Prematurii-Esentele tari se tin in sticlute mici14

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns c.valy spune:

SoriLea mult noroc azi sa dea D-zeu ca totul sa fie bine si sa se termine repede si Razvan sa fie al vostru cu acte in regula,eu una iti tin ,,pumnii,,

LucaDaniel -22.10.2008 povestea noastra un vot pt Luca poze nasici 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikaela2009 spune:

Sorilea, imi pare tare rau ca nu a fost inca cu final fericit, dar sigur va fi. E drept ca e stresul mare dar va fi bine. Dar daca niciodata nu se va prezenta la proces tot asa va continua fara nici un rezultat?La urmatoarea infatisare inainte cu o zi sun-o si spune-i ca vrei sa terminati cat mai repede cu acest proces si sa vina. Eu asa cred ca as proceda.
Noi azi am fost la phisioterapeuta, si mi-a zis ca nu e o problema mare cu piciorusele, dar sa-l sustin cat mai mult pe picioruse(corect). Am intrebat de premergator si mi-a zis ca nu e prea indicat din motiv ca e mic si nu ajunge bine cu piioarele pe pamant si atunci se sprijina in varfuri(ce a patit Luca). Si mai trebuie sa lucram la manute sa tina jucaria cat mai mult.Se incadreaza in 80% ceea ce e bine.
Ieri a fost prima data cand s-a intors singur de pe spate pe burtica.Umbla cu camera dupa el sa-l filmez si el saracu plangea ca nu reusea sa se intoarca. Sotul meu zicea ca sunt maso ca ma uit la el cum se chinuie. Dar aseara singur in patut a reusit, dar n-am reusit sa imortalizez momentul.
Va pupicesc pe toate

http://forum.desprecopii.com/forum/photo_album_edit.asp?sqldtl=79836

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joklk spune:

Sorilea imi pare rau ca nu s-a rezolvat totul astazi dar sper ca se va incheia totul in mod fericit in septembrie.

Mihaela bravo pentru Denis.

Valy ati facut analizele. Nu te stresa ca nici Karla nu se incadreaza in standarde, dar are timp sa recupereze. Eu acum ma bucur ca in urma tratamentului neurologic si a gimnasticii a inceput sa recupereze din micul handicap motor pe care il avea.

Noi azi am fost in excursie. Karla a facut cunostiinta cu broscute, soparle si apa de munte. A fost foarte incantata si acum seara a picat ca un erou pe baricada somnului.

Johanna mami de strengarita Karla Luiza (14.09.2008)
pozele noastre
Povestea piticului nostru drag Karla-Luiza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikaela2009 spune:

Ce frumos, Jo, ma gandesc ca a fost impresionata de tot ce a vazut.pt Karla.
Cand ma gandesc ce "pierduta" eram cand am intrat pe acest forum, eram inca speriata ca nu ma voi descurca cu Dennis, dar cu ajutorul vostru mi-am invins aceasta teama si am ajuns sa-l cunosc mai bine pe Dennis si sa nu ma mai invinovatesc pt ca a venit mai repede pe lume. Multumesc din suflet fetelor ca ati fost alaturi de mine si ca m-ati primit in grupul vostru.
Cand am fost la spital si a trebuit sa mergem la controlul de ochisori(in orasul in care l-am nascut), a venit un tip de pe ambulanta, avea in jur la 2 m si peste 100kg imens. Din vorba in vorba mi-a zis ca si el a fost nascut prematur la 7 luni.Am zis uoau, chiar?



http://forum.desprecopii.com/forum/photo_album_edit.asp?sqldtl=79836

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns c.valy spune:

Monica multumesc pt ,,prietenie,,

SoriLeaimi pare rau :( ca trebuie sa mai ajungeti inca o-data la tribunal,sa speram ca data viitoare va veni oricum mult succes
Mikaelape Luca cand l-am pus in premergator pe la 7 luni si ceva picioarele ii ajungeau jos (cu toata talpa) cand era la treapta 1 chiar mergea cu ele taras dar asta nu inseamna ca nu premergatorul la invatat sa mearga asa(sunt sigura ca el a fost devina),dar asta e incet incet invatam sa mergem corect
Johanna azi luam rezultatele si va tin la curent
un vot pt Luca

LucaDaniel -22.10.2008 povestea noastra un vot pt Luca poze nasici 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joklk spune:

La multi ani Luana! Sa fii sanatoasa si sa cresti mare! Sa ii bucuri mereu pe mami si tati!

Valy asteptam vesti!

Mihaela asa e frorumul asta ne ajuta mult.

Johanna mami de strengarita Karla Luiza (14.09.2008)
pozele noastre
Povestea piticului nostru drag Karla-Luiza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns c.valy spune:

Am luat analizele si toate au iesit bine (asa le citesc eu),ca la dr nu am ajuns sa le vada,poate ajungem saptamana viitoare.

OOO azi avem un pui de om care a facut 7 lunite,sa cresti mare,frumoasa si sanatoasa Luana si sa iti bucuri parintii.

LucaDaniel -22.10.2008
poze calde
filmulete
un vot pt Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikaela2009 spune:

La multe lunite!!Luana, sa cresti mare si sanatoasa iar parintii tai sa fie mandri cu tine.

Noi tot asa o tinem cu papa sper sa nu se schimbe nimik(in rau)

Dalma, pe unde esti?

http://forum.desprecopii.com/forum/photo_album_edit.asp?sqldtl=79836

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joklk spune:

Mihaela ma bucur ca mananca Denis mai bine. Karla de vreo luna e o mancacioasa fara pereche. Parca e de la foamete , toata ziua ar manca. E drept ca a si crescut, vazand cu ochii in ultimul timp. Chiar astazi triam iarasi ce hainite i-au ramas mici si ce mai poate purta. E un copil pofticios si ii plac la nebunie fructele. Daca ati putea-o vedea ce dulce mananca struguri.

Kinetoterapia ne termina. Da rezultate foarte bune dar numai sa ajunga in fata cabinetului si se schimba la fata. Sa nu mai vorbesc cand il vede pe kinetoterapeut.

Ce imi place la copilul asta al meu ca si-a facut singur un program. La orele 21 "trecute fix" si pana dimineata la 7 pot sa plec de acasa . Dar si peste zi trebuie sa te rogi de ea sa ii taca gurita sau sa stea macar zece minute locului.

Chiar asa Dalma, Pepina, Ayla unde ati disparut?!

Johanna mami de strengarita Karla Luiza (14.09.2008)
pozele noastre
Povestea piticului nostru drag Karla-Luiza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikaela2009 spune:

Jo, ce bine ca doarme Karla noaptea, esti fericita. Dennis are asa un program: dimineata la 7-7:30 trezirea, mananca putin titi, apoi pe la 8 adoarme pana la 9-9:30.Pe la 11 mananca si iesim afara; la 12 somn pana la 2-3. Apoi trezirea, mananca iarasi, ne jucam, si pe la 5 somn pana la 6-7.Plimbat,apoi mancat si de acum intra tata pe rol pana pe la 10 cand mananca si apoi somn. Dar noaptea se trezeste de cate 3-4-5 ori., ma termina, dar m-ai trag pe dreapta in timpul zilei cu el si asa imi refac bateriile
Si Dennis a ajuns la 6 kg, se vede pe el ca e mai dolofan.
si va doresc un weekend cat mai placut

http://forum.desprecopii.com/forum/photo_album_edit.asp?sqldtl=79836

Mergi la inceput