Ingineri fosti, viitori...(31)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns hcclara spune:

Salutare fetele, ce faceti? eu n-am ajunsa sa citesc tot capitolul trecut, din criza de timp.
Cristina unde ai plecat in concediu? acasa??? concediu placut!
Anca multa sanatate mamei tale!
Elena nu mai stiu daca ti-am zis sau nu la capitolul trecut odata, m-am uitat la pozele cu Razvanel si tare dulce mai e!
Nico ce dulce e Andra! am votat pozele, cine mai are sa dea de veste ca altfel uit si am puncte.

Luca e de martea trecuta cu mana in ghips, si-a scrantit-o la gradi, am fost la spital, i-au facut röntgen, nu e rupta, a facut nebuna aia de doctorita o miscare cu el de mi-a venit sa o proiectez pe pereti de cum l-a durut, si ca urmare nu a mai vrut copilul sa isi miste mana deloc, asa ca a zis ca e mai bine sa ii puna ghips pt 9 zile...mai avem pana joi, mi-e asa mila de el, mai inainte s-a enervat si a zis ca si-l da jos.
Marc e la scoala, au invatat vocalele pana acum.au primit acum vineri si orarul.
va pup pe toate, sa aveti o duminica placuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisicuta spune:

Morning trupa, oriunde te-ai afla!

Poftiti la , capucino, ciocolata calda, ceai, laptic, fresh-uri pe alese si un delicios mic dejun !
Power play-ul zilei este "You end I" si vine de la formatia Scorpions!



Claudia, ma bucur tare mult ca ne-ai mai vizitat, dar imi pare tare rau sa vad ca Luca are probleme! Bine ca-i doar luxata manuta, ca la ruptura era urat de tot! Are Vladi un coleg in grupa care si-a rupt manuta dreapta deasupra cotului si-a stat 4 saptamani cu ea in ghips si tot nu-i vindecata inca ... dragul de el! Din 1 octombrie termina maica-sa concediul si el nu prea are voie sa bruscheze manuta, sa fie imbrancit, sau sa se sprijine pe ea ... vai si-amar! ... Cat despre blandetea doctorilor ... numai de bine . Vladutul meu, la 1 an si 4 luni si-a bagat manuta, intr-o secunda a mea de neatentie, in grisul fierbinte si s-a oparit
i-am bagat eu imediat manuta in apa rece, dar tot degeaba, asa c-am fugit cu el la spital, la urgente, sa-i dea ceva sa se linisteasca. Ce credeti voi c-au facut doctorii de acolo??? Au inmuiat niste comprese sterile in spirt si pe viu, fara nimic de amortire, au inceput sa-i curete manuta plina de besicute cu o salbaticie de nedescris! Am zis ca mor cu ei de gat acolo! Si stiti ce mi-au zis??? Ca sa fac gura mai mica fiindca eu sunt de vina ca sunt neatenta si-o mama iresponsabila!
Asa ca ... no comment!

Anca, ce vesti mai ai de la Cluj??? Cum este mama??? Sper sa intri azi sa ne scri si noua doua randuri, macar, sa stim ca-i totul in regula!

Cristina, sper c-ai ajuns cu bine acasa si ca te bucuri din plin de caldura si dragostea caminului tau!

Otilia, voi cu ce va mai laudati??? Ce fac printesele mici si frumoase???

toate fetele, ca trebuie sa ies acuma!

O saptamana minunata va doresc tuturor!

Dori, mami de Vladuc (17.10.2003) si Raduc (15.10.2005)!

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank"> Povestea unui LICURICI



"Batranii spun ca 'apa trece si spun ca pietrele raman'. Dar lucrul altfel se petrece pe vechiul nostru Glob batran. Ca piatra, orisicat de tare, se macina si trece stand, iar peste trista-i macinare doar apele raman curgand!"


Clubul miorlaitorilor
Ziua Pisoiasilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xerxe2005 spune:

Cand aveam 16 ani fan infocat al trupei Scorpions.



Elena Isabela, mamica lui Razvan - Gabriel - 01.08.07

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Neata!

Poftiti la si o felie mare de tort cu mere. Ieri am serbat 6 ani de la casatorie

In rest cu sanatatea binisor. Incerc sa invat limba norvegiana in 5 saptamani si fara sa merg la cursuri . Am platit deja cele doua teste asa ca nu mai dau inapoi.
Si mai am putin si incep serviciul.

Mami de Ana Maria(18.12.2004) si Elisa Andreea (09.12.2008) Povestea nasterii celor doua gogosele sagetele
Pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hcclara spune:

salut!
Oti multi ani fericiti inainte! spor la invatat!
Pisi cateodata ma intreb daca si cu copii lor ar proceda la fel...eu sper sa fie bine dupa ce luam ghipsul jos. ai tai cipandei ce fac?

si sa aveti o saptamana buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iepumic spune:

Neata, fetelor.
Am intrat sa va dau vesti.
Mama e destul de bine pana acum, in weekend a fost fratele meu la ea si a scos-o la plimbare si i-a tinut de urat. Totusi nu prea e bine fiindca nu are pofta de mancare si mananca mai mult cu forta si are si oscilatii foarte mari de puls si tensiune. Sa vedem cum se mai simte saptamana asta.
Eu ma simt foarte obosita si am o stare ciudata...am scris la "Asteptand un ingerash..." un topic dar nu=mi raspunde nimeni. MA doare burta ca si cum as fi la C.M. numai ca sunt la ovulatie (ma rog, in perioada ovulatiei)...si am niste usoare scrugeri maronii. Nu stiu de la ce ar putea fi si avand in vedere situatia cu mama mi-au trecut prin cap cele mai sumbre ganduri. Pana ajung la doctor mai dureaza.
Va pup pe toate!

Iepumic
Noi pozici cu Iepi-Mici
www.blogger.com/profile/15682496647701150608" target="_blank">CRISTINA ARE NEVOE URGENT DE AJUTOR

All's Well That Ends Well.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisicuta spune:

Dragelor!
ca n-am venit cu micul dejun, dar n-am avut timp in dimineata asta sa intru in bucatarie! Va servesc doar o tarzie si-o melodie, ca sa va mai treaca supararea!

Azi ne canta Akon, o melodie care mie-mi place foarte mult, nu pentru mesajul sau, ci doar pentru melodie pur si simplu: "Lonely"



Anca, ma bucur ca mama ta se simte mai bine si, probabil, ca problemele de inima se datoreaza panicii si socului pe care le-a avut la aflarea vestii despre sanatatea domniei sale. Poate ca dupa tratament si dupa ce se mai linisteste sufleteste vor disparea si palpitatiile si puseele de tensiune! Important este ca-i sunteti cu totii alaturi si ca este inconjurata cu dragoste si caldura. Conteaza foarte mult. ... Cat despre problemele tale, se prea poate sa fie o reactie a organismului la stress, oboseala si suparare. Dereglari ale ciclului menstrual sunt frecvente in astfel de situatii. Este foarte important sa nu intri in panica, sa nu gandesti negativ si sa ai incredere in fortele tale. Nu te lasa doborata! Sti cum este vorba: nu mor caii cand vor cainii!
si sanatate maxima va doresc!

Claudia, cipandeii mei, pe numele lor mic Pic si Poc sunt bine, merg la gradinita cu constiinciozitate, sunt cuminti (in limitele bunului simt, desigur) si-s izvoare nesecate de perle si de shotii! Sunt dulci si scumpi si ... se mai fac, caci sunt in crestere!

Otilia, felicitari pentru aniversare si eu va doresc inca de 10 ori (cel putin) pe atatea, sa fiti sanatosi si sa va iubiti in fiecare zi mai mult decat cu o zi inainte!

Nico, tu unde te-ai ascuns??? Saptamana asta nu ne-ai zis nimica! Ce fac copiii??? Cum merg lucrarile la casa??? si te astept cu vesti!

Elena, tu ce mai faci??? Ti-a trecut supararea, s-au rezolvat problemele, sau pur si simplu nu le mai iei in seama??? Ce face Razvanelul-voinicelul???

No, iar inchei abrupt, ca urla treaba dupa mine!

toate fetele, fara exceptie!

Dori, mami de Vladuc (17.10.2003) si Raduc (15.10.2005)!

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank"> Povestea unui LICURICI



"Batranii spun ca 'apa trece si spun ca pietrele raman'. Dar lucrul altfel se petrece pe vechiul nostru Glob batran. Ca piatra, orisicat de tare, se macina si trece stand, iar peste trista-i macinare doar apele raman curgand!"


Clubul miorlaitorilor
Ziua Pisoiasilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nma spune:

Pisi draga muncesc cu drag si spor . uite ce faceam azi noapte pe la ora 4:

Citat:
citat din mesajul lui nma

Fetelor daca ati sti ce spor am eu la treaba ... acum pe bune chiar mi-am amintit de vremea studentiei. Cel mai bun randament era noaptea. E liniste, nu te intrerupe nimeni, ... nu suna telefonul . Pe mine ma enerveaza telefoanele mobile mai nou. Suna frate de nu se mai opresc. Cand sunt libera in weekend le uit acasa.
Copiii nu sunt acasa. I-am trimis iar cu bona la tara. Trebuiau sa vina azi dar mai stau pana maine.
.....
Mi-am trezit sotul cum bat la tastatura asa ca inchei .


Trebuie sa predau un proiect destul de mare azi si nu e gata . Dar pana diseara tot il termin. Mi-am luat concediu 4 zile pt treaba asta.
Maine merg la birou si daca e liniste va scriu mai mult.
Pupici dulci.


www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Cat de fericit e copilul tau KLORANE&page=12" target="_blank">nma1 si nma2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristies spune:

Buna!!!

Acum v-am vazut subiectul si am vazut ca aveti si o listuta. Mai e loc si pentru mine? Am absolvit UPB - Inginerie Chimica - 2005. Am lucrat doar ca inginer si acum ma pregatesc sa iau o pauza pentru proiectul cel mai important din viata mea, bebelusul care urmeaza sa se nasca.



24+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xerxe2005 spune:

Bine ai venit, cristies!
Eu sunt in concediu si nu imi vad capul de treaba, gospodina mamii harnicuta ca o furnicuta
Am facut zarzavatul pentru iarna, gogosari si conopida la otet, ardei iuit la otet, vinete si gogosari copti la congelator si 3 pungute cu conopida la congelator (mai nou imi place foarte mult conopida).
Si de maine vreau sa mai fac si ceva curatenie prin casa. Aveam de gand sa mai studiez HEC-RAS-ul, dar poate daca ma misc rapid, ca un titirez, voi reusi spre sfarsitul saptamanii sa fac si asta.
Razvan e o incantare, e o placere sa il am in preajma si sa fac treaba intrerupta de reprize de pupaceala si iubit. E un copil cuminte si sufletist si sunt tare mandra de el.

Elena Isabela, mamica lui Razvan - Gabriel - 01.08.07

Mergi la inceput