Ingineri fosti, viitori...(31)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristies spune:

Buna fetele! Merci de primire tuturor si lui nma pentru prezenta pe listuta.
Nu stiu ce sa va zic de mine, sunt director de productie la o fabrica, lucram destul de mult si o faceam cu mare placere, acum vine bebe si totul a trecut pe locul trei - patru.
Vorbesc la trecut despre acest job pentru ca chiar daca imi place foarte mult sigur cand o sa am copil n-o sa mai pot sta atat la serviciu + naveta + stressul... O sa vad in ce directie o s-o iau dupa concediu.
Deocamdata ma menajez cat pot, fac abstractie de tot ce se intampla in jurul meu ca sa nu-mi creasca tensiunea, ma bucur de orice imi iese in cale ca sa-mi asigur un psihic bun si cam atat.
Bebe din burtica este o surpriza a vietii mele foarte calculate de pana acum, dar sunt sigura ca e cel mai bun lucru care mi s-a intamplat vreodata.
Si cam atat...

25+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nma spune:


Cristies asa a fost si la mine. Ghemotocul din burtica m-a facut sa renunt rapid la job. Am incarcat sa ma detasez de toate, sa ma bucur de fiecare plimbare in parc, .... imi e dor de periaoda aceea. Acum am inceput sa muncesc mai mult. Incerc totusi sa stau mult cu ei, sa fiu vesela tot timpul.
Oti la ce ai examen? Trebuie sa te mobilizez ca nu mai e mult.
Si chiar daca acum faci o pauza, profesional vorbind, eu tot te astept la o cafeluta .

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Cat de fericit e copilul tau KLORANE&page=12" target="_blank">nma1 si nma2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Nico, la norvegiana vreau sa dau examen. Uite acum doarme Elisa si trebuie sa deschid cartea.
Cristies bine ai venit! In Bucresti stai parca, mai intru la odisee si cam asa am retinut.

Mami de Ana Maria(18.12.2004) si Elisa Andreea (09.12.2008) Povestea nasterii celor doua gogosele sagetele
Pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisicuta spune:

Morning trupa, oriunde te-ai afla!

Poftiti la , ceai cu miere si multa lamaie celor care au nevoie, capucino, ciocolata calda, laptic si-un mic dejun satios, sa ne mearga toate din plin azi!

Am ales pentru azi o melodie romaneasca mai veche, dar care-i foarte frumoasa: Papa Junior si Moni-k "Ai sa-ntelegi..."



Io-s cu somnicul pe teava, cu inspiratia ajunsa undeva, la genunchiul broastei, asa ca azi ma limitez doar la servire si ... cam atata!

trupa, oriunde v-ati afla!

Dori, mami de Vladuc (17.10.2003) si Raduc (15.10.2005)!

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank"> Povestea unui LICURICI



"Batranii spun ca 'apa trece si spun ca pietrele raman'. Dar lucrul altfel se petrece pe vechiul nostru Glob batran. Ca piatra, orisicat de tare, se macina si trece stand, iar peste trista-i macinare doar apele raman curgand!"


Clubul miorlaitorilor
Ziua Pisoiasilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisicuta spune:

Morning trupa, orisiunde te-ai afla!

Poftiti la micul dejun! Am pregatit multa tarie si aromata, ceai cu miere si lamaie, lapte, capucino, ciocolata calda si proaspata si buna!

Azi am ales o melodie de mare exceptie, care-i un adevarat pansament pentru inimioarele indragostite: "Love is all around" a formatiei Wet Wet Wet



Dintr-o ceata de voinici, am ramas doar eu pe-aici: eu deschid, eu inchid usa, nimeni nu vorbeste cu mine!
Sper ca sunteti bine toate si ca doar lipsa timpului liber va impiedica sa mai bagati o geana pe aici...

trupa scumpa la vorba!

Dori, mami de Vladuc (17.10.2003) si Raduc (15.10.2005)!

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank"> Povestea unui LICURICI



"Batranii spun ca 'apa trece si spun ca pietrele raman'. Dar lucrul altfel se petrece pe vechiul nostru Glob batran. Ca piatra, orisicat de tare, se macina si trece stand, iar peste trista-i macinare doar apele raman curgand!"


Clubul miorlaitorilor
Ziua Pisoiasilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xerxe2005 spune:

Eu recunosc...parca nu imi mai ajunge timpul.
Dar va pup si va iubesc.

Elena Isabela, mamica lui Razvan - Gabriel - 01.08.07

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nma spune:


Acum am reusit si eu sa citesc putin pe forum. la birou nu am avut timp nici sa respir. Acum astept sa se trezeasca Andra si sa mergem cu Alex la engleza.
Sper sa imi fac maine timp pt povesti

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Cat de fericit e copilul tau KLORANE&page=12" target="_blank">nma1 si nma2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nma spune:

Pisi unde e cafeluta? Esti suparici???? fac eu repede una dar sunt cam adormita. Dar o sa fug sa vad o priza de pamant asa ca sigur ma trezesc.
Azi trebuie sa negociez o lucrare foarte importamta pt mine (e si o provocare) asa ca va rog sa imi tineti pumnii.
Pt ca am cam monopolizat calculatorul ieri soata mea a dat o fuga in capitala si m-a fericit cu un laptop. Mi-am gasit si o varianta de birou pt job nr. 2, am aranjat si cu bona pt un program prelungit asa ca nu am decat sa butonez.
Seara stau cu puistimea pana tarziu afara si e tare bine. Ieri dupa engleza am mers la pizza si praji.
Elena voi mai faceti ceva la casa?

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Cat de fericit e copilul tau KLORANE&page=12" target="_blank">nma1 si nma2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisicuta spune:

hello, trupa!

Scuzati intarzierea, dar am prins rosu la toate semafoarele! ... De fapt m-am apucat cu treburile si-am uitat de micul dejun! Daca nu va suparati, va servesca acuma inca un rand de tare si aromata, pe langa cel servit de Nico ( careia ii multumesc ca nu m-a lasat sa ma fac de rusine) si cu un mic dejun copios . Pentru cine-i amator, mai avem la bar ceai cu miere si lamaie, capucino, ciocolata calda si laptic.

In amintirea verii care tocmai a trecut, am pregatit melodia "Cruel summer" a formatiei Ace of Base, ca sa uitam ca de maine cica vine frigul peste noi!



Nico, tin pumnii stransi sa iasa totul asa cum iti doresti cu proiectul acela si inca ceva in plus!

Anca, nu ne mai dai nici o veste???

Elena, mai esti in concediu??? La voi la lucru "se schimba garda"???

Otilia, spor la invatat si bafta maxima la examen! Sa-i dai pe spate pe norvegieni!


... Noi suntem in linie dreapta cu pregatirea petrecerii pentru copii, azi am dus invitatiile la gradi si sper ca totul sa iasa bine saptamana viitoare!

Va doresc un WE minunat cu soare in suflete si multa liniste!

fetele!

Dori, mami de Vladuc (17.10.2003) si Raduc (15.10.2005)!

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank"> Povestea unui LICURICI



"Batranii spun ca 'apa trece si spun ca pietrele raman'. Dar lucrul altfel se petrece pe vechiul nostru Glob batran. Ca piatra, orisicat de tare, se macina si trece stand, iar peste trista-i macinare doar apele raman curgand!"


Clubul miorlaitorilor
Ziua Pisoiasilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Hello!

Pisi, ma faci sa zambesc si ma provoci sa intru. Stau nasol tare cu invatatul, pitica a avut si mai are niscaiva febra asa ca am avutde munca. Si de luni o iau de coada, incep serviciul.
Nico, esti wonder woman, nu stiu cum reusesti sa faci atatea, sa mai intri pe aici, sa stai cu pustii tai. Pe bune, mie mi se duce timpul fluierand, pe DC intru cat alaptez asa ca nu pot da vina.
Anca, cum te mai simti? Cum mai este mama ta?


Mami de Ana Maria(18.12.2004) si Elisa Andreea (09.12.2008) Povestea nasterii celor doua gogosele sagetele
Pozele noastre

Mergi la inceput