Mamici de fulgusori de nov-dec 2009 (110)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MADALINA_T spune:

LAURA bine ca s-a insanatosit Diana, e groaznic cand trebuie sa stai in spital cu copilul. Cat despre neplacerile sarcinii si eu experimentez lipsa de aer, tot felul de dureri ciudate, intariri de burtik,etc. De ce zici ca nu crezi ca mai apuci prenatalul?
LUMI, LAURA GARNER- stati linistite, o sa vedeti ca imediat dupa nastere o sa va reveniti. Nici nu va imaginati cat de repede. sa treaca.
DORIS- din cate stiu eu nu e normal sa ai asa de multe contractii, dar din cate am inteles stai bine cu colul. Al meu nu a avut niciodata 3.7.Ultima oara cand am fost la control adik la 25 sapt avea 2.6
SIMINA, IONELA-imi tare rau sa aud ca aveti o asemenea boala in familie. Bunica mea a avut la fel, ne-am chinuit o gramada. Saracii de ei, nu ai ce sa le faci pt ca pur si simplu traiesc in lumea lor.Mai rau e cand devin agresivi de incurajare.
LAURAIRINA-felicitari pt casuta.Restul le rezolvati voi in timp ca e tare greu cu banutii cand ai copilasi. Si noi trebuie sa ne luam un ap mai mare, acum avem 2 cam.Sa vedem ce manevre facem.
ALEXA sa fi sanatoasa si sa-ti aduca Nabila numai bucurii.
GEEA,SARANDU-bine ati venit!
EVY30- stai linistita, si eu sunt mai tot timpul speriata de bombe tiribombe.Ce sa fac, nu ma pot abtine.

Fetelor ma invatati cum sa pun carucior la semnatura?Sunt total pe dinafara.
Ce harnicute sunteti toata ziua la bucatarie. Si mie imi place sa gatesc. offf de abia astept sa nasc si sa-mi revin. bineinteles cat mai aproape de termen


29+ david 16.01.2005

http://www.flickr.com/photos/38427435@N02/3533794256/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonette spune:

Buna dimineata burtici!

Lavinia multumesc pt invitatia la cafea......f buna pt mine la ora asta

Laura B off, prin ce-ati trecut cu cea mica si biata de tine ce te-ai chinuit astea 10 zile Sanatate multa si rabdare ca nu maie asa mult

Sarandubine ai venit

Ionela m-am gandit mult ce si cum sa iti scriu despre asta cacinu vreau sa te sperii! Legat de boala tatalui tau.......stiu prea bine cum e caci din nefericire tatal meu a suferit de aceeasi boala! Intr-adevar nu exista leac de vindecare dar exista medicamente de ameliorare si cu ele poate s-o mai duca multi ani! Tata a refuzat medicatia fiindca ii facea rau si fara medicamente s-a dus repede! E o boala urata si grea Tot ceea ce puteti face este sa il inconjurati cu iubire si grija! Imi pare rau.......la noi afosttragic Am inteles ca se discuta despre un vaccin...Doamne Ajuta

Eu sunt libera azi si ca de obicei am drumuri de facut....offff tre sa merg cu Luca la vaccin si parca vad ce circ o sa ne faca!

O zi buna tuturor!!!

A.....noi am facut aseara o mazare cu piept de pui si a iesit o nebunie

mami de Luca(02-02-2006) si de Yannis-Cristian (13-02-2008)si acum in
27+ cu Nicholas!
www.flickr.com/photos/12117325@N08/" target="_blank">Poze cu baietii mei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luciandrea spune:

Pai ar fi trebui sa intru de pe 15 cand am facut 28 de saptamani, dar am zis ca imi ridica cineva statuie aici la munca si ca sa nu ratez momentul am mai venit. mNu este o munca solicitanta , stau la birou, la RH, insa nu ma pot odihni nopate si am niste dureri de spate groaznice plus ca picioarele mele arata ca niste butuci cand ajung acasa...dar gata , m-am decis de pe 28 ma alatur celor care au intrat deja in concediu!

29+ MARIA
www.flickr.com/photos/38638325@N05/?saved=1" target="_blank">poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

Citat:
citat din mesajul lui MADALINA_T

Fetelor ma invatati cum sa pun carucior la semnatura?Sunt total pe dinafara.
Ce harnicute sunteti toata ziua la bucatarie. Si mie imi place sa gatesc. offf de abia astept sa nasc si sa-mi revin. bineinteles cat mai aproape de termen



[ baietel ] sterge spatiile dintre paranteza si cuvant

30+ Remus Andrei
http://www.popasmusic.com
www.inimacopiilor.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MADALINA_T spune:

ia sa vedem ce am facut

29+ david 16.01.2005

http://www.flickr.com/photos/38427435@N02/3533794256/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laviniablaga spune:

Citat:
citat din mesajul lui luciandrea

Pai ar fi trebui sa intru de pe 15 cand am facut 28 de saptamani, dar am zis ca imi ridica cineva statuie aici la munca si ca sa nu ratez momentul am mai venit. mNu este o munca solicitanta , stau la birou, la RH, insa nu ma pot odihni nopate si am niste dureri de spate groaznice plus ca picioarele mele arata ca niste butuci cand ajung acasa...dar gata , m-am decis de pe 28 ma alatur celor care au intrat deja in concediu!

29+ MARIA
www.flickr.com/photos/38638325@N05/?saved=1" target="_blank">poze cu noi


pana in 28 mai e putin...te cred ca iti e greu cu picioarele umflate...aveam si eu anul trecut o colega de faculta care era si saracuta avea niste picioare imense...dupa o zi intreaga de cursuri.......oricum ar fi genul de munca pe care l-ar practica pentru o gravida deja ultimul trimestru de sarcina e foarte greu de suportat...chiar daca sta pe scaun....dar oricum...nu mai ai mult!

Lavi, 33+ mami de Rares Cristian

Au mai ramas 7 saptamani pana o sa il vad pe Raresh!

Camera lui Rares
Poze
HainuteRares

HaineRares2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MADALINA_T spune:

Raluci

29+ david 16.01.2005

http://www.flickr.com/photos/38427435@N02/3533794256/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laviniablaga spune:

simonette ma bucur ca ti-a placut -ua mea...si te mai poftesc ori de cate ori doresti...mai facem si o sueta!

Lavi, 33+ mami de Rares Cristian

Au mai ramas 7 saptamani pana o sa il vad pe Raresh!

Camera lui Rares
Poze
HainuteRares

HaineRares2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lylyana.ion spune:

Buna dimineata,
Raportez inca o noapte de nesomn, cred ca am schimbat fusul orar...
Raluci, felicitari pt rezultate

Sarandu, Evy30, bine ati venit
parca mai era cineva nou venit...o sa descopar eu

si o zi frumoasa

32 Alexandru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laviniablaga spune:

Citat:
citat din mesajul lui lylyana.ion

Buna dimineata,
Raportez inca o noapte de nesomn, cred ca am schimbat fusul orar...
Raluci, felicitari pt rezultate

Sarandu, Evy30, bine ati venit
parca mai era cineva nou venit...o sa descopar eu

si o zi frumoasa

32 Alexandru


noi mai sunt si Geea si Alexa75...

buna dimi si tie dragutza...bine ai venit la noi!

Lavi, 33+ mami de Rares Cristian

Au mai ramas 7 saptamani pana o sa il vad pe Raresh!

Camera lui Rares
Poze
HainuteRares

HaineRares2

Mergi la inceput