Bucurii de sept - oct 2006 in sarbatoare! (172)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Chuny spune:

LA MULTI ANI tuturor bucuriilor care implinesc 3 ani! ce repede trece timpul, cresc copiii nostri.

Roxana, ma impresioneaza felul in care gandesti si te felicit. Cred ca nu degeaba ati aparut una in calea celeilalte ... eu sper din suflet ca sansa sa fie de partea voastra si Daria sa fie cat mai bine.

De altfel am inceput sa va recitesc din umbra, urmaresc evolutia bucuriilor, dar nu prea am multe de zis despre noi. Incercam sa ne facem mari ...

Toate cele bune!

Sibylle

http://aripicarecrescinnoi.blogspot.com/

Vladimir ***** ***** Anna

www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank">MULTUMIM PT CEEA CE ATI FACUT PT SONIA




www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank"> "Cine a vazut acel licurici nu-l va uita niciodata ... i-a intrat in suflet pentru vesnicie"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Buna tuturor.
La multi ani fericiti, Ana Maria! Sa ai parte numai de bine in viata si de multa sanatate! Itzy, sa va traiasca papusica!
Roxana, o pentru gestul tau. Nu stiu cati s-ar fi intors din drum, mai ales cu un copil marait dupa ei!
Princess, acum vizionez pozicile!

de Maria Cornelia (20.09.2006)
Din ce in ce mai mare
Si primele perlute
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Vesnic cu Emma in suflet
PENTRU SEBI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adriana mica spune:

La Multi Ani tuturor sarbatoritilor! Pupici speciali pt Ana-Maria, sa fie sanatoasa si mereu voioasa!

Multumim tuturor pt urari. Nu am reusit inca sa incarc pozele, sa vedeti cum ne-am distrat noi. Pe scurt, sambata dimineata a primit cadoul de la noi, apoi seara au venit nasii in vizita. Duminica am avut petrecerea cu copii; a fost frumos, dar cu siguranta ar fi fost si mai bine daca ar fi venit toti cei pe care i-am invitat. Mi-am invatat "lectia", probabil ca la anul vom duce un animator si tort la gradi, apoi vom merge la o terasa cu familia si cu prietenii. Dudu in schimb a fost foarte incantat de petrecere si mai ales de intalnirea cu Zana Verde; o singura nedumerire are in continuare: de ce a pus tati CD-ul, si nu a cantat Zana insasi?

Astazi Dudu sta acasa; tuseste putin, la gradi este "epidemie", si colac peste pupaza dimineata avea diaree. Am amanat pe joi sa ducem tort la gradi. In schimb, avem astazi sedinta cu parintii.



Adriana, mami de Tudor alias 'Dudu'(26sept2006)

Uite ce mare am crescut...
www.totsites.com/tot/tudorandrei" target="_blank">Povestea merge mai departe...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Princess, am vazut pozele, sunt fff frumoase. Ce de torturi a avut Rares si ce bine arata toate... Un maaare de la noi pentru protagonist si mamica lui.
Adriana, ma bucur ca ati petrecut frumos. Nu te necaji pentru cei care nu au aparut...Se intampla. E drept ca frumos e sa anunte din timp ca nu vin...
Multa sanatate lui Dudu!
Yoanna? Mi-e dor de cearsaf!
Xandrutza, iar bucatarisesti?
Ramo?
Monique?
Lilina?
Itzy?
Elenia?
Mexxa?
Hai ca am strigat o parte din catalog. Daca ma invrednicesc, strig si partea a doua.

de Maria Cornelia (20.09.2006)
Din ce in ce mai mare
Si primele perlute
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Vesnic cu Emma in suflet
PENTRU SEBI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Sibylle . Sa stii ca ma gandesc des la voi.

de Maria Cornelia (20.09.2006)
Din ce in ce mai mare
Si primele perlute
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Vesnic cu Emma in suflet
PENTRU SEBI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramomar spune:

LA MULTI ANI ANA MARIA, papusik! sa cresti mare, sanatoasa, voioasa si sa ai parte numai de fericire, noroc si sanatate in viata!

lexi aici sunt, doar ca timpul ma omoara; dupa o asa absenta la birou...e vai de capul meu!
Roxana m-a impresionat mult gestul tau si coincidenta in ce priveste copilasii tai si ai betei femei.
Ma bucur ca Daria nu mai plange la gradi! e un pas inainte, inseamna ca incet incet se obisnuieste si totul va fi ok!

princess ai un baietel frumos foc (seamana cu mamica lui ), a avut petreceri si torturi pe masura!
Moni, mey ce dansatoare de salsa, rumba sau ce o mai fi am vazut! Iti ia ochii nu alta Dar cu ce ocazie ai echipat frumosetea asa frumos?

tanima am vazut si copilasii tai! doi frumosi, Miruna are o culoare tare frumoasa la par, la fel ca Maria lui Gety si a crescut asa de mult de cand nu am mai vazut-o! sa-ti traisca copii si sa va aduca multe bucurii!

Adriana imi pare rau de Dudu ca are diaree. La noi, cand se intampla (destul de rar) functioneaza foarte bine un pliculet de smecta in lapte. De al doilea nici nu mai e nevoie.
Astept pozele!

gata, fug sa-mi iau mogaldeata de la gradi


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns itzy-bitzy spune:


Si multumim pt urari! Vi le intorc si eu inzecite!

Lexi , nu puteam lipsi azi de la apel!

Eu am fost cam ocupata...deoarece am inceput operatiunea pe care ati facut-o voi acum cateva luni bune...si anume cautarea unei gradinite.
Am o revista in engleza pe care o gasesc lunar, Beijing Kids se numeste, si e distribuita gratuit pentru straini...Ei bine am luat-o la puricat....tot directorul cu gradinite, deloc putine in Beijing...Am sunat, am vorbit, am notat, am intrebat, m-am uitat si pe net la site-urile lor...In final am taiat de pe lista multe, fie erau extrem de scumpe...Cele internationale, cu predare doar in engleza, cum voiam eu, sunt 10 mii, 12 mii sau chiar 18 mii si 27 de mii de euro sau dolari pe an...Extrem de scumpe!
Eu voiam Internationala, in engleza si Montessori...
Am zis ok...Internationala nu, Montessori nu, ca tot asa scumpe sunt...cam 6-7 mii euro pe semestru...Si am ales varianta bilingva, adica jumatate de zi in engleza, si jumatate cu predarea in chineza.

Le-am taiat de pe lista una cate una...ba erau prea departe, ba terminau programul la ora 15.30...iar eu am nevoie pana la 17. Partea proasta e ca aici distantele sunt si foarte mari...Beijingul are 17 milioane de locuitori...aproape cat toata Romania...Insa fiind atat de mare, nu prea se simte aglomeratia...
Mie imi trebuie ceva aproape de noi...In general gradi astea sunt concentrate in zonele cu multi straini, diplomati, companii...etc.

Nu vreau una de stat, fiindca acolo predarea este doar in chineza...Asa incat am gasit ceva care ne-a placut amandurora, la 8-10 minute de mers cu masina. Este bilingva, fondata de un american, grupele sunt de 15-17 copii, in grupa unde ar fi Ana-Maria mai sunt alti 4 copii straini, restul pana la 15 sunt chinezi. Cea cu care fac engleza este din Noua Zeelanda si vorbeste o engleza din aia britanica foarte frumoasa...Dar la cealalta clasa de 3-4 ani, preda o tipa din SUA....mi-ar fi placut mai mult americanca, insa prefer totusi grupa cu copii straini, si pe profa asta care e mai experimentata...Asa ne-a recomandat directoarea....si le-am cunoscut si noi pe amandoua. Au 4 educatoare chinezoaice si una -native English speaker- Deci 5 la 15 copii,...e ok.

Acum ei au vacanta 2 saptamani...pe 1 oct e o sarbatoare nationala, si abia apoi o vom inscrie...va trebui de asemenea sa ii fac un control medical si analize de sange (desi doar i-am facut in tara) ca sa primim avizul ca e ok. Deci totul e in faza de proiect...daca nu gasesc altceva intre timp care sa imi placa mai mult....desi nu cred...Acum sa vedem cum va fi...ei i-a placut asa, dar sa raman si eu...Mi-au spus ca ma lasa la inceput pana se obisnuieste ...si cred ca prima luna va sta doar pana la pranz...programul e pana la 17-17.30.

Mancarea e foarte variata...Am vazut un meniu cu pozele, si cand au mancat copiii...au tavite cu separeuri asa, ca la americani in scoli...in care li se pun mai multe feluri, cate putin desigur nu mult...Totul e fiert, la steamer sau la cuptor....preparate haioase, astfeli incat sa le placa copiilor....bilute cu ochisori , gurita ... Au 3 mese si 2 gustari. Mic dejun, gustare -fructe, pranz, gustare si cina...O sa va povestesc mai mult cand vom incepe...

----------------------

Ieri i-am sarbatorit ziua cu 9 copii (romani) si 8 parinti....Am fost la un McD unde aveau si un loc de joaca....Timp de 3 ore s-au jucat si s-au simtit tare bine. Cadouri a primit o gramada...de sambata primeste intr-una, si azi , si maine s-au anuntat...asa ca pot sa-mi deschid un magazin curand ...papusi Barbie, masuta de machiaj, bucatarie, trotineta, hainute, ursi de plus, microfon cu stativ pt a canta...etc
Aseara isi canta singura La multi ani...artista lu' mami! Era 12 noaptea, calarea trotineta aia, si apoi fugea l amicrofon si canta - Muuulti ani traiascaaaa, Cine sa traiesteeee, Ana-Maria sa traiesteeee!
Noi i-am luat o bucatarie Disney - castel cu printesele, e tare incantata caci aude cum curge apa, coace la cuptor, aragazul sfaraie cand face oua...ii vorbesc Alba ca zapada si Cinderella...Toata ziua face prajituri si ma indoapa ..pe mine si pe pisicile ei...

Tortul desigur trebuia sa fie tot pisicuta...cu Hello Kitty...Asa a vrut si noroc ca am gasit undeva...ca ei nu fac asa cum se fac la noi...si nu-s asa gustoase. E doar blatul, neinsiropat, fructe bucatele cu frisca...Pe straturi asa, si deasupra frisca...dar pt copii e bun ca nu e nici prea dulce si nici gretos...pt noi adultii...e prea light. Dar cam asa le fac ei...nu seamana cu acelea bune ale noastre.
Am vrut sa ii iau unul mare, ca pentru 20 de persoane asa...nu s-a putut ca era doar marimea aia...adica micut...asa incat am comandat doua. Si iata-ne pe noi cu 2 torturi, si 3 lumanari cu cifra 3, pt ca am adus-o si pe cea din Romania (de la tortul cu Alba ca Zapada)...

A fost foarte incantata si ma bucur ca i-a placut. Singurul inconvenient e ca de sambata ii curge nasul. Am tot fost cu taxiul pe la gradinite, aici e inca f cald, si uneori umiditate mare...iar taximetristii astia circula cu geamurile deschise complet...Nu stiu cum nu le vajaie capul...Cred ca a tras-o curentul pt ca si ochisorii ii sunt putin rosii. Azi e mai bine deja, i-am pus Vibrocil...dar ieri la petrecere...ca un facut, ii curgea nasucul...

Cred ca suntem singura natie care are problema cu - Este curent! Se face curent! eu n-am mai auzit pe altcineva in afara de romani care sa zica asta...Si daca le spui se uita la tine ca la luna noua. Am vb cu europeni, latino-americani sau asiatici de aici si nu au pb asta...Si nu inteleg cum doar noi ...Cred ca de mici sunt crescuti asa si nu simt...

Hai ca v-am scris de v-am plictisit...

va pup

---------------------------------------------------------------------------
Itzy-Bitzy
cu
Ana-Maria papusica lu' mamica si a lu' taticu (28 septembrie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns itzy-bitzy spune:

La multi-multi-multi ani fericiti pentru-

17 Septembrie - Ada
17 Septembrie - Erik
17 Septembrie - Nicolas Mihai
18 Septembrie - Sarah-Rebecca
19 Septembrie - Victor
19 Septembrie - Maya-Maria
20 Septembrie - Maria-Cornelia
20 Septembrie - Rares-Nicolas
21 Septembrie - David-Stefan
21 Septembrie - Matteo
21 Septembrie - Andreea Narcisa
23 Septembrie - Vlad Alexandru
23 Septembrie - Roxana-Maria
25 Septembrie - Mario
25 Septembrie - Darius-Stefan
26 Septembrie - Tudor
26 Septembrie - Antonio
27 Septembrie - Sofia Ana

Vad ca incet-incet bucuriile s-au acomodat la gradi si nu mai plang...Roxana ma bucur mult pentru Dariuta! Sper ca si Anei sa-i placa si sa se acomodezer repede.

Am citit ce petreceri frumoase le-ati pregatit, cu surprize, zane, clovni si distractie multa...poze din pacate nu am vazut multe...Stiti ca webshots e blocat aici si nu pot accesa...si vad ca majoritatea aveti pozele acolo.

Ce am vazut sunt ale lui Rares (Princess) cu 3 petreceri si 3 tortulete...cred ca a fost superrr incantat! Tu arati f bine! Si sa nu spui ca e doar asa...pt ca erai in negru ca nu te cred! Si seamana din ce in ce mai mult cu tine sa stii!

Si am mai vazut pozele Sephorei...cu gradinita frumoasa a lui Matti.

Va pup, ma duc la nani...azi m-am intrecut pe mine insami....

---------------------------------------------------------------------------
Itzy-Bitzy
cu
Ana-Maria papusica lu' mamica si a lu' taticu (28 septembrie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatrix spune:

La multi ani cu sanatate si fericire Bucuriilor: Tudor, Antonio, Sofia, Ana-Maria, Tudor, Toma, Gabriel, Dora!


Roxana si Eric (11 Septembrie 2006)
Ei au nevoie de noi! Haideti sa-i ajutam!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

Buna dimineata!


LA MULTI ANI, ANA MARIA!

LA MULTI ANI, TUDOR ALEXANDRU

LA MULTI ANI, TOMA!

Sa cresteti mari, copilasi!


Asa creste Maria Diana

www.phenforum.com/ticker/img,47,76,0,kg,76.5,69.1,65,/weight.png" target="_blank">Vreau sa slabesc!

Mergi la inceput