King of Pop Michael Jackson (10)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danat spune:

Haaa??!?!?!
Sa intelegem ca MJ a "interpretat" rolul EP ca la carte? Si a aranjat o iesire gen EP dar fara The End decat in ochii publicului. Adica, fratilor, fanilor, va e greu, stiu, dar gata, acum trebuie sa va luati adio de la personajul MJ, ramine doar omul MJ care-si vede de viata lui in continuare. Pt voi, MJ nu mai exista de-acum decat prin ceea ce v-a lasat.
Pfuaaaa ce n-as da sa fie asa...




Hobby

******************************************
www.youtube.com/watch?v=IeVt9UEUh-8" target="_blank">
"If you wanna make the world a better place,
Take a look at yourself and then make a Change"



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_n spune:

Mooama, ce sprint tre sa fac ca sa ma tin de voi. Da aceti mila de mine ca si asa fac zilnic 15 km pe bicicleta. Ca sa diu in forma, poate poate..apuc si eu la rand.

Al meu sot, ma ia la misto cu MJ experta. La ideea voastra am avut tupeu sa il intreb cum ar fi daca el ar vb de o naomi pe net....as spumega rau? Acum nu stiu inca de ce mi-a raspuns asa (is blonda si procesez mai greu) insa mi-a zis ca naomi nu vrea, dar daca barbatii vostri au cumva veun Renault, se baga la barfa si analiza despre zile in sir.

I-am zis ca stau la rand pt MJ. Mi-a zambit si a zis ca in patul conjugal, pe locul lui, NU. sa gasesc oi canapea pe undeva...unde sa il cazez, sa scape si el de oboseala.

daca maine nu scriu nimic, inseamna ca dorm la usa pe pres





Smile, what's the use of crying/You'll find that life is still worthwhile/If you just smile (Smile - Michael Jackson)


Cauta si pastreaza mereu o bucata de cer deasupra vietii tale

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cory_box spune:

Citat:
citat din mesajul lui nelia

Ma stirniti, hai!?!

Nu stiu cit de pe val era Elvis Presley cind a murit, dar inca mai concerta si era destul de iubit de fani. Nu a avut parte de scandalurile lui Michael, dar a suferit si el din cauza a ceea ce se scria despre el... scazuse performanta pe scena, era acuzat din aceasta cauza si el suferea enorm...

Eu credeam ca stiti despre bolile lui si dependenta de medicamente... Elvis suferea de depresie, epuizare fizica si psihica, de... insomnie, dureri de oase - pentru asta lua medicamente. Multe din lista lui sint si pe lista lui Michael... In plus, a fost suspect de cancer osos, dar... si acum, vine cireasa pe tort... desi inca nu sint sigura a cui e cea originala... Se spune ca, de fapt, nu avea nici un cancer, cum nu avea nici Michael, dar ca problemele lui de sanatate veneau de la... ia sa vad daca ghiciti... nu cred... Alpha-1 antitrypsin deficiency syndrome!!!

Va las sa va reveniti...

CORNELIA, mami de www.dropshots.com/nelia#date/2009-03-30/13:05:37" target="_blank">AGATA, TUDORA si LISANDRU




am intrat si eu putin, da aveti o viteza de scris ceva de speriat.scuzati daca ma bag ca musca in lapte, ca nu am apucat sa citesc restul paginilor...dar Elvis suferea si el de insomnie ?! mai, da eu nu-i inteleg, astia nu puteau si ei sa bea un ceai de tei cu miere ? io cred ca astea-s vrajeli cu insomnia.

Michael thank you.Thank you, thank you, thank you

I believe Michael is alive.And I don't lose hope

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Nelia, nu ne da bucatele, ca e greu la ora asta sa il pun pe gogu' la cautari, vorbesti despre lupus??
Sa nu zici ca si EP avea lupus!!!



Edit c-am picat de pe scaun, Cory esti senzationala, am lesinat de ras!

--------------------

Andra si bebe Theodora Povestea noastra

Angels wanted to do the moonwalk so God sent one to bring Michael Jackson

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mj_girl spune:

Citat:
citat din mesajul lui oana_n

Mooama, ce sprint tre sa fac ca sa ma tin de voi. Da aceti mila de mine ca si asa fac zilnic 15 km pe bicicleta. Ca sa diu in forma, poate poate..apuc si eu la rand.

Al meu sot, ma ia la misto cu MJ experta. La ideea voastra am avut tupeu sa il intreb cum ar fi daca el ar vb de o naomi pe net....as spumega rau? Acum nu stiu inca de ce mi-a raspuns asa (is blonda si procesez mai greu) insa mi-a zis ca naomi nu vrea, dar daca barbatii vostri au cumva veun Renault, se baga la barfa si analiza despre zile in sir.

I-am zis ca stau la rand pt MJ. Mi-a zambit si a zis ca in patul conjugal, pe locul lui, NU. sa gasesc oi canapea pe undeva...unde sa il cazez, sa scape si el de oboseala.

daca maine nu scriu nimic, inseamna ca dorm la usa pe pres





Smile, what's the use of crying/You'll find that life is still worthwhile/If you just smile (Smile - Michael Jackson)


Cauta si pastreaza mereu o bucata de cer deasupra vietii tale




oana si alte fete in aceeasi situatie, nu va faceti griji, va dau cheia de la casa noastra de vacanta. Lui M ii place foarte mult aici, in plus nu ar mai trebui sa se deplaseze el, ca e satul de atatea turnee, formati voi coada la usa

He is a special part of me !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_n spune:

pana la urma, e un skepsis aici. incep sa cred ca insomnia si lupus se da la pachet, cu talentul? dar de fapt lupus se declanseaza de la oboseala, stres si conditii de genul asta. deci am putea sa zicem ca au avut aceasi boala de la conditiile de viata asemanatoare pe care le-au avut.

Insa, totusi, mi se pare ca se intersecteaza cu EP cam multisor.

mj_girl m-ai salvat.nu imi mai biciuiesc neuronu sa caute solutii.

si totusi, lupus inteleg, dar insomnia?


Smile, what's the use of crying/You'll find that life is still worthwhile/If you just smile (Smile - Michael Jackson)


Cauta si pastreaza mereu o bucata de cer deasupra vietii tale

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Nu, nu cred ca avea lupus, dar a fost suspect de acel sindrom Alpha-1 (daca nu ma insel, mama si sora lui Elvis au murit tinere din cauza aceluias sindrom, dar nu sint sigura) si acuza cam aceleasi dureri pe care le avea si Michael... incerc sa caut niste informatii, ca am citit de mult despre asta...

Elvis was being treated for various conditions, including glaucoma (si Michael avea probleme cu un ochi!), high blood pressure, weight control (Elvis se ingrasa, Michael slabea vazind cu ochii), oedema, constipation, insomnia and chronic pain (ca si MJ!!!). Not mentioned by Thompson and Cole is the fact that he also suffered from intractable migraines (MAGNUM, web site). He was being given medication to put him to sleep and to wake him up (!?!). It is not surprising that a variety of prescription drugs were found in his system, although the quantities seem to have been excessive.

Elvis may have had lung problems. Geller notice by the fall of 1976 Elvis was seriously ill. "Over the last year I had noticed how labored his breathing had become even when he was sitting down. He rarely spoke more than a couple of sentences without stopping to draw a long, deep, noisy breath (si despre Michael s-a spus la fel, vezi cartea lui Halperin!)" (Geller, 1990, p. 200).

CORNELIA, mami de www.dropshots.com/nelia#date/2009-03-30/13:05:37" target="_blank">AGATA, TUDORA si LISANDRU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cory_box spune:

Citat:
citat din mesajul lui nelia

Nu, nu cred ca avea lupus, dar a fost suspect de acel sindrom Alpha-1 (daca nu ma insel, mama si sora lui Elvis au murit tinere din cauza aceluias sindrom, dar nu sint sigura) si acuza cam aceleasi dureri pe care le avea si Michael... incerc sa caut niste informatii, ca am citit de mult despre asta...

Elvis was being treated for various conditions, including glaucoma (si Michael avea probleme cu un ochi!), high blood pressure, weight control (Elvis se ingrasa, Michael slabea vazind cu ochii), oedema, constipation, insomnia and chronic pain (ca si MJ!!!). Not mentioned by Thompson and Cole is the fact that he also suffered from intractable migraines (MAGNUM, web site). He was being given medication to put him to sleep and to wake him up (!?!). It is not surprising that a variety of prescription drugs were found in his system, although the quantities seem to have been excessive.

Elvis may have had lung problems. Geller notice by the fall of 1976 Elvis was seriously ill. "Over the last year I had noticed how labored his breathing had become even when he was sitting down. He rarely spoke more than a couple of sentences without stopping to draw a long, deep, noisy breath (si despre Michael s-a spus la fel, vezi cartea lui Halperin!)" (Geller, 1990, p. 200).

CORNELIA, mami de www.dropshots.com/nelia#date/2009-03-30/13:05:37" target="_blank">AGATA, TUDORA si LISANDRU




da-o-ncolo de treaba, astia doi s-or vorbit, voi chiar nu vedeti ?

Michael thank you.Thank you, thank you, thank you

I believe Michael is alive.And I don't lose hope

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Hmmm, cam mari coicidentele, si apoi sa zicem ca ok, asta i s-a intamplat lui EP, dar MJ a avut toate datele astea in fata, il speria felul cum a murit EP, de ce ar fi ales cu buna stiinta sa urmeze acelasi drum? Presupun ca stia de cocktailurile de medicamente, de anesteticele care il bagau in coma pt a fi trezit a doua zi, doar a vuit presa nu? Nici nu-i trebuia un insider ca sa afle asta. Si totusi, stiind toate datele, fiindu-i frica sa nu sfarseasca asa, nu face nimic pt a impiedica inevitabilul??


--------------------

Andra si bebe Theodora Povestea noastra

Angels wanted to do the moonwalk so God sent one to bring Michael Jackson

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Mey, eu nu spun ca e adevarat tot ce am postat, dar atit de tare ma surprinde asemanarea dintre cei doi, dintre vietile si mortile lor, atit de mult m-a afectat sfirsitul lor, incit nu pot sa nu fac comparatii.

V-am spus ca am suferit pentru Elvis mult de tot, desi murise de ceva vreme cind l-am descoperit eu, am plins pentru soarta lui, mi s-a parut atit de nedrept, in mintea mea de copil, nu i se puteau intimpla lucruri atit de rele unui om care a dat atit de mult, care a incintat atitea generatii si care nu a primit in schimb decit viata lui distrusa, ma rog si bani, apreciere, dar la cea mai mica greseala era pus la zid... si cred ca aveam dreptate sa gindesc asa... stiti, nu, ca si EP a fost acuzat de molestarea unei fete de 14 ani, nu mai stiu acum detalii... cred totusi ca nu s-a ajuns la proces, a negat pina la urma fata...

CORNELIA, mami de www.dropshots.com/nelia#date/2009-03-30/13:05:37" target="_blank">AGATA, TUDORA si LISANDRU

Mergi la inceput