Prematurii-Esentele tari se tin in sticlute mici14

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns joklk spune:

Liniste mare pe la prematureii nostrii weekend-ul asta. Noi suntem tot intr-o verva....ieri am sarbatorit ziua nepoatei mele (8 ani) si in centrul atentiei si rasfatului a fost bineinteles Karla. Azi plecam la gratar....asa ca avem un weekend plin.

pe toate fetele si toti prichindeii si ia mai spuneti ce faceti ca altfel va declar disparuti.

Johanna mami de strengarita Karla Luiza (14.09.2008)
pozele noastre
Povestea piticului nostru drag Karla-Luiza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikaela2009 spune:

Heiiii, eu sunt singura pe aici?
Jo, distractie placuta la gratar(poate ca ai si ajuns acasa)
Noi suntem tot asa, cu exercitiile pt manute, pt picioruse...suntem intr-o veselie.
Mai studiez cum e cu diversificarea, ca am emotii, dar pana la urma tot trebuie sa incep.
Tre' sa plec, e ora de masa a lui Dennis.


http://forum.desprecopii.com/forum/photo_album_edit.asp?sqldtl=79836

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikaela2009 spune:

Jo, m-am uitat la pozele cu Karla, e o scumpete,sa-i dea DD multa sanatate. Imi place cea cu volanul....covrig

http://forum.desprecopii.com/forum/photo_album_edit.asp?sqldtl=79836

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikaela2009 spune:

Valy, ati castigat locul 1!!!Felicitari!!!

http://forum.desprecopii.com/forum/photo_album_edit.asp?sqldtl=79836

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns c.valy spune:

MULTUMIM fara ajutorul vostru nu as fi reusit niciodata asa ca ,,va ramanem datori,,pt toate mamicile care ne-au votat si nu numai si pt piticii lor.

LucaDaniel -22.10.2008

poze calde
filmulete
un vot pt Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns c.valy spune:

Mikaela Luca la 6 luni nu stiu ce program mai avea ziua dar seara sigur se trezea de cate 4-5 ori,ma dadeam jos din pat il luam din patut,ii dadeam putina titica(nu manca mult),il adormeam si apoi iar in patut si tot asa,acuma ca sa mai marit a inceput incet,incet sa renunte la mesele de noptea nu mai avem decat una si asta dimineata pe la4-5,cu timpul si Denis va renunta la ele.

LucaDaniel -22.10.2008

poze calde
filmulete
un vot pt Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns c.valy spune:

La noi ziua este asa:trezit la 7 jucat pana la 8 apoi papat titica si dormit iar singurel pana pe la 10(azi a dormit pana la 11,apoi l-am trezit eu),cand ne trezim papam fructele,iesim afara fugarim cateii ne jucam nitel apoi in casa la 12,12 si ceva dormim cam o ora si ceva chiar 2,la ora 14 papam mancare gatita (ce-o fi)apoi bosoleala prin casa,taras,in picioare,cu jucariile cum o fi iar la 16 chiar si mai devreme ne ia somnul si iar ,ultima masa o avem pe la 17-18 un iaurtel cu cereale,apoi facem plimbarea de seara pana pe la 20-20.30 cand cade rupt de somn papam laptic praf cu creale 180 si iar pana dimineata aproape,a sa nu uit inainte de fiecare culcare fie zi sau noapte papa titi nu adoarme fara

Ziceai ceva de diversificare eu la 6 luni am inceputo incet incet si a fost ok asa va fi si la voi,vasi fug ca-sma obosit azi Luca pe plaja ma facut praf.
scuzati greselele daca am facut

LucaDaniel -22.10.2008
poze calde
filmulete
un vot pt Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikaela2009 spune:

Valy, stii cum e, aici suntem numai noi 3, iar cei din Romania de fiecare data cand vorbesc cu ei ma tot bat la cap sa incep diversificarea. Am avut intentia dar, cand am fost la pedi si am intrebat-o mi-a zis ca din cauza ca a avut greutatea asa mica la nastere(1060g)sa astept pana la 6 luni corectate adica 8 luni, iar acum Dennis are 6 luni si aproape 3 sapt. Sunt sigura ca nimeni nu-mi poate garanta ca daca incep diversificarea la 8 luni nu va avea nici o problema la fel cum nici daca as incepe-o acum. Sunt putin stresata de asta, de fapt am putina teama ca daca incep acum sa nu aiba Dennis ceva probleme. Stiu sunt dusa rau...dar ce sa fac?
Acum vad ca stagneaza la 6kg, si ma gandeam sa incep cu cerealele puse in sticla de lapte. Nu stiu ...
Ma duc la culcare ca deja e tarziu si prea mulye ganduri imi fac. Va

http://forum.desprecopii.com/forum/photo_album_edit.asp?sqldtl=79836

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikaela2009 spune:

Vroiam sa zic "multe" ganduri dar a iesit altceva


http://forum.desprecopii.com/forum/photo_album_edit.asp?sqldtl=79836

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joklk spune:

Mihaela, ia nu iti mai face atatea ganduri si incepe diversificarea. Karla a fost cu 10 g mai mica decat Denis la nastere si eu am inceput diversificarea la sase luni varsta reala. Eu am inceput cu masa de fruct (in romania asa se indica). Karla nu a vrut niciodata suc de fructe. O sa fie un pic mai greu sa il inveti cu lingurita dar Karla a invatat repede pentru ca de la inceput a trebuit sa ia niste vitamine si eu nu reuseam sa i le dau doar cu lingurita. La 10 luni Karla manca orice.
Programul nostru arata asa: 6-6.30 trezirea si sugem san (10-15 min), apoi inca o repriza de somn pana in jur de 8-8.30. Apoi putina joaca, dragaleala cu mami, la 9.00 mancare in ultimul timp paine cu unt cu rosie, cu gem, cu miere....urmeaza putina joaca si la 10.00 plecam la plimbarea de dimineata, plimbare care la noi dureaza ca doua ore. La plimbare mai rontaim poate o jumatate de covrig sau niste pufuleti. 12-12.30 masa de fruct, piscoturi sau biscuit cu ce fructe am prin casa sau gasesc de cumparat. Somn de pe la 13-15, se adoarme numai la san. Dupa ora e joaca. 15.30-16.00 mancare gatita (cartof, supica, spanac, ou, legume, ficatel.....ce combinatie imi trece prin cap). 16-17.30 joaca. Apoi depinde de zile mergem ori la plimbare ori la kineto. Pe la 19-19.30 suntem inapoi acasa si primeste cina de obicei cereale cu iaurt si daca sunt si ceva fructe. Pe la 20.30-20.45 ajunge la san si la 21.00 puiul meu doarme.

Johanna mami de strengarita Karla Luiza (14.09.2008)
pozele noastre
Povestea piticului nostru drag Karla-Luiza

Mergi la inceput