Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (326)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Celia spune:

Adi, ma bucur ca ai venit cu vesti despre voi.
Sper sa reusesti sa te odihnesti , sa profiti ca Lisa are pe cine alerga. Ma bucur ca-l aveti pe tatal/bunicul alaturi de voi.

Astept noi povestiri de la cercul de muzica.

mami de www.onetruemedia.com/shared?p=4f08eb051f8799a2dda132&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Andreea(30.09.2007) si www.onetruemedia.com/shared?p=4f518706fd1f0403459951&skin_id=6&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Andrei(12.10.1998)
poze
intalnire DC Iasi

6 luni
foto2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

buna si de la noi

la multi anisori! sarbatoritilor,sa creasca mari si frumosi!

felicitari din inima rodicamaries pt pui,refacere rapida si bebe necolicios!

sabina,liniste?? as vrea eu,tanjesc dupa cateva ore de somn neintrerupte de vreun plans:((
ma gandeam la bebe3 pe viitor,daca imi mai vine,nicidecum acum:D

weekendul viitor cred ca incep si eu ceva munci,abia astept,nici nu va spun cat,deocamdata incep cu weekend-urile sa ma acomodez,sa se acomodeze daddy cu fetele,ma gandesc si la el sa nu zica ca nu:D pana atunci are timp sa se acomodeze,sa priceapa ce vor,cand vor,ce si cum,tot tacamul.sa ii fie mai usor pe urma.
apoi full time,asa ma bucur de parca as merge in vacanta
macar nu mai stau mereu mereu cu ele,mai am timp si pt mine,in plus de merg la gradi,mai ales Ebonee care nu mai vroia sa plece de printre copiii azi cand am fost sa vizitez gradinita,abia asteapta.
ii place comunicarea de numa,sa isi faca prietenei noi,sa socializeze,sa fie ea miezu` cum se zice.nu poate sta numai cu mine mereu,se plictiseste
http://www.cleverclogschildcare.co.uk/choose_setting/bowburn/
am pus un link cu,gradi sa vedeti si voi cateva poze si cam cum e.

am fugit la doctor.

::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
Daniela,mami de Ebonee (02.10.2007) si Melissa (23.07.2009)
Melissa...from the Greek word for "honey bee".Always on the go,she can turn her hand to anything.
A truly versatile lady.
pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonaiani spune:

Citat:
citat din mesajul lui melaniatud
Fetelor sunt tare incantata ca Tudor a inceput sa manance din ce in ce mai bine...i-am facut si pizza si a mancat excelent...e preferata lui. Singura pb ca nu ii mai place sa ii dau cu lingurita si tb sa ii dau cu mana bucatele de carne cu cartofior sau paine sau altceva...oricum luate din mancarica...deci va dati seama ce ma fac pe maini...


N-ai incercat sa folosesti furculita?
Elizei i-am dat in mana furculita de la varsta frageda, si n-are nici o problema sa manance singura cu ea (uneori trebuie sa apas eu peste manuta ei ca sa se infiga in bucatica, pt ca nu-i prea ascutita furculita ei).

Mari, mami de dulceatza Eliza (06.09.2007) si bondarel Daniel (27.06.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonaiani spune:

Citat:
citat din mesajul lui sim_stoian
PS. De la Fafan: Bem si noi un Radler de ziua noastra?

Sim, mami de Stefan (25.08.2007)
Jurnal de calatorii


Si Eliza atenteaza la Radlerul nostru . Ii place ca e acru-amarui ...

Mari, mami de dulceatza Eliza (06.09.2007) si bondarel Daniel (27.06.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomasa spune:

La Multi Ani, MARIA si STEFAN!!!

Sa fiti sanatosi, norocosi si fericiti!




Luy si Sim, sa va traiasca copiii si sa va aduca numai bucurii!





mama bradutzului Tudor (9 ian. 2005)
si a papanashei Maria (25 sept. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty78 spune:

Fetelor, nu stiu daca am apucat sa va multumesc pentru urari si va pup din tot sufletul.

Vreau sa felicit din tot sufletul rodicamaries pt aducerea pe luma a noului pui al familiei. Mamico, sa fie sanatos, mancacios si sa va aduca numai bucurii in suflet, iar tie iti doresc refacere rapida.

La multi ani deasemenea sarbatoritilor, de azi, Stefan si Maria

Si cu scuzele de rigoare vreau sa urez La multi ani, bebicilor sarbatoriti in ultima saptamana
Iarina Andreea de mrl_dumitriu, Miruna Ioana de Lia_B, Olivia Ioana de Alinkav, Cristian Nicolae de Afibebe, Yannisa Milena de Marunzika

Betty78 29+ si Mario-Alexandru 16 aug 2007
www.flickr.com/photos/15923681@N07/" target="_blank">Pentru cine vrea sa ne admire
pozele noastre
asa creste bebe Mario

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Neata, sa aveti o zi super!

Luy, sa ai o revenire usoara la munca, tin pumnii si te pup tare.

Carpatina, nu stiu daca ai mai primit ieri mesajul meu.

Gata, ma duc sa ma imbrac. Nu inainte de a ruga sa imi dati idei de cadouri pentru pici de 2 ani (scuze daca ati mai discutat si am ratat discutia). I-am luat ieri ceva piticului insa sunt luate ca sa fie, sincer as fi vrut altceva. O tricicleta mai ieftina si fara bara de jur imprejur unde as gasi?

Va pupic.

Rox , mamica
Alexandrei Maria (10.02.2004) si a lui Andrei Serban (31.08.2007) Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Teodora, Andra si Vera sa fiti sanatoase si norocoase!


ps Nu imi vine sa cred ce au crescut puii nostri, din ce in ce mai multi implinesc 2 anisori. Anul trecut pe vremea asta ne apucau remember din perioada sarcinii si de la nastere, acum mi se pare asa departe vremea aceea. Cu atat mai mult cu cat intre timp puii de 2 anisori au deja frati si surori mai mici.



Rox , mamica
Alexandrei Maria (10.02.2004) si a lui Andrei Serban (31.08.2007) Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Erina spune:

Buna dimineata!!!

Alinus am vazut pozele cu Teo si animalutele! A crescut grozav, e frumos si mereu vesel!!!

Daniele vazusem si pozele cu zimbilicea ta si cu Melissa in paturica roz! doua dulci!!! Bafta sa iti iasa totul aa cum doresti!!!

Melania ma bucur sa aud ca papa bine Tudor! Ce bucurie dupa atita timp de mincat putin!!!
Sa nu zic intr-un ceas rau dar si Daria a mincat binisor ieri. In scimb nu a dormit deloc la prinz asa ca seara eram cu nervii intinsi la maxim...

Celia, multumim pentru vestile despre Andreea dulce!!!

Luy, ce aud, a sosit deja prima zi de job. Acomodare usora tie, reacomodare usora Mariei la gradinita.

Roxana, nici eu nu stiu ce sa ii iau Darei pentru aniversare. I-am luat o tricicleta Radio Flyer acum vreo luna dar Daria nu e foarte incintata de ea. astept sa mai creasca, asa a revenit la multe jucarii. Eu ma gindeam la carti, DVD-uri, un rucsacel Disney si niste tuse din alea cum aveam noi pe timpuri-micul medic sau alta tematica.

Ancasilv sa va fie de bine marea!!!


-------------------------------

Erina si Daria (18.09.2007)
10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Erina spune:

Yaia, imi pare rau sa aud ca starile de rau se mentin. La Tudor dupa ce perioada ai scapat de ele? Imbratisez tare sa treaca odata sa fie totul bine. Imi imaginez ca e foarte dificil mai ales ca mergi la job unde trebuie sa fii 300%.
M-am informat si eu despre DT si aproape imi vine sa cred ca e o metoda buna de a scoate bani din buzunarele mamicilor. In strainatate se face numai la mamici trecute de 40 de ani sau la care au aparut valori alarmante la masurarea pliului nucal.
Pe de alta parte eu fiind o fire panicoasa sunt sigura ca daca nu il fac o sa ma gindesc tot timpul ca daca Doamne fereste...

Pentru ca spuneai de Fanta, si eu sunt mare fan acrituri in ultimul timp. As fi in stare sa dau gata intr-o zi un borcan cu castraveti murati, beau limonada si multe fructeee. Sper sa nu iau foarte mult in greutate pentru ca pe mine fructoza ma ingrasa.


Adimercedes, acomodare usoara bunicului si voua cu el!!! Pupam pe Lisa frumoasa Ne e dor de filmuletele cu ea in parc. Chiar ieri ma gindeam la ea pentru ca Daria isi pusese vreo 4 bratari si un colier si se fitia prin casa!
Deasemeni mi-am amintit de Papanash pentru ca daria a zis pipesa la printesa de pe o farfurie.Sanatate multa lui Andrei!

Prisi, spor maxim la ultimele amenajari!!! Pupici frumoasei Miruna!!!

Cecilia sa fie cu noroc lucrarea! Ce mai face Cristi? Cu mutatul pe cind?




-------------------------------

Erina si Daria (18.09.2007)
10+

Mergi la inceput