Prematurii-Esentele tari se tin in sticlute mici14

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns c.valy spune:

Pentru inceput un secret,,si eu ma simt mai bine aici dicolo ele(fetele) se cunosc mai de-mult dar ma bag si eu in seama,,

multumesc jolk sa dea D-zeu
si voua pentru cei 5 ani
eu l-am pus pe Luca la olita de la 9 luni dar nu zilnic il puneam mai mult de proba si cand simteam eu ca face si facea mititelu cei drept nu pre ii facea placere trebuia sa ii dau jucarii si sa vb cu el si sa ii fac masaj la burtica daca il puneam si el nu vreea sa faca nu avea nevoie plangea mai bine zis tipa...acuma de cand iese mai moale si nu imi mai dau seama cand face(nu i se mai incordeaza burta)nu l-am mai pus il pun in joaca dar se ridica,eu l-am pus mai devreme ca sa se obisnuiasca chipurile nu pre mi-a reusitpoti sa incerci ca deja sta in fundulet si sai vezi macar reactia
iar in legatura cu jucariile asa cum bine zicea si mihaela ceva ce face galagie,lumini ca inca astea ii atrag pe ei va
va las acum ca am la treaba si mi-s singurica sotul la munca care este mai libera sa ma ajute si pe mine

LucaDaniel -22.10.2008
filmulete
asa aratam in prima zi
la plaja

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns c.valy spune:

o parte din jucarii mele cele care imi plac cel mai mult

LucaDaniel -22.10.2008

filmulete
asa aratam in prima zi
la plaja

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joklk spune:

Multumesc de urari Valy.
Si eu am incercat sa o pun pe Karla pe olita dar nu prea sta. O sa mai incerc.
In rest ce sa va spun despre nazdravana mea? La baie face inundatie in casa toata ziua nu ii tace gura si are silabe preferate pe care le tot repeta. Cea mai dulce e cand vorbeste in patut cu jucariile in soapta. Ne-a trecut indigestia si mancam din nou orice. Azi am testat chiftelutele de dovlecel si au fost foarte gustoase
Va pupam revenim mai tarziu.

Johanna mami de strengarita Karla Luiza (14.09.2008)
pozele noastre
Povestea piticului nostru drag Karla-Luiza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikaela2009 spune:

Valyyy,, sa-ti dea Dumnezeu muuullta sanatate, fericire si muulta iubire
Jo, multa fericire si intelegere va doresc si voua, si la cat mai multi ani!!!
La noi e abia ora 10, si nu demult ne-am trezit. Dennis se joaca singur, dar nu stiu cat timp. De fapt l-am pus in swing si are jucarii in fata, se leagana, mai face brrrrr si e asa incantat ca tot e saliva pe fata.
Ma duc sa-i pregatesc papa si revin cand doarme.

http://forum.desprecopii.com/forum/photo_album_edit.asp?sqldtl=79836

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikaela2009 spune:

Cam slaba activitatea pe aici.Sunteti in weekend deja,asa-i?



http://forum.desprecopii.com/forum/photo_album_edit.asp?sqldtl=79836

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_bld spune:

Valy,la multi ani.
Joklk,multe bucurii impreuna si sa fiti sanatosi
Mirela nu prea a avut timp sa scrie,acum daca suntem crestinati,ne plimbam toata ziua..Ana Maria a avut 2 zile dupa botez cand a fost foarte agitata,plangea mai mult,dar acum s-a mai linistit.In rest suntem bine.
Azi facem si noi 3luni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joklk spune:

La multi ani Ana Maria! Sa cresti mare, sanatoasa, frumoasa si sa le aduci numai bucurii mamei si lui tati si bineinteles matusicii.

Johanna mami de strengarita Karla Luiza (14.09.2008)
pozele noastre
Povestea piticului nostru drag Karla-Luiza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_bld spune:

Multumim Joklk.
Acum avem alta problema:Mirela are o mare infectie la masele.de cand a nascut a tot avut probleme cu ele,a facut si o extractie,iar acum s-au agravat lucrurile.A mers azi la stomatotolog,nu mai rezista durerea,nu a dormit deloc azi-noapte si i-a dat tratament cu antibiotice.Intrerupe alaptarea si ne gandim ce lapte praf ar fi mai potrivit pentru Ana Maria.Am zis sa ia Aptamil sau Milumil.Voi ce ne sfatuiti?Imi pare tare rau...I-am zis sa se mulga pe parcursul tratamentului,e pacat sa intrerupa de tot alaptarea de acum.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns c.valy spune:

Imi pare rau pentru Mirela si pentru durerea de masele eu stiu cum este acuma de cateva luni mi sa spart o maseam am rezistat cateva zile apoi am gasit un dr si am scoso,dar nu am avut treaba cu laptele ca-ci in acea seara i-am dat doar lapte praf nu i-am mai dat titica,dar Ana Maria este micuta iar prinde bine laptele de la mami,in legatura cu laptele eu i-am dat lui Luca abia de la 6 luni am inceput cu nan,l-a baut binisor pana intr-o zi cand nu a mai vrut asa ca i l-am schimbat i-am dat aptamil il bea dar nu se omoara cu el asta depinde de la copil la copil acum sa incerce sa vada pe care il aceepta.

Si de muls asa cum ai zis si tu sa se mulga alfel nui vorba ca sa stopeze alaptarea(dupa mine nu se piede asa usor)dar o sa o doara sanii.
Multa sanatate in continuare si fara dureri de dinti,masele.

LucaDaniel -22.10.2008
asa sunt eu
povestea mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns c.valy spune:

Jolk intrebai ieri de jucarie acum sa te intreb eu pentru ce ii iei asa se ia cand face copilul 1 an sau ca asa vrei tu sa ii iei un cadou?eu intreb ca tre sa ne pregatim si noi de acum si nu am idee de nimic,ce se face,cum se face si nici nu am pe nimeni langa mine pe care sa intreb (noi il crestem pe Luca singuri,singurei,asa cum ne duce pe noi capul) si inca ceva motul il iei in ziua in care sa nascut sau il poti lua si mai devreme sau mai tarziu eu as vrea sa il iau mai devreme (sambata pe 17) dar nu e nici o problema?

LucaDaniel -22.10.2008

asa sunt eu
povestea mea

Mergi la inceput