Spiridusi de Ianuarie- Februarie 2006 (333)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

am venit si eu din kaufland....nu am calculat bine sau am uitat cum e sa fie bb kk-ios si am luat de acasa mai putini pampersi. asa ca baxul e aproape intact acasa si eu am luat altul de aici. Asta aici va ramane, ca m-am saturat sa ma trambalez cu scutecele Alba timisoara.
Doamne fain e aici...am zis-o si ma repet pana mor, cred. M-am intalnit cu o groaza de prietene, cadre didactice de pe unde am lucrat.
de era Clau cu mine se enerva de-a binelea.

am fost la el la birou dupa masina si am stabilit ca diseara iesim amandoi. noroc ca am haine de oras la mama, ca mi-era lene sa urc 4 etaje pana dincolo. toata ziua plec de acolo cu pungi de haine...mai bine lasam valiza aici, ca acolo doar dormim.

Bumbi scuze, vad ca ti-au raspuns aia si Bee pana m-am trezit eu. e foarte scump, nu prea merita parerea mea. In plus nu le capteaza atentia piticilor cum trebuie...se jucau cu jaluzelele, cu camera de filmat, impingeau masutele....si cand l-am intrebat pe Marco despre ce au discutat la lectiile prezentate habar n-avea. acum 1 an le vorbea de constelatii, carul mic si mare, sa-l caute pe cer, planete, etc. Stiu ca s-a iscat o adevarata controversa aici la subiect, dar eu tot raman la parerea ca erau prea mici pt. asa ceva si personalul nu prea pregatit pt. varsta de 3 ani. acum ne-a zis tipul ca au alt personal si sa mai mergem la niste lectii demonstrative...dar am zis pas. de la 4 ani ii tine cate 2 ore...sa-mi zici si mie cum rezista unul ca ai nostri 2 ore pe scaun? marco era fascinat de biscuitii ce-i primea la sf. lectiei...erau toti morti de foame, dragi de ei.
Bianca n-am la cine sa-l vand, eventuaL sa=l dau pe gratis...si n-am de gand, asa ca musai sa doarma Marco in el. Sper sa-i placa lui Edi pe cand va creste, de nu...il voi marita si le iau paturi etajate,. caci numai pt. asa ceva am loc la ei in camera.

_
Gio de Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006)
poze(1) www.dropshots.com/giova1" target="_blank">poze(2)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andiaroro spune:

prima zi de gradi pe scurt: a intrat zambitor, a imbratisat-o pe educatoare si i-a spus: buna ziau d-na educatoare, eu sunt alexandre...cica a fost ok totul in rest doar la cantina a avut ceva altercatii cu cineva(s-or di certat ê mancare), dar ne-a zis rducatoarea sa nu facem caz de asta ca e normal in prima zi ca-si stabilesc teritoriile...are deja un prieten(culmea, s-a imprietenit cu sora baiatului respecti,care are 5 ani acu o sapt in parc-se pare ca ii place toata fam!)

anastasia a trecut la mamatata si de azi are o noua tinuta de botez

apar maine cu mai multe vesti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biancas spune:

Am venit si noi de afara. Am plecat prima oara la magazinul unde aveau mobila. Surpriza...nu mai au mobila expusa, o au in depozit dar e ceva problema cu ea...problema cu pretul importatorului si pretul de vanzare de aici...nu am inteles pre bine...conlcuzia e ca de vreo 3 saptamani sta patul in depozit si nu se poate vinde ca nu au dispozitia sa o faca. Tocmai cand ne-am hotarat si noi sa o luam..ca doar am vazut-o de vreun an . Au spus sa mai incercam saptamana viitoare dar...nu stiu. Of of...
Apoi am fost prin piata am luat ceva legume si fructe.
Apoi prin centru la o plimbare. Si bineteles ca Dani a vrut MC` si l-am dus...sunt jucarii de la Looney Toones...noi il avem pe Silvester si pe Tweety . Noi ne-am oprit la o terasa din centru si am mancat niste clatite cu carne .
Mi-a venit plaintul de la Ambient...mama ce mobila frumoasa au..pt camera mare dinasta moderna (cum are Giova) joasa. Mai ca ma bate gandul sa o schimb si eu pe a mea dar...e asa de incapatoare ....cenaiba o sa fac cu atatea carti cate am in asta ? Este una alb negru si alta mai inchisa la culoare...una e 1800 si una 900 chiar nu sunt scumpe deloc. Si astea ambele au dulap..macar atat. Probabil este Ambient in fiecare oras si au si pliante.,..si este si pe net daca va intereseaza.

Giova..idee de vanzare a patului...ii faci poza scrii ce vrei si o pui la un centru dinasta de joaca unde sunt mamici si copii. Si eu mi-am pus masina la prietena mea la club. Plimbare sau mai bine zis iesire placuta.
Bumbi...pai scoate laptopul de la "reparat" de sub canapea si stai si de acasa . Dani s-a mai domolit cu calc si laptop...stie ca nu are voie si nu sta. Mai intreaba si de ce nu poate sta si ii spun ca isi strica ochii si stie ca nu mai are voie.
Interesant ca la unele chestii e intelegator, la altele nu .
Bee sa stii ca merita reteta pt ca ies chiar fragede. Si pufoasee si se umfla asa frumos cand sunt in tigaie in ulei...


Bianca , mami de Sandra( 8.07.1997) si de Daniel (17.01.2006)
www.dropshots.com/biancas3" target="_blank">Poze cu noi
Poti sa ai orice valoare,sa fii DOMN(A) e o-intamplare,sa fii OM e lucru mare...
........Fiecare om pe care il intalnesc in drumul meu imi este superior prin ceva. De aceea incerc sa invat cate ceva pe langa fiecare. (S. Freud)

"Multumiri persoanelor care se intereseaza de viata altor persoane"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biancas spune:

Ana cred ca e frumoasa tinuta de botez..rochita sigur . Sa ne pui si nou poze!!! Cand era Sandra bb eu nu am gasit rochita, am imbracat-o ntr-o salopeta roz mai deosebita, papucei roz... Of ce vremuri...cate se gasesc acum fata de atunci. Poate ca in alte orase erau dar aici era un singur magazin specializat pt copii...ala e in centru si in ziua de azi..si are niste preturi . Dar nu se gaseau...
Bine ca Alexandre nu a avut probleme in prima zi de gradi. E la grupa mica? Sau cum e la voi?

Bianca , mami de Sandra( 8.07.1997) si de Daniel (17.01.2006)
www.dropshots.com/biancas3" target="_blank">Poze cu noi
Poti sa ai orice valoare,sa fii DOMN(A) e o-intamplare,sa fii OM e lucru mare...
........Fiecare om pe care il intalnesc in drumul meu imi este superior prin ceva. De aceea incerc sa invat cate ceva pe langa fiecare. (S. Freud)

"Multumiri persoanelor care se intereseaza de viata altor persoane"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biancas spune:

Silvia , am primit si eu iepure de la matusa lui Nelu ..asa ca baga reteta cu bere sa vedem sa il fac. Nu acum..deocamdata il congelez ca am destula mancare facuta
Nu am mancat niciodata si sunt curioasa cum e.
A venit socrul meu cu Sandra de la scos de cartofi si au sunat sa coboare Nelu pana jos sa ia o plas de cartofi. Si a mers cu Dani si a venit fara ..s-au dus ambii la socrii sa doarma acolo.
Maine merg la epilat si apoi ii aduc acasa. Vreau sa merg cu ei la strand ca se anunta vreme frumoasa.

Bianca , mami de Sandra( 8.07.1997) si de Daniel (17.01.2006)
www.dropshots.com/biancas3" target="_blank">Poze cu noi
Poti sa ai orice valoare,sa fii DOMN(A) e o-intamplare,sa fii OM e lucru mare...
........Fiecare om pe care il intalnesc in drumul meu imi este superior prin ceva. De aceea incerc sa invat cate ceva pe langa fiecare. (S. Freud)

"Multumiri persoanelor care se intereseaza de viata altor persoane"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biancas spune:


Imi place

Bianca , mami de Sandra( 8.07.1997) si de Daniel (17.01.2006)
www.dropshots.com/biancas3" target="_blank">Poze cu noi
Poti sa ai orice valoare,sa fii DOMN(A) e o-intamplare,sa fii OM e lucru mare...
........Fiecare om pe care il intalnesc in drumul meu imi este superior prin ceva. De aceea incerc sa invat cate ceva pe langa fiecare. (S. Freud)

"Multumiri persoanelor care se intereseaza de viata altor persoane"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumbita spune:

buna dimineata!!! vine wknd-ul...s-a mai dus o saptaman...noi mai avem o saptamana si ne recuperam definitiv baiatul!!!! uraaaaa!!!! nu-l mai dau de langa mine never-ever!!!

bee si eu prefer inot, lectii de muzica, dans sau desen, insa acestea se tin in general in timpul zilei, pana in ora 17 00 - nu inteleg deloc de ce - doar in aceasta perioada se presupune ca ai nostri copii sunt la gradi, nu? sau au contracte cu diverse gradi si le convine asa??? ma gandeam sa merg si la palatul copiilor sa activitati si programe au? ai idee?

noi aseara am fost si ne-am plimbat cu masina...eu si sebi...mai mult sa-mi fac curaj...dupa care am ramas la un loc de joaca cu gonflabile in aer liber de pe langa noi...

in acest wknd este festivalul TUBORG in parcul IZVOR. intrarea libera. canta stefan banica jr si altii. trebuie sa ma documentez sa vad.

in seara asta este concert la sala palatului - leonard cohen. tar rau imi pare ca nu am luat bilete!!! imi place fff mult melodia "dancing to the end of love!!!"

www.dropshots.com/bumbita" target="_blank">am mai pus si eu poze noi- noute cu baietii mei

bumbita mami de 2 eduard ( 25 septembrie 2007 ) si sebastian ( 03 ianuarie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biancas spune:

Buna dimineata si de la mine.
Aici s-a prognozat zi frumoasa si cand colo...e inorat.
Bumbi....tu te bucuri ca vine 15 septembrie ca il aduci pe Edi acasa, eu nu . Ca incepe scoala, gradinita...of ca a mai trecut un an.
Am vazut reclama la Tuborg..chiar ma gandeam la saracii oameni iar in parcul Izvor .
Cosmi mai ai putin si pleci...ce iti pasa .

Am gasit ieri pe net un clip frumos, cu Madonna , colaj din tot concertul ei...daca vreti sa va uitati:


Nu a fost la noi concertul dar e la fel.
Bumbi, uite-te dupa ce a cantat melodia Leila pala tute cand si-a luat chitara in mana (minutul 6.20) ce s-a intamplat acolo si ce s-a intamplat la noi (aici au huiduit-o romanaii). Am impresia ca nu prea am stiut sa ne purtam...

Merg la epilat si pensat si revin...intr-o vreme .
Vreau sa fac niste castraveti covasati cand vin. Stiti ceva retete bune?

Bianca , mami de Sandra( 8.07.1997) si de Daniel (17.01.2006)
www.dropshots.com/biancas3" target="_blank">Poze cu noi
Poti sa ai orice valoare,sa fii DOMN(A) e o-intamplare,sa fii OM e lucru mare...
........Fiecare om pe care il intalnesc in drumul meu imi este superior prin ceva. De aceea incerc sa invat cate ceva pe langa fiecare. (S. Freud)

"Multumiri persoanelor care se intereseaza de viata altor persoane"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns toanca spune:


Hello....
Bumbi
Giova...lui Mateiii place muuult patul lui....nu ctred ca ar renunta asa usor la el.....la toata lumea spune ca are pat in forma de masina..........
Am avut o gramada de lucru..........si nu am niciun chef.
Pe 1-3 oct. trebuie sa plec in Atena (in interes de serviciu), dupa care incepand cu 4 oct sunt in concediu2 saptamani
Mergem o saptamana la Danes, dupa care o saptamana stam acasa si ''porcim''
Mi-am facut deja rezervare pentru Revelion de pe 29 decembrie pana pe 2 ianuarie

In rest, Matei e la gradi si e ok.
Trebuie sa ajung maine cu el la dr. ca mi-au cerut de la gradi extudatele (nazal si faringian) si copro.

Bumbi...m-a luat durerea de cap cand am avut ce rata mare aveti
Sa fiti sanatosi si s-o puteti plati

Toanca si Matei Alexandru 06.01.2006

poze

http://www.dropshots.com/toanca
http://www.dropshots.com/toanca1
http://www.dropshots.com/toanca2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Buna dimineata,


Bianca, nu cred ca santem needucati, spune si tu in ce tara mai sant tiganii atat de plini de aur, cu palate, mertane ultimul tip, banul garla? Nu spun ca sant toti asa dar ai vazut si tu ca la tv nu trec 2 zile sa nu vezi vreun smecher pe post...romanii s.au cam saturat cred...Giorgos din cauza ca a vazut atatea la tv, are impresia ca santem condusi de tiganiNici asta nu e sanatos daca a scos concluzia asta
Ieri am spus pas, ati vb de homeopate, mobila, vaccinari....nu as fi fost in rand cu voi
Bumbi nu am draguta nici un raspuns, acum il trimit pe Giorgos la gradi sa vedem ce se intampla...de luni nu au raspuns deloc la tel dar mai bine sa se duca la fatza locului
Bianca tu intrebai,maine vin socrosenii din Grecia...Andreas e pe aparate dar astazi il duc acasa si va fi supravegheat de doua asistente ( fac prin rotatie cate 12 ore ) fii-sa este medic, important este sa reziste omul de la terapie intensiva pana la ambulanta cred,cand trece pe aparatele care le va avea acasa.
Bumbi urmareste mai bine bona si descoase-l pe Sebi. vezi cat de bine se poarta cu el bona......mi se pare ciudat ca dintr-odata a inceput sa se scape pe el....nu sant prapastioasa dar este mai bine sa iei in vedere si varianta asta ca am citit atat de multe aici pe forum....

Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mamica de bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3
Angelo4
filmulete maraki5

Mergi la inceput