Mj tribut la timisoara!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dariaevelin spune:

Din pacate.... experienta de astazi a fost un total esec. Confruntare de orgolii si cu totul alte interese decat cel primar(si anume tributul adus lui MJ)


Va detaliez maine.Acum sunt mult prea suparata, furioasa,frustrata. Efectiv a fost bataie de joc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anka77 spune:

Imi pare rau.Chiar azi vb cu niste prieteni si le spuneam de flashmob de la Timisoara, ca o sa fie super etc.Abia asteptam detalii....ufffff

www.youtube.com/watch?v=xG05mG7fhZ4 " target="_blank">-He's not coming back
Because he's sleeping with Me
www.youtube.com/watch?v=9ABdp1m3a0E" target="_blank">"SHA`MONE!!!!"
poze si noi 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melku spune:

daria, ce rau imi pare! cine-o fi fost capul sec de-a anuntat presa?! atata munca si atata suflet depus acolo!

pe mjromania s-a dat linkul asta: http://www.adevarul.ro/articole/timisoara-flash-mob-ul-organizat-in-memoria-lui-michael-jackson-a-fost-un-fiasco.html

deja in adevarul, va dati seama! da' nu luati prea tare in seama articolul, e tendentios, cititi comentariile din josul paginii.

nu-i nimic! keep dancing for MJ!!

****************************
We must learn to live and love each other before is to late

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dariaevelin spune:

povestea: ne-am adunat ieri la ora stabilita, pt o repetitie generala,urmand sa aflam locatiile in care vom dansa. A aparut organizatoarea si ne-a anuntat ca refuza sa mai tina dansul din cauza ca presa a aflat. Si nu trebuia sa afle,pt ca asta presupune flash-mob-ul. I-am inteles rationamentul si va rog sa ma credeti chiar i-am luat apararea in fata celor care comentau.

Cei din timisoara (scoala de dans care a colaborat cu cei din Buc) au venit cu ideea sa tinem altadata evenimentul, peste 1-2 saptamani,sa fie o data noua pe care sa n-o cunoasca presa. OKi,desi dezamagiti,am fost totusi de acord.
Eiiiii, cand a auzit asta Judith(organizatoarea din Buc) s-a ofuscat toata ca deh....nu mai e ea cap de afis si-a decis sa-l facem totusi ieri. Ne-a dat prima locatie, ne-a zis unde si cum sa stam, de astea....organizatorice. Apoi....ne-a lasat ca pe niste oi proaste sa asteptam. Si sa asteptam....Ea plecase. A sabotat toata actiunea. Nu ne-a mai oferit muzica si pur si simplu a sabotat toata treaba.

Urat,magareste,miseleste! Cumplit de frustrant!!!

Intr-un final,o fata de-a noastra(a oilor ramase de izbeliste) si-a adus masina aproape de locul in care eram stransi, e deschis usile si a pus beat it la casetofonul masinii. S-a auzit incet, rau dar macar,asa prost si total neprofesionist , din respect pt munca depusa atatea zile si mai ales ca tribut pt Michael,am dansat. A iesit rau,exact cum iese o chestie improvizata. Dar vina n-a fost a noastra.

Sunt extrem de revoltata de organizatoare si pe conflictul ei de interese. Repet,am inteles-o initial in suparatea despre aflarea presei. Dra ulterior,daca a decis ca totusi va coordona actiunea de ieri.....abandonul ei....a fost absolut miselesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melku spune:

imi pare rau, Daria! nu prea inteleg ce s-a intamplat, ce-a fost acolo, de unde neintelegerile si cine-a fost spionul.

ar trebui sa-l faceti cat mai repede, fara ajutorul bucurestiului. acum stiti coreografia, organizatori din T au fost, am inteles...deci, dati-i bataie!!!

****************************
We must learn to live and love each other before is to late

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cory_box spune:

nici eu n-am prea inteles conflictul de interese, dar oricum

"My goal in life is to give what I was lucky to receive: the ecstasy of divine union through music and dance.”- MICHAEL JACKSON

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_n spune:

daria imi pare rau. tot respectul insa pentru tine si ceilati participanti care v-ati straduit sa invatati si s afaceti totul foarte bine. poate totusi va exista o data viitoare, care va fi cu adevarat minunata.

inca o data pt tine



Smile, what's the use of crying/You'll find that life is still worthwhile/If you just smile (Smile - Michael Jackson)


Cauta si pastreaza mereu o bucata de cer deasupra vietii tale

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Daria, sa fii fericita in sufletul tau ca si prin repetitiile alea, mai ales cea de 4 ore, i-ai adus un omagiu extraordinar.
Si sustin ideea ca voi, timisorenii, sa luati legatura cumva intre voi si sa va organizati singuri, fara cei de la Buc. Ar fi pacat sa nu va vada lumea asa cum trebuie, ati muncit pt asta.


--------------------

Andra si bebe Theodora Povestea noastra

Angels wanted to do the moonwalk so God sent one to bring Michael Jackson

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns birth_reborn spune:

Din pacate in Timisoara nu a iesit nici macar aproape de asteptarile mele.. Am intampinat situatii la care nu ma asteptam, iar flashmob-ul a fost anulat. Au fost cateva persoane care au anuntat presa, si totul s-a transformat intr-un circ, o vanatoare de locatii si ore pe care nu eram dispusa sa le divulg. Nu a fost fel si chip sa ii fac sa inteleaga conceptul, drept urmare am decis sa nu se mai faca nimic. Lumea a fost dezamagita bineinteles, insa ironia gandului ca tributul adus lui, nu se poate desfasura tocmai din cauza presei.. nu m-a lasta sa fac nici un compromis. Nu au existat planuri ulterioare, nu am intentionat sa mergem nici la Mall, nici in alta parte. Presa a primit ce a meritat in acest context, a hoinarit pe strazile Timisoarei prin locatii presupuse, in asteptarea unui cadru. Ce s-a intamplat in centrul orasului nu a fost nici pe departe un flash mob, ci o descarcare de energie necesara, o eliberare de frustrari acumulate dupa atatea ganduri si repetitii nefinalizate. INCA. Asta este! Nu a fost sa fie! De data asta ideea promovarii de sine a invins! Tributul a fost adus oricum, in momentul in care aproape 200 de oameni necunoscuti s-au adunat in curtea unei scoli sa danseze impreuna timp de 2 zile :) PENTRU MICHAEL.

Asta ne-a scris Judith pe mjrommania despre ce s-a intamplat la Timisoara.
Eu nu am ajuns acolo, desi mi-am dorit f tare, nu am reusit pana la urma, si mai bine ca a fost asa.
Nu stiu exact ce s-a intamplat acolo, dar o cunosc pe Judith, si nu inteleg cum ar fi putut trimite niste oameni intr-un loc aiurea...asa...
Nu am vazut la ea deloc, ba din contra chiar, dorinta de a iesi in fata... imi pare rau... eu am cea mai mare admiratie si respect pt ea...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dariaevelin spune:

scuze pt raspunsul intarziat....am inceput lucrul si sunt extrem de prinsa.

probabil ca nu m-am exprimat eu suficient de clar. Judith este o persoana ok. Profesionista, tonica, tenace, daruita. I-am admirat perseverenta cu care a lucrat cu noi, tactul didactic, capacitatea de stapanire a maselor(mai ales a celor "mici"-14-17 ani), incredibila rezistenta de-a repeta si rasrepeta, pregatirea profesionala si aplicarea ei cu oameni total noi, atentia la detalii si perfectionismul, capacitatea de-a motiva si de-a si recompensa suficient cat sa tina in priza 200 oameni, timp de 4-5 ore.

ceea ce eu am contestat, n-a fost persoana ,ci actiunea ei. Care repet,a fost miseleasca!

Am ajuns sa aflu de aceast flasmob ,nu de pe net,ziare sau alte surse "externe" ,ci de la un instructor(nu acel dan) al unei scoli de dans de la noi din tm, una dintre scoalile cu care ea a colaborat in vederea organizarii evenimentului. Impreuna cu ei am participat la repetitii. In momentul in care a vrut sa anuleze dansul(din cauza supararii pe presa), desi "nesatisfacuti", am acceptat. Mai apoi, cand s-a razgandit(din ce motive....am explicat mai sus) eu, personal( si uite cum folosesc un pleonasm special pt a sublinia ca eu, eu,daria, am vorbit cu ea)am intrebat-o daca sigur se va mai tine actiunea. Mi-a raspuns ca DA! Am cerut detalii despre locul si ora la care trebuia sa ne intalnim(in ideea in care noi eram cu masina si restul trupei se deplasa pe jos). Mi s-au dat detaliile. Am mers la locul stabilit si am asteptat impreuna cu cei de la scoala de dans( una dintre cele participante). Nici macar ei nu stiau ca, de fapt, e doar o , citez din judith " o descarcare de energie necesara, o eliberare de frustrari acumulate dupa atatea ganduri si repetitii nefinalizate". Nu ,noi stiam ca se va dansa serios. Ca nu se va mai numi flash-mob(dar pt mine asta nu conta, asta conta pt organizatori), ci tribut,dar ca va fi facut cu implicare. Nu ca nu ne vor mai pune la dispozitie muzica si ca ne vor lasa de izbeliste( by the way,in momentul in care s-a dansat-am explicat intr-un post anterior cum am avut muzica,pana la urma-Judith si cei din Bucuresti, plecasera prin Timisoara, se pozau cu diverse statui,fantani etc)
Asa ca da, desi i-am apreciat si admirat calitatile, nu, nu sunt de acord cu ce-a facuit. Si, birth_reborn, eu am fost acolo si eu am intrebat-o daca chiar de chiar se va mai tine. Iar raspunsul a fost pozitiv! Auzit din gura ei!

Probabil ca actiunea se va relua. Eu as prefera fara implicarea bucurestiului,insa nu am capacitatile coregrafice si organizatorice sa pun eu la cale asta. Iar cei de la scolile de dans din Tm vor s-o faca impreuna cu Bucurestiul(asta pt ingroparea securii). Cand se va tine(daca se va mai repeta actiunea), unde ....din pacate se va face cu usile inchise ,asa ca nu voi putea da detalii.

Mergi la inceput