Prematurii-Esentele tari se tin in sticlute mici14

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns joklk spune:

Caminoi am avut pe la trei luni un episod cand credeam ca nu se satura si voiam sa ii dam completare. Pediatrul ne-a recomandat atunci Prenan si sa continuam cu Nan ca fiind cel mai bun lapte praf la ora actuala. Dar Mirela sa se mulga si sa nu renunte la alaptat, Ana Maria mai are nevoie de laptic.

Valyeu vreau sa ii cumpar ceva pentru ea chiar daca nu va realiza ca primeste cadou de la mami si tati, ceva ce sa foloseasca ea exclusiv si astea sunt doar jucarii. Haine si alte cele sigur vor cumpara restul invitatiilor. Noi o serbam sambata (12.09) desi ea implineste un an luni (14.09), dar am invitati care vin din alte parti si de aceea e mai bine sambata pentru toti. Noi nu prea avem ce mot sa taiem ca nu prea suntem dotati la capitolul par, dar o sa ii fac chestia cu tavita sa vad ce va alege de pe ea.

Johanna mami de strengarita Karla Luiza (14.09.2008)
pozele noastre
Povestea piticului nostru drag Karla-Luiza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_bld spune:

Nici eu nu stiu ce sa mai zic...Ea a avut mereu probleme,se gandeste serios sa intrerupa alaptarea definitiv.Mai e si problema ca sa nu se transmita infectia in lapte,ii este frica sa nu revina si sa necesite iar tratament cu antibiotic,iar intreruperea alaptatului....Imi pare tare rau si pentru ea ca trece prin asta si pentru micuta noastra,chiar cand a facut si ea 3luni sa treaca la biberon,mai ales ca e micuta si laptele de la mami ii facea bine...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns c.valy spune:

Multam de lamurire jolk,in lagatura cu motul si la noi e lipsa dar mai avem timp o luna si ceva poate mai creste,si eu o sa ii fac tavita asta este farmecul motului,am mai citit pe ici,pe colo si de o turtita (sau asa ceva) tu ce stii despre asta?

LucaDaniel -22.10.2008

asa sunt eu
povestea mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joklk spune:

Valyla noi in Ardeal nu se practica chestia cu turta asa ca eu nu ii fac. Ii face bunica un tort gustos de casa din care va gusta si ea un pic si gata.

Johanna mami de strengarita Karla Luiza (14.09.2008)
pozele noastre
Povestea piticului nostru drag Karla-Luiza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_bld spune:

La noi in zona se face si turta,si noua cand am fost mici ne-au facut,acum cred ca depinde de fiecare zona,cu obiceiurile ei.
M-am mai linistit putin,am vorbit cu Mirela si era mai bine,a luat Aptamil,i-a dat bebitei si a mancat 100ml,e cam putin,nu?Dar pana se obisnuieste si ea,mititica...Apropo de mot,la botez am intampinat si noi problema asta,ca trebuia sa-i taie putin par si nu prea avea de unde...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns c.valy spune:

Cami mie una nu mi se pare putin la mine cum am mai zis nici acuma Luca nu mananca mai mult de 180 asta in zilele fff bune,de cateva seri abia ajunge la 120-150si asta in doua reprize de s-ar putea,ce sa-i fac nu-i mare consumator de bibe,este ok cat a mancat sa o tina tot asa

LucaDaniel -22.10.2008

asa sunt eu
povestea mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_bld spune:

Multumesc Valy.Se pare ca nici Ana Maria nu e mare consumatoare de bibe...a mancat 100ml in mai multe reprize si mai mult prin picurare..Speram ca atunci cand i se face foame mai bine sa manance mai mult...Cat a fost mititica la spital a mancat mai mult din biberon..se pare ca a cam uitat cum se face.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikaela2009 spune:

Imi pare tare rau ca nu am putut intra mai repede azi, dar, Cami sau Mirela, eu de cand l-am nascut pe Dennis am fost nevoita sa iau antibiotic de 3 ori. I-am spus medicului ca alaptez si mi-a dat Keflex care nu e periculos pt baby. Ar fi pacat sa renunte la alaptat.Trebuia sa-i spuna medicului ca alapteaza si-i dadea antibioticul care nu-l afecta pe baby(sunt sigura ca este).
Am citit dincolo si din pacate am inteles ca Ayla are probleme cu Alex, ma rog la DD sa fie bine si sa treaca cu bine peste aceasta incercare.

Trebuie sa plec ca e ora de somn la Dennis si urlaaaa

http://forum.desprecopii.com/forum/photo_album_edit.asp?sqldtl=79836

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joklk spune:

Am citit si eu acum de necazul Monicai si a lui Alex. ca totul sa fie bine. Doamne prin cate ii e dat sa treaca.

Johanna mami de strengarita Karla Luiza (14.09.2008)
pozele noastre
Povestea piticului nostru drag Karla-Luiza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_bld spune:

Mikaela,sora mea ia Augmentin si calmante.Medicul stie ca alapteaza(a fost clienta fidela de cand a nascut)Nici noi nu vrem sa intrerupa de tot alaptarea,asteptam sa ii treaca infectia.Maine merge iar la stomatolog.Ana Maria a inceput sa manance mai bine din bibe,60mil o data,sper sa evolueze.Nu da semne de neliniste,sa ii fie foame si sa nu vrea sa manance.Sper sa fie bine.
Va pup

Mergi la inceput