! Intotdeauna ma binedispun mesajele tale, oricat de suparata as fi.
Nu am pus inca gogonele, astept sa ne mutam si pe urma... Apropo de asta, multumim pentru urari dar crede-ma ca daca stiam ce stres si ce nervi ma asteapta nu ma mai bagam la asa ceva nici daca imi dadeau casa pe gratis. Ah da, salonul l-am ratat.
Monique, doar atat?

de Maria Cornelia (20.09.2006)
Din ce in ce mai mare
Si primele perlute
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Vesnic cu Emma in suflet
PENTRU SEBI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xandrutza_76 spune:

Buna! O iau incet, sunt abia la pag. 1 a acestui capitol. Narcisa mi-e bolnava, sta acasa de doua zile, cu febra si muci si tuse; in week-end tot asa a fost si cum febra nu a cedat la ce i-am dat eu, am fost la doctor si are de luat antibiotic. La ei in grupa (am sunat asistenta) erau azi dimineata doar 2 copii...

La multi ani Ana Maria, Papusica lui Itzy, sa cresti mare, sanatoasa, norocoasa! La multi ani fericiti, cu multe impliniri, Toma, pui de Eni! La multi ani Tudor Alexandru! Va doresc multa sanatate si bucurii!
Tanima, am vazut pozele cu puii tai frumosi! Am remarcat ca Miruna are perisorul mai lung ca al Dianei, imi place mult, e tare dragalasa.
Monica, e superba Cosminuta! Ce bine-i sta asa imbracata!! Am vazut si gradinita voastra, foarte bine arata! Noi platim pe zi 7 lei, dar nu mi se pare mult nici 9 cat dati voi.
Alina, tocmai vizionez pozele tale, in paralel cu ale Monicai; frumos tortuletul de la gradi. Si gradinita voastra arata bine, sa tot mergi acolo. A, nu v-am zis, la noi la camin s-a hotarat ca la aniversari parintii sa aduca bomboane. Nu torturi, prajituri, chiar daca se coc in casa.
Roxana, foarte frumos gestul tau! Si cum s-a nimerit, o femeie cu copii de aceeasi varsta cu ai tai...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xandrutza_76 spune:

Lexi, spor la mutat. Sa stii ca am pus si noi gogonele
Adriana, frumoase poze, Dudu a avut o petrecere a-ntaia! Mi-a placut tortul, foarte frumos. Interesant programul de la gradi.
Itzyshor, pupam Papusica. Ma bucur ca ati gasit gradinita pe placul vostru, acomodare rapida va dorim.
Sibylle, bine ai revenit!
Ioana, tat normal Am ras copios, citindu-ti cearsaful, hi-hi. Adevarul e ca atunci cand nu postezi, se simte ca lipseste ceva... Multumim pentru urari.
Gety, acusi va serbati si voi, cred ca de abia astepti.
Ramo, mult spor la serviciu!

Va pup, trebuie sa termin de vizionat pozele Alinei. Pe maine


Mergi la inceput