Mladite si mugurasi de mai-iunie 2008 (123)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns belleane spune:

Doloress: mersi de reteta. Azi am mancat pizza si am baut pepsi. Va spun asa ca sa stiti ce fel de regim tin eu. Sunt de nelecuit.

pisica mama de Ana Maria(3.08.2003) si Elena Ruxandra(28.05.2008)
povestea noastra:http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=137959

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aldaesme spune:

salutare,

Pupici de alinare lui Mircea, si sa treaca repede sa se linisteasca si mami Laura!

Pupam si Vlady!!!

La Multi Ani scumpa si vesela Melly! Sa faci chef si sa te distrezi! O viata faina si fericita iti doresc!


Si aici scot la inceputul lunii viitoare vaccin contra porcinei, dar au spus de la inceput ca ti-l faci daca vrei sau daca esti in categorie cu risc. E absolut gratuit. Vaccinurile impotriva gripei nu au nimic in comun cu Tamiflu, pentru simplul motiv ca Tamiflu e o pastila si nu are nimic in comun cu un vaccin.
Un vaccin se face folosind virusul impotriva caruia se face vaccinul si majoritatea vaccinurilor impotriva gripei sunt greu de testat pe om fiindca trebuie sa apara urgent.
In plus defapt toti componentii vaccinului sunt deja testati in afara de virusul in sine...
La Gent e in teste un vaccin care se doreste a fi un vaccin final impotriva gripei...ala trebuie testat super serios fiind facut din alti componenti fata de cei din vaccinul normal. Inventatorii lui spuneau in primavara ca probabil vor mai dura 5-8 ani testele...
Era doar o informatie.


O zi buna si sanatate maxima.

Esme

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piggy spune:

Salutari,

Inais n-am gasit vaccinul impricinat...imi pare tare rau...acum m-a sunat cunostinta mea si nu e in nici o Dona din tara

Ii dorim si noi La Multi Ani fericiti lui Melly!!!

Silvia cred ca astept alt tip de luna ca e clar ca acum nu pot gandi calr cu operatiunea bona De fapt eu nici nu stiu bine ce vreau sa fac...servici sau bb2 (ca m-ati molipsit si pe mine)

Piggy mama de Ilinca (15.06.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piggy spune:

Lilly pe mine m-au lasat si cu apa si cu mancare cand avea ilinca 10 luni in tarom romania-germania...si te lasa si cu caruciorul pana la scara avionului

Piggy mama de Ilinca (15.06.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cleo78 spune:

la multi multi ani, Melly, sa fii sanatoasa, si doar la punga grasa, sa iti traiasca printesa sai sa te bucuri de ea. Si mai dati si voi, baimarencelor cu nasul pe aici. Sau cu clickul.


Ylari, uite aici : http://www.cdep.ro/pls/legis/legis_pck.htp_act_text?idt=30673

deci este un mic articol, nu lege, prin care medicii de familie sunt obligati sa te vaccineze. Tu nu esti obligata sa stai. Ideea ca ei sunt platiti din CAS pt asta - de aceea ti-a cerut copie la carnetul de vaccinari, ca tre sa dea raportul....
NIMIc despre parintele care trebuie sa dea... daca va cere medicul ceva - e doar ca el tre sa dea un raport. El, nu parintii.


Mai voiam sa zic ceva. Dupa ce strang de gat vecinul cu bormashina - a N a oara cand trezeshte urat frumusetea mea de copil ....


o soarele din viatsa noastra mamica natanga de pe 9.05.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SilviaPop spune:

of, dragutul de Mirci, pup sa treaca mai repede. coincidenta sau nu, si al meu s-a constipat fix atunci si da-i plansete pana am rezolvat cu supozitor. eu zic sa nu-l mai pui in apa, noua ne-a zis sa nu facem baita 48 ore ca sa se vindece mai repede si fara complicatii. puneti numai rivanol. la noi a fost rosu o saptamana pana s-a vindecat de tot.
va pup fetelor, fug sa deretic prin casa.
ps: imi sta gandul la inghetata cu fistic, desi nu stiu cum e.



http://bd.lilypie.com/aiOCp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inais spune:

Ziua buna...is pe fuga!

Melly...sa fi sanatoasa si sa te bucuri asa cum trebuie de cei dragi tie!

Ii mai dam un pup lui Mirci si unul lui Vladi! Deci si de la Iasmina!

Piggy merci mult de tot de intentie! si A propos...am aflat tangential ca te plimbi in parc cu o prietena de-a mea si fetita ei Sonia... Ce mica e lumea! Cat despre bone e un topic aici Da' eu zic ca daca te apuci sa citesti (ca mine) nu-ti mai trebuie bona ever!

Inghetata cu fistic...cea mai buna ever si preferata mea si nelipsita din conge e La Cremeria cu fistic si martipan, de la Nestle! Vi-o recomand cu maaaaare caldura.

Pupici!



mamica Iasminutei...adica lui mami si a lui tati

Cat de maaaare sunt!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria_mami spune:

Citat:
citat din mesajul lui Doloress

Lily romanii, nemtii, canadienii m-au lasat cu apa si papa de copii. Englezii ne-au puricat la sange, ne-au aruncat apa (si dupa aceea nu am reusit sa gasim apa mai calduta nicaieri, peste tot era numai de la frigider, am incalzit-o tinanand-o intre picioare ca murea copilul de sete) , ne-au pus sa desfacem toate borcanelele si sa gustam din ele (s-au stricat pana la urma), ne-au aruncat un iaurtel pentru Patrick. Deci depinde. Insa romanii au fost baieti de treaba.

Mami de pitic Patrick (29.04.2008)
"Vos enfants : vous pouvez vous efforcer d'être comme eux, mais ne tentez pas de les faire comme vous" Khalil Gibran




Victoria NU bea decat daca e rece! Daca se incalzeste, prefera sa sufere de sete! Asa ca ori o inlocuiesc cu apa rece, sau daca inca are laxativ pun gheata in cupa, sa racesc apa.

_
Mami de Printesa Victoria Isabella

Victoria Isabella, Printesa Noastra Perfecta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doloress spune:

Citat:
citat din mesajul lui Desiree2002

Citat:
citat din mesajul lui Doloress

Lily romanii, nemtii, canadienii m-au lasat cu apa si papa de copii. Englezii ne-au puricat la sange, ne-au aruncat apa (si dupa aceea nu am reusit sa gasim apa mai calduta nicaieri, peste tot era numai de la frigider, am incalzit-o tinanand-o intre picioare ca murea copilul de sete) , ne-au pus sa desfacem toate borcanelele si sa gustam din ele (s-au stricat pana la urma), ne-au aruncat un iaurtel pentru Patrick. Deci depinde. Insa romanii au fost baieti de treaba.

Mami de pitic Patrick (29.04.2008)
"Vos enfants : vous pouvez vous efforcer d'être comme eux, mais ne tentez pas de les faire comme vous" Khalil Gibran




Victoria NU bea decat daca e rece! Daca se incalzeste, prefera sa sufere de sete! Asa ca ori o inlocuiesc cu apa rece, sau daca inca are laxativ pun gheata in cupa, sa racesc apa.

_
Mami de Printesa Victoria Isabella

Victoria Isabella, Printesa Noastra Perfecta!



Desiree eu l-am invatat mai mult cu apa calda, adica la temperatura camerei, cred ca pentru ca asa beau eu, eu nu suport deloc gheata nici pe 40 de grade. Si berea o beau calda. Eu pun si iaurtul la microunde ca nu suport deloc rece. Toata lumea in jurul meu isi face cruce (bine in afara de chinezoaicele de la mine de la servici, nu stiu daca ai observat, chinezii beau apa calda, o pun la microunde). Si dusurile le fac fierbinti pana mi se inroseste pielea. Am o relatie speciala de dragoste cu caldura, nu stiu ce caut in Canada
Dar am vazut ca aici in America de Nord se bea mai mult rece, mai ales la americani, jumate de pahar de gheata si restul apa. Am vazut si bebelasii de cateva luni carora li se dadea laptele de la firgider.

Mami de pitic Patrick (29.04.2008)
"Vos enfants : vous pouvez vous efforcer d'être comme eux, mais ne tentez pas de les faire comme vous" Khalil Gibran

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns YLARI spune:

Inghetzata cu fistic: http://www.kubo.ro/produs.php?nrm_prod_id=77
Asta e preferata mea Si va dau si voua cate o portie
Cleo Merci ptr link. Da' ce puii mei treaba raporteaza aia la CAS daca eu n-am facut vaccinurile la ei? Whatever.........
Io am o stare de kko....
Ciorba nu-mi place cum a iesit... iar ardeii copti n-am cu ce sa-i mananc Maine o sa fac snitzele.

YLARI
http://community.webshots.com/user/YLARI


http://b1.lilypie.com/tFAgp3.png

Mergi la inceput