King of Pop Michael Jackson (10)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns oana_n spune:

Cred ca a vazut unde l-au dus toate astea pe Elvis, insa sa nu uitam ca a trait aceleasi presiuni ca si el, poate chiar mai mari. Sa zic asa, a simtit aceleasi cauze care au dus spre asa ceva, si probabil a vazut ca e singura solutie pe care ti-o lasa la indemana.

La un nivel atat de ridicat, nu cred ca solutiile simple au efect. Si sa fi vrut el sa ia un ceai cu miere sa adoarma, ii povesteau altii mai frumos si mai sanatos de somnifere. Probabil se gandea ca avand in fata ce s-a intamplat cu E. stie sa zica stop joc, stie cat sa intinda arcul, pana unde sa mearga. Insa chestiile astea, mai ales cand cei din jur incep sa faca bani de pe tine, folosindu-le, devin tare inselatoare. Iar cum tu nu le mai poti controla, nici nu iti dai seama cand ai alunecat in prapastie.


Smile, what's the use of crying/You'll find that life is still worthwhile/If you just smile (Smile - Michael Jackson)


Cauta si pastreaza mereu o bucata de cer deasupra vietii tale

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Exact! Si? Elvis nu a vazut unde a dus asa ceva pe altii!?! Ca doar avea si el citeva exemple inainte. Cred ca a fost sincera Lisa Marie cind a scris ce a scris pe blogul sau:

Friday, June 26, 2009

He Knew. Years ago Michael and I were having a deep conversation about life in general. I can't recall the exact subject matter but he may have been questioning me about the circumstances of my Father's Death. At some point he paused, he stared at me very intensely and he stated with an almost calm certainty: "I am afraid that I am going to end up like him, the way he did." I promptly tried to deter him from the idea, at which point he just shrugged his shoulders and nodded almost matter of fact as if to let me know, he knew what he knew and that was kind of that.

Asa si noi stim ca numai mincind sanatos si ducind o viata sanatoasa pe toate planurile, ne putem feri de boli, dar, cu toate acestea nu o facem sau nu o facem tot timpul. Si cite nu mai stim... si cu toate astea cred ca e inscris in codul nostru genetic fraza: asta se intimpla la altii, nu mi se poate intimpla si mie, eu stiu sa am grija tocmai pentru ca am posibilitatea sa invat din greselile altora. Nimeni nu invata, desi toata lumea stie! Si mai intervine si ingimfarea asta umana: ah, lasa, ca eu stiu ce fac, nu ca ala!

Uite, eu, de exemplu, stiu ca stind aici si scriind intirzii pregatirea zilei de miine, care ma va duce tirziu in noapte... si ca lipsa de somn ruineaza sanatatea, mai ales ca dupa ce adorm, pe la 2 in general, ma trezesc copiii inca de vreo citeva ori... si!?! Plec cumva de aici!?!

CORNELIA, mami de www.dropshots.com/nelia#date/2009-03-30/13:05:37" target="_blank">AGATA, TUDORA si LISANDRU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns astrojunkie spune:

Fetelor, suneti geniale!!!
Ati reusit sa ma scoateti din stare. Danat, multumim pentru filmulet

Citind postul Neliei, m-am infiorat. Eu stiu foarte putine despre Elvis, nu-mi place muzica lui, mi-e ceva foarte strain... Imi canta vag in cap, "you are nothing but a hound dog..." dar atat. Daca Michael va avea aceeasi soarta? Daca muzica lui va ramane importanta doar pentru noi, iar povestea asta care, iata, s-a repetat, nu va insemna nimic pe termen lung?

In alta ordine de idei, si ma intorc la "goldie pants", care este perioada care v-a placut cel mai mult, din punct de vedere fizic? Mie mi-a placut Bad, era foarte, foarte frumos, si avea stralucirea aceea in ochi si zambetul ce nu au mai fost la fel dupa primul proces. Deci cand s-o ajunge cu bonurile de ordine la trei cifre, mie sa mi-l trimiteti asa: http://mjjgallery.free.fr/bad/tour/various/482.jpg

Multumesc anticipat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iliuta spune:

Citat:
citat din mesajul lui motanik

Danutza, am facut curat prin biblioteca mea veche si printre altele am gasit si o masca dangerous, stii, desenul de pe album. Ma gandeam, oare s-o supara al meu daca il rog s-o poarte seara cand ne bagam in pat?

(asta asa intre noi, ca sa vezi ca esti in clubul corect, aici se trateaza diferite..probleme )

Ah si inca ceva, ca tot zic noapte buna, uite ca am gasit emoticonul perfect pt grupul nostru:




(se-ntelege cine e la baza gramezii )

--------------------

Andra si bebe Theodora Povestea noastra

Angels wanted to do the moonwalk so God sent one to bring Michael Jackson












M-ai spart....

Fetele, eu am lucrat tot sf de sapt. Am ajuns mai inainte de la serviciu. L-am vazut pe Michael pe monitorul calculatorului si am fredonat toate piesele in timp ce ma sunau clientii. Imi venea sa-i injur pe toti..Numai de ei nu-mi ardea. O sa vad daca o sa am timp sa citesc din urma. Am vazut putin la televizor de la intalnirea din Bucuresti.
Inmormatarea va fi pe 3 sept pana la urma? Nici aia n-o vad ca lucrez incontinuu pana sambata.

Oh Michael.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihutza11 spune:

mamaaa fetelor!
eu sunt in urma rau de tot.. in ritmul in care scrieti nu stiu ce ma fac..

nu am vazut decat flash-moburile din Bucuresti.. am pus si pe blogul meu.. super reusite!! mi se zburlise parul pe mine cand le-am vazut!

aaa.. am vazut si italiencele innebunite dupa goldie pants .. e bine ca nu suntem singurele..
si mi-a placut si omagiul artistilor romani, mai ales Connect R, Smiley si Alex.

ps. Mirela vad ca si azi dau pe BET cu MJ..


Mihaela, mamik fericit de Andra - 29 martie 2008

Pozici
www.onetruemedia.com/shared?p=88ed9962aab40888261d95&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Primul anisor
Povestea americancei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Nu ti-ar fi placut nici Michael, daca nu l-ai fi stiut! Nu-ti place Elvis pentru ca nu-l stii... Eu aveam 12 ani cind l-am descoperit, era mort... si? Nici pe Beatles nu-i stiam, nici pe Jimi Hendrix... Nici Doors nu-i stiam, nici pe Jim nu-l stiam, a fost suficient sa-i ascult o data! Nu am fost la Woodstock... fata mea nu a fost la Flacara! Si? Si cite si mai citi nu as putea sa-ti insir aici... Cind ai de-a face cu un geniu, oricind dai peste el, te cucereste si in fata lui! Si astea sint geniile din muzica, ca asa as putea spune ca nici pe Charlie Chaplin nu-l stiam, ca tot era preferatul lui MJ. Si sint atitea si atitea genii pe acest pamint!

Sper ca nu se supara fetele daca va dedic melodiile mele preferate de la cei adusi in discutie:







Si daca toti au sfirsit, inca unul, in memoria celor care nu mai sint:



pentru ce au adus omenirii!


CORNELIA, mami de www.dropshots.com/nelia#date/2009-03-30/13:05:37" target="_blank">AGATA, TUDORA si LISANDRU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mj_girl spune:

fetele, sa fiti pe faza
http://www.sfin.ro/articol_17390/%E2%80%9Clegacy%E2%80%9D_un_documentar_emotionat_despre_michael_jackson.html



He is a special part of me !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns astrojunkie spune:

Nelia, saru'mana!

Mi-e greu sa pun in cuvinte ce simt acum, asa ca nici nu am sa incerc. Va pup pe toate cu tot dragul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns astrojunkie spune:

(merge netul meu de numa'... cand mi-e lumea mai draga, pica wirelessul de la hotel)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iliuta spune:

Si mie-mi place Elvis, dar pe Michael " al meu " il iubesc

Noapte buna... si eu is singura fara barbat. Ma duc la somn.

'night Michael....

Mergi la inceput