Ghiocei de Martie-Aprilie 2009*(68)*

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns IliesClara spune:

Salutare popor

Am vazut poze frumoase cu bebei frumosi de mamici frumoase ulitzaritze si calatoare!
Super excursia! Va multumim ca ne-ati transmis cu talent si empatie si noua, care am pazit ograda , o parte buuuna din energia pe care excursia v-a inspirat-o.
Vrem si noi la anu'!

.......................
Familia Chatonescu... nu degeaba va pocnesc falcile de zambetul cel mandru. V-ati facut o Dragonbella suber meseriasa.
Si si pozele sunt la fel de profesioniste.
Mi-a placut cea cu - tati in pat dormea cu o scutecoasa. Inspira liniste, fericire de parinte. Ar merge ca reclama la firmele de asigurare de viata.

.................
Scolari si gradinari, frati mai mari, mamici scolari, mamici de pe la catedre... un an bun sa aveti!

..................
Intrebare: ati dat careva Ghiocelului Oscilococcinum pana acum? Ma gandesc sa dau profilactic, dar nu stiu doza. Nu as vrea sa astept sa dau ceva mai tare. Atata lume racita incepe sa perinde, plus ca tati a inceput scoala, de azi are si elevi... si cresc sansele sa aduca acasa surprize mucilogene. El e cam mucinofil de anul trecut, cam slaba imunitatea.
Noi pana acum nu am avut probleme de sananate in afara de ceva bubite la Anto si ombilic care s-a inchis greu si e super ok cu toate ca nu au fost alaptate decat pana la 3 luni cu cate 60ml/zi.
As vrea sa treaca toamna la fel de bine.
Voi dati ceva profilactic? sau o sa dati?
Multumim.





................................................................................................................
Clara, mami de gemenute Antonia si Iulia (din seara de 19 Martie 2009, cand ningea)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina.n spune:

Citat:
citat din mesajul lui Dodo-pui


La multi ani!

Calin Cristian,
bebe de mababei,
Maria Teodora,
bebe de Mititica82,
Anastasia,
bebe de Andiaroro,
Sarah Ioana,
bebe de Timi07,
bebe,
bebe de Gessy




Blogul lui Bogdan Andrei
goblenuri-relatii pe blogul Donului

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!


Bazar pentru:Bogdan;Mihaita;Sebi;Ema


Neata,

La multi ani si de la noi!!

Mami fericita!!!
Crestem mari!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

clara, eu am dat oscilo..jumate de "fiola"din ala..dar a fost pistol cu apa..ca tot viroza pana nu sia- facut damblalele...



Vlad si Catalin-17.03.2009
Andrei Luca -15.12.2006

Povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rivali spune:

Clara mie mi-a zis ca ii pot da cate un capacel pe zi timp de 15 zile pe luna

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andiaroro spune:

Am intrat sa urez "o prima zi de gradinita memorabila" picilor si mult curaj mamicilor si taticilor!
Abia astept sa aud povesti cu traznaiute....de copii mai mari.
Alex a luat-o de coada de pe 3, asa ca la noi e deja...rutina. http://good-times.webshots.com/album/574602407xtBnmE
Doar pe mine ce ma mai apuca melancoliile cand incep scolile in ro.

G-gelul respectiv, eu il puneam pe sfarc inainte de fiecare masa...Mie mi s-au parut extraordinare si lucrurile simple: o perna-plan inclinat sub saltea(stiu ca am luat-o de aici de la auchan de la raionul de bebei)-daca nu gasesti, poti pune o perna obisnuita si cat mai mult calm dupa masa...

ce-mi mai plac povestile "de tabara"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina.n spune:

fetele excursioniste ce spor ati avut...si ma gandesc ca nici nu ati venit bine...stai sa se trezeasca toate sa vezi capitole aici
super pozici dar vrem detalii ca nu prea ii recunosc pe toti

un am nou de scoala/gradi plin de reusite si cu cat mai putine emotii


Mami fericita!!!
Crestem mari!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rivali spune:

Pana la urma pe ce traseu ati mers? Toata saptamana v-ati stresat cu asta.




Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyana27 spune:

sa nu va imaginati ca ne-am spus pe nume acolo... nuuu. fiecare era fix NICK-ul de pe forum, iar taticii erau sotu' lu'....; vreau sa va spun ca au fetele astea niste silueteeeeeee de m-am simtit ca moby dick intre ele; nu stiu nene cine le-a nascut copii, ca sigur nu ele
Domane cum a fost sa ma trezesc dimineatza si sa ies afara numai intre minuni... parca a fost o alta lume, peste tot zambete stirbe, chiuituri, mamici si tataici care nu-si incap in piele de fericire.... asta e terapie curata nu alta;
mie mi s-a pus o maaaare pata pe Bogdanel, baietelul cuplului Petratudor, cu care am avut vreo 2 conversatii de m-a lesinat; sunt complet indragostita de el, si de parintii lui ... o familie absolut superba si relaxata;
alexandra, novus si sutu' lu' novus... rad continuu toti, deci cum sa nu fie alexuta vesela tot timpul????? fetelor, copilul asta nu are alta fatuca, decat ranjita ... e absolut fantastica; ea radea la absolut toata lumea, dar nici noi nu ne lasam si ne duceam sa o gangurim toata ziua 9n-ai cum sa te abtii)
familia gaza.. ca la 15 ani.... gaza mare e ca o pustoaica, habar nu am cati ani are... dar pare de 17, pe cuvantul meu; gazulica mica e absolut delicioasa, lesini langa ea cat e de frumoasa si delicata... chiar ca o gazulica mica; tati de gazulic.. simpatic si super de treaba, am profitat din plin de energia lor

anca si cei 3 .... nu ai cum sa tii pasul cu ei, debordeaza de energie, la 1 noaptea cand ne jucam ziceai ca e abia trezita din somn; copilasii minunati, super isteti si descurcareti, BB3 e un sociabil, ii placea la oricine in brate (si cred ca a trecut pe la toate), dormea intr-o galagie infernala...... ce inseamna sa ai frati mai mari..

revin cu partea 2, ca nu-mi scapa nimeni

diana mami super fericit de mutunel incredibil David Gabriel 1 aprilie 2009
mutzunel mic de 5 lunite

EXCURSIE MOECIU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyana27 spune:

oliska, cristi si David (boss-ul nostru) sunt o familie desosebita si fericita; au o voiosie molipsitoare; super organizatori de jocuri care ne-au facut sa ne doara burta de ras (sincer, am ras cu lacrimi sambata noaptea, asa cum nu ma facut de mult); i-as lua cu mine peste tot, iti transmit o energie pozitiva extraordinara; iar davidut e delicios, are niste ochisori de te baga-n boale'; sambata seara il faceam sa rada si se pitea la tati in brate si chicotea... Doamne cat de scump e
joanna, sotu' si Darius Andrei , de fapt Andrei, ca ei asa-i spun gandacelului care seamana incredibil de mult cu al meu; ii ziceam "varianta light" a lu' mutzunelu meu; nu-mi venea sa cred cum seamana, ne uitam vineri seara toti 4 fascinati la ei pusi unul langa celelalt; au aceiasi ochisori, multe expresii la fel, doar ca ele un picut mai mititel.. adica e al meu mai falcos; Joanna e plina de energie, nici gand de fata care apare in cate o seara terminata pe forum... alea sunt exceptii; de fapt e zambareatza si bine dispusa, si vorbareatza, iar andrei a fost exemplar de cumintel, a stat cu tati seara si a lasat-o pe mami sa vina la barfa cu noi

diana mami super fericit de mutunel incredibil David Gabriel 1 aprilie 2009
mutzunel mic de 5 lunite

EXCURSIE MOECIU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyana27 spune:

cativ, sotu' si bubulina mica sunt o familie atat de delicata ca parca voiam sa-i protejez cumva; e o finuta si o dragalasa, iar bebelina e ca o papusica mica mica plina de energie; cand ne-am jucat au provocat niste hohote de ras, de nu stiu cum nu am trezit toti copii; super simpatici si hazlii si ne-au suportat cu stoicism in usa lor pana ne-am indurat sa plecam la somn; si ne-au adus niste mere buneeeeeeeee
saby, sotul si maiutza... nu-mi mai gasesc cuvintele; indragostiti ca-n prima zi (mie asa mi s-a parut), calmi si veseli, maiutza o zvarluga de fetita curioasa si cu ochii mari, si-am vazut eu ca-i cam place la tati in brate;
ela, sotu si Ianis... asta da familie relaxata; ianis dormea pe unde apuca, super cuminte pustiulica, mami si tati relxati si fericiti, il puneau sa doarma in harmalaie si el era perfect multumit; iar ela a fost bestiala la joculetu;l nostru cu psiholog (nu-l dezvaluim, ca data viitoare il jucam si cu restul de familii care nu au venit acuma, daaaaaa???); mintea cu atat naturalete ca ne incurca pe toti

diana mami super fericit de mutunel incredibil David Gabriel 1 aprilie 2009
mutzunel mic de 5 lunite

EXCURSIE MOECIU

Mergi la inceput