Mamici de fulgusori de nov-dec 2009 (110)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lylyana.ion spune:

Multumesc de ajutor Lavinia
Bine ati venit si voua Geea si Alexa75

32 Alexandru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lylyana.ion spune:

Lumi, aceeasi problema o am si eu cu degetele inca din luna a 3a, sunt umflate rau dimineata si nu pot sa tin in mana ceva, sa apuc sau sa strang pumnul, de durere

32 Alexandru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrecluj spune:

Ziua buna de la Cluj, multumim de cafea. Alexa Multi ani frumosi cu copii sanatosi, fetita sa iti creasca mare sa o poti duce acasa si sa-ti lumineze viata. Noile gravidutze bine ati venit printre noi, sedere pana la termen cu sanatate va doresc. Miany sper ca nu te-a luat raceala. Si eu am simtit ieri ceva ciudat, am si bagat oscilo urgent. Cate aveam de spus si uite ce fain ma senilizez. Fetele, nu lacrimati la mesaje lacrimogene (spusai ei la care sare camasa de pe mine de plans de nu stiu cate ori). O fi stereotip, dar viata chiar e frumoasa, atat vreme cat suntem apte de sentimente. Nu stiu cate din voi stiti cum e sa aveti inimioara impietrita, sa nu simtiti nimic, dar eu stiu de pe pielea mea si jur ca aleg de o mie de ori bocitu' dupa iubi si din cauza de stat la pat decat sentimentul ala de "nu mai simt nimic". Orice situatie prin care trecem ne invata la final cate ceva, cand suntem capabile sa gandim logic. Eu, de exemplu, stau in pat din mai si asa voi sta pana voi naste. Am bocit luni intregi, am ajuns sa nu imi mai doresc sarcina. Acum ... imi apreciez iubitul asa cum nu am stiut s-o fac vreodata, tocmai pentru ca nu e. Si am ajuns sa apreciez alte aspecte pe care inainte nu dadeam 2 bani. Nu am inteles cat de norocoasa eram ca aveam posibilitatea sa ma urc in masina si sa merg unde vreau sau pur si simplu sa ma plimb kilometri. Ei, de acum incolo voi stii. Na... chiar vroiam sa spun multe si am uitat. Important e sa nastem copii sanatosi cu toatele. pt toate fetele de la odiseea noastra 29+ Chiara Ada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

neata
uf, nu mai dovedesc sa citesc, sa schimb capitole, sa scriu in listuta... monis pe unde umbli?
daca am ajuns eu sa ma plang ca nu mai fat fatza ritmului, inseamna ca chiar s-a ajuns la un ritm ametitor...

pe sarandu am trecut-o. au lasat datele si Geea si Alexa75? le stiti cumva?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lylyana.ion spune:

Andre

32 Alexandru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrecluj spune:

RAMONA C hai te rugam frumos inapoi la noi, hai nu te lasa rugata. 29+ Chiara Ada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miany75 spune:

buna dimineata ,fetele! Abia am reusit sa citesc din urma ..a fost activitate intensa asta-noapte...Imi pare rau ca nu puteti dormi...eu ,momentan nu prea am treaba..se mai intampla uneori,dar asta e zero...Cred ca ma ajuta mult si faptul ca ma tot plimb ziulica..

Lavi mai e cafea si pt.mine?!

Raluci b. felicitari pt."bebeloi",sa creasca frumos in continuare si sa fie sanatos,la fel si voi!

Sarandu bine ai venit la noi si asteptam sa ne impartasesti din experienta ta cand va fi momentul..

Alexa75 bine ai venit si sarcina uosara in continuare!

Lyly si burtica mea tot cam asa arata..si toata lumea imi spune ca am burta mare..

ALEXA ITI DORESC UN CALDUROS LA MULTI ANI ,MULTA SANATATE SI MULTE BUCURII ALATURI DE MICUTA NABILA SI TATI!SA FII O FEMEIE IMPLINITA!

miany
33+ DAVID ANDREI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lylyana.ion spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ramonika

neata
uf, nu mai dovedesc sa citesc, sa schimb capitole, sa scriu in listuta... monis pe unde umbli?
daca am ajuns eu sa ma plang ca nu mai fat fatza ritmului, inseamna ca chiar s-a ajuns la un ritm ametitor...

pe sarandu am trecut-o. au lasat datele si Geea si Alexa75? le stiti cumva?


Alexa 75
"Ne adaugati si pe noi in lista voastra?

U.M 15.02.2009
DPN 18.11.2009
fetita"

32 Alexandru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Buna dimineata,
Fetelor aveti un spor la scris, de numa'. Eu sunt in zugraveli, azi este ultima zi de lucru a zugravilor, maine imi vine o femeie la curatenie, abia astept sa terminam ca sa putem monta patutul bibiloiului si sa dau startul la spalat hainute.
Laurairina felcitari si de la mine ptr. casuta voastra. DD sa va dea sanatate si putere de munca, restul o sa faceti cu placere, ca este ptr. voi si casa voastra .
Monis frumos plovaras, daca imi dadeai mai repede ideea ma apucam si eu, asa nu cred ca mai am timp. Cum te mai simti?
Lumi, daca ai timp, te rog sa-mi dai si mie mai multe detalii despre biberoanele care le-ai luat de la Avent, BPA free, eu inca nu am gasit la ei sa comercializeze in Romania asa ceva, iar daca sunt prezenti la baby expo sa intreb.
Bun venit burticilor care ne-au scris
Am mai gasit remediu la insomniile mele, ziua trag de mine sa nu dorm, iar noaptea dorm cam 7-8 ore cu pauza de rigoare ptr. wc.
Pup toate burticile sper sa mai am timp sa intru macar sa vad ca sunteti bine.
Pupiciiiiiii







33 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lylyana.ion spune:

Ramonika, Alexa este pe lista

32 Alexandru

Mergi la inceput