Mamici de fulgusori de nov-dec 2009 (110)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

sa traiti sa infloriti

incep cu pupaturile Stephy, floricik, simonettel, lumi, lavinia, ancuta, camy, miany, simina, cuscra - ralia



lauriana - sa fiti fericiti a va bucurti de casutza
ancutza - sa-l stapaniti sanatoti, pe carutz
douradoudou - la multi ani sa va traiasca fetitza
sarandu, evy30 - welcome

recultatele echografiei sunt, bebeloi vesel si ia ghiciti cat are......1400 gr hahaha exact ca in vis, insa m-a asigurat ca nu este pisica , mi-a zis sa iau pt blocarile musculare calcvita

30+ Remus Andrei
http://www.popasmusic.com
www.inimacopiilor.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laviniablaga spune:

Citat:
citat din mesajul lui sarandu

ce mai gatiti astazi? Eu sunt in pana de inspiratie..m-am gandit la o ciorba radauteana si cartofi piure cu friptura de porc... Doar m-am gandit..... Cine stie ceva mai rapid?



cum e ciorba radauteana?

Lavi, 33+ mami de Rares Cristian

Au mai ramas 7 saptamani pana o sa il vad pe Raresh!

Camera lui Rares
Poze
HainuteRares

HaineRares2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laviniablaga spune:

raluci, felicitari pentru bebelusul tau mare si sanatos! E clara treaba ca a inceput si la tine sa functioneze intuitia specifica mamicilor...visam chestii care sunt aproape exacte cu privire la copiii nostri...Si Raresh al meu avea 1400gr al 30 sapt....acum are 2000 gr...si inca mai creste manca-l-ar mama de voinic...ca nu ma lasa sa mananc nimic...

Lavi, 33+ mami de Rares Cristian

Au mai ramas 7 saptamani pana o sa il vad pe Raresh!

Camera lui Rares
Poze
HainuteRares

HaineRares2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sarandu spune:

http://images.google.ro/imgres?imgurl=http://gourmandine.ro/img/thumbs/ciorba-radauteana-001.jpg&imgrefurl=http://gourmandine.ro/retete-supe-ciorbe-borsuri/ciorba-de-gulii/&usg=VcoIWbi6fedQL-J-aBQ92I5Y7lo=&h=235&w=314&sz=26&hl=ro&start=16&um=1&tbnid=vE5ouutdKncU3M:&tbnh=88&tbnw=117&prev=/images%3Fq%3Dciorba%2Bradauteana%26hl%3Dro%26rlz%3D1T4GTKR_en_RO280%26sa%3DN%26um%3D1
se prepara ca si ciorba de burta dar e din piept de pui

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laviniablaga spune:

hmmm.......ma tenteaza sa o incerc...dupa ce o sa mancam ciorbita asta....voi pregati si ciorbita radauteana...ca pare buna rau de tot!!!!multumesc de idee!

Lavi, 33+ mami de Rares Cristian

Au mai ramas 7 saptamani pana o sa il vad pe Raresh!

Camera lui Rares
Poze
HainuteRares

HaineRares2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sarandu spune:

cu placere! Ti-am facut pofta, nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luciandrea spune:

Si eu ma gandeam sa apelez la un piure dar ajung pe la 5 acasa si nu mai am chef de nimik...poate ma limitez la un pui cu smantana sau sos
atat!

29+ MARIA
www.flickr.com/photos/38638325@N05/?saved=1" target="_blank">poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laviniablaga spune:

cand intri in prental lucia? sarandu...mi-ai facut pofta...dar acum imi savurez ciorbita mea...ca s-a facut!

Lavi, 33+ mami de Rares Cristian

Au mai ramas 7 saptamani pana o sa il vad pe Raresh!

Camera lui Rares
Poze
HainuteRares

HaineRares2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luciandrea spune:

LAVINIABLAGA - gogosari cu boabe de struguri? nu am mancat niciodata dar probabil sunt buni, la ni se fac umpluti cu varza sau conopida pentru iarna!

29+ MARIA
www.flickr.com/photos/38638325@N05/?saved=1" target="_blank">poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laviniablaga spune:

Citat:
citat din mesajul lui luciandrea

LAVINIABLAGA - gogosari cu boabe de struguri? nu am mancat niciodata dar probabil sunt buni, la ni se fac umpluti cu varza sau conopida pentru iarna!

29+ MARIA
www.flickr.com/photos/38638325@N05/?saved=1" target="_blank">poze cu noi


cred ca procedeul e cam acelasi...ca mama i-a pus...nu eu......si pune si ea cu conopida si varza...stiu doar ca aia cu struguri se pun cu otet...si boabele de struguri trebuie sa fie din alea albe...si aproape coapte...dar nu coapte de-a binelea...oricum...am noroc cu mama...ca ea e gospodina...nu eu...eu acum invat

Lavi, 33+ mami de Rares Cristian

Au mai ramas 7 saptamani pana o sa il vad pe Raresh!

Camera lui Rares
Poze
HainuteRares

HaineRares2

Mergi la inceput