PRIETENE FARA TITLU (46)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ursoaica spune:

'Neata!
decofeinizata...


Fetelor ce sa va zic ... povestea este asa ... pe 23.08 trebuia sa vina cm, pe 24.08 am facut test prima liniuta se vedea bine de tot si parca se vedea si a doua, pe 25.08 veni cm. A curs bine nu ca de obicei doar prima zi apoi noaptea pauza, ziua f putin, noatea pauza ziua fffff putin, noaptea pauza si apoi picatura si ziua. Azi am facut iar test pt ca sunt ffffff presata de timp diseara tre sa iau tratamentul pt fertilizare si nu stiu ce sa fac, rezultatul ... prima linie se vede ok a doua linie se zareste, la lumina buna se vede ceva acolo ... NU STIU CE SA FAC!!! of of of...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teolinda spune:

Buna dimineata!

Noi astazi vrem sa dam o tura pe la un rest. chinezesc. Mi-e o poftaa si n-am mai fost de niste luni bune.Asa ca... mama e astazi de serviciu pe baricade la noi acasa sa stea cu Nicolas si sa-i calce si lui Robert niste camasi ...ca eu nu le mai suport.

CRISTINA- ce dulci sunt copii. Teodora chiar seamana putin cu Razvan...Asadar Razvanel este stangaci?Am vazut ca aveti unn scaun de masina ca al nostru... chiar ma gandeam pana la cat putem sa-l tinem in el... cat mai incape sau parca incape pana la 36 kg. Eu sunt f multumita de el si deocamdata nici n-as vrea sa renunt la scaun pt. el. Cand il punem in masina lui Robert si nu are scaun imi spune ca trebuia sa ii mut scaunul... ca nu-i place la curbe ca merge masina "pe-o roata"... nu se simte el bine ca se balangane pe-acolo.
Nicolas e f atent... sa nu cumva sa nu ne punem centurile ca sta cu gura pe noi mai rau decat o soacra.

DENISA - spor la treburi. Da si astazi este sarbatoare mare si post.

MIRA -distractie placuta...sa mancati cu placere tortul.
Macar voi ati avut rude sa puneti nasi la copii si parca nu e supararea prea mare...ca n-au timp si bani de ei dar cum noi nu avem frati,am doar eu o verisoara primara care e botezata de mama iar eu i-am botezat fetita... asa ca ne-am pus nasi si la cununie si la botez... culmea persoanele care s-au oferit.
De data asta o sa cautam unii pe care sa-i alegem noi... deja avem o oferta dar nu suntem incantati de ea. Este un coleg al lui Robert dar sunt mai ciudati si ... cam zgarciomani. Adica ieseam la restaurant impreuna si la sf. scoteau calculatorul si isi faceau nota... niciodata nu puneau painea, sosurile, mai uitau si cate o bere, de spaga nu mai vorbim... Noi vrem sa fim in relatii cu nashii nu sa fugim de ei.

MONI- sper ca sunteti mai bine! Aseara am cantat "multi ani traiasca" unor torturi facute din cuburi. A venit Nicolas cu ele si a zis ca a facut un tort si sa cantam... intai bebelushul sa traiasca, apoi Nicolas, apoi mami, apoi tati... si trebuia sa cantam cu totii iar la sf... sa suflam si sa aplaudam evident.Noroc ca nu a mai cerut sampania de copii

Gata, va doresc o zi frumoasa!


LILIANA si NICOLAS ALEXANDRU (6.12.2005)

PASTE 2007
IARNA 2006

"Exista un singur copil frumos pe lume, si este al fiecarei mame!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teolinda spune:

Ursulicoo mai bine mergeai si iti faceai un test din sange.
Mie la Nicolas mi-a venit seara cm ...rosu curat... iar dim. nu mai era nimic...a doua zi ioc...
Cand am facut primul test.. clear blue se numea... tot asa a doua liniuta era cam pala... nu prea pricepeam. A doua zi am facut unul care avea liniute rosii si s-au inrosit.
Nu stiu ce sa zic...dar faptul ca a venit si s-a oprit.... e cam semn. Eu zic sa mai astepti cu trat. ca decat sa ai bb si sa ii faci rau... mai bine mai amani o luna. Parerea mea.
Mergi sa faci testul din sange, cel mai sigur.Cred ca si o echo merge... se vede sacul gestational acum.
Tin pumnii... daca zici ca ai si simptome de ....

LILIANA si NICOLAS ALEXANDRU (6.12.2005)

PASTE 2007
IARNA 2006

"Exista un singur copil frumos pe lume, si este al fiecarei mame!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ursoaica spune:

Testul de sange nu ma incanta cu nimic, caci rezultatul ar fi gata prea tarziu.
Eu am nevoie de rezultat azi ... asta este si problema ca altfel stateam eu bine mersi si nu ma agitam de nimic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Buna dimineata!
Intai de Diana - e cam tot asa,cu febra,dar parca acum dimineata nu mai era foarte calda.Deci sper sa nu mai urce si azi la 39.
URSULINA eu in locul tau as intrerupe tratamentul.Si daca nu e nimic,e doar o luna pauza.La doar doua zile de intarzaiere si la mine a iesit a doua liniutza roz palid -la Diana.Abia dupa o saptamana de intarzaiere era rosie tare.
MIRA imi pare rau de David ca s-a simtit asa rau si a ratat cheful.Sper sa recupereze si sa se distreze bine!
DE LIV52 uite: http://www.pcfarm.ro/produs/2687/LIV-52-SIROP scrie ca se poate da si la sugari ... de fapt asta e special pentru copii. Pediatra i l-o fi prescris ca vad ca scrie ca e bun la anorexie si malnutritie.
LILI bun si tortul din cuburi Ioaii ca si Diana ne tot pune sa cantam una-alta,mai ales pe maica-mea - si noi voce ioc
ASTERY ma bucur ca v-ati distrat,o sa ma benoclez si la poze si filme mai incolo.Cu scurtaturile cosmetizate,io le stiu dar mi-e cam lene De obicei scriu super in viteza (de-aia si tot editez ca mereu scriu cu niscaiva greseli ... imi merg degetele tot aiurea )

MONI cu www.dropshots.com/DIA1" target="_blank">DIANA (01.01.2006) si www.dropshots.com/TUDOR1" target="_blank"> TUDOR (14.08.2009)
"Cainii latra,caravana trece."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ursoaica spune:

Tratamentul inca nu l-am inceput... eu nu am intarziere, eu am avut menstra ... la naiba cu tot!
Prea complicat... il trimit dupa un alt test si il sun pe dr.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

URSULINA da,cel mai bine ar fi sa il suni sa vezi ce zice si el.

MONI cu www.dropshots.com/DIA1" target="_blank">DIANA (01.01.2006) si www.dropshots.com/TUDOR1" target="_blank"> TUDOR (14.08.2009)
"Cainii latra,caravana trece."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ursoaica spune:

Da, am repetat testul si este clar negativ ... asa ca mi-am luat o piatra de pe inima.


Parchetul laminat il curatati cu apa sau puneti si ceva substante sin comert.
Am luat si eu pt "palat" si paote il montam sapt viitoare si as vrea sa stiu cu ce sa il curat. Nu este dintracela super lucios.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teolinda spune:

Ursu - naspa ca e negativ pana la urma... dar macar bine ca te-ai lamurit si de asta seara poti incepe tratamentul. Sa dea Dumnezeu sa fie intr-un ceas bun!

Eu spal parchetul cu apa si solutie de parchet de la Sano.

Noi azi ne-am delectat la rest. chinezesc de care v-am zis. Am fost pe la ora 3 dupa amiaza... nici ca mai imii trebuie mancare pana maine. Macar asa am mancat si eu carne cu ocazia asta.
Maine... avem musafiri ... autoinvitati... o sa facem gratar. Eu o sa mananc doar salata... ca pe carne nu o pot manca... poate sa m-agat de vreun mititel...

Nicolas a stat cu mama, mama ffff. incantata ca a fost copilul super cuminte si s-a jucat singur cat timp a calcat ea.
Acum e pe punctul de a adormi pt ca nu a dormit astazi deloc... si s-a mai zbenguit si in piscina gonflabila.

MONI - sa stii ca si Nicolas cand si-a adus aminte iarasi de puzzle le-a luat pe toate la rand... inclusiv pe alea de 4-8-12 piese dar le-a facut si p-alea mari de 48 si 60 ... si mi-a precizat ca nu are nevoie de ajutor. Le facea singur in camera lui dupa care ma chema sa il laud, sa-l si sa-i spun ca e "deptept"(destept).

Sper ca ati avut si voi o zi frumoasa alaturi de prichindeii vostri.
si asteptam vesti.

LILIANA si NICOLAS ALEXANDRU (6.12.2005)

PASTE 2007
IARNA 2006

"Exista un singur copil frumos pe lume, si este al fiecarei mame!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Buna seara si de la mine!
URSULINA asta e ... macar stii o treaba acum.Bafta luna ce vine!
LILI bravo lui Nicolas ca a fost asa de cuminte! Si pentru puzzle ca are rabdare! Deci si el o ia de la A la Z cu puzzle

La noi nimic interesant.Diana n-a mai facut febra decat maxim 37 acum seara,drept urmare a luat-o mami sa doarma la amiaza la ei si a scos-o si pe-afara.Am iesit si eu cu Tudor acum seara,dar nu am stat mult ca trageau niste vantoase - aer cald, dar cu praf Se anunta ploaie la noapte si ca se racoreste de maine.Poate de-asta am tras si eu doua ture de somn azi. Pe Tudor l-am mai lasat si la balcon sa doarma vreo ora,seara inainte de a iesi.E tot relativ cumintel.

INGRID ati fost la strand in Ungaria? Parca azi trebuia sa mergeti,nu?
ANAMARIA drum bun - n-am mai apucat sa te sun pe motiv de

Si noi avem maine dupa-amiaza musafiri pe vara-mea cu micuta Maria.

MONI cu www.dropshots.com/DIA1" target="_blank">DIANA (01.01.2006) si www.dropshots.com/TUDOR1" target="_blank"> TUDOR (14.08.2009)
"Cainii latra,caravana trece."

Mergi la inceput