Spiridusi de Ianuarie- Februarie 2006 (333)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

imi trec postarea la cap. nou.


noi bine...de cateva zile Marco e foarte cuminte si ascultator, nu-si mai roade nici unghiile. chiar el imi spune seara ca nu si-a ros unghiile. bani aruncati pe sol. contra rosului de unghi.
Maraki chiar ma gandeam ieri la povestea cu tipa insarcinata, cand ai zis de zxiua lui robert.
Voi face poza la invitatie...nu stiu cand...e asemanatoare cu a lui Marco, oricum.
Silvia tare faine pozele, Alain e un baiat super. iar cu mancarurile alea...no comment...gandul mi-e la tortul ala de ciocolata.
bee spor la pregatirile de botez. ma bucur ca razvan e ok, e bolnava Ana sau a avut o perioada mai proasta?
Cosmi stiu ca la voi e taxa mare la biserica, nu inteleg de ce. chiar a fost si un reportaj la tv cu ce spaga iau preotii de la nashi. rau am ajuns.
Alba iulia nu se compara cu Bucurestiul, si in Tm cred ca era mai scump....dar cum noi avem aici toate neamurile....nu avea rost sa facem in timisoara.
Irina pai cu siguranta va fii pufoasa si printesa ta. mario la fel a fost, nu? si lungan tare....din ce-mi amintesc in primele poze la bunica in brate.
si eu trebuie sa cumpar treninguri, nu avem nici ieftine nici scumpe....sper sa reusesc sa iau ceva in sapt. urmatoare in Timisoara.
Eu am la medicamnete gratuite pt. Marco de pot sa deschid o farmacie....vreo 5 nurofenuri, 4 antibiotice, si inca cateva siropuri pt. gat si alte cele. ne-a tot dat pt. fiecare raceala, sau de cate ori mergeam la cabinet, le-am luat...mai bine le tin eu sau le dau la altcineva, decat sa le dea ea.
Vaccinul de 2,5 ani nici noi nu l-am facut. nu era si intre timp s-a schimbat schema, asa ca-l facem la 4 ani.
Vigantolul si eu il cumpar, la cat costa...nu e mare paguba.
Osscillo am luat si noi, tare bune este...trece imediat raceala de la el.

revin, ma striga mama la masa.


_
Gio de Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006)
poze(1) www.dropshots.com/giova1" target="_blank">poze(2)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns d_melli spune:

Bumbi pai ia huse de alea impermeabile.Eu am la patul lui Mario si e 90x200 cu toate ca nu mai e nevoie insa nu se stie niciodata.Mie mi le-a adus cineva din Franta insa aici stiu ca aveau la domus parca si nu numai.Parca si Giova isi luase.Dc nu comanda pe site-urile frnatuzesti ca oricum sunt mai ieftine.WEu am dat 10 euro pe aia.



Cel mai destept intotdeauna cedeaza!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biancas spune:

Irina...magazinul cel mai aproape de tine e Galati . Si mie imi place , atat ca mai trebuie sa ii mai cumpar saltea la ea care e vreo 200 lei.
Bumbi, imi pare rau la faza cu pipi. Nu dispera ca se invata el. Si Dani a avut o perioada dinasta la inceput ca facea in fiecare noapte.. (vreo 6 nopti la rand a facut) si apoi s-a dezvatat. Stiu ca la voi e mai rar si accidental dar...ia-i husa sa nu distrugi salteaua si sigur se va invata.
Palul de ce sa fie subtire? La ce pret are...peste cativa ani pot sa o schimb iar nu? .
Nu mai fac porstia ca la Sandra...i-am facut o super mobila scumpa la comanda...m-a costat 3500 lei acum vreo 5 ani + patul 500 lei si ce sa fac cu ea? Ca vreau sa mut dormitorul in camera ei si camera ei in dormitor (sa fie langa Dani cu camera) si nu mi se potrivesc piesele si numai ma enervez cand ma gandesc ce proasta am fost . Ca are mobila dintr-una pe un perete si dincoace dormitorul are 3 usi si are birou si masa pe colt care nu se potriveste si daca se potriveste nu se potriveste mobila...si ma intelegeti . Cine imi da macar 2000 lei pe ea sa o dau? Ca e din material de calitate dar... trebuie sa o bagi in camera cu aceleasi dimensiuni.
V-am impuiat capul .

Bianca , mami de Sandra( 8.07.1997) si de Daniel (17.01.2006)
www.dropshots.com/biancas3" target="_blank">Poze cu noi
Poti sa ai orice valoare,sa fii DOMN(A) e o-intamplare,sa fii OM e lucru mare...
........Fiecare om pe care il intalnesc in drumul meu imi este superior prin ceva. De aceea incerc sa invat cate ceva pe langa fiecare. (S. Freud)

"Multumiri persoanelor care se intereseaza de viata altor persoane"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biancas spune:

Eu am folosit huse la Dani...pe care le puneam peste cearceaf in perioada cand am vrut sa scap de pampers . In felul asta cand facea pp schimbam dar husa ca aveam vreo 3 si cearceaful ramanea curat.
Husele mele erau de pe vremea Sandrei, la ea foloseam tot timpul sub cearceaf sa nu udesalteaua ca niema pampers...aveam scutece de bumbac pe care le spalam cu masina de spalat automata, noroc ca avea dinaia . Erau primite de la cineva din sanatate.
Dar in timp le-am dat...s-au pierdut, nici acum nu stiu pe unde sunt ale lui Dani.
Pufu sa stii ca si Dani se uita la Cartoon si nu imi place deloc dar..tot zic ca scot cartoon-ul din TV si tot uit.... Isi muta singur canalele, se uita La Jetix si muta pe cartoon, minimax-ul nu prea il incanta ...si chiar sunt desene si povesti frumoase. Vladimir e asa dulcic...nu pare deloc un bataus . Aparentele inseala nu?
Maraki, pe unde esti? Ce mai fac italienii tai? Ti-a venit seful din luna de miere? Socrii tot in Grecia?
Silvia, ti-ai luat cartea aia cu regimul de 90 zile?

Bianca , mami de Sandra( 8.07.1997) si de Daniel (17.01.2006)
www.dropshots.com/biancas3" target="_blank">Poze cu noi
Poti sa ai orice valoare,sa fii DOMN(A) e o-intamplare,sa fii OM e lucru mare...
........Fiecare om pe care il intalnesc in drumul meu imi este superior prin ceva. De aceea incerc sa invat cate ceva pe langa fiecare. (S. Freud)

"Multumiri persoanelor care se intereseaza de viata altor persoane"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns d_melli spune:

Bianca husele despre care vorbesc eu sunt exact ca o lenjerie de pat cu elastic.Se inveleste tot patul cu ea.
Uite aici cum sunt unele din ele:http://www.minetconf.ro/Ro/Produse/protectii-saltele-huse-pat.htm
eu asa am:http://www.priceminister.com/offer/buy/63076955/Alese-Housse-Protege-Matelas-Impermeable---90x190-Linge-de-maison.html
Uite si asa mare 160x200 la 10 euro http://www.cdiscount.com/maison/linge-maison/protege-matelas-160x200/f-117620106-SEL627300.html?cm_mmc=kelkoo-_-La%20Maison-_-Linge%20de%20Maison-_-Protege%20matelas%20160%20x%20200%20cm
acum am dat si eu ce am gasit pe net , evident ca o fi si alte preturi si or fi si la noi, dar nu stiu eu unde.



Cel mai destept intotdeauna cedeaza!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

am scris un mesaj lung...si tot l-am sters, nu stiu pe ce am apasat.

reiau mai pe scurt:
Pufu ma bucur ca ai scris. Violent a inceput sa fie si marco de la desene:Power Rangers, Ben 10...acasa i-am blocat canalele astea, la bunici nu se poate, ca au cablu nu antena.
Sper sa se acomodeze frumosul cu noua gradinita...va fi greu....
Bumbi m-am gandit eu la studente, dar nici al meu nu e print si nici bagaret in seama. oricum, voi merge si eu la un curs sa-l vad in plina actiune si ce studente va avea...asta e clar.
Bianca mersi de reteta. o salvez in mail, sa o am acasa.
Osscillo e bun si cand esti in toiul racelii. eu am luat gravida fiind, caci nu sunt permise astealalate. dar la copiii mei le face bine. Pe Edi l-am salvat de constipatie cu bilute, am de gand sa-i dau in continuare homeopate, decat sa bag alopate/antibiotice in el.
La Praid e fain, eu nu am mers ca nu am avut raceli naspa si pepetata la marco.
irina mie mi-a dat dr. gratuit pe reteta:Nurofen, Sumectrolin, Debridat, ceva antibiotic si ceva de tuse...nu mai retin cum se numesc. si astea in nenumarate randuri...ti-am zis ca am depozit in casa. parca ai dreptul la o reteta/luna gratuita...sper sa nu gresesc.
Daca nu ajungeam cu el la medic le cumparm din farmacie, dar cand l-am dus, mi-a si facut reteta, de fiecare data.
Bumbi Marco a fost la FTK< la grupa de la 3 ani in sus. fac lucruri interesante, doar ca mi s-au parut cam mici, nu aveau rabdare sa stea 3 ore pe scaun...asa ca am renuntat...in plus costa destul si [pe langa taxa de la privat si inot...am renuntat. parca vad ca iar vine tipul de la FTK sa-i inscriem...pe mine ma cunoaste, caci m-am contrat rau de tot cu el data trecuta.
Bianca e faina mobila si buna la pret.
Bumbi nasol ca face pipi pe el, musai sa cauti protectie...caci de nu...la ce saltea are patul ala masina....merge tot sub el. eu am depozitate toate jucariile acolo, asa ca numai pipi mi-ar lipsi in pat.
Si Marco a mai facut la gradi, la somnul de pranz...cica dormea asa de adanc, incat nu s-a trezit....dar astea sunt accidente, cand si cand....nu ma stresez si nici nu-l cert.
Huse mi-am luat si eu...dupa ce-mi udase de vreo 2 ori salteaua cea scumpa. acum e misto cu ele, dar se cam transpira...si Astery mi-a zis la fel...ca-i cumparasem si ei din Timisoara.

asa-mi place cand se scrie mult si cu folos...nu cu si alte discutii inutile.

merg si pe la zmeurici si revin mai tarziu.


_
Gio de Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006)
poze(1) www.dropshots.com/giova1" target="_blank">poze(2)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumbita spune:

bianca pai mobila din camera sandrei- pe care am vazut-o in pozele de la ziua ei - e chir ffff utila, are o gramada de sertare, sertarase, dulapuri, rafturi...isi merita toti banii, oricum...o poate folosi lejer pana la 18 ani...

in buucresti e targ de mobila de maine pana duminica...as vrea sa ma duc si eu in wknd...caut o canapea mica, extensibila, solida si alba, pentru camera mica...camera de oaspeti. am sifonierul alb de la ikea si ar merge perfect.

giova voi ce ati mai facut cu baia. ati cumparat mobilierul?


eeei, maraki, iar e pe la alte active...si iar uita sa imi raspunda la intrebare, parca vad!

www.dropshots.com/bumbita" target="_blank">am mai pus si eu poze noi- noute cu baietii mei

bumbita mami de 2 eduard ( 25 septembrie 2007 ) si sebastian ( 03 ianuarie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Nu am inca mobilier de baie. acum am bagat masa de infasat acolo, caci nu am alt loc...asa ca deocamdata ramanem fara....

_
Gio de Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006)
poze(1) www.dropshots.com/giova1" target="_blank">poze(2)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biancas spune:

Irina, mersi de info...stiu cum arata ca a pus si giova mai demult lnkuri si parca si tu cand a mai fost discutia despre ele.

Noi ne gandim ce sa facem, e cald afara si eu as merge la strand dar Nelu spune ca nu mai e de baie ca seara e frig.
Inca nu stim ce facem, Dani s-a trezit si e langa mine , si-a pus dvd cu popey.


Bianca , mami de Sandra( 8.07.1997) si de Daniel (17.01.2006)
www.dropshots.com/biancas3" target="_blank">Poze cu noi
Poti sa ai orice valoare,sa fii DOMN(A) e o-intamplare,sa fii OM e lucru mare...
........Fiecare om pe care il intalnesc in drumul meu imi este superior prin ceva. De aceea incerc sa invat cate ceva pe langa fiecare. (S. Freud)

"Multumiri persoanelor care se intereseaza de viata altor persoane"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumbita spune:

irina...pai astea mi se par ca o husa pentru saltea de fapt. sunt si de astea la ikea...in plus, mi se par cam scumpe, 1 milion...eventual pentru husa noastra de la patul nosatru...sa o protejam...la cati bani am dat pe ea.

cea de care va zic eu de la ikeqa, e speciala pentru paturile de copii, are mai mult blastic, dar si bumbac si e vreo 30 lei una....vecina imi zicea ca daca ma duc sa-i mai iau si ei 2 ca si iris mai are accidente de astea.

nu stiu cum de uita sau nu-si da seama...bianca, la noi au trecut cele 6 zile....i-am zis, pur si simplu trebuie sa ma strige cand ii vine, nu trebuie sa se dea el jos din pat si sa se puna el pe olita care e la el in camera, nu trebuie sa se duca el la baie, ci doar sa ma strige!!! offff!!! sper sa trecem!!!

un alt stres mai avem cu taiatul unghiutelor...bianca, ali, voi stiti, in noaptea aia cel-am mai pandit... numai noaptea, vine zana unghiuta

giova si cat a costat FTK...tariful e pe luna sau pe an? am vazut ca este si in tm....si cam ce faceau acolo????

si eu ma bazez pe aceleasi idei cu dani...nu-mi fac griji cu colegele lui sau cu femeile cu care intra el in contact pentru ca il stiu ce comod este...nu-i plac lucruruile complicate, cumare timp liber, prefera sa stea acas, comod, sa se odihneasca, cu noi....e fff atent cu bani...ori " incurcaturile" astea te cam scutura de bani. CONCLUZIA: AVEM BAIETI BUUUNI!!!!

eu la patul lui sebi nu mai am salteaua aia a lui. am luat o saltea 90/180 mai groasa. eu am pus sub ea....cutii cu haine ramase mici. voi ce ati facut cu hainutele lor ramase mici? mie una imi parea rau sa le dau la altii. imi sunt asa dragi, cand le vad, parca mi-i aduc aminte pe ei....ce sa fac? sa le dau cuiva pentru care nu inseamna nimic???

www.dropshots.com/bumbita" target="_blank">am mai pus si eu poze noi- noute cu baietii mei

bumbita mami de 2 eduard ( 25 septembrie 2007 ) si sebastian ( 03 ianuarie 2006)

Mergi la inceput