PRIETENE FARA TITLU (46)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns asteryaro spune:

'neatza.
LA MULTI ANI Alex ! Sa cresti mare puiule, sa fii sanatos alaturi de Emma, mami si tati! Deniso , hai ca mai este putin si-i tii in brate!
Ursulina , imi pare rau ca n-a fost de data asta. Parchetul... si eu tot cu Sano, eu sunt mare fan SANO au calitate si pret, in + prietena mea Alina face distributie, asa ca am si preturi bune.
Moni, cumintel Tudor, poate scapa de colici. Lui Razvan i-au aparut la 3 saptamani .
Noi azi plecam la socru la curte, adica dupa 10, i-am invitat si pe parintii Teodorei (fetita din ultimele poze cu Razvan), sper sa se joace frumos cei doi. Facem si-un gratarel, si la pranz venim acasa.
Pe mine ma tot incearca o raceala, ceva prin gat... ba stranut si-mi curge nasul... am luat Coryzalia, dar trebuie sa iau constant.
Bun frappeul asta, ma trezeste tare bine...


Cristina si Razvan (31.01.2006)
"Viata e ca carosabilu': unii vine, altii trece..." (adusca, membru DC)

poze (1),(2),(3),(4)
(5)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asteryaro spune:

Aseara mi-am taiat si unghiile cu gel, gata cu prosteala . Recunosc, mi-a placut.
Ieri am fost la un miting de aviatie, am vazut ceva nave de lupta, doar ca Razvan vroia intro zona sa ajunga cu orice chip intro zona inaccesibila publicului, am dat cu explicatii, el nu si nu... pana la urma a trecut un avion atat de aproape de scafarliile noastre, incat Razvan s-a speriat foarte tare. Asa ca am plecat, poate next time... Mie personal imi place tare mult tot ce tine de tehnica militara, asa ca mi-a parut rau ca n-am vazut tot, sau macar mai mult.

Cristina si Razvan (31.01.2006)
"Viata e ca carosabilu': unii vine, altii trece..." (adusca, membru DC)

poze (1),(2),(3),(4)
(5)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asteryaro spune:

Si inca ceva si gata, plec : Liliana, intrebai de scaunul lui RAzvan, este Chicco 2-3, pana la 36 de kg. Apopi se poate face doar inaltator. Imi place ca se regleaza pe latime si inaltime, odata cu cresterea copilului. Si voi tot galben aveti? Eu nu l-as schimba cu nimic. In masina lui Viorel avem un prapadit de Baby Care, sintetic rau , incomod la somn... ma rog, dar nici altul nu mai iau, decat daca primesc cadou .
Nasii copilului, ca mi-am amintit... si noi am ales pana am cules... no comment.

Cristina si Razvan (31.01.2006)
"Viata e ca carosabilu': unii vine, altii trece..." (adusca, membru DC)

poze (1),(2),(3),(4)
(5)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Buna dimineata si io la o cafea cu lapte.
Si la multi ani ALEX!!!
Am dormit binisor,adica trezire pentru papa pe la 5,30,la 6 s-a trezit si Diana a fost la wc,a cerut sa manance banana si sa se mute in pat cu mine.Dupa care nani de voie.Ea doarme inca,iar Tudor a mai tras o tura de papa pe la 9 si acum se screme de zor in patutz.E mortal cum se screme ("scartzaie") ca sa faca kk.Nici la papa nu a plans deloc noaptea,ca il tot aud din timp tot foindu-se si atunci il iau eu langa mine.
A si plouat cum se anuntase.Poate dorm strumfii mai mult azi ... cel putin Diana vad ca nu da semne sa se trezeasca.
ASTERY ar fi prea frumos sa scapam de colici,am depasit doua saptamani doar cu doua zile.Io totusi sper ... Distractie placuta la gratar!
Ca mi-ai amintit de unghii ... aseara dupa ce au adormit m-am pus sa fac si io in premiera o baie - ca numai dush am facut in ultimele doua saptamani.Doar ca s-a trezit strumfulici si n-am mai apucat sa ma ocup de unghii (doar taiat ...) ,de dat cu creme si alte cele.Zbiera ca din gura de sarpe si la taica-su in brate,unde de obicei statea bine mersi Deci iar papa la san si asa se facu 00,30 cand a binevoit sa adoarma de-a binelea.
Dar am in plan sa ma programez la cosmetica saptamana asta macar pentru epilat si pensat.Totusi stau bine,ca la Diana nici nu visam asa ceva in primele doua-trei luni ... abia indrazneam sa dispar cel mult o ora din peisaj si asta abia dupa doua luni. Si cu actele stau bine,sunt foarte in grafic
Na ca s-a trezit in sfarsit printesa ...

MONI cu www.dropshots.com/DIA1" target="_blank">DIANA (01.01.2006) si www.dropshots.com/TUDOR1" target="_blank"> TUDOR (14.08.2009)
"Cainii latra,caravana trece."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bee spune:

Buna fetele.
Denisa, sa-ti traiasca baiatul cu numele!
Noi, cam chiauni in continuare. Mai nou Radu doarme cu purcelusii cei mari si eu cu cel mic. Aia mari se scoala doar spre dimineata pt laptic (desi daca sunt lasati singuri in pat, fac ochi rapid si zbiara), dar asta mic......Ana si Razvi cand pleaca tati sa le faca lapte, vin in pat langa mine si se lipesc de mine sa-i mangai (mai ales Razvi). Purcelusul cel mic, in schimb e cu colici seara de vreo 2 zile. Si noaptea e nehalit. Asta noapte......de la 12.30 incepand a fost "neverendin story"....
Noi azi avem in plan o plimbare in orash dupa diverse.
Stop, ca iar zbiara.



http://www.dropshots.com/dochia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

BRANDUSA imi pare rau ca tot asa cu nesomn esti si mai ales ca au inceput si colicii Tot e bine ca dorm cei mari cu tati!
La noi Diana doarme inca bine mersi la locul ei.Sa vedem pana cand ... Cumparaturi placute!

Eu sunt solo,pe Tudor l-am plantat in carucior in fatza balconului deschis - dar azi a dormit dimineata si in patutzul lui daca am deschis fereastra putin - ca azi e aer ceva mai rece si asa i-a placut se pare.Dar nu l-am mai lasat acolo ca sa fie mai aprope de bucatarie si sa il aud,ca mai bantui pe la oala cu ciorba ...
Diana e dusa cu taica-su in Carrefour,e bucuroasa ca nu mai are febra si poate iesi pe-afara ca s-a cam plictisit tot la desene animate vreo 2-3 zile.
Eu nu ma simt prea ok,iar ma doare de-aseara un pic sanul stang tot in partea de jos,desi nu e rosu si am senzatia ca am febra,ba ma dor chiar si mainile si picioarele ca la gripa.Am doar 37 fix vad.Iau un paracetamol,ce sa fac ... Bine macar ca n-am frisoane ca data trecuta

MONI cu www.dropshots.com/DIA1" target="_blank">DIANA (01.01.2006) si www.dropshots.com/TUDOR1" target="_blank"> TUDOR (14.08.2009)
"Cainii latra,caravana trece."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bee spune:

Moni, tu tot in pericol de mastita? Si Tudor ce pazeste? Al meu e un dezastru de fomist! Nici o sansa n-am cu el! Deci Diana e mai bine, ma bucur. Musai sa merg si eu sa gasim ceva pt finutzul nostru care a facut un an. :Pe Radu nu-l da inspiratia afara din casa cand e vb de achizitii mai delicate. Asa ca musai tb mers cu mine. SI in plus tb sa vad daca gasesc ceva super oferta pt Ana: bluze cu maneca lunga, trening, ghete, pt cand merge la gradi. La capitolele astea nu sta prost, ci dezastruos fiindca nu le are deloc. Si pt RAzvi sunt in plan: blugi si bluze cu maneca lunga. Macar au gecutze de toamna si Razvi chiar si ghete nou noute luate in primavara la reduceri (luasem nr 23 si 25 cu 500 mii amandoua! Pana acum a purtat 23-ul, acum e timpul de 25. STiu are ditamai laboaiele! si nu numai: are vreo 15kg si peste 90 cm).
Mira, sper ca s-a refacut David!
Ana drum bun spre Spania.
Astery, distractie placuta!
Lili, inca nu potzi sa mananci carne? Mai ai greturi sa inteleg?
si o zi buna!


http://www.dropshots.com/dochia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

BRANDUSA pai cam asa,dar de tras trage Tudor de zor si destul de des mai ales ziua - cel putin odata la doua ore.E cam gol sanul cu pricina si nici rosu nici cu noduli nu e,doar ca ma doare cand ating acolo.Vina o poarta sutienele,ca trebuie musai sa port macar cand ies pe-afara sau am musafiri.
La capitolul haine si noi trebuie sa ne inoim,dar n-am apucat sa fac inca inventarul.Doar adidasii chiar ieri am pus-o sa ii probeze si ii sunt buni ambele perechi.Ghete n-are,dar are cizme si inca doua perechi,cred ca ii vor fi bune ambele.Nici nu cred ca ii mai cumpar deci ghete.Si tenisii pentru gradi in interior ii sunt ok.Doar pantofiorii roz de printesa ii sunt stramti,deci pana la serbarea de iarna trebuie sa ii cumparam ceva,ca precis ii va trebui.La haine sigur ii trebuie pantaloni de trening subtiri de interior pentru la gradi,ca groase mai are vreo cateva perechi de pantaloni si hanorace.Mami zicea ca a auzit si ea ca la Teba sunt acum haine super faine chiar daca sunt ceva mai scumpe - cele marca Iana - si ca vrea sa mearga sa ii cumpere ceva.Eu as vrea sa mergem toate daca reusim intr-o zi.Ca mami are niste gusturi ... Roz/rosu si prea impopotzonate pentru gustul meu.
Diana cam are 25 la picior si mi se pare picior mare,dar Razvi tau sa aiba atat??? De fapt e si mai greu cu un kg decat ea!

Pe strumfi i-am pus la orizontala.Diana n-a vrut sa manance ciorba dar a mancat cartofi prajiti si pui adus de la KFC.Tot e ceva I-am facut si un dus cu spalat pe cap cu tot,ca era lipicioasa deja de la atata febra.

MONI cu www.dropshots.com/DIA1" target="_blank">DIANA (01.01.2006) si www.dropshots.com/TUDOR1" target="_blank"> TUDOR (14.08.2009)
"Cainii latra,caravana trece."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Io tot vreau sa ii prind in poza pe Tudor zambind si nu imi iese pasentza,tot uit aparatul.Si in putinele dati cand il pun langa mine ... imi face in ciuda si nu zambeste Azi cum era treaz cand sugea,dupa ce a lasat sanul mi-a tras niste zambete laaargi DENISA poate m-am mirat pe Alex al tau si o fi si Tudor zambaretz Ca Diana ... tot incruntata era cand era asa mica,rar zambea si in somn,iar treaza fiind tarziu de tot a zambit.

MONI cu www.dropshots.com/DIA1" target="_blank">DIANA (01.01.2006) si www.dropshots.com/TUDOR1" target="_blank"> TUDOR (14.08.2009)
"Cainii latra,caravana trece."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

Helloo,
Moni-sanatate multa,sper sa nu faci mastita si Diana sa fie mai bine
Bee-ai grija de tine,incearca sa te odihnesti mai mult
Astery-distractie faina si va
Multumesc pt.urari,o sa am grija sa il pupacesc bine si sa il string in brate curand,tare geu e fara ei..mai sunt 4 a zile si pleaca tati la ei..iara am dormit doar 6h desi eram rupta de oboseala ca ieri pe linga parchet,shopping am copt 14kg de vinete..dar de ne plac la toti si sunt bine pusela congelator..Urmeaza sa iau sivreo 10kg de mere sa le pun la borcane pt placinte
Azi vopsim camera cu pricina si sper sa ajungem sa luam TV cu flat screen..Maine sper sa punem mobila si restul,ca apoi mai avem 2 zile din luna de miere-am vazut 1 film super Duplicity cu Julia roberts..arata beton tipa..

Denisa cu Emma Andrea 3,5 ani si Mark Alex 2 ani

Mergi la inceput