Prematurii-Esentele tari se tin in sticlute mici14

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns c.valy spune:

Jolk si noi avem scaune moi de cam 2 saptamani,zilele trecute si eu am avut probleme(am baut ceai si am luat o pastila si mi-am revenit)el inca nu ,are scaunele nu ff moi dar...are 2-3 pe zi cel de dimineata este cel mai moale eu dau vina pe dinti ca ies ca pe banda rulanta 3 in 2 saptamani azi mai da unu sa sparga asa ca am ajuns la 9 bucati sper sa nu o tina asa pana ii ies toti...

LucaDaniel -22.10.2008

filmulete
asa aratam in prima zi
la plaja

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joklk spune:

Valy draga si eu spun ca sunt dintii doar ca la noi nu apare nimic si ii tot asteptam.

Johanna mami de strengarita Karla Luiza (14.09.2008)
pozele noastre
Povestea piticului nostru drag Karla-Luiza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikaela2009 spune:

Am ajuns de ceva vreme acasa, dar nu am reusit sa scriu pt ca Dennis e morocanos.A fost naspa ca l-a intepat de 2 ori, si a plans saracu asa de rau
La celelalte 2 vaccinuri au venit 2 asistente si l-au impuns deodata(parca nu a fost asa rau), dar acum a fost numai una si i-a dat prima data intr-un picior apoi in celalalt.
Acum doarme dar se mai trezeste si plange.Bine ca urmatorul e abia la 1 an.I-am dat de febra, preventiv, sper sa nu avem probleme.
vorbim maine
AAA, Valy, ce ati castigat la concurs?Ce curioasa sunt asa-i?


http://forum.desprecopii.com/forum/photo_album_edit.asp?sqldtl=79836

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joklk spune:

Noi o sa facem la sfarsitul lui septembrie vaccinul de un an. Apoi am inteles de la tanti doctor ca pana la 4 ani avem liniste. Vad ca tratamentul isi face efectul...ieri a avut doua scaune si doar moi nu diareice si nu a mai varsat. Concluzia si-a zapacit totusi stomacelul cu ceva. Nu ma mira ca in ultima vreme manca orice ca disperata. Regim alimentar continuam si azi:mar, orez, morcov, afine, branzica de vaci.

Johanna mami de strengarita Karla Luiza (14.09.2008)
pozele noastre
Povestea piticului nostru drag Karla-Luiza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sima1 spune:

BUNA MAMICILOR

SI EU SUNT O MAMICA DE2 FETITE GEMENE PREMATURE DIN 14 APRILIE 2009.GIORGIA MARIA 1600,45 CM SI MARA TEODORA 1300 ,43CM SCOR APGAR 7\8.VA CITESC DE FOARTE MULT TIMP DAR NU AM TIMP SA SCRIU.EU LE INGRIJESC SINGURA PE FETITELE MELE.TATA TREBUIE SA MUNCEASCA.SUNT FOARTE PLANGACIOASE SI VOR NUMAI IN BRATE.NOROCUL MEU CA AM TOT FELUL DE BALANSOARE,JUCARII SI MAI UITA DE BRATE.NOAPTEA SUNT CUMINTELE,DOAR SE TREZESC CA SA PAPE.GIORGIA ARE ACUM 5 KG SI 60 CM IAR MARA 4100 SI 53 CM.ACUM GIORGIA MANANCA NUMAI LAPTE PRAF ,CEAI SI SUCULET DE MORCOV CU MAR, IAR MARA NUMAI TITI.NU VREA LAPTE PRAF SAU ALTCEVA PE TETINA DELOC. CUM AI PUN TETINA IN GURA URLA DE MAMA FOCULUI.MARA PUNE CAM GREU IN GREUTATE.EU AS VREA SA MANCE SI LAPTE PRAF,PT CA LA TITA MANACA CRED EU PUTIN.VOI A-TI MAI AUZIT CA UN COPIL SA STEA LA TITA MAXIM 5 MIN?DE CELE MAI MULTE ORI STA DOAR 2-3 MIN .TIMP IN CARE INGHITE INTRUNA,SI GATA NU MAI VREA.ACUM AM INCEPUT SA-I DAU CEREALE DE OREZ DE LA NSTLE 2 MESE PE ZI,SI A PUS 100 DE GRME IN 4 ZILE.VREAU SA INCERC SA AI DAU MANCARICA ADICA PIUREU DE MORCOVI CU CARTOFI SI MAR CU BISCUITI .GIORGIA MANACA FOARTE BINE .SUNT FOARTE MULTUMITA DE EA DIN TOATE PUNCTELE DE VEDERE.MARA IE IN URMA IEI CU O LUNA.ACUM PLE CE IE FOAME LA MARA . MAI REVIN.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joklk spune:

Bine ai venit Sima! Sa iti creasca mari prichindutele Giorgia si Mara.

Si Karla vrea mereu in brate dar ma gandesc ca tie cu doua iti e mai greu. Nu e oare putin cam devreme sa incepi diversificarea la ele? Eu pana la sase luni nu i-am dat Karlei doar lapte. Citeam la inceput undeva ca bebe isi poate lua toata cantitatea de mancare la san in primele cinci minute. Cam cat pune Mara pe saptamana?

Te mai asteptam pe aici.

Johanna mami de strengarita Karla Luiza (14.09.2008)
pozele noastre
Povestea piticului nostru drag Karla-Luiza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sima1 spune:

JOKLK FOARTE FRUMOASA PRINTESA TA.MULTA SANATATE.DA AI DREPTATE .MA CAM GRABESC CU DIVERSIFICAREA.M-AM DECIS SA MAI AMAN.SAPTAMANA TRECUTA A PUS 130 DE GRAME ,DAR ERA SPTAMANA CAND PUNEA SI NUMAI 50-70DE GRAME.DIFERENTA DINTRE CELE DOUA ERA DE 500 DE GRAME .ACUM DIFERENTA SE MARESTE SI NU IMI PLACE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joklk spune:

Sima, mie cand am plecat din spital doctorita mi-a spus ca in primele luni trebuie sa puna intre 50-180 g / saptamana. Deci prichindutele tale se incadreaza amandoua. Parerea mea e sa continui sa le dai laptic si sa mai astepti putin cu diversificarea. Nu trebuie sa te supere diferenta dintre ele in timp nu o sa se mai vada si apoi fiecare copil asimileaza diferit. Gandeste-te ca in primul rand s-au nascut cu o diferenta de 300 g si in al doilea rand una primeste lapte praf cealalta numai san. E normal ca cea care mananca doar san sa nu fie asa de durdulie.

Multumesc de aprecierile referitoare la Karla.

Johanna mami de strengarita Karla Luiza (14.09.2008)
pozele noastre
Povestea piticului nostru drag Karla-Luiza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Citat:
citat din mesajul lui sima1

BUNA MAMICILOR

SI EU SUNT O MAMICA DE2 FETITE GEMENE PREMATURE DIN 14 APRILIE 2009.GIORGIA MARIA 1600,45 CM SI MARA TEODORA 1300 ,43CM SCOR APGAR 7\8.VA CITESC DE FOARTE MULT TIMP DAR NU AM TIMP SA SCRIU.EU LE INGRIJESC SINGURA PE FETITELE MELE.TATA TREBUIE SA MUNCEASCA.SUNT FOARTE PLANGACIOASE SI VOR NUMAI IN BRATE.NOROCUL MEU CA AM TOT FELUL DE BALANSOARE,JUCARII SI MAI UITA DE BRATE.NOAPTEA SUNT CUMINTELE,DOAR SE TREZESC CA SA PAPE.GIORGIA ARE ACUM 5 KG SI 60 CM IAR MARA 4100 SI 53 CM.ACUM GIORGIA MANANCA NUMAI LAPTE PRAF ,CEAI SI SUCULET DE MORCOV CU MAR, IAR MARA NUMAI TITI.NU VREA LAPTE PRAF SAU ALTCEVA PE TETINA DELOC. CUM AI PUN TETINA IN GURA URLA DE MAMA FOCULUI.MARA PUNE CAM GREU IN GREUTATE.EU AS VREA SA MANCE SI LAPTE PRAF,PT CA LA TITA MANACA CRED EU PUTIN.VOI A-TI MAI AUZIT CA UN COPIL SA STEA LA TITA MAXIM 5 MIN?DE CELE MAI MULTE ORI STA DOAR 2-3 MIN .TIMP IN CARE INGHITE INTRUNA,SI GATA NU MAI VREA.ACUM AM INCEPUT SA-I DAU CEREALE DE OREZ DE LA NSTLE 2 MESE PE ZI,SI A PUS 100 DE GRME IN 4 ZILE.VREAU SA INCERC SA AI DAU MANCARICA ADICA PIUREU DE MORCOVI CU CARTOFI SI MAR CU BISCUITI .GIORGIA MANACA FOARTE BINE .SUNT FOARTE MULTUMITA DE EA DIN TOATE PUNCTELE DE VEDERE.MARA IE IN URMA IEI CU O LUNA.ACUM PLE CE IE FOAME LA MARA . MAI REVIN.

Bine ai venit, Sima!
Felicitari pt progresele micutelor! Ma bucur ca sunt bine si au recuperat. Ia-o incetisor cu diversificarea, fiind si premature. La cate sapt ai nascut? Adica ce varsta corelata ar avea? Ne pui si poze cu ele? Ma topesc atunci cand vad gemeni. Imi imaginez ce frumos trebuie sa fie.

www.glitter-graphics.com/users/monika21m" target="_blank">Monica, cea mai buna mami pentru Claudiu, Luana, Alma
Iti multumesc Doamne pentru ceea ce am, dar si pentru ceea ce nu am, Tie Doamne Iti multumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Citat:
citat din mesajul lui joklk

Valy draga si eu spun ca sunt dintii doar ca la noi nu apare nimic si ii tot asteptam.

Johanna mami de strengarita Karla Luiza (14.09.2008)
pozele noastre
Povestea piticului nostru drag Karla-Luiza



Voi nu aveti deloc? Lasa ca ne iasa noua, cred ca Zana Maseluta a incurcat bordeiele.

www.glitter-graphics.com/users/monika21m" target="_blank">Monica, cea mai buna mami pentru Claudiu, Luana, Alma
Iti multumesc Doamne pentru ceea ce am, dar si pentru ceea ce nu am, Tie Doamne Iti multumesc!

Mergi la inceput