Prematurii-Esentele tari se tin in sticlute mici15

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns c.valy spune:

Jo a fost bine in mare nu am putut sa-l adorm eu cand am plecat el de obicei la 20.30 dormea,dar deja se facuse ora 21 il tinusem o gramada la piept si nimik simtea ca plecam fara el se tinea dupa noi(taras,se agata de noi) dar nu plangea asa ca l-am lasat treaz...la adormit,,mamaia de inprumut,,pe picioare e curios ca cu mine nu doarme nici-odata asa(plange)si a dormit pana la 3 cand am ajuns noi acasa,a fost cuminte,sa vad luna care vine ca mai am o nunta in alta localitate si trebuie sa-l iau cu mine atunci chindar ne descurcam noi,,sper,,

LucaDaniel -22.10.2008

povestea mea
Slideshow
asa sunt eu
vrem si noi un vot www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=cat%20de%20fericit%20e%20copilul%20tau%20klorane&page=5/" target="_blank"> cva1.jpg si www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=cat%20de%20fericit%20e%20copilul%20tau%20klorane&page=16/" target="_blank">val1.jpg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joklk spune:

Valy, eu am spus ca vreau filmulet doarca te rog sa te servesti din pozele care sunt. Pozele din primele zile eu nu i le-am pus Karlei nici in album preferand sa ii le arat doar la o varsta cand va intelege unele lucruri. Despre poze mai recente sper sa mai pun ceva zilele acestea.
Multumesc de pe acum de filmulet

Johanna mami de strengarita Karla Luiza (14.09.2008)
pozele noastre
Povestea piticului nostru drag Karla-Luiza

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikaela2009 spune:

Fac si eu prezenta acum pana doarme Dennis.
Valy, legat de vasele de sange de pe picioare din cate am inteles nu se prea poate face nimik, e din cauza proastei circulatii si e bine se eviti sa porti ciorapi stramti. Si eu am problema asta dar noroc ca sunt sus si nu se vad la fusta.
Crislo, la Dennis i-a aparut pe fata cand era in spital, deoarece tantile asistente ii smulgeau leucoplastul cu care era lipit tubuletul de papa. Le-am atras atentia si s-au ofticat. Apoi s-a marit s-a tot marit iar acum stagneaza, si am inteles ca va mai creste putin isi va modifica, culoarea si apoi se va retrage,dar asta poate dura pana la 8-9 ani. Sper sa nu dureze asa mult. Voi mai vb cu pedi sa vedem ce-mi recomanda.
Maine vreau sa incerc marul, iar acum intrebare pentru voi: ii dau acum suc de mar iar apoi cand ii dau pulpa e bine sa fie copt marul? Si cum se coace? Ca in folie nu as vrea sa-l pun pt ca aluminiul elimina ceva toxine si nu e prea indicat.Il pun la cuptor si gata!? sau cum
La noi e o vreme cam naspa e innorat, e numai buna de lenevit in pat(cine poate)
Chiar fetelor mai stiti ceva de Monica? Sper si eu sa fie bine si totul sa mearga inspre bine


http://forum.desprecopii.com/forum/photo_album_edit.asp?sqldtl=79836

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crislo spune:

Hello!
Ce idee buna!
Pe link-ul de mai jos este poza cu ALex la o luna, in incubator, cand avea 1100 gr, de fapt la minus 1 luna, daca socotim ca s-a nascut mai devreme cu 2 luni . Iar cea in carusel este recenta, la 5 luni corectate si 5100 grame.

http://community.webshots.com/album/574790593JfmuVJ

Va pup, vb maine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crislo spune:

Mikaela acum am vazut mesajul tau.

Eu marul il pun la cuptor, iar pe tava pun hartie de copt sa nu se prinda. Apoi il dadeam pulpa la blender cu 1 lingurita de cereale ca sa fie mai cunoscut lui ca si gust. La inceput ii dadeam mar cu morcov la storcator. Parerile sunt impartite daca tb copt sau suc. Recent am vb cu o prietena din Anglia si mi-a spus ca la ei toate fructele se dau doar la cuptor, este interzis sucul. In plus ei incep si cu banana, ceea ce la noi nu se recomanda.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikaela2009 spune:

Multumes Crislo, am sa-l pun si eu in cuptor.
Sa stii ca nici aici nu recomanda sucul pana la 1 an, de fapt nu recomanda nici fructele. Si banana ei zic ca se poate da, dar din ce am citit se zice ca ar fi alergena. Acum fiecare cum crede. Eu am tot citit si din carti si de pe net dar mai multa incredere am in sfaturile voastre, cele care ati trecut prin diversificare


http://forum.desprecopii.com/forum/photo_album_edit.asp?sqldtl=79836

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joklk spune:

Fetelor, "cate bordeie atatea obiceie", asa si cu diversificarea. Pe cata lume sau medici veti intreba atatea pareri vor fi. Uneori trebuie sa si "riscati" cu diversificarea pentru a vedea daca copilul accepta sau nu. Daca nu il invatati de pe acum cu toate gusturile mai tarziu va fi si mai greu.
Karla suc nu a vrut sub nici o forma. Fructele le-a acceptat sub orice forma (i-am dat mar atat copt cat si crud ras). O vreme morcovul nu i-a placut acum e innebunita dupa el.
Alimente alergene: banane, capsuni....Karla mananca de toate de la opt luni si nu are nimic.
Ideea e ca trebuie sa va simtiti si sa va cunoasteti voi cel mai bine copilul, sa vedeti ce prefera si ce nu, ce si cat de bine tolereaza. Nu va mai faceti atatea ganduri...bucurati-va de fiecare zi in care invata si descopera ceva nou pentru ca nimic nu se repeta.


Johanna mami de strengarita Karla Luiza (14.09.2008)
pozele noastre
Povestea piticului nostru drag Karla-Luiza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikaela2009 spune:

Dreptate mare ai Jo!!

http://forum.desprecopii.com/forum/photo_album_edit.asp?sqldtl=79836

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonika82 spune:

Buna fetelor !

Valy,poti folosi poze si de la mine .
Eu marul il tai pe jumatate ,scobesc partea cu samburii si il pun la copt intr-o tavita apoi il amestec la blender cu branzica facuta in casa.De cateva zile am inceput sa ii dau si putin banana si vad ca nu a avut nimic.
Fructele le mananca ,in schimb legumele si carnita nu le vrea decat amestecate cu iaurt.(i le dau asa ca nu am ce sa fac).

Pup!

Mergi la inceput