Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (326)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns melaniatud spune:

Buna dimineata! Va poftesc la cafea..eu am baut-o deja.

La Tudor e simplu sa ii iau cadou: masini, motociclete sau mingii. Sunt singurele lucruri care il fac fericit chiar daca am incercat si alte jucarii. De ex puzzel nici sa nu vada...nu are rabdare sa faca, o tricicleta am stricat deja si nu il mai intereseaza..

Drept urmare imi mai ramane sa ii cumpar masina de pompieri (pt ca e fan al desenelor Pompierul Sam) si/sau de salvare (pt ca o aude zilnic si ii place deoarece locuim pe o strada intre maternitate si spitalul de urgenta)

Eu o sa ii mai caut si personajele din desenele Constructorul Bob.

De, ce sa ii fac daca am baiat.

Oricum astept idei pt jocuri de perspicacitate, indemanare ceva de genu daca gasiti interesant!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Erina spune:

Gabriela ce mai faci? Cum te simti? Ce face Sara???

Mamici va doresc o zi buna. Am fugit sa recuperez ce nu am facut ieri, am de scos si niste acte, de mers cu Daria la medic (ieri plecase devreme ).

-------------------------------

Erina si Daria (18.09.2007)
10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melaniatud spune:

Uitasem sa va spun ca lui Tudor ii place o carticica cu titlul "Primele mele 300 de cuvinte". Are tot felul de imagini, grupate pe categorii de genul "in parc", "la masa" etc eu il intreb unde e fotoliul, veioza, leaganul si el imi arata. Are si animale si culori...el nu vorbeste dar stie sa le arate pe toate si de catva timp vad ca diferentiaza si culorile.

Oricum cartile lui favorite sunt cele cu masini..de fapt revistele cu masini..am ajuns in stadiul in care ii cumpar toate aparitiile de la revista "Super car". Si diferentiaza Audi de Fiat dupa sigla

Carticelele cu abtibilduri mai sunt interesante pt copii rabdatori...Tudor se plictiseste sa lipeasca personaje in cateva minute. Iar pt fetite am vazut seturile acelea de bucatarit ...finuta mea se joaca cu unul si hraneste bebelusul.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

La multi ani Teodora de mami irina.c.!

La multi ani Andra Maria de mami alina.clau!

La multi ani Vera Helena de mami mishuta!

Sa aveti o viata frumoasa si sa aduceti numai bucurie celor dragi!


=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Celia spune:


La multi ani, Teodora de mami Irina!

La multi ani, Andra Maria de mami Alina!

La multi ani, Vera Helena de mami Mishuta!

Sa fiti sanatoase, fericite si sa va bucurati parintii!

mami de www.onetruemedia.com/shared?p=4f08eb051f8799a2dda132&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Andreea(30.09.2007) si www.onetruemedia.com/shared?p=4f518706fd1f0403459951&skin_id=6&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Andrei(12.10.1998)
poze
intalnire DC Iasi

6 luni
foto2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Celia spune:

Erina, ici tie si Dariei. Ma bucur ca va simtiti bine la Piatra. Sper sa scape repede dulceata de viroza.

mami de www.onetruemedia.com/shared?p=4f08eb051f8799a2dda132&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Andreea(30.09.2007) si www.onetruemedia.com/shared?p=4f518706fd1f0403459951&skin_id=6&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Andrei(12.10.1998)
poze
intalnire DC Iasi

6 luni
foto2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

Citat:
citat din mesajul lui Erina

Yaia, imi pare rau sa aud ca starile de rau se mentin. La Tudor dupa ce perioada ai scapat de ele? Imbratisez tare sa treaca odata sa fie totul bine. Imi imaginez ca e foarte dificil mai ales ca mergi la job unde trebuie sa fii 300%.
M-am informat si eu despre DT si aproape imi vine sa cred ca e o metoda buna de a scoate bani din buzunarele mamicilor. In strainatate se face numai la mamici trecute de 40 de ani sau la care au aparut valori alarmante la masurarea pliului nucal.
Pe de alta parte eu fiind o fire panicoasa sunt sigura ca daca nu il fac o sa ma gindesc tot timpul ca daca Doamne fereste...

Pentru ca spuneai de Fanta, si eu sunt mare fan acrituri in ultimul timp. As fi in stare sa dau gata intr-o zi un borcan cu castraveti murati, beau limonada si multe fructeee. Sper sa nu iau foarte mult in greutate pentru ca pe mine fructoza ma ingrasa.


La Tudor m-au apucat varsaturile pe la sfarsitul lunii a 2-a de sarcina si parca m-au tinut vreo luna si jumatate-doua luni. Acum starile de rau au inceput mai devreme si sper eu sa treaca curand, ca e tare rau, sunt ca o carpa, nu pot face nimic. Cu jobul nu ma prea stresez, ca mi-au zis ca statuie nu primesc, asa ca imi fac treaba si atat. Norocul meu ca stau pe scaun poata ziua si nu in picioare, ca altfel nu reuseam sa fac fata. In plus, mi-am lasat si scaunul mult pe spate si stau ca pe un sezlong.
Ma bucur ca tu nu ai stari de rau, cel putin asa sper, ca daca nu te-ai palns, am zis ca e de bine.
De DT, ce sa spun, citeam la odiseea noua ca e oricum o chestie statistica si ca doar amnio ar fi concludenta in situatii suspecte de ceva probleme. Acum tu fa cum e mai bine pentru tine, ca si linistea e foarte importanta si daca testul te linisteste si banii nu sunt o problema, mai bine fa-l sa stai linistita. Eu si la prima sarcina am facut doar testele la care m-au trimis ei. singura abatere a fost o eco in tara, ca voiam sa stiu sexul copilului ca sa alegem culorile pentru camera. De, fiecare cu piticii lui!
Eu nu ma stresez cu greutatea, cum nu am facut-o nici la prima sarcina. Pentru mine un copil sanatos si cu un sistem imunitar solid e mai important. Ce ramane dupa, oi vedea eu cum rezolv corpul, ca de data asta trebuie sa slabesc mult, ca nu mai am planuri de copii, 2 ajung, asa ca dupa alaptat trebuie ajuns in forma, nu mai am scuze. Si oricum eu am slabit cu starile de rau, nu prea pot manca, asa am patit si la Tudor, dar in trim. 2 si 3 pun cu varf si indesat...
Tie iti doresc sa iasa asa cum iti doresti (si sa nu se lipeasca fructoza de tine)!

==================================
Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007) si delfinas(a)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

LA MULTI ANI sanatosi si fericiti
Teodora de mami irina.c.
Andra Maria de mami alina.clau
Vera Helena de mami mishuta!

Sa va fie vietile minunate!


==================================
Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007) si delfinas(a)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Multumesc mult de ponturi. Baiatul meu nu are nici cea mai mica aplecare catre carti, dvd-uri mai merge. Masinile au mare succes si la el, dar e aiurea sa ii iau atatea masini, deja calc pe ele peste tot. De aceea ma gandeam la altceva, dar cred ca nu mai schimb cadoul. Nu stiu cum e tricicla de care zice Erina, o sa o caut pe net, poate lui ii place. El incearca toate tricicletele vecinilor, chiar si bicicletele, ii plac mult, dar e lenes si nu pedaleaza.

Rox , mamica
Alexandrei Maria (10.02.2004) si a lui Andrei Serban (31.08.2007) Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns devylla spune:

Vai vai au trecut doi ani...zau de realizez...si ce sa mai zic ca mai am inca una bucata gaza migdalata in brate...ehee daca ma gandeam acum trei ani juram ca nu-i adevarat!

La multi ani fericiti

Yannisa Milena
Maria-Teodora
Stefan
Teodora
Andra Maria
Vera Helena

Mergi la inceput