Mj tribut la timisoara!

Mj tribut la timisoara! | Autor: dariaevelin

Link direct la acest mesaj

scuze fetelor dragelor, nu stiam unde sa incadrez postarea,asa ca am deschis subiect nou.

M-a anuntat acum un prieten ca se va organiza un tribut MJ si la Timisoara. Sambata va avea loc tributul(cu coregrafia Beat it).Locatia inca nu se stie,va fi anuntata zilele astea. Repetitiile,in schimb, vor avea loc astazi si maine la orele 16.30 in curtea Colegiului Banatean.

Eu nu pot ajunge(sunt la serviciu),repet acasa. Poate totusi fetele din Timisoara(si/sau imprejurimi) doresc sa participe si la repetitii.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns melku spune:

bravo timisoara. va tinem pumnii! sunt aceeasi organizatori care au fost si la bucuresti, am inteles. sa va duceti cat mai multi.

****************************
We must learn to live and love each other before is to late

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Medy6 spune:

Daria, la ce ora si unde va avea loc actiunea ? La repetitii nu pot sa vin, ca sunt la festivitatea unui concurs de poezie (in Piata Maria, la Clubul Iulia), dar pot aduce sambata vreao 4 copii (ai mei si ai vecinilor). Important cred ca este sa vina cat mai multi oameni. Multumesc anticipat pentru raspuns.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alessia105 spune:

Se poate dansa si prin corespondenta ??? Adica daca o pun pe a mai draga si mai draga dintre drage sa danseze SI pentru mine ,mere?? Ce zici te bagi?

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Creativitatea nu înseamna gasesti un lucru, ci sa faci ceva din el dupa ce l-ai gasit " - James Russell Lowell

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dariaevelin spune:

Am inteles asa: da, tributul e organizat de cei din Bucuresti. In functie de cati oameni vin la repetitii isi dau seama daca se strang suficiente persoane( trebuie sa fie minim 100)pentru a avea loc flashmob-ul. Inca nu am detalii despre cum a decurs astazi repetitia. Imediat ce aflu ceva,va anunt.
Sper din suflet sa avem si noi nr suficient de participanti si sa putem aduce un tribut frumos,asemeni celui din Bucuresti si din restul oraselor/tarilor.
Medy, locatia finala nu se stie(poate din cauza ca inca nu se stie sigur daca va avea loc). deindata ce aflu ceva, va anunt urgent
Alessia ma bag! Dansez si pentru tine! Suntem doua deacu'!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cory_box spune:

dariaevelin : sper sa ne pui link-uri de unde sa citim si noi care nu sintem in tara, eu sint curioasa unde se tine si care-i atmosfera (btw, si eu sint din timisoara).

Am I invisible because you ignore me ? - MICHAEL JACKSON

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dariaevelin spune:

Acum m-am intors de la repetitie. 4 ore a tinut. Vreau sa va spun ca organizarea este fantastica, tipa care "dirijeaza" flash mob-ul este extrem de profi. Ma dor toate cele(repet ,timp de 4 ore sustinute am dansat/exersat/repetat/montat/legat parti din coregrafie).
Inca locatiile nu se cunosc(dar se afla astazi seara),asta din cauza ca ieri(cand eu n-am putut participa la repetitii) a venit presa si-a luat interviuri,a scris articole etc. Nu le-a placut,spuneau ca aceasta actiune este facuta de catre un nr de oameni(noi am fost 200) dar nu doresc sa se stie dinainte. Nu publicitatea este scopul. Ci aducerea unui tribut.Prin crearea unui flashmob(in care desi participantii stiu,repeta) ceilalti oameni nu au habar.Trebuie ca reactia si actiunea sa fie spontana.fata de public. Au vrut sa anuleze, dar s-a opus multimea.
Am vreo 2-3 foto de la repetitii. da c doriti,vi le arat.daca nu,va pun direct de maine.
Inca nu stiu cand si unde vor avea loc(vor fi 3 locatii diferite), dar va anunt!


CORY, ma bucur ca esti concitadina!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_n spune:

daria
eu zic ca noi, fetele de aci, din subforum, sa te mandatam pe tine sa dansezi pentru noi toate "in onoarea si ca tribut pt MJ"

Eu o sa ma gandesc maine la tine, si o sa iti tin pumnii. Sunt sigura ca o sa te descurci foarte foarte bine.



Smile, what's the use of crying/You'll find that life is still worthwhile/If you just smile (Smile - Michael Jackson)


Cauta si pastreaza mereu o bucata de cer deasupra vietii tale

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dariaevelin spune:

oana_n, esti draguta.....crede-ma.....ca mi-am dat toata silinta...si totusi....parca am 7 picioare stangi. NU dansez ca aia profi....Dar ma stradui. Si,vorba lor.....tributul e pt Michael,nu pt orgoliile noastre(asta in ideea in care au fost persoane suparate ca nu-s in prim plan). De parca asta ar conta......Pt mine/noi NU!
Si da, sunt acolo,voi fi acolo! Si I'll do my best! Pt michael....pt voi....pt noi toti care impartasim aceeasi iubire: MICHAEL!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marami spune:

Daria, vin si eu!



www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Ramane in suflet Povestea unui Licurici!

pozne-npoze

Before you judge me, try hard to love me.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cory_box spune:

Citat:
citat din mesajul lui dariaevelin

Acum m-am intors de la repetitie. 4 ore a tinut. Vreau sa va spun ca organizarea este fantastica, tipa care "dirijeaza" flash mob-ul este extrem de profi. Ma dor toate cele(repet ,timp de 4 ore sustinute am dansat/exersat/repetat/montat/legat parti din coregrafie).
Inca locatiile nu se cunosc(dar se afla astazi seara),asta din cauza ca ieri(cand eu n-am putut participa la repetitii) a venit presa si-a luat interviuri,a scris articole etc. Nu le-a placut,spuneau ca aceasta actiune este facuta de catre un nr de oameni(noi am fost 200) dar nu doresc sa se stie dinainte. Nu publicitatea este scopul. Ci aducerea unui tribut.Prin crearea unui flashmob(in care desi participantii stiu,repeta) ceilalti oameni nu au habar.Trebuie ca reactia si actiunea sa fie spontana.fata de public. Au vrut sa anuleze, dar s-a opus multimea.
Am vreo 2-3 foto de la repetitii. da c doriti,vi le arat.daca nu,va pun direct de maine.
Inca nu stiu cand si unde vor avea loc(vor fi 3 locatii diferite), dar va anunt!


CORY, ma bucur ca esti concitadina!

Daria si tigrutul vesel, Brien




si eu ma bucur, daca vrei sa ne cunoastem, cind vin in tara, dau un call.
deocamdata abia astept sa ne scrii ; toate flashmob-urile m-au impresionat, dar atunci cind e chiar de la tine de acasa, e parca altceva...


Am I invisible because you ignore me ? - MICHAEL JACKSON

Mergi la inceput