lista neagra - bone

lista neagra - bone | Autor: malexia

Link direct la acest mesaj

BADEA Aura,61 ani - sector 3, Ozana.
BALASU Mariana- sector 5;
Baltes Vali
BUZDUGAN Viorica - sector 3, IOR;
Czego Elena, Berceni, sector 4
Danac Antoaneta
DAVID EUGENIA~60 ani
DAVID MARIOARA,54 ani/ sector 3 Bucuresti- contact de la Ana Nastase-021-3079668(servici)
Dragotescu Codruta-Bucurestii Noi, sector 1
Dumitru Florentina-zona Platza Romania
JIPA Mariana - sector 3, Titan-Salajan;
PASCU LUCIA-RODICA, 48 ani,/sector 2/Bucuresti (recomandare negativa-familia Maravela-cu tel. confidential)
POPA VENERA FLORENTINA, 49 ani/ sector 3, Bucuresti
PREDA EMILIA, 36 ani/sector 4, Bucuresti
Tina ,~55 ani/ sector 1,Bucuresti
VIRLAN CARMEN ELENA, 19 ani/ sector 4 Bucuresti
VLADU Nicoleta-37 ANI, com. Putineiu, Teleorman-atentie la solicitare de interna




Buna ziua tuturor!

stiu ca a fost candva un astfel de subiect dar nu l-am gasit asa ca am deschis unul nou. Va scriu din furie si frustrare dar si pentru a va avertiza.

Povestea noastra este cam asa: acum doua luni bona Alexiei a plecat pentru ca sotul i-a fost diagnosticat cu cancer cu metastaze grad IV. Dupa indelungi cautari si epuizand toate cunostintele care ne-ar fi putut recomanda pe cineva, recurgem la ANUNTUL TELEFONIC. Dupa o triere a anunturilor si discutii telefonice gasim in sfarsit pe cineva. Vorbim cu doamna, o vedem si decidem sa incercam (desi sotul meu avea rezerve mari - fara insa a putea gasi un motiv real - pur si simplu nu-i placea doamna!). Si cu chiu cu vai, pentru ca fetitei nu-i placea si imi tot spunea ca nu vrea sa stea cu ea, trece aproape o luna. Vineri ma roaga sa-i dau salariul in avans (trebuia sa il dau Joi pe 10) si ca din intamplare ‘uita’ cheile pe care i le dadusem. Eram acasa cand a plecat si chiar am intrebat-o cum a fost ziua, ce a facut Alexia, daca s-au inteles (pentru ca intre timp am facut o adevarata 'presiune', acompaniata de ‘mituire’, asupra micutei ca sa stea cu noua doamna!) si imi spune ca toate-s bune si in ordine. Azi dimineata la ora 8 si 20 vazand ca nu mai vine o sun pe mobil si imi raspunde fiica ei care imi spune ca nu mai vine la noi pentru ca si-a gasit altceva mai bun. Am ramas masca !!!! Oameni buni, cum sa NU mai vii dimineata ? Cum sa nu dai un telefon inainte si sa spui ca nu-ti convine, ca sunt bani putini, ca-i copilul obraznic, nu stiu orice numai sa spui. Va jur ca ne-am purtat omeneste si ca ne-am tinut promisiunile ! Imi aduc aminte ca a fost ziua ei in a treia zi de cand era la noi si i-am dat bani cerandu-mi scuze ca nu stiam ce sa-i iau si m-am gandit ca poate are nevoie de ceva anume, i-am dat banii pe care i-am promis (adica 4.5 mil pentru inceput urmand sa-i crestem la 5 – asta daca ar fi stat bineinteles…), am facut presiuni asupra micutei ca sa o accepte si cand in sfarsit lucrurile pareau ca intra in normal ea pleaca… cu bani mai multi decat ar fi trebuit si fara sa spuna un cuvant ! va spun sincer nu ma intereseaza banii, dar tacerea asta marlaneasca m-a scos din minti !

Iertati-ma ca m-am lungit dar tot am senzatia ca o sa vina dimineata si cineva o sa ma trezeaca din vis… sau poate din prostia proprie …………

In sfarsit, ceea ce voiam sa va spun este ca daca dati cumva peste o ‘doamna’ numita Florentina Dumitru tel : 0726 081 313 si care sta in zona Platza Romania (adresa o am acasa daca intereseaza pe cineva) sa cereti referinte … si mai ales sa va mai ganditi inainte de a-i permite sa va intre in case !

Scuze pentru tonul iritat dar tot nu-mi vine a crede

gabriela





Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gio spune:

Pentru lista neagra avem si noi o bona - Dobre Stefania - 40 ani, Dr Taberei - probleme grave de sanatate, pentru detalii vorbim pe privat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floricel79 spune:

Bona pe lista neagra, pericol pentru copil, Crai Viorica, CLuj-Napoca.
Pe fetita mea era sa o calce o masina ca ea statea pe banca in parc si nu se uita la copil.
Am si filmat-o si m-am socat cand am vazut de ce-i in stare!



Florina, mamica de Roxana Maria (23.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns linasobolina spune:

Hai sa ingrosam lista:
Manea Alexandra,
lipsa de seriozitate, semneaza contract si nu se prezinta la job


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miercuri spune:

Ana VELICI (Timisoara) - 57 ani - n 14 feb 1951 -

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ligeea spune:

Bobeica Doina -din Ploiesti , atentie la recomandarea de interna
Pare o femeie tare de treaba ,dar are mari probleme psihice -ca urmare a faptului ca si-a pierdut casa in urma datoriilor facute la diverse banci .
Eu i-am platit salariul in avans pe 3 luni si cand a vazut ca nu-i mai dau bani mi-a spus ca pleaca si dusa a fost , m-a lasat fara bani ( cca 1500 EURO) .
Pentru copii-mai ales cel mic , am incercat sa o pastrez cat mai mult dar a venit cu idei fanteziste despre diverse afaceri pe care trebuia sa i le sponsorizez eu .
Stiu sigur ca incearca sa se angajeze din nou , citea cu asiduitate anunturile de la mica publicitate


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen_So spune:

Adaug si eu un nume: Livia Ungureanu, 65 ani, sector 4. Fura din casa: incepe cu produse si continua cu bani din portofel. Cu sange rece (cu noi in casa) si in mod repetat, in ciuda avertismentelor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns linasobolina spune:

lista, lista!
Din pacate creste si iar creste.

Dna Iliuta,menajera,-
D-na Chirvasa-menajera,


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ama1357 spune:

am citit si eu experientele voastre si as vrea sa va impartasesc si din experientele de pe cealalta parte a baricadei...

cautam job si in cele din urma am gasit, erau doua fetite trebuia sa le iau de la scoala si sa le ajut la teme... am ramas de acord sa facem 2 saptamani de proba sa vedem cum merg lucrurile feeling cu copii etc... totul ok... a fost super, fetele foarte incantate... dupa cele doua saptamani mi-au lasat un plic pe masa cu o parte din bani zicand ca voi primi restul luni. de unde am inteles ca erau multumiti si deci luni ar fi trebuit sa ma duc iar la ei... am luat banii si am plecat, (fetele le-am dus la piscina de unde urma mama sa le ia dupa 2 ore). cand am ajuns acasa m-a sunat si mi-au zis ca nu mai au nevoie de mine. cand m-am intalnit cu o vecina de-a lor mi-a zis ca bone veche era doar in concediu...

si asta este una din experientele negative facute...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IonescuOana spune:

Trandafir Daniela-aprox. 45 ani - se angajeaza numai ca bona sau menajera, lucreaza pe perioade scurte intr-un loc si fura din casele unde se duce: incepand cu detergent, faina, zahar si terminand cu parfumuri, imbracaminte, bani, bijuterii.
A... si sa nu uit: nu are referinte de la nimeni, pe unde se duce spune o poveste cum ca a plecat ea singura de la familia dinainte pt. ca nu ii dadeau banii in ziua de salariu.

O DAU PE SOACRA-MEA, DAR NU LA SCHIMB, CI PE DEGEABA! DAR NICI ASA NU CRED C-O SO IA CINEVA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grodear spune:

Oameni buni,

Va inteleg ca sunteti impinsi de nevoie, nu aveti cu cine lasa bebele sau nu aveti timp sa faceti treburile casnice, dar fiti cu bagare de seama! Nu mai bagati oameni fara recomandari in casa.
E foarte rau ca vi s- a furat din casa, dar pana la urma bine ca ati scapat numai cu atat! Cine stie peste ce psihopate puteti da!

Ralu- mamica de fetita superba!!!

Mergi la inceput