Prematurii-Esentele tari se tin in sticlute mici14

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mirela_n spune:

Buna fetelor,multunesc pentru incurajari,imi cer scz.dar cum stiti de la sora mea am pb.cu dantura asta si nu am putut scri,acum ma simt un pic mai bine de la tratamentul cu antibiotice care si-a facut efectul,Ana-Maria a inceput sa manance la biberon mai bine un pic(saraca nu are incotro)ma uitam ieri la ea cand nu vroia biberon si ma cauta cu gurita de titi,(mi s-a rupt sufletul cand am vazut-o)dar nu am alta solutie pana nu scap de infectia asta,aseara spre ex.45ml lapte m-am chinuit cu tati si i-am dat cu lingurita ca altfel nu vroia.Ma bucur ca piticii vostri sunt bine,Mikaela ma bucur ca ati trecut cu bine peste vaccin,nici Ana Maria nu a avut nici o reactie la vacc.de 2luni,Joklk ma bucur si pt.voi ca sunteti bine acum.Pepina,Sorilea voi ce faceti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SoriLea spune:

SALUTARE FETE DRAGI.

Noi suntem bn, facem gimnastica din ce in ce mai multa pt a ne sustine gatul si am inceput sa facem si inot (pt intarirea musculaturii) si ii place ff mult. Ne pregatim sa facem vaccinul de 4 luni, speram sa fie la fel de bn, ca la cel de 2 luni.
Mirela, imi pare tare rau ca ai fost nevoita sa treci prin asa probleme, de pe urma carora micuta ta sufera. Sper din tot sufletul sa trece-ti cu bn peste asta.

Salutari la toate fetele si pupici pt cei mici

Lucrul important este acesta...sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai, pentru ce ai putea sa devii. Charles Dubois


SoriLea - MAMI DE RAZVANEL

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikaela2009 spune:

Hellooo, ce mai faceti dragele mele?
Acum am ajuns si noi acasa, am fost la biserica, pt prima data de dupa botez. L-am impartasit pe Dennis, si l-a miruit. A fost taree cuminte, doar ca la un moment dat a inceput sa faca brrrr si tot era o saliva, sa chiuie, sa rada.A inceput lumea sa se uite la noi si sa rada. Ma asteptam sa planga, dar a fost exemplar.
Jo, cum stati cu pregatirile?
ma duc sa vorbesc si eu cu socrii in Ro

http://forum.desprecopii.com/forum/photo_album_edit.asp?sqldtl=79836

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joklk spune:

Sorilea ma bucur in sfarsit sa aud ca unui bebe ii place gimnastica. Karla la gimnastica urla de nu mai poate.

Mihaela pregatirile sunt in toi. Restaurantul rezervat, toaleta Karlei cumparata (de fapt primita), a mea si a lui tati la fel. Prajiturile comandate, de vineri asteptam musafirii. Adevarul e ca am un sentiment greu de descris cand ma gandesc ca tocmai organizez prima aniversare a fiicei mele.

Johanna mami de strengarita Karla Luiza (14.09.2008)
pozele noastre
Povestea piticului nostru drag Karla-Luiza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joklk spune:

Fetelor, Ayla21 noastra draga trece iarasi prin momente grele. Haideti sa ne rugam sa reuseasca sa treaca si peste aceasta incercare.

Monica draga, de cand am citit ce vi se intampla gandurile mele se indreapta doar spre voi. Ma rog lui Dumnezeu sa iti dea putere, puterea de a putea fii langa Alex, si deasemenea puterea de a putea sa le mai si oferi cate un zambet, un sarut, o mangaiere copiilor tai: Claudiu si Luana.
Daca crezi ca te pot ajuta cu ceva te rog spune.

Johanna mami de strengarita Karla Luiza (14.09.2008)
pozele noastre
Povestea piticului nostru drag Karla-Luiza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_bld spune:

Joklk,de cand ai scris aici ca Ayla trece prin clipe grele,ma gandesc la asta,mai ales ca nu stiu ce a patit(daca suntem mai noi pe aici...)Ma rog si eu sa fie bine,merita sa fie bine si sa fie fericita.Te pup Ayla,suntem alaturi de tine,daca asta te ajuta in vreun fel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SoriLea spune:

Ayla, nu stiu prin ce treci, dar sunt cu sufletul alaturi de tn, Dumnezeu sa te aiba in paza pe tine si cei dragi tie.

sa fie bn


Lucrul important este acesta...sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai, pentru ce ai putea sa devii. Charles Dubois


SoriLea - MAMI DE RAZVANEL

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns c.valy spune:

Si noi suntem alaturi de tine Monicasi ne pt voi.

LucaDaniel -22.10.2008

asa sunt eu
povestea mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikaela2009 spune:

Am inteles ca Alex a facut azi embolizare si inca nu s-a trezit. Ma rog la Dumnezeu sa-i dea multa sanatate sa se faca repede bine, iar Monicai sa-i dea multa putere.


http://forum.desprecopii.com/forum/photo_album_edit.asp?sqldtl=79836

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns c.valy spune:

Neatza feteledau de toate azi ca sunt vesela sa va zic si de ce...azi dimineata pe la ora 5 copilul meu sa trezit iam dat titi si l-am pus inapoi in patut ca nu avea chef de somn ci de joaca l-am lasat acolo si m-am bagat si eu in pat la mine sa jucat ,a tipat(in legea lui)pana cand a zis baiatul mama de multe ori parca era bagat in priza eu l-am auzit ca prin vis(cred ca adormisem)dar a repetat si atunci m-am ridicat si mam uitat la el a inceput sa rada si sa oprit,si de atunci tot asa o tine intr-o silabama ma-ma-ma acum tati este invidios a zis cand va veni acasa o sa ii repede doar tatata poate zice baiatul,cei drept el la invatat a facut lectii cu el ca sa invete baiatul sa zica mamam pana la ziua mea(sa imi faca un cadou)nu ia reusit a zis mai tarziu dar tot cadou a fost

Gata m-am insirat cat o zi de post va las ma duc sa fac mancare apoi ne bagam la sonik ca vremea este tare urata.

LucaDaniel -22.10.2008
asa sunt eu
povestea mea

Mergi la inceput