Bucurii de sept-oct 2006 ( 170 )

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Roxana01 spune:

buna fetelor!

la multi ani alina, ieri cu ale mele treburi pe cap am uitat sa-ti spun cand am vorbit la telefon. te pupam si sa ai parte de tot binele din lume, ca il meriti pe deplin!

La multi ani Sophie Marie, sa cresti mare si frumoasa si sanatoasa!

va scriu acum caci probabil in urmatoarele zile nu voi mai putea sa intru pe net. de joi sotul meu este plecat la un trainning in praga. toate bune si frumoase, numai ca vineri seara, in parc, daria sarea pe o chestie, nu stiu cum sa-i spun, e un fel de leganut dar static, mai mult de topait pe el, si, pentru ca era f incantata, ma tot impingea sa nu stau aproape de ea, ca vroia sa se dea singura. din pacate a sarit si pe langa. orice copil normal n-ar fi patit nimic, caci a aterizat in picioare, iar saritura a fost cam de la 30 cm de pamant. doar ca ea, cu problema ei la glezna, mi-a plans ingrozitor. si nu a mai pus deloc piciorul in pamant de cand a cazut, in seara aia. fiind singura, sa ma vedeti cu daria in brate, cu ghiozdanul in care duc de-ale lor si victor pe langa noi, de mana mea. spatele meu era varza oricum. dar asta era cea mai mica grija a mea. eram absolut grozita ca va fi ceva care nu se va rezolva usor. nici nu stiam ce-mi doream mai mult: sa fie vreo entorsa sau sa fie de la articulatie? mi-era ca isi rupsese ceva, atat de tare se vaita. am vb in seara aia si cu lili si cu alina, care nu stiau si ele cum sa ma incurajeze si sa ma ajutre mai mult. nu va spun cum a fost ca a trebuit sa le fac baita singura, daria nu vroia sa manance nimic, nu punea deloc piciorul jos, la baie i-am adus un scaunel sa stea pe el in cada... in final i-am dat nurofenul, i-am bagat si un supozitor de novocalmin si i-am dat cu cremele ei de artrita. mi-am anuntat mama sa vina a doua zi sa stea cu victor ca vroiam sa merg la medic. toata nopatea n-am dormit de ganduri. dar, slava Domnului, a doua zi, schiopata mai rau, dar nu mai acuza asa dureri si pe parcursul zilei si-a revenit (schioapata ca si inainte). cand sa zic si eu ce bine ca am scapat, azi dimineata mi-a vomat de 3 ori. si n-a mancat mai nimic, i-am dat eu niste grisine si a mancat cateva. la pranz am dus-o la socrii, sa stea la ei pana pe la 6 cand o iau in parc. doar ca m-au sunat ca a vomat si la ei... asa ca, ce sa zic, e o veselie! nu stiu ce nu se mai termina toate astea odata!!! si nici n-am inceput gradinita. stai sa vezi atunci!

ah, sa nu uit: mi-a murit un alt unchi, la piatra neamt, asa ca mama va fi plecata de luni pana miercuri. din nou singura cu ei, sper sa nu se mai intample nimic iesit din firesc macar...

va pup



Roxana, mamica de Victor Andrei (23.06.2008) si Daria Elena (06.09.2006)
http://family.webshots.com/slideshow/570075285YYSlEe
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Povestea unui licurici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana01 spune:

nu s-a terminat... inca... azi spalam vasele, fiind mai mult atenta la victor, care tragea de sertare, arunca lucruri la gunoi si se urca pe scaune. spaland un pahar, cum am bagat buretele inauntru si am dat sa rasucesc paharul, acesta s-a spart, numai ca eu am rasucit pe spartura, astfel incat mi-am taiat degetul aratator de la mana, de-a curmezisul, vreo 2 cm si adanc aproape de os. inca nu-mi vine sa cred ce taietura adanca am, efectiv mi se vedea pelea desprinsa, data la o parte si o ditamai gaura inauntru. eram singura cu victor acasa, asa ca m-am pansat cum am putut. am cam schimbat vreo 4 comprese pline de sange dar in final am reusit sa stopez sangerarea. inca nu sunt sigura daca am facut bine ca nu m-am dus la medic sa-mi puna cateva copci. sigur imi va ramane cicatrice, dar macar sa nu se infecteze... acum m-am uitat si am si baneocin, voi da cu el... pana acum am pus doar rivanol... un weekend extraordinar a mai trecut. la cat mai putine sau deloc din astea!

Roxana, mamica de Victor Andrei (23.06.2008) si Daria Elena (06.09.2006)
http://family.webshots.com/slideshow/570075285YYSlEe
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Povestea unui licurici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns princess spune:

Neatza, mamici! Nimeni pana la ora aceasta? Atunci, dau eu in premiera sau sau , dupa cum pofteste fiecare!

Pentru ca am foarte mult de lucru, cu scuzele de rigoare, am intrat doar sa urez:

La Multi Ani, Alina! Sa iti dea Dumnezeu tot ce iti doresti si chiar mai mult! Sa fii sanatoasa si iubita, alaturi de cei dragi tie!

La Multi Ani, Sophie Marie! Sa cresti mare si frumoasa si sa le aduci parintilor tai numai bucurii!
Va doresc o saptamana reusita pe toate planurile!

Alina mami de RARES NCHOLAS - 20 septembrie 2006

RARES are...





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

Roxana01, of, ce rau imi pare.

Asa am patit si eu cu un pahar de sticla din asta inalt. Si tot asa, m-am taiat in sticla. Am o cicatrice pe degetul aratator in forma de "U" mic. Nu m-am cusut, dar nu stiu cat de adanca e taiatura ta.
De atunci cam evit sa spal cu buretele paharele astea mai inalte.

Cat despre Dariutza, ghinion. Daca stiai ce se va intampla, o mai lasai singurica?


Asa creste Maria Diana

www.phenforum.com/ticker/img,47,76,0,kg,76.5,70.6,65,/weight.png" target="_blank">Vreau sa slabesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilina spune:

helaaaaau

Roxanico, offf.... tu vrei sa bati vreun record la sectiunea "cel mai groaznic an" ????

eu intrasem entuziasmata ...sa va bag niste oferte si m-am desumflat instantaneu la mesajul roxanei


Avem o www.travelbiz.ro/oferte/PROGRAM_EUROPEAN_SENIOR_Andaluzia-1276.html" target="_blank">mega oferta pt. persoanele > 55 ani dar NU NUMAI, vacante in Spania la preturi f mici (365 euro/pers.: cazare 4*+transport avion+transfer+asig calatorie+2 excursii la Ibiza, Mallorca etc) valabil pana in mai 2010 !!!!


si un www.flybiz.ro/utile/Concurs---FlyBiz-te-trimite-la-Milano--.html" target="_blank">concurs cu premii - 2 bilete de avion Buc-Milano-Bucuresti, poate vreti sa mergeti la shopping, trebuie doar sa va inscrieti cu datele personale si sa recomandati alti 2 prieteni (adresele lor de e-mail)

o zi excelenta

AJUTATI-L PE SEBI

Lilina & Vlad-Alexandru (23 septembrie 2006)
cum s-a nascut, site-ul

www.fancybijoux.ro/" target="_blank">fancybijoux.ro Fancy on webshots Fancy on shopmania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Buna tuturor.
Alina, cu scuze pentru intarziere, iti urez si eu la multi ani fericiti, multa sanatate si sa-ti dea Dumnezeu tot ce iti doresti!
La multi ani, Sophie Marie Teodora, sa cresti mare, sanatoasa, cuminte si norocoasa!
Roxana, Doamne ce de ghinioane! Multa sanatate!
Xandrutza, ce bine imi pare ca ai mai scris! Mi-era dor sa te citesc!

de Maria Cornelia (20.09.2006)
Din ce in ce mai mare
Si primele perlute
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Vesnic cu Emma in suflet
PENTRU SEBI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

Lilina, ca ne tii la curent cu noutatile. Eu chiar o sa le citesc si "savurez".

Ofertele de la mare ma intereseaza, asta anul viitor, din pacate.
Dar un bilet din ala cu peste 10 zile....


Asa creste Maria Diana

www.phenforum.com/ticker/img,47,76,0,kg,76.5,69.5,65,/weight.png" target="_blank">Vreau sa slabesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adriana mica spune:

La Multi Ani tuturor celor care si-au serbat de curand ziua de nastere sau pe cea onomastica, Bucurii sau mamici de Bucurii!

Adina, condoleante pt peiderea suferita!

Roxana, imi pare rau ca ati avut atatea ghinioane! Sper ca suntetyi mai bine acum.

Floricel, felicitari pt sarcina!

Noi ne-am intors sambata din concediu. A fost dragutz, Dudu s-a distrat de minune. A fost o locatie ok (dpdv pozitionare fata de plaja, mancare), cu un minus destul de mare insa pt curatenia in camere (noroc ca am pastrat noi cat de cat). Am "exploatat" la maxim facilitatile oferite (discoteca copiilor, pictat figurine de ipsos, piscine, jocurile destul de numeroase pt distractia celor mici, gen topogane gonflabile), dar impresia mea generala despre statiune nu este cea a unui loc unde sa imi doresc sa revin de prea multe ori. Eu deja ma gandesc la concediul de anul viitor, si la posibilitatea de a schimba locatia: dupa 2 ani consecutivi la AI in Bulgaria, chiar simt nevoia sa mai vad si alte locuri. www.totsites.com/tot/tudorandrei/photosS/g237886" target="_blank">Aici puteti vedea pozici.

Adriana, mami de Tudor alias 'Dudu'(26sept2006)

Uite ce mare am crescut...
www.totsites.com/tot/tudorandrei" target="_blank">Povestea merge mai departe...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana01 spune:

fetelor, am zis ca nu mai intru la cata treaba am si fiind singura cu ei, dar nu rezist sa ma plang din nou: acum victor are si el o super diaree. iese numai apa din fundutul lui si nu a mancat mai nimic toata ziua. asa ca, oficial, avem un virus printre noi. daria cu voma, victor cu diaree. daria mi-a mai vomat si azi noapte, pe la 12 noaptea. a inceput sa planga, abia ma culcasem si eram asa ametita, nici nu stiam pe ce lume ma aflu cand voma. asa ca, lili, cred ca pot candida la ingratul premiu de cel mai prost an... rana nu mi s-a inchis is cum indoi degetul iar sangereaza, ce sa mai, ne distram.

Gety, nu stiu cum am povestit eu faptele, dar eu chiar eram langa daria cand a sarit, doar ca ea ma tot dadea la o parte, ca vroia sa se distreze singura. daca nu o tineam si eu de subtiori cred ca intr-adevar cadea urat, dar oricum am amortizat putin caderea. doar ca nu destul si imediat a simtit. de-aia zic, daca era chiar si victor sau orice alt copil fara probl, nu ar fi sesizat nimic, nici o durere. ma ingrijoreaza si mai mult, ca inseamna ca orice mica miscare gresita e un dezastru la ea si chiar nu pot s-o tin in glob de sticla (si nici nu-mi doresc).

Roxana, mamica de Victor Andrei (23.06.2008) si Daria Elena (06.09.2006)
http://family.webshots.com/slideshow/570075285YYSlEe
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Povestea unui licurici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ancuta_eu spune:

Buna, fetelor

Am terminat si eu cu concediu ... ... Mai vreauuuu......

Voi fi foarte scurta acum, am intrat sa urez toate cele bune, La Multi ani cu sanatate, tuturor mamicilor a caror zi de nastere a fost in aceasta perioada - Mini_me, Martha78, Ioana si Alina -LA MULTI ANI CU SANATATE, / SA VA DEA DOMNUL TOT CE DORITI/ ZILE SENINE SI FERICIRE / LA MULTI ANI SA TRAITI

lA MULTI ANI! si tuturor celor cu nume de Maria!

Noi suntem foarte bine, odihniti, dupa concediu, bronzati ... na ... ca dupa mare!

Voi citi din urma ceea ce am pierdut si voi reveni.



http://picasaweb.google.com/ancuta2009

Mergi la inceput