Spiridusi de Ianuarie- Februarie 2006 (333)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns d_melli spune:

Bumbi nu sunt asa de scumpe.EU am pus laintamplarelinkurile .Ai vazut ca una era la 40 de euro alta la 10 euro.Mie imi sunt foarte utile pentru ca Mariomai are prostul obicei de a mai varsa laptele sau te miri ce cara pe acolo.Si asa scap deo grija ca nu pateaza sauuda salteaua.Plus de asta faptul ca inveleste salteaua e bine pentru ca efectiv iti acopera toata salteua pe cand la chestiile ale adela happy risti ca la foiala sa se miste.



Cel mai destept intotdeauna cedeaza!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumbita spune:

irina, nu sunt...eu ma refeream la cele de 40 euro....ori daca le iau as vrea sa iau cate doua pentru fiecare pat - una edi alta sebi. daca spal una, sa o am pe cealalta.

bianca si sebi prefera sa ma aiba pe mine in preajma, chaira daca nu il ajut deloc, la puzzle peste 32 piese...uite, am ajuns la real si am uitat sa ma uit de cartie alea...probabil ca m-au socakat prea tare mustele alea verzi peste gulasul de vita

cosmi mai pleci maine ?

www.dropshots.com/bumbita" target="_blank">am mai pus si eu poze noi- noute cu baietii mei

bumbita mami de 2 eduard ( 25 septembrie 2007 ) si sebastian ( 03 ianuarie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biancas spune:

Am pierdut sirul povestilor...povestesc si pe mess cu prietena mea.
Bumbi, e faina mobila Sandrei da,,,in conditiile in care ramane in camera aia. Daca vreu sa o mut...ti-am spus . Cu taiatul unghiilor eu te sfatuiesc sa ii iei la o discutie serioasa despre unghii ca trebuie taiate, il pui la un serial preferat e desene si ...asa incepi. Acum Dani sta si picioare fara nici o problema si fara TV. De nu agreeaza idee de taiat unghii? Sandra stiu ca plangea la taiatul unghiilor la picioare ca o durea cica.
Giova si tu probabil vei opta pt pat supraetajat...ce fain e .
Cosmi, deci maine pleci..distractie frumoasa la surorile voastre .

Bianca , mami de Sandra( 8.07.1997) si de Daniel (17.01.2006)
www.dropshots.com/biancas3" target="_blank">Poze cu noi
Poti sa ai orice valoare,sa fii DOMN(A) e o-intamplare,sa fii OM e lucru mare...
........Fiecare om pe care il intalnesc in drumul meu imi este superior prin ceva. De aceea incerc sa invat cate ceva pe langa fiecare. (S. Freud)

"Multumiri persoanelor care se intereseaza de viata altor persoane"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Bumbi eu nu ma culc pe-o ureche...stii vorba aia:mata blanda zgarie rau. Insa, cam asa e...astea te ard la buzunar si nu ar cheltui cu ele....cand are ce-i trebuie acasa....
Bianca da ar fi frumos pat supraetajat...dar eu am tampitul ala in forma de masina...care nici nu-i place lui Marco...asa ne0-a zis ultima data. sa-i luam pat normal, sa vina nenea sa-l ia inapoi, ca lui nu-i place. am crezut ca turbez.
Bumbi asa e husa...deasupra bumbac ca in prosop, dedesubt musama...dar tot se transpira. eu am luat pt. pat mare, 2/1.90 la 60 lei, parca...pt. o pers. e cam 40 lei. e cu elastic, ca un cearceaf.

_
Gio de Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006)
poze(1) www.dropshots.com/giova1" target="_blank">poze(2)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biancas spune:

Giova te cred ca te-ai enervat ca doar ce sacrificii si cati nervi ti-ai facut cu patul ala...cu transportul. O sa vezi ca o sa ajungi sa il dai si la juma sau sfert de pret numai sa ti-l ia cineva... Poate ai noroc ca cunosti alte medii si au bani pt asa ceva.
Mie nu cred ca imi da nimeni vreo 250-300 lei pe dulapul ala..nu am cui sa-l dau. Nici masina nu am vandut-o si de cand vreau sa o dau, am si pus-o in ziar si nimic... Si acum e in ziar , m-au sunt vreo 2 dar pe gratis aproape eu nu o dau, mai bine sa stea acolo. Vreau s aii cumpar ceva mai mic care sa incapa in lift ca asta...mai greu cum e jeep urias.

Vai..azi nu am citit nimic din codul fiscal..rusine sa imi fie. Dar macar am satisfactia am povestit cu voi .
Sa aveti o zi frumoasa, iesim si noi la plimbare.


Bianca , mami de Sandra( 8.07.1997) si de Daniel (17.01.2006)
www.dropshots.com/biancas3" target="_blank">Poze cu noi
Poti sa ai orice valoare,sa fii DOMN(A) e o-intamplare,sa fii OM e lucru mare...
........Fiecare om pe care il intalnesc in drumul meu imi este superior prin ceva. De aceea incerc sa invat cate ceva pe langa fiecare. (S. Freud)

"Multumiri persoanelor care se intereseaza de viata altor persoane"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumbita spune:

giova la noi lui sebi ii place muuult patul lui....nu ctred ca ar renunta asa usor la el..peste cativa ani, ma gandesc ca s-ar satura....

giova sa nu ma uiti cu pretul la FTK, orele de curs si cam ce faceau ei acolo, plss!!!

www.dropshots.com/bumbita" target="_blank">am mai pus si eu poze noi- noute cu baietii mei

bumbita mami de 2 eduard ( 25 septembrie 2007 ) si sebastian ( 03 ianuarie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumbita spune:

bianca...zici de CF...eu stau cu cel de CPF si CPC mereu in bara...pe la executare silita....cam de asta ma ocup eu pe-aci....


sa va distrati frumos pe afara!!!cat mai e vremea frumoasa..mie asa de rau imi pare ca a trecut vara, ca s-a micsorat ziua...ca s-a racit vremea....

nu v-am zis, de doua seri, ma duc cu sebi cu masina in parc...gata, am spart gheata si merg singura cu masina. DAR NUMAI PE TRASEE PE CARE LE CUNOSC, deocamdata.

www.dropshots.com/bumbita" target="_blank">am mai pus si eu poze noi- noute cu baietii mei

bumbita mami de 2 eduard ( 25 septembrie 2007 ) si sebastian ( 03 ianuarie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumbita spune:

gata, mai am 10 minute si am plecat si eu...se vede ca ati iesit afar cu copiii...e liniste pe aici...imi e necaz ca nu pot intra seara de acasa....daca ma vede sebi, o ia de la capat cu jocurile ...si i-am zis ca am dus laptopul la reparat, iar seara pic secerata.


toanca nu ai mai intrat demultisor. esti ok?

va si o seara frumoasa sa aveti!!!

www.dropshots.com/bumbita" target="_blank">am mai pus si eu poze noi- noute cu baietii mei

bumbita mami de 2 eduard ( 25 septembrie 2007 ) si sebastian ( 03 ianuarie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumbita spune:

giova, m-ayu sunat cei de la FTK - 300 lei/lunar pentru o sedinta de doua ore/o data pe saptamana deci cam 75 lei sedinta. in plus, incepe la ora 17 30. exclus!!!!

www.dropshots.com/bumbita" target="_blank">am mai pus si eu poze noi- noute cu baietii mei

bumbita mami de 2 eduard ( 25 septembrie 2007 ) si sebastian ( 03 ianuarie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bee spune:

Buna fetele.
Cosmi, drum bun maine!
Bumbi, noi avem niste prieteni fff incantati de conceptul respectiv (la FT ma refer). EU una nu! Stiu cand povestea si Giova ca a fost la o prezentare. Sotul meu care ar pleca repede urechea la ideile altora (ca sa nu folosesc un termen care implica organul animal numit bot)era fff dornic. Si eu cred ca un copil de care te ocupi, caruia ii povestesti tu anumite lucruri si pe care-l vezi ca se dezvolta ok, nu are nevoie de asa ceva pt a-si dezvolta potentialul maxim. Eu sunt cam dusa cu chestiile astea. SI cu ce-l ajuta daca chiar isi atinge potentialul maxim la modul asta? E mai fericit neaparat? Mai bine: inot, lectii de muzica, dans sau desen. Asta e parerea mea si am zis-o.
Bianca, draguta mobila aia. Si reteta de gogosi. ies pufoase ca la magazin? Musai sa incerc rapid ca eu una trec la regim.
Tb sa citesc din urma ce mai zicea si PUfu de baietelul ei.





http://www.dropshots.com/dochia

Mergi la inceput