Ghiocei de Martie-Aprilie 2009*(68)*

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Nicky09 spune:

Ragazze...m-ati lasat cu gura cascata.Efectiv nu am cuvinte.Am vazut niste poze fantastic de epresive, din care am inteles aproape tot, personalitate, caracter...ce mai, niste fete extraoeinare.Rezumatele lui Novus, si al Dyanei sunt graitoare si acum chiar ma bucur ca fac parte din acest grup fie si doar virtual.
Ma bucur ca v-ati simtit bine, ca v-ati cunoscut si ca v-ati improspatat privirile si plamanii.Bebeii sunt comici si frumosi cu totii...asa ca nu ramane decar sa nu pierdeti reteta si sa experimentati in continuare, cu siguranta veti a rezultate si mai stralucitoare.


Salut toate mamicile incepatoare in ale scolii sau ale gradinitei...le urez atat mult succes si realizari cat si muuuuuulta rabdare si bunavointa. Sa nu vorbiti de rau invatatoarele ca ma ofensati pe mine

Urez un sincer LA MULTI ANI tuturor sarbatoritilor de azi, nu mai dau nume din lipsa de timp si le doresc multa sanatate si fericire.

Am fost foarte succinta azi , din lipsa de timp, pt care va cer scuze,dar am motive puternice: sa imi trag laptele, sa fac de mancare, sa pregatesc gustarica mericeasca a lui Nicho ...si sa ma incarc cu muuulta stapanire de sine, muuuult calm , acus imi vine sa plang ca trebuie sa il las singurel cu taica-sau acasa atatea ore si simt cum se rupe ceva parca din mine...sper sa fie totul bine.
In plus e ovreme de sa nu scoti nici canele afara, neagra si inchisa si apasatoare si ploioasa.....uffffa

Ies, va doresc o zi buna si multa sporovaiala.....

Un grosso grosso bacione a tutti!



Mina si ... fluturas...Nicholas (10.04.09)
Eu...in lumea asta ciudata
"In steaua ta sa crezi chiar daca cerul este innorat!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_nicolae spune:

Buna fetele,

intru doar 1 minut sa va zicem ca am ajuns f bine acasa, azi am inceput scoala cls 3 si 6, acum tre sa merg un pic cu treaba, nu am citit din urma dar revenim.

Pupam.

Veronica-Elena 11 ani, Tudor-Iulian 9 ani, Robert-Adrian 4 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisik06 spune:

Hello fete cucuiete!

LA MULTI ANI piticilor CALIN CRISTIAN, MARIA TEODORA, ANASTASIA, SARAH IOANA si bebe de GESSY

OLI, eu nici acum nu ma pot obisnui cu ideea disparitie bicicletei. E adevarat, era de valoare si era si un cadou facut cu drag si cu ceva sacrificiu, dar, in afara de asta, cel mai tare ma termina ideea ca cineva a urcat la etajul 4, intr-un bloc cu interfon, intr-un cartier presupus a fi mai sigur (Baneasa), a taiat timp de minim 10-15 minte un cablu de otel si apoi a coborat nestingherit din nou 4 etaje si dus a fost. Iar faptul ca s-a intamplat in fata usii apartamentului, in miezul zilei....ma tot gandesc daca ma intorceam eu singura cu bebelina si il prindeam in fapt, el cu un flex/burghiu, ce naiba o fi avut in mana si eu cu copilulin brate. Nici nu vreau sa imi imaginez, ca ma ia groaza

RIVALI, multumesc si tie pt mesajul cu aerosolii. Inca o intrebare: aparatele astea sunt speciale de copii/bebelusi sau sunt bune si cele pt adulti? Intreb pt ca stiu ca socrii mei au un aparat de aerosoli si ma gandeam daca ar fi bun

DIANA, ce super ai povestit si tu. Iar eu am mai tras un oftat
Uite ce soi de jucarie am gasit eu, cred ca la asta te referi
http : // www . toyz . ro / centre-activitate-locuri-de-joaca-bebelusi/leapfrog/centru-de-activitate-learn-amp-groove/
Sa scoti spatiile, sper sa il ia

ANCA, iti asteptam povestea

Azi noapte iar am avut program de trezire dubla, la 2,30, la 5,30 si final la 8. Si a mancat de absolut fiecare data. Destul. Azi in parc s-a minunat o mamica de cat a mancat - un castronel plin de fructe cu branzica si cereale. O fi avand puseu de crestere, se poate la 7 luni fara o saptamana?

A, colac peste pupaza am racit si eu, ma ustura gatul si am o stare de lesin, combinata cu oboseala de nu se poate.

Hai ca m-am intins ca pomana tiganeasca.

Pupicei

Mamica minunii Ana Bianca (20.02.2009)

Pozele noastre

Fotografii profesionale evenimente


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

Doamne cat sunteti de scumpele excursionistelor!!!! Tare mai sunt dulcei ghioceii. Cum ati reusit sa-i sincronizati in pozele pe burtica in iarba sa stea toti cu pliscul in sus? Bucurandu-ma de pozele voastre parca as fi fost si eu acolo...

Pacat ca bucuria si relaxarea transmisa de voi nu a durat prea mult pentru ca noi iarasi am avut o recadere si ne-am intors la lapte dat fortat cu seringa si printre plansete si innecari deabia a inghitit 30ml in 45 minute. Voi incerca si cele doua medicamente de care mi-ati spus (va multumesc mult) - acum caut sa vad cum le gasesc.

Oliska - noi am fost la Medlife - Unirii la dr. Tatineanu (el ne-a fost recomandat)

Cum a fost prima zi de scoala/gradi? - asteptam detalii

Gianina - mami de bebelusa Andreea - 13 aprilie 2009
avem 5 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ela78 spune:

Helllooo!

Ne-a placut foarte mult la munte Mai vrem, ne bagam si la un revelion impreuna sau la anul cand ne mai intalnim

Multumim Novus pentru idee si organizare Imi pare bine ca in sfarsit te-am cunoscut cu accentul tau ardelenesc Ianis s-a indragostit de Alexandra zambareata , a devenit foarte curios si o tot fixa cu privirea , pacat ca ea era preocupata de snururile posetei lui mami

Multumim Olishka pentru jocurile de socializare, au fost foarte faine, am ras in hohote si ne-am distrat de minune. M-a impresionat Cristi, super-inteligent si stie cum sa vorbeasca cu oamenii. Iar de David nu mai spun...

Familia Gazii e superba, ea o pustoaica joviala, el debordand de energie sanatoasa, iar gaza mica o scumpica

Anca a fost bestiala in rolul de psiholog. Jos palaria! pentru cum se descurca cu 3 copii.

Cativ+sotul+aia mica, niste finuti...

Sotul lui Saby iarasi un finut.

Joanna total opusul impresiei de pe forum, vesela si plina de spirit. pe Darius sa doarma la fel de mult ca la munte.

PetraTudor m-a socat cat de mult seamana baietelul cu tine, ochisorii sint identici

Ce sa spun... Toti mi-au placut, bebei frumosi, parinti debordanti de energie...

Am pus cateva poze aici


Desi nu cred, totusi la insistentele sotului fac o strigare: a gasit cineva un permis de conducere pe nume Stoica Daniel?





Elena, fericita de Ianis Cezar (04.04.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

pisik - aparatul care-l avem noi are mascute si pentru copii si pentru adulti. Mascute mai mici nu am intalnit nici in spital. Desi sunt mai mari decat pentru maslinuta bebelusului te inveti cum sa o tii asa in cat sa iasa bine vaporii. Eu intotdeauna am umplut la max rezervorul si am stat doar 10-15 minute cat ar fi durat evaporatea unui singur ml de ser cat ni s-a indicat. Asa chinuiam bebele mai putin, pentru ca vaporii ies cam in orice pozitie (numai culcat de tot nu)

Gianina - mami de bebelusa Andreea - 13 aprilie 2009
avem 5 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina.n spune:

Pisik eu parca asa stiam ca exista un puseu la 6-7 lunite...sau e posibil sa fie dintisori?

Mami fericita!!!
Crestem mari!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina.n spune:

uite am gasit in postarile de pe blogul de ghiocei ca exista puseu si la 6luni si mai e unul la 9luni

http://ghiocei2009.blogspot.com/2009/04/puseu-de-crestere.html

Mami fericita!!!
Crestem mari!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

LA MULTI ANI!
Cristian, bebe de mababei
Maria Teodora, bebe de Mititica82
Anastasia, bebe de Andiaroro
Sarah Ioana, bebe de Timi07
bebe de Gessy





Gianina - mami de bebelusa Andreea - 13 aprilie 2009
avem 5 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyana27 spune:

stati ca n-am terminat!!!!!!!!
florinela, mirel si platinatul mic, alta familie frumoasa si vesela; florinela are o rabdare de fier, sincer, nu cred ca as rezista asa bine ca ea la programul de masa al platinatului; si prin cate a trecut pana acum... chiar are o rabdare incredibila, si reuseste sa merga si in concedii, sa le ia pe toate ca fiind normale.. si merge mai departe; o astept cu vesti bune din spital astazi; iar sotului ii suntem datoare vandute ca ne-a facut focul saracu' de la 4 la 6 dimineatza
denisamada, sotul si galusca mica sunt supeeeeeeer; ei au stat seara cu noi si s-au jucat, sunt foarte dragalsi si se potrivesc asa bine la caracter amandoi, se completeaza foarte bine; sunt calmi si cumintei, iar bebelina cu ochii mari si negri e delicioasa (din pacate am prins-o mai mult adormita, si n-am putut sa profit din plin de ea)
pe lysbeth si simonamami le-am vazut mai mult in trecere, ca nu prea ne-am sincronizat la program, dar am vazut 2 bebei frumooooosi, o domnisorica eleganta si super finuta (fetita lui lysbeth) si un flacau tare frumusel (al simonei)
tamara e o scumpica, sociabila si dragalasa, si mutzu a ranjit la ea.. deci e eclar.. ne placem; si are si ea un ursulet scumpic foc si parca cam cumintel... sau mi s-a parut mie????????
am vazut-o in trecere si pe leeloo cu motocelul zambaret si cu labutele reci; e atat de mititica si tinericaaaaaaa!!!!!!

mi-a scapat cinevaaaaaa?????????

diana mami super fericit de mutunel incredibil David Gabriel 1 aprilie 2009
mutzunel mic de 5 lunite

EXCURSIE MOECIU

Mergi la inceput