Ingineri fosti, viitori...(31)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nma spune:

Buna dimineta!
Dau o si fug.
Cristies imi fac timp mai tarziu sa te trec in listuta. Sa ne povestesti mai multe despre tine.

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Cat de fericit e copilul tau KLORANE&page=12" target="_blank">nma1 si nma2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisicuta spune:

Morning trupa, oriunde te-ai afla!

Poftiti la micul dejun! Am pregatit pentru voi multa , capucino, ceai cu lamaie si miere, dupa preferinte, laptic, ciocolata calda, nelipsitul fresh si-o delicioasa sa ne mearga toate din plin!
Melodia zilei este "What's a Woman" a formatiei Vaya Con Dios



Eu maine bag o gaura la scarbici, caci merg sa-l inscriu pe Vladut la scoala. Daca v-ati inchipuit ca m-am hotarat, in sfarsit, la care scoala sa-l inscriu, va inselati amarnic! Ca sa fie treba ok m-am gandit ca cel mai bine ar fi s-o lungesc pana la iarna, ceea ce inseamna ca o sa il inscriu la amandoua scolile, ca doara nu-i inscrierea oficiala si nu imi trebuie actele originale . Asa caaaa, nebunia continua!

Nico, ai grija de tine si nu te extenua! Copiii te vor fresh, nu cu cearcanele pana la genunchi! Sper ca ai terminat proiectul ala si ca te-ai mai linistit!

Cristies, bine ai venit pe topicul nostru! Sper sa te integrezi rapid si sa vi cu multe povesti frumoase despre tine si minunea mica din burtica ta!

Elena, tu esti ca ala: abia astept sa incep din nou serviciul, ca sa ma pot odihni dupa asa un concediu istovitor! Spor la treaba si-un milion de pupici Razvanelului cuminte si iubitor!

Anca, nu mai zici nimica??? Cum mai esti??? Cum se simte mama??? Tata ce face???

Otilia, mai zi-ne si tu ceva!

Cristinica, ce-ti pasa tie, esti in cuibusorul cald si primitor, cu puiutul si sotiorul dragi!

Hai, ca de mai bine de-o ora scriu la mesajul asta!

Va si un WE de vis ve doresc!









Dori, mami de Vladuc (17.10.2003) si Raduc (15.10.2005)!

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank"> Povestea unui LICURICI



"Batranii spun ca 'apa trece si spun ca pietrele raman'. Dar lucrul altfel se petrece pe vechiul nostru Glob batran. Ca piatra, orisicat de tare, se macina si trece stand, iar peste trista-i macinare doar apele raman curgand!"


Clubul miorlaitorilor
Ziua Pisoiasilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xerxe2005 spune:

Mai inainte m-a sunat seful sa imi spuna ca imi face rechemare din concediu de luni si voi recupera 5 zile undeva prin decembrie....ca trebuie sa lucram la regulamentul bazinal, care are termen de predare mijlocul lui decembrie.
Azi nu prea am avut spor....ma cam lasa entuziasmul probabil
Pupici fetelor

Elena Isabela, mamica lui Razvan - Gabriel - 01.08.07

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nma spune:


Am pregatit o tare gustoasa.
Pisi draga inca nu am predat. Tot apar modificari pe ultima suta de metrii . Azi ar trebui sa scap. Pe maine am programat o iesire la munte.
De luni sper sa fiu mai librera. Cu scoala e tare greu ... m-a anuntat una dintre invatatoarele de pe lista mea ca ele se cunosc si ... daca copilul e pe doua liste va fi eliminat. Eu risc si tot pe doua il las. La o scoala il aveam pe liste din februarie si ... s-ar putea sa nu prindem loc. Eu banuiesc de fapt ca doamna asteapta dosarele sa vada cine/ce/cum sunt parintii . Pana la urma varinta finala cred ca va f o clasa sportiva.
Nu stiu cum sa il motivez pe Alex sa invete ceva. Daca incercam sa lucram ceva mai mult de 10 min nu e atent. Nu e dispus niciodata sa scrie. M-am gandit sa nu il stresaz prea tare dar deja exagereaza. Nici la ora de engleza nu mai e activ.
Elena profita de concediu (cat a mai ramas) . La noi nu se aproba zile libere in lunile decembrie si ianuarie dar eu tot sper sa obtin ceva de sarbatori.


www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Cat de fericit e copilul tau KLORANE&page=12" target="_blank">nma1 si nma2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nma spune:

Maristef acum am vazut ca numele tau lipsea din lista. Ne mai citesti? Ti-ai gasit un job mai bun?

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Cat de fericit e copilul tau KLORANE&page=12" target="_blank">nma1 si nma2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xerxe2005 spune:



Elena Isabela, mamica lui Razvan - Gabriel - 01.08.07

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xerxe2005 spune:



Elena Isabela, mamica lui Razvan - Gabriel - 01.08.07

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nma spune:

Buna dimineata!
Pana vine Pisi cu bunatati fac repede o cu lapte. E tare buna ...
Eu mi-am incarcat bine bateriile. Am fost in weekend la munte, la Ranca. Peisaje superbe, aer curat, liniste, ...., frumos rau.
Azi e o zi mai relaxata, de maine ma apuc iar de treaba serios .
Elena, pai nu ne spui nimic????


www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Cat de fericit e copilul tau KLORANE&page=12" target="_blank">nma1 si nma2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisicuta spune:

Morning trupa, oriunde te-ai afla!

Se pare ca nostalgii tomnatice isi flutura aripile ruginii pe aici, ca nimeni nu se mai chinuie sa scrie nimica!

Sparg gheata eu, ca de obicei, cu un ceai fierbinte, regulamentara, laptic cu miere, ciocolata calda, capucino si un delicios mic dejun , sa uitam tristetile, faptul ca este luni si sa ne asternem la povesti, ca la gura sobei!

Melodia zilei se numeste "Die for you" si vine de la formatia Antique:



Eu l-am inscris vineri pe Vladut si, desi am depus cererea la ambele scoli vizate, in sfarsit, m-am decis la care o sa ramana! Ca una-i sa tot aduni informatii si alta-i sa vezi cu ochisorii tai despre ce-i vorba in propozitie! L-am dus si pe Vladut sa-si cunoasca viitoarea invatatoare, sa-si vada clasa si scoala si incantarea a fost maxima de partea lui, ceea ce m-a bucurat teribil, gandindu-ma ca am facut alegerea potrivita!

Voi ce ati mai facut in WE???

Inchei abrupt, ca mi-a pierit inspiratia!

trupa dulce si apasat!



Dori, mami de Vladuc (17.10.2003) si Raduc (15.10.2005)!

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank"> Povestea unui LICURICI



"Batranii spun ca 'apa trece si spun ca pietrele raman'. Dar lucrul altfel se petrece pe vechiul nostru Glob batran. Ca piatra, orisicat de tare, se macina si trece stand, iar peste trista-i macinare doar apele raman curgand!"


Clubul miorlaitorilor
Ziua Pisoiasilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Pisi, citesc si tot citesc de zbuciumul tau cu scoala si de abia acum mi-a picat fisa ca si Ana incepe scoala anul viitor in august. Dar ce crezi ca pot alege scoala sau invatatoarea. Poate e mai bine asa, nu stiu sigur. Ei nu pun accente pe performante deloc, de aceea nu se agita parintii, copii primesc loc la o scoala de langa casa lor.

Eu profesional stau pe bara de aceea nu prea mai intru.
Am un examen pe 2 noiembrie, ar trebui sa invat dar e taaaaaaaaaare greu .

Mami de Ana Maria(18.12.2004) si Elisa Andreea (09.12.2008) Povestea nasterii celor doua gogosele sagetele
Pozele noastre

Mergi la inceput