PRIETENE FARA TITLU (46)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

URSU-laminatul e ok, dar nu se poate compara cu parchetul adevarat, cel din lemn masiv-stejar de ex.
LILI- am zis ca al tau e mai normal decat al meu,care ar bate copiii ca nu pun receptorul in furca, care ii ameninta ca nu mai vine tati sa ii ia de acolo, care imi spune ca nu stiu cum sa ii cresc, educ, ca e vai de capul lor,etc..Nu am zis ca e normal ce face, am zis ca macar legat de copil te lasa in pace...atata tot
Se pare ca in ultimul timp e ceva in aer, ca tot ce spun eu pe aici nu prea mai face sens pt lume multa, deci ar fi cazul sa ma tin de cuvant legat de a lua o pauza de DC si gata..
Sa aveti un weekend minunat!

Denisa cu Emma Andrea 3,5 ani si Mark Alex 2 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teolinda spune:

URSU - gasisem chiar pe-aici pe forum un subiect cu o tipa care desi avea trompele legate ramasese insarcinata... si sotul ei nu mai vroia copilul. Si eu ma gandesc ca poate si hormonal nu e prea ok plus ca am auzit pareri contra ca n-ar oferi nici asta protectie maxima, ca poti avea sarcini extrauterine... nu prea inteleg cum ar fi posibil dar oricum o sa-l intreb pe doctor... in lipsa sotului... eu chiar n-am chef sa mi le leg...ce sa mai.
Sa-si faca ei vasectomie daca vor... ete...dah... numai noi sa suferim in viata asta..nu-i corect.

MONI- nici mie nu-mi placea sa ma plimb singura pe strazi dar sunt super happy ca am curte si o sa scap muuult mai usor si mai repede... numai cat ma chinuiam pana ieseam cu caruciorul prin lift...plus ca mereu ieseam ca zuza... dupa ce ma oracaia plodu
Distractie placuta ...la showul playback.
Asa este... la 6 sapt de la nastere trebuie sa-ti citeasca preotul molifta. Eu stiam ca si bbse boteaza la 40 de zile minim, doar in cazuri exceptionale daca bebe e cu probleme se face botez mai repede. Oricum tu stii cel mai bine.

LILIANA si NICOLAS ALEXANDRU (6.12.2005)

PASTE 2007
IARNA 2006

"Exista un singur copil frumos pe lume, si este al fiecarei mame!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teolinda spune:

Denisa- stai linistita... te inteleg ca esti stresata. Lasa ca vin copii acasa si o sa te mai linistesti.
Am zis si eu de-al meu ca imi spune ca nu-i place cum il cresc, cand vine sta cu gura pe el sa-si stranga jucariile...practic copilul vine la el cu jucarii sa se joace impreuna si el il cearta sa si le stranga sa nu le mai aduca de la el din camera in living. La gtroapa de nisip cand se joaca il cearta sa nu verse pamantul alaturi de lada cu nisip, se plange mereu ca il bate Nicolas...dar el nu da in nimeni niciodata doar socra-miu se plange ca il bate in lipsa noastra. Ba ca i-a dat nu stiu ce deget peste cap, ba ca i-a rup ochelarii...care deja erau rupti de o mie de ani... defapt el n-are chef sa se joace cu copilul si cauta n motive.

Hai mai bine povesteste=ne de colegul...ca poate te mai destinzi si tu.

LILIANA si NICOLAS ALEXANDRU (6.12.2005)

PASTE 2007
IARNA 2006

"Exista un singur copil frumos pe lume, si este al fiecarei mame!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teolinda spune:

Sf Alexandru e duminica pe 30 aug... eu asa am verificat in calendar. Trebuie sa iau un tort ...si cu lumanarica altfel nu ma inteleg cu copilul. De sf. Maria a fost suparat ca nu a avut Maria tort de ziua ei... asta-i distractia lui Nicolas sa cante Multi ani traiasca! si sa sufle in lumanari si musai cu prieteni.... sa vedem ca nu prea am chef desi s-au invitat deja 2 fam cu 2 copii.Chiar m-am saturat sa stau in picioare invitatilor mai ales pe caldura asta.

LILIANA si NICOLAS ALEXANDRU (6.12.2005)

PASTE 2007
IARNA 2006

"Exista un singur copil frumos pe lume, si este al fiecarei mame!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

URSULINA ha m-am prins.
DENISA sonat bine si socru-tau Ce-ai bre de esti asa sensibila mai nou? Hai ca mai cateva zile si esti din nou acasa cu ei,de-acolo ti se trage precis!
LILI deci nu-s numai eu dusa cu sorcova Deci Nicolas e cu cantatul de la multi ani si cu suflatul in lumanari ... si Dianei ii place de numa'.

MONI cu www.dropshots.com/DIA1" target="_blank">DIANA (01.01.2006) si www.dropshots.com/TUDOR1" target="_blank"> TUDOR (14.08.2009)
"Cainii latra,caravana trece."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Am plecat sa ii citesc Dianei,si-a ales Calatoriile lui Guliver care e luuunga
Noapte buna daca nu mai apar ...

MONI cu www.dropshots.com/DIA1" target="_blank">DIANA (01.01.2006) si www.dropshots.com/TUDOR1" target="_blank"> TUDOR (14.08.2009)
"Cainii latra,caravana trece."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ursoaica spune:

Noapte buna si de la mine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

Lili-da ai dreptate ca duminica e sf. alexandru, dar si maine e sarbatoare cu rosu in calendar..asa ca cica ar treb sa nu facen nimic..eu chiar treb as fac ca maien seara sper sa termiennenea parchetul si deci duminica e cam smotru de facut si de pictat camera respectiva..plus ca treb sa incep sa coc vinete si sa pun mere la borcan pt placinte ca noua ne plac
Si de colegu' ce sa va spun, ca e un super dragut,e f. destept omul(e managerul d eproductie)gentleman, super realist omul(adica singur spune ca dc era cu 20 de ani mai tanar si nu ar fi fost in proces de peirdere a parului, probabil ca sigur ar fi mers pina in pinzeel albe sa ma cucereasca),el de fapt vrea sa ma destinda legat de copiii(dc pe fond nervos am facut si un herpes la buza de toata frumusetea) si sa imi mai incarc bateriile cand ma mai scoate la lunch, sau la o plimbare de juma de ora prin jur- si la job sunt super aglomerata,dar cum ziceam imi place si castig experienta, astfel ca la anul ma pot plimba pe aici si prin state ca sunt atatea de vazut..Adica e ok sa auzi cateodata complimente legate si de profesionalismul meu, si de cultura mea(vezi de unde provin), si de frumusete..si sa primesti si cea mai buna cafea pt acasa(cafea care in mod normal nu avem acces la ea caci e private label)..faza e ca mai am 2 pe aici care vad ca le se lungesc urechiel cand vin in fust esi rochii..dar aia sunt cam penibili si fac pe timizi cand glumesc cu ei..
A.si Aseara mi-am facut suvite mov-lilaa..cateva, nu multe..poate apuc sa fac poze..
Va pup si aveti grija de voi si relaxare maxima in weekend,merg sa cumpar niste vinete si apoi gym..

Denisa cu Emma Andrea 3,5 ani si Mark Alex 2 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asteryaro spune:

Buna seara, inainte de Clona.
Noi am iesit in 3 in seara asta si ne-am intalnit (intamplator) cu 2 mamici prietene, si-am stat cu totii peste 2 ore in parculetul de la biserica Sf. Ingeri (Anda, ochii mari, se fac imbunatatiri majore).
Am pus poze si-un filmulet www.dropshots.com/asteryaro4#date/2009-08-28/18:17:31" target="_blank"> aici , a fost MINUNAT, sper sa va placa si voua pozutele.
Mi-am incarcat bateriile psihic.

Denisa stai calma, cred ca ai inteles gresit, esti obosita si ti-e dor rau de puii tai. Baga un mare ignore socrului, oricum nu mai pupa el copiii never ever, deci... go on, vorba ta! Io la final i-as zice si vreo doua, dar... nu se merita.

Si noi avem parchet laminat, pus in 2001, nu erau prea multe sortimente pe atunci, rezista bine, se merita.
Liliana, ala de bambus e SUPER BETON, dar scump, nenicule... insa merita.
Mie imi palce si parchetul natural, la fel de mult, singura problema este ca se usuca si se micsoreaza (fiindca nu-i lasat lemnul sa se usuce suficient), formand acele rosturi intre bucati, si nu suport treaba asta. Fiindca in Ro totul se face prost .

Gata, merg sa-mi iau niste nectarine si la film cu noi, sa vedem "oare ce s-a mai intamplat cu Leuo si cu Lucas?"
O noapte buna va dorim.

P.S.: io mi-s tare mandra de mine ca am invatat sa pun scurtaturi in loc de carnatzii aia de link.

Cristina si Razvan (31.01.2006)
"Viata e ca carosabilu': unii vine, altii trece..." (adusca, membru DC)

poze (1),(2),(3),(4)
(5)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miraklucker spune:

Hallo si de la mine
.........incep cu sfarsitul.
Eu am trompele legate. La viteza cu care am ramas eu insarcinata de fiecare data, pe cuvant daca mai vroiam surprize. Sotul era dispus sa-si faca el operatia de vasectomie dar daca eu tot am fost taiata, am fauct-o eu. Si pentru mine e cea mai buna solutie. Nu am nici o problema. Ursu de ce zici ca hormonal n-ar fi OK? eu de 3 ani jumate nu am nici un fel de probleme. ciclul imi vine la fel de normal ca si inaite, nu ma simt nici cum altfel. Trompele pot fi pliate sau taiate. In cazul tropelor pliate, am mai citit si eu cazuti cand au ramas gravide,dar la trompele taiate nu vad cum. Ramane totusi doar riscul unei extrauterine, de care drept sa spun mi-e c-am frica uneori.
Teolina.........nasi??? nici noi nu prea stim cine sunt aia...........aici se pun 2-3 nasi, nu neaparat familie, fiecare copil are altii. David are pe cumnata mea romanca si sotul ei. el e cel mai oropsit(sa zicem asa), ca nu primeste decat un singur cadou plus ca cumnatii au casa, masina mareee, multe datorii, si mai nou si un bebe asa ca nu mai au si de dat. Fetele au pe sora si fratele cel mic al barbatului, plus prietena mea(Seline) si prietenul lui Heinz (Daria). sunt atenti, nu uita zilele de nastere, Craciunul si Pastele dar mai mult nimic. Seline e singura care o vede cat de cat regulat pe nasa ei asta si pentru e sigura care locuieste in apropiere.
Bee, imi pare rau de operatia ta. Incearca sa nu te agiti prea mult. Tu nu ai discutat cu medicul ianite de cezariana pentru posibila ligaturare a trmpelor sau tu nu ai vrut asta? Mie tare drag sa te citesc cum povestesti tu de copilasii tai.
Cezarettesunt singurele AC care se pot lua in timp ce alaptezi (aici) Au o concentratie mult mai mica de hormoni decat Exluton, stiu doar ca acum 4 ani nu existau in Ro.
Ursulino imi pare tare rau...........dar poate totusi e cu ochisori. Sa stii ca eu la ambele fete am avut ciclu peste sarcina.
si noi mancam mult peste. sub toate felurile. Dar nu crap sau somn. Mie tare pofta de un peste romanesc. Aici gasesti doar file de peste. De curand am descoperit la Aldi deva peste pentru gratar care e bun rau.
Moni cum e Diana? mai are febra? de ce vrei sa-i dai Liv 52?? E un medicament din plante protector hepatic, dar e contraindicat la copii si in caz de lipsa de fier.
Ingrid mai intrebai cum dorm fetele...............au un pat mareeeee, sunt ca 2 furnici in el. 1,40/2m. O sa le fac o poza si-ti arat.

..........miercuri nu l-am mai sarbatorit pe David. Toata noaptea a vomitat. Prima data mi-a umplut patul meu, apoi a lui, baia...... Asa ca nu s-a mai dus nici la scoala si am contramandat petrecerea. O sa vina maine o parte din invitati, sa punem lumanarile si sa le sufle. Tortul e inca neinceput in frigider

gata ca am scris un roman.
V-am pupat noapte buna!

Mira mami de DAVID(15.08.2002), DARIA(20.11.2004), si SELINE(07.02.2006)

Poze noi.....cu noi



Drei dinge sind uns aud dem Paradies geblieben: die Sterne der Nacht, die Blumen des Tages und die Augen der Kinder

Mergi la inceput