Mladite si mugurasi de mai-iunie 2008 (123)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Victoria_mami spune:

Doloress, d-aia bea si Victoria numai apa rece; daca-ti amintesti, am spus acum ceva vreme ca Victoria bea numai suc (diluat). Apoi a inceput sa bea apa din sticla noastra (care, evident, era de la frigider) si s-a obisnuit cu ea rece. Si acum numai asa bea.

_
Mami de Printesa Victoria Isabella

Victoria Isabella, Printesa Noastra Perfecta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doloress spune:

Desiree eu acuma sper sa nu fie prea sensibil cand merge la gradi, sunt sigura ca o sa-i dea si mai rece sa bea. Oricum si lapticul de seara, daca nu e bine incalzit nu-l bea deloc. Seamana cu mine

Ylari mi-ai facut o pofta de ardei copti cu snitele!!! eu cu inghetata nu prea le am, numai ciocolata dintre dulciuri imi place. Insa mancare as manca oricand oricum si oriunde, si mai ales, orice. Mancarea si berea sunt inamicii siluetei la mine. Dupa doua saptamani de supa de varza visez numai cartofi prajiti si fripturi.

Mami de pitic Patrick (29.04.2008)
"Vos enfants : vous pouvez vous efforcer d'être comme eux, mais ne tentez pas de les faire comme vous" Khalil Gibran

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Reallaura spune:

Doloress, Inais, Alysh, Esme, Silvia, Lorich tuturor!!

Azi nici sa fac mancare nu am reusit, din 5 in 5 minute venea strigind la mine sa-l iau in brate... Sper maine sa fie mai bine...nu mi-a mancat absolut nimic, cateva felii de mere dimineata, atat, alea nu le pot numi mancare..
Silvia uite, sarim baia de seara, sper sa fim mai bine maine
Melly La multi ani, sa fii sanatoasa si fericita si sa te bucuri de fluturica ta!
Lorich distractie frumoasa la mare, sper sa nu va ude! Sa veniti relaxati!
Ylari lasa ca si eu m-am chinuit azi sa fac chiftele la cuptor si Bogdan cica nu-i plac, prea multa verdeata Ei, sa nu manance! Nici nu-i mai fac!
Pigy succes la bb2!
Ma duc sa ma uit la Take Home Nanny! Super emisiunea





Laurita, mami de Mircea Ioan, 15 mai 2008 si 6+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doloress spune:

Laura multa sanatate lui Mirci!

Azi n-am avut nici un chef de munca, urmeaza week-endul lung, o gramada de omuleti in vacanta, afara e frumos...
Abia astept sa o tai acasa la pitic. Are noi scheme in program, mai nou face piruete si ridica cate un picior in sus cand danseaza, ridica mainile in sus, mori de ras. Dansator il face mama!
V-am pupat!

Mami de pitic Patrick (29.04.2008)
"Vos enfants : vous pouvez vous efforcer d'être comme eux, mais ne tentez pas de les faire comme vous" Khalil Gibran

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria_mami spune:

Laura, multa sanatate si pupici lui Mircea, sa se faca bine repejor si sa nu mai doara.

Melly, LA MULTI ANI!!!

_
Mami de Printesa Victoria Isabella

Victoria Isabella, Printesa Noastra Perfecta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaser spune:

Salut!

Melly! Sa fii sanatoasa si fericita alaturi de fluturica!

So...cu ROR...nici eu nu am vrut sa il fa dar a insistat sotul...L-am facut foarte greu convinsa...L-am facut luni si totul a fost ok pana marti noapte cand au inceput varsaturile (Priorix am facut gratuit!)
Evident am crezut ca e de la vaccin...a fost si un pic de febra si acum tot avem diaree...Intre timp si Cri a inceput sa se simta la fel...mi-am dat seama ca nu de la vaccin e...acum cred ca e de la aerisirea din baia mica...Vreau sa o zidesc ca nu o mai suport...La ora asta eu caut aparate de purificare a aerului pe net si maine o sa spel cu Domestos tot...I am such a freak!

Pls help me cu purificatoarele daca va pricepeti/folositi/ati auzit...orice...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Reallaura spune:

Mihaser imi pare rau de puiutii ca sunt bolnaviori! Nu ma pricep la umidificatoare, din pacate..
Desiree, Doloress
Doloress si al meu si-a mai diversificat stilul de dans, cred ca o sa pun un filmulet candva...

Laurita, mami de Mircea Ioan, 15 mai 2008 si 6+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaser spune:

Citat:
citat din mesajul lui Reallaura

Mihaser imi pare rau de puiutii ca sunt bolnaviori! Nu ma pricep la umidificatoare, din pacate..
Desiree, Doloress
Doloress si al meu si-a mai diversificat stilul de dans, cred ca o sa pun un filmulet candva...

Laurita, mami de Mircea Ioan, 15 mai 2008 si 6+




Laurita nu umidificator vreau, ci purificator de aer...e cu totul altceva...eu am aspirator cu filtru HEPA dar as vrea ceva care sa distruga microbii tot timpul si sa faca aerul respirabil
Cred ca asmaticii in mod deosebit folosesc asa ceva.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SilviaPop spune:

pai de ce iti tb purificator de aer? ai de gand sa-l cresti intr-un glob de sticla?
eu nu am luat sterilizator de biberoane, mi s-a parut exagerat. tiganii cresc printre rahati si sunt mai sanatosi ca noi. nu zic sa il expui la microbi dar aerul e aer..mai tarziu va fi si mai poluat, lasa-l sa-si formeze sistemul imunitar. organismul uman se adapteaza, daca dadeam oamenilor de acum 100 de ani mancarea de acum cred ca mureau otraviti


http://bd.lilypie.com/aiOCp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns YLARI spune:

Citat:
citat din mesajul lui Doloress

Ylari mi-ai facut o pofta de ardei copti cu snitele!!!


Mami de pitic Patrick (29.04.2008)
"Vos enfants : vous pouvez vous efforcer d'être comme eux, mais ne tentez pas de les faire comme vous" Khalil Gibran




Stai ca m-am razgandit, am cartofi prajiti si mici pe gratar

Silvia, eu cred ca nu e chiar asa, sigur ca respect parerea ta, dar de unde stim ca tziganii sunt mai sanatosi ca noi? Aaa, ca nu se duc la doctor e altceva... Dar sa nu uitam unde sunt cele mai multe cazuri de hepatite, tbc, etc... eu am avut ocazia sa merg la cineva internat cu tbc si colegii de salon erau numai rromi. Asta e parerea mea. Eu sterilizez si acum biberoanele desi cred chiar si eu ca e o aiureala, ca Eva baga acum in gura tot felul de prostii + maini murdare, etc, dar asa ma simt eu mai bine. Sper sa nu te superi

YLARI
http://community.webshots.com/user/YLARI


http://b1.lilypie.com/tFAgp3.png

Mergi la inceput