Bucurii de sept-oct 2006 ( 170 )

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lilina spune:

Roxana, offf, poate ar fi trebuit totusi sa ajungi la spital cu degetul ala al tau, mi se pare ca te-ai taiat serios !!!
sanatate multa si tie si copiilor, daca ai nevoie de ajutor, suna-ma, in cursul zilei nu sunt de prea mare, decat cu sfaturi, dar seara pot sa dau o fuga la tine daca ai nevoie de ceva

va pup

AJUTATI-L PE SEBI

Lilina & Vlad-Alexandru (23 septembrie 2006)
cum s-a nascut, site-ul

www.fancybijoux.ro/" target="_blank">fancybijoux.ro Fancy on webshots Fancy on shopmania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yoannamarie spune:

Sal'tare!

Cu intarziere si scuzele de rigoare, iti urez


www.felicitariweb.com/data/media/550/La_Multi_Ani_iubire_scumpa.jpg" target="_blank">LA MULTI ANI, ALINA!!!
Sanatate, impliniri si bucurii!!!




Deasemenea,


La multi ani, Sophie Marie Theodora!
Sa fii sanatoasa si sa ai parte de o copilarie minunata!


Perlutzele...

www.mytickerz.com/tickers/g5982ekrufgklo7y.png" target="_blank">

Ioana, mami de fetita cu fundita

De prin viata...adunate! ""

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Yoanna, asa de scurt? Unde-i cearsaful?
Eu ma pregatesc sufleteste pentru 3 zile de mers cu Maria la gradi... Ce urlete ma asteapta...

de Maria Cornelia (20.09.2006)
Din ce in ce mai mare
Si primele perlute
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Vesnic cu Emma in suflet
PENTRU SEBI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adriana mica spune:

Hello,

Pt fetele din Bucuresti am o rugaminte importanta (sper sa nu ma taxeze prea rau moderatorii).

Este vorba despre o fetita nascuta prematur la 7 luni; mamica ei (sotia unui coleg de-al meu) a murit la 2 zile dupa ce i-a fost indusa nasterea. Nu stiu prea multe detalii, doar ca acum au nevoie urgenta pt micuta de sange grupa B3 negativ. Daca cunoasteti pe cineva cu aceasta grupa, dispus sa doneze, va rog sa imi dat mesaj pe PM pt detalii.

Adriana, mami de Tudor alias 'Dudu'(26sept2006)

Uite ce mare am crescut...
www.totsites.com/tot/tudorandrei" target="_blank">Povestea merge mai departe...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaGoji spune:

Neatza si de la noi! Sunt la o prietena si pot scrie cu A . Am intrat sa va salut.

Xan - te inteleg perfect ca esti ocupata, si la mine e agitatie continua toata ziua! Mai ales ca Vladut doarme foarte rar de pranz. pup printesele, si mari si mici.

Si eu subscriu la vorbele lui Pufy - e minunat cu ei doi in casa, oricat de greu n-ar fi, bucuria de a-i vedea impreuna compenseaza orice dificultate. Si, Eunice, si eu mai vreau unul. Si tot asa ca si tine inca mai trebuie sa-mi conving sotul. Dar as vrea sa fie la diferenta de 2,5-3 ani de Daria, ca sa nu sufere Daria asa cum a suferit Vladut la nasterea ei. Vladut acum, cand vede bebelusi la mine in brate e tare dragastos cu ei, nu-i gelos, ii alinta, mangaie, Daria, insa, reactioneaza exact cum a reactionat Vladut la ea cand s-a nascut. Asa ca mai am putin timp, dar tot nu prea mult, tinand cont cat de repede trece.

Despre cum se inteleg ai mei - MINUNAT! Se joaca impreuna, in parc sunt mereu unul dupa altul, Vladut o protejeaza de copiii care se apropie prea mult de ea. Dar se si mai bat acasa, e razboiul stelelor de multe ori, iar eu sunt arbitrul. Dar asta doar acasa se intampla. In rest sunt nedespartiti si nu se cearta. Iar mie mi se umple inima de bucurie vazandu-i cat sunt de fericiti ca se au unul pe altul. V-am convins? Eu una stiu sigur, pentru mine un copil era prea mult, dar doi sunt prea putini.

Ma duc la minunile mele.



Mami de Daria (21.04.2008) si Vladic (17.10.2006)
Vladic
Daria

"We do not stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."

Author unknown

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufymic spune:

Cu intarziere si scuzele de rigoare:

Alina

Sophie

Cristina ma bucur sa-ti citesc postarile. Esti o mama inteleapta!Ferice de copilasii tai!

Lexi va tin pumnii sa fie bine cu gradi....haide, curaj!

Roxana cum ti-e degetul?Sper sa nu ti se infecteze....Daria ce mai face?Cum se simte?

Mexxa voi cum mai sunteti?

Eu am azi program de voie(de aia si bantui prin zona), ca sunt libera....maine lucrez...de-abia astept!

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Licuriciul din sufletul meu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adriana mica spune:

Din pacate, micuta pt care va solicitam ajutorul a plecat la ingerasi. Dumnezeu sa le odihneasca pe amandoua.

Adriana, mami de Tudor alias 'Dudu'(26sept2006)

Uite ce mare am crescut...
www.totsites.com/tot/tudorandrei" target="_blank">Povestea merge mai departe...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yoannamarie spune:

Ziua buna!

Dragutelor...m-am trezit cu o durere de cap (material prost...probabil...)...nici sa clipesc nu-mi permit...caci simt ca ametesc de durere... Sa nu mai spun ca...dupa ce m-am luptat cu durerea de masea , probabil...de la cate calmante am bagat in mine (vreo juma'de farmacie...)...m-am ales cu o alergie...intoxicatie...nu stiu ce o fi...cert e ca mi-au iesit niste bubite pe maini si picioare...si ma "scarchin"...ma "scarchin" si...iar ma "scarchin"...ca o maimuta agitata...ma "ung" cu mixturi antialergice, am inceput sa ingit si picaturi Zyrtec...sa vedem... am fost in weekend la taica-miu...si ne-am plimbat si prin padure...toti erau lejer imbracati...cu pantaloni scurti etc...numai eu... in jeansi...crapand de cald... Pai la ce picioare belite am de la atata "scrijelit"... fugeau si animalele padurii...daca ma prezentam in asa forma... Pe maini...s-a "remediat" situatia...dar picioarele sunt "opera de arta"...
Deh...no comment...


Xan, hehe... fetele si astept, cu mare drag, sa mai intri sa ne povestesti de voi... Mi-o imaginez pe Diana patruland prin iarba...si pe Narcisa alergand in voie...prin curte... Cata bucurie pe ele! Cred si eu... e minunat ca stati la casa...Tu ce ai mai bucatarit, cofetarit?! Mi-e dor sa mai salivez si...eventual, sa invat cate ceva din preparatele facute de tine...


Lexi, ! Bafta la gradi'...cand povestesti...parca presimt ca in aceeasi situatie voi fi si eu...
Mariei pentru ca sa se acomodeze repejor la gradi...si fara prezenta voastra!
Urmeaza sa va mutati la casuta? Ce frumoooos!!!


Princess, spor la lucru! multi!


Adriana, sa va fie de bine concediul! frumoase pozici... Micutul s-a distrat pe cinste...Mi-a placut fluturasul pictat de Dudu...chiar ca e interesanta aceasta activitate...Si delfinii dragalasi...Ah...si marea...ce albastru frumos... Cat despre curatenie... nasol... In ce statiune ati fost?


Ancuta, bine ai revenit! Si sa va fie de bine concediul!
Mercic pentru urari!
Ce face Ioana? a plecat cu bunicii sau ati adus-o in Bucuresti?


Lilina, super oferta cu vacanta in Spania... Intr-adevar...da' ...sper sa-mi gasesc un "Columbeanu"...sa intruneasca criteriile... bani, varsta... Glumesc...chiar faina oferta......dar...

Roxana, imi pare rau pentru perioada prin care treci... nu stiu ce sa spun... Doamne ajuta sa va reveniti rapid...si refacere grabnica cu degetul...

Ramo, ehe...esti la mare...la soare...... Sa aveti fun, dragutelor!

Monique,nu mai dai deloc pe forum?! Vazut minunatie de pozici! Scumpa de Cosmi...micuta pictorita......i-am vazut si rucsacelul pentru gradi'... ehe...foarte fain!


Ah... am o problema in ceea ce priveste rucsacelul lui Mitzu pentru gradi'...Am vazut, impreuna cu Mitzu, in urma cu ceva timp, pe un site, un rucsac pentru gradi' cu personajul Fifi, floare de nu ma uita...si...am tot amanat sa i-l comand...cu gandul ca poate voi gasi si in oras etc... deh...ghinion...in Bacau nici urma de asa ceva...iar de pe acel site...rucsasul a fost vandut...si nici nu mai au pe stoc... Am dat telefon, i-am rugat sa scotoceasca...poate mai au unul ratacit...nimic... Si, problema e ca fii-mea numai de rucsacul ala imi spune...atunci cand vine vorba de acest obiect... O adora pe Fifi si refuza, cu incapatanare, orice alt rucsac... am vrut sa-i iau cu pisicuta aristocrata Marie, cu Barbie Mariposa...super rucasecele...dar nici nu vrea sa auda de ele...nici macar nu se uita la ele... Imi spune intr-una...de "Bebe" (asa-i spune ea lui Fifi) ei... Nu stiu ce sa fac... FETELOR... chiar...daca stiti un site...sau ati vazut pe undeva un rucsacel cu Fifi...va rog sa-mi spuneti...sa o impac pe micuta mea...caci, intr-un fel imi este mila de ea...a ramas cu gandul la rucsacelul acela...


Imbratisez toata trupa si...sa avem o zi faina, in continuare!





Perlutzele...

www.mytickerz.com/tickers/g5982ekrufgklo7y.png" target="_blank">

Ioana, mami de fetita cu fundita

De prin viata...adunate! ""

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yoannamarie spune:

Oh...Adriana...
Cumplit...

Dumnezeu sa le odihneasca in pace, pe amandoua!

Offf...chiar imi pare rau...ca nu s-a putut face nimic... sincere condoleante si...multa putere si credinta colegului tau...
Alte cuvinte sunt de prisos...



Perlutzele...

www.mytickerz.com/tickers/g5982ekrufgklo7y.png" target="_blank">

Ioana, mami de fetita cu fundita

De prin viata...adunate! ""

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Buna tuturor.
Adriana, Doamne, cumplita tragedie pentru colegul tau! E cutremurator. Dumnezeu sa le odihneasca in pace si sa il intareasca pe colegul tau. Si cand ma gandesc ca as fi putut dona, daca distanta nu era asa de mare...

de Maria Cornelia (20.09.2006)
Din ce in ce mai mare
Si primele perlute
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Vesnic cu Emma in suflet
PENTRU SEBI

Mergi la inceput