Ghiocei de Martie-Aprilie 2009*(68)*

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Puii mei azi!



Blogul lui Bogdan Andrei
goblenuri-relatii pe blogul Donului

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!


Bazar pentru:Bogdan;Mihaita;Sebi;Ema

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ela78 spune:

A! Am uitat sa zic de Lysbeth

E atat de calma fata asta... nici nu zici ca are 2 copii. Mi-a placut de sotul ei ca stie sa se impuna in fata copiilor.. Pupam pe Iris si pe Damian Codrut, cu care Ianis s-a "imprietenit" la o gustare reciproca, cand si-au supt unul altuia degetele, puloverele, si-au masurat puterile si s-a pupat reciproc Apar si in poze secventele astea..



Elena, fericita de Ianis Cezar (04.04.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Vai, tufete cucuiete, ce m-am mai delectat cu istorisile si pozele voastre!! Dyana si-a facut datoria pana la capat, a scris "legenda" la poze; Olishka n-a scris dedesupt care cine e. Bine, identific 80-90% din personaje, dar mai am unele nelamuriri.
Super tare poza cu bebeii insirati, pacat ca n-au fost stransi toti acolo. Sotzul lui olishka face cateodata niste mutre in poze de ma pufneste rasul, cred ca e tare haios! Dar ce plete mishtocaaane are sotzul lui Petra.Tudor, ai de capu' meu. Simona.Mami a aparut cam rarutz in poze. De Gaza io de cand am vazut prima ei poza pusa pe picassa i-am si pus eticheta de "scolaritza", ca asa arata. Novus (de-acum putem sa-ti zicem "Shefa"?) ce-mi place camasutza ta verzulie...Am mai recunoscut pe Joanna (silueta ca de obicei), pe Lysbeth (rar am vazut persoane sa le steaasa de bine brunete), pe Ela, pe Anca (NE ZICI ODATA CUM E CU ADOPTABILII sau ne tot tii in suspans dupa ce ne-am chinuit atata sa ghicim?!). Fiul tau e cel inconjurat de catelandrii? Atunci e de-al meu, sa-l pupi din partea mea!! Dyana, ce te tot plangi ca esti grasa, esti foarte bine proportionata si chiar iti sta bine asa mai rotunjoara, pe bune, esti foarte feminina.Saby si sotul, doi frumosi si aiutza o scumpica! Florinela, Platinatu' pare foarte vioi. Aaa, si bebe nervos de Joanna, in toate pozele pare foarte senin! E tare frumushel! Toti bebeii-s frumusei, ce mai incoace incolo, si fetitele (fetitza lui Cativ pare mereu foarte analitica, studiaza totul din greu; Gaza mica e un deliciu, are o mutrica de-ti vine sa o umpli de pupici; Alexandra ce sa mai zic, toata o voie buna; Adela cu ochisorii ei ca mura...am uitat cumva vreo fetitza? Dar chiar, nu-i asa ca au fost clar in minoritate fata de baietei?...)
Of, nu ma mai intind, ca nu mai stiu de cine am zis si de cine nu: pe scurt, se vede ca v-ati distrat pe cinste,la anul nu scapati de mine!
Pisik, nu mai iti fa ganduri de-alea cu ce se intampla de va intalneati cu netrebnicul ala de hotz, ca-ti faci rau; sa dea Domnu' sa-si rupa nu chiar gatul, dar macar un picior, acolo!
Monnvas, saracu' bunicul:((...Sanatate ii urez, daca nu e prea tarziu...Cat despre dintzuc, nu l-am simtit si nici nu-l simt pe tzitzi, fiindca pozitia de supt (cred ca la toti copiii, nu?) e cu limbutza peste gingie, deci tzitzi nu vine in contact decat cu gingiuta de sus. Deci pana cresc si cei de sus, sunt in sigurantza
Of, sigur mai aveam ceva de batut din plisc, dar de cand m-am apucat de scris am uitat!:)))

mami de Sophia-Diana (Sophiphi)
4luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rivali spune:

Citat:
citat din mesajul lui Pisik06
[RIVALI, multumesc si tie pt mesajul cu aerosolii. Inca o intrebare: aparatele astea sunt speciale de copii/bebelusi sau sunt bune si cele pt adulti? Intreb pt ca stiu ca socrii mei au un aparat de aerosoli si ma gandeam daca ar fi bun





Mamica minunii Ana Bianca (20.02.2009)

Pozele noastre

Fotografii profesionale evenimente





Pisik al meu are si masca pentru adulti. Aparatul este aceelasi doar masca difera.



Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saby spune:

Am pus si eu cateva www.flickr.com/photos/39734204@N04/?saved=1" target="_blank">Poze de la munte, cu tot cu comentarii, dar nu sunt prea multe pt ca v-am spus ca uitasem sa incarc bateria

Sabina mamica fericita de Maia Andreea ( 07 apr 2009)

www.flickr.com/photos/39734204@N04/" target="_blank">Printesa Maia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina.n spune:

Citat:
citat din mesajul lui Dodo-pui

Puii mei azi!


Dodo tare scumpi sunt amandoi asa veseli si zambareti Sa-ti traiasca si sa te bucuri din plin de ei, sanatate multa
Si mie mi se umple sufletul de cate ori o vad zambind pe printesa mea

Mami fericita!!!
Crestem mari!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Citat:
citat din mesajul lui alina.n

Citat:
citat din mesajul lui Dodo-pui

Puii mei azi!


Dodo tare scumpi sunt amandoi asa veseli si zambareti Sa-ti traiasca si sa te bucuri din plin de ei, sanatate multa
Si mie mi se umple sufletul de cate ori o vad zambind pe printesa mea

Mami fericita!!!
Crestem mari!!!

Doamne ajuta asa sa fie!




Blogul lui Bogdan Andrei
goblenuri-relatii pe blogul Donului

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!


Bazar pentru:Bogdan;Mihaita;Sebi;Ema

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lysbeth spune:

fetelor pt noi prima zi de scoala a fost cosmar. Am afat ca dintr-o clasa buna de 24 de copii cuminti si destepti am ajuns la una de 35 nu shtim inca cum sa o catalogam. Ne-au venit 5 copii transferati de la o scoala de cartier de pe langa hala traian (cine shtie zona cred ca intelege despre ce e vorba)+5 repetenti+un micut traficant de droguri si el repetent
Mor de nervi. Eu sunt o persoana calma deobicei dar acum chiar ma apuca damblaua. de dimineata caut scoala. Si venisera si cu o propunere fantastica gen:
Shtim ca avem 11 copii mai slabi pregatiti, nou veniti, dar ne-am gandit sa faca astia mai vechi din clasa prin rotatie ore de meditatii cu cei noi. Intre 2 si 4 in fiecare zi
Dar s-a gandit vreun retardat mintal de la scoala ca poate in timpul ala as prefera ca fata mea sa faca o activitate extrascolara gen dansuri sau sport sau teme suplimentare date de mine(la scoala oricum nu-i invata nimic si am stat sa-i explic gramatica romana si matematica de una singura acasa) sau in cel mai rau caz sa stea un pic cu frasu ?
Mooor de nervi

Mami de Damian Codrut Andrei (08 apr 09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SimonaMami spune:

Bonjour fetelor ex si ne-excursioniste!

La multi ani prichindeilor de azi! Sa fie sanatosi si cuminti!

Multa bafta la scoala prichindeilor mai mari!

Sanatate celor bolnaviori. Sper ca deja sunt mai bine!

Noi raportam intoarcere din excursie cu niscaiva probleme: 'bebe' Eric a varsat pe drum, pentru prima oara... asa ca ne-am oprit si-am revenit acasa in 2 etape, cu pauza de o ora la Manastirea Dealu. Foarte frumoasa dealtfel!

Cu excursia - from my point of view - lucrurile au stat astfel:
sotul meu este genul nesociabil (mai ales cand este vorba despre prietenii MEI) dar foarte excursionist, asa ca stiam de acasa ca in nici un caz nu va accepta un program "de cabana". Ceea ce evident, nici nu a facut. Nu zic ca nu a fost bine, insa tare mi-ar fi placut sa mai stau si eu cu fetele la taclale. Nu stiu cine (bine) zicea ca... eu nu prea apar prin poze. Pai, cum sa apar, daca nu eram nici macar pe acolo?! Am sperat ca macar gasesc fetele doritoare de urcat pe munte dar ... de unde?! Toata lumea avea chef de plimbat cu carucioarele.
Asa ca... noi am urcat in grup restrans si vineri seara, si sambata pe zi. Fotografiile... sunt 480 de bucati, adica 2.45 GIGA. Ma tot chinui sa le pun pe net. Dau link imediat ce reusesc.

Concluzia excursiei insa: mi-a placut la nebunie sa va cunosc, sa ne jucam un pic de-a schimbul de bebei deliciosi! I wanna do it again!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisik06 spune:

Diana, stiu ca tu esti utilizator de imi kimi, cum salvezi in calc ceea ce faci? Mercic

Mamica minunii Ana Bianca (20.02.2009)

Pozele noastre

Fotografii profesionale evenimente


Mergi la inceput