Prematurii-Esentele tari se tin in sticlute mici14

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns joklk spune:

Valy am citit dincoloa clubul scutecelor ca intrebai ceva de mentinerea productiei de lapte. Eu iti raspund aici pentru ca acolo inca nu ma simt in largul meu. Eu beau zilnic cam doi litrii de ceai de stimulare a lactatiei de la Fares. La inceput luam si Galafor dar cu timpul am renuntat. Eu acum incep incet sa ii introduc si lapte normal (Mili) prichindutei si vad ca ii place. Karla nu mai suge decat de trei ori cel mult patru ori pe zi.

Johanna mami de strengarita Karla Luiza (14.09.2008)
pozele noastre
Povestea piticului nostru drag Karla-Luiza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns c.valy spune:

Mikaela u acuma faci cum vrei cu diversificarea Luca a aceeptat tare greu lingurita nu vreea sa deschida gura la inceput foloseam seringa apoi mana(degetelele mele)apoi incet,incet lingurita am mers asa cam 2 luni,intai suc si fructe pasate(date pe razatoare fff fina sau prin blender)si incet incet in decurs la 2 luni cam tot.Denis e deja marisor la greutate(Luca cam tot atat avea) si nu stiu cred ca daca incepi la 8 luni diversificarea el o sa inteleaga mai bine atunci si exista riscul sa refuze,sau sa iti fie mult mai greu,el la 8 luni imi dadea peste lingura,asa face si acum asta numai cand nu mai vrea mancare(sau fuge).

Este alegerea ta eu una (si fetele) vb din punctul nostru de vedere voi faceti cum credeti ca este mai bine pt voi.
Va pupam si sper ca nu am deranjat cu atata vorbaraie,eu nu incerc sa te conving de nimik sa nu intelegi gresit eu doar zic cum am facut eu

LucaDaniel -22.10.2008
poze calde
filmulete
un vot pt Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_bld spune:

Buna fetelor.Noi acum am inceput sa ne revenim dupa botez.Am pus poze noi,daca vreti sa ne vedeti.Ana Maria a fost cumintica,a plans doar cand a scos-o din apa si a imbracat-o,dar s-a linistit la preot in brate imediat.In rest,totul a fost bine,a fost ea mai agitata ca de obicei,iar ieri a fost cea mai fericita cand a ajuns la ea acasa.
Vali,ma bucur ca Luca a iesit pe primul loc.Ma bucur si ca sunteti toti bine.Pepina,ce mai faci?
Va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela_n spune:

fetelor, asa cum v-a zis sora mea ,azi ne-am dezmeticit dupa botez,papusa mea a fost cuminte si acum este si ea o crestina.Sorilea imi pare rau ca nu ai terminat cu biine,dar ai incredere ca va fi bine,Joklk frumoasa povestea ta,sa va bucurati de micuta voastra si sa fie sanatoasa ,sa creasca mare,Vali felicitari pentru puiul tau

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikaela2009 spune:

Jo, Valy, va multumesc foarte mult de incurajari, tot ce mi-ati zis imi prinde foarte bine.Eu ma gandeam (mi-a mai zis si cineva) ca stomacelul lui nu este suficient de dezvoltat, si de aceea ar fi bine sa mai aman. Dar acum citind ce mi-ati scris m-am decis, in maxim 1-2 saptamani am sa incep sa-i introduc cerealele.
Jo, mi-ai dat idee cu lingurita, pt ca si Dennis ia vitamine si i le dau cu seringa sau i le pun in putin lapte, dar am sa incerc sa-i dau cu lingurita sa vedem ce face.
Valy, intotdeauna invat ceva din sfaturile voastre, niciodata nu vorbesti prea mult
Legat de mentinerea lactatiei, eu am trecut de 3 ori prin faza de pierdere, dar am inceput sa beau ceai de chimen +fenicul, cam 2 litri pe zi plus multe lichide si sa stii ca m-a ajutat pana acum. Mai fac pauza cateodata in weekend dar in rest in fiecare zi beau. Eu zic ca poti incerca.
Mirela, felicitari pt botez, sa-i dea DD multa sanatate si sa creasca mareee si frumoasa

http://forum.desprecopii.com/forum/photo_album_edit.asp?sqldtl=79836

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joklk spune:

proaspetei crestine! Sa te insoteasca Dumnezeu toata viata ta!

Johanna mami de strengarita Karla Luiza (14.09.2008)
pozele noastre
Povestea piticului nostru drag Karla-Luiza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikaela2009 spune:

Helooo, nu e nimeni pe aici?
Noi azi mergem la vaccinul de 6 luni, am o groaza in mine...
Fetele care ati trecut de 6 luni, la acest vaccin se dau tot 2 injectii?
Dennis nu vrea sa se joace singur si nu stiu ce sa fac cu el. Sta pt scurt timp iar apoi incepe sa planga. Nu stiu, mi se pare ca nu e prea interesat de jucarii sau... poate mi se pare.
tre' sa plec ca deja nu mai are rabdare in swing

http://forum.desprecopii.com/forum/photo_album_edit.asp?sqldtl=79836

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joklk spune:

Da Mihaela vad ca doar noi ne conversam pe aici.Nu te stresa ca nici Karla nu se ocupa prea mult de jucarii. Trebuie mereu sa fie cineva cu ea altfel e scandal.
Noi la vaccinul de sase luni am facut o singura injectie.
Despre noi raportam de ieri scaune diareice si varsaturi. Am fost azi la medic...nu avem semne de boala. Pentru trei zile suntem la regim alimentar si avem tratament cu Metoclopramid.

Johanna mami de strengarita Karla Luiza (14.09.2008)
pozele noastre
Povestea piticului nostru drag Karla-Luiza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikaela2009 spune:

Oooo, imi pare tare rau de Karla, dar lasa ca-si revine ea ca doar e o luptatoare,nu?Pt diaree e bun orezul sau cerealele.
M-am mai linistit atunci in privinta jucariilor
M-am uitat pe carnetul de vaccinuri si e acelasi cu ce am facut la 2 si 4 luni, deci cred ca vor fi iarasi 2 injectii.
Vom vedea.
Ne pregatim de plecare, revin dupa ce ajungem acasa


http://forum.desprecopii.com/forum/photo_album_edit.asp?sqldtl=79836

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns c.valy spune:

Si eu sunt prezenta,noi la 6 luni am facut 2 injectii una intr-un picior una in celalalt cica asa trebuia(te pui cu doctorii),dar multumim lui D-zeu Luca nu a avut nici o reactie la nici un vaccin pana acuma sper sa nu aiba nici la 1 an ca imi este cam teama,ziceai de jucarii interes mare nici Luca nu avea pentru ele nici acum nu se omoare are o lada intreaga si se joaca doar cu 2-3 cei mai mare si face mai multa galagie a si ce poate manca,el unu nu a fost nici-odata interesat de jucariile de ros(speciale)sau de cele cu zdranganici pt cei mici lui ii placeau si inca mai plac obiectele mari,telecomanda,telefonul,scaunele(daca le poate manca)si tot asa...

LucaDaniel -22.10.2008

filmulete
asa aratam in prima zi
la plaja

Mergi la inceput