Mladite si mugurasi de mai-iunie 2008 (120)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cleo78 spune:

deci intrebare de baraj - v-au intrat banii?

o soarele din viatsa noastra mamica natanga de pe 9.05.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alysh spune:

Fetelor, ref tot la indemnizatie ca mi s-a pus pata sa caut, am gasit un raspuns ceva mai clar: http://www.t r e i ur su le ti.ro/forum/index.php?showtopic=9030
am lasat spatii ca altfel imi apare reclama

Am insistat cu cautarile pt ca nu stiu cand voi ramane insarcinata si nu am chef de surprize gen 6 milioane/ luna.

Cleo,n-am verificat, dar la data asta ar tb sa fi intrat deja.Sunt la curte si nu stiu contul sa intru pe brd.net

Ylari, da iubita,eu primesc si alocatia lui Vlad.

Vlady

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns YLARI spune:

Citat:
citat din mesajul lui cleo78

deci intrebare de baraj - v-au intrat banii?

o soarele din viatsa noastra mamica natanga de pe 9.05.2008


Deci - Nu!

Alysh merci de raspuns iubita!

YLARI
http://community.webshots.com/user/YLARI


http://b1.lilypie.com/tFAgp3.png

Edit: Alysh, mult mai clar explicat aici. Deci pot sa continui cu treaba la bb2, nu?

Edit la edit Sunt mamici care primesc CIC-ul pe card si alocatia prin posta? Va multumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anisiap spune:

felicitari!!!!! LAURAsarcina usoara iti doresc stii deja ca e fetita sau asta iti doresti?
la noi e destul de bine ALE s a obisnuit adoarme cu taty seara KEVIN e cumintel papa de 3 ori noaptea rar doar de doua nu plange decat cand vomita si nu poate respira se intampla odata pe zi ieri nu a fost deloc azi am avut un episod de voma in rest nani
ALE se uita la el ii zambeste dar nu l atinge daca o intreb unde mi l arata
am sa pun poze cand am timp
va poop


Tudor ,Ale ,si 38+ KEVIN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns YLARI spune:

Citat:
citat din mesajul lui anisiap
ALE se uita la el ii zambeste dar nu l atinge daca o intreb unde mi l arata

Tudor ,Ale ,si 38+ KEVIN


Cred ca e o scumpa!

YLARI
http://community.webshots.com/user/YLARI


http://b1.lilypie.com/tFAgp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chinabulina spune:

pentru ylari: da, intra si alocatia. dar la mine ambele pe card
pentru cleo: da, am si cheltuit din ei deja

georgiana, de gogoasa balerina teodora maria din 15 mai 2008
Ia te uita ce mare sunt
Povestea gogoasei balerine
Avem viata in sange

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu_t spune:

am intrat si eu un pic sa nu ratez momentul:
lauritafelicitari din toata inima, cred ca esti in al 9-lea cer! Doamne ajuta sa ai o sarcina usoara si un bebelus la fel de reusit ca Mirciulica
M-a apucat si pe mine dorinta de bb2 ceea ce e o noutate. Deocamdata asteptam, trebuie sa-mi dau licenta la anu in mai, sa scap de grijile cu scoala, sa-l inscriu pe T la gradi cand va implini 2 ani, si sa nu lege evenimentul cu sarcina mea...in fine, si nu in ultimul rand sa ne ajute Dumnezeu sa mai pot ramane gravida ca la mine nu e tocmai simplu, dar eu sunt optimista. ieri am fost sa-mi fac analize ca am un CM cam dereglat si analizele hormonale,analiza de CMV(Doamne ajuta sa fie pozitv, nu stiu daca mai tineti minte drama mea din sarcina trecuta pe care am descris-o la pov nasterii) papanicolau si HPV(s-a luat de mine medicul gineco ca la varsta mea nu am facut testul niciodata pana acum)si am dat 12 milioane, am albit cand am vazut totalul
noi sa fim sanatosi...
sa va mai scriu cateva randuri despre noi...
T e fabulos, evident, ca toti M&M. e un dulce, stie toate prostiile, si nu numai. e un mare plimbaret si cocotzator, se baga prin toate cotloanele, scotoceste tot, un curios si jumatate, tre sa stai numai dupa el. mai nou are pasiunea de a arunca la gunoi tot ce gaseste prin casa spunand "caaaahhhhhhhhhh". vreo 3 zile mi-au disparut cheile si banuiam ca le-am aruncat la ghena, dar s-a dovedit ca eu le ratacisem, nu avea nici o vina piticul
e si mare dansator, desi nu l-a invatat nimeni, cum aude o melodie, se pune pe dansat, dand din fund, si daca se intampla la noi acasa, se suie si pe masa din living, sa-l vedem mai bine,adevarate aere de vedeta.
nu mai stiu daca v-am mai zis ca am fost in vacanta la mare cu piticul. f frumos dar obositor, pe T il trezea in fiecare dimineata un cocos, plus ca i-a iesit o masea fix atunci. acum nechinuim cu alte 2 masele, care au iesit amandoua odata, pe ambele parti, si el sta cu aratatorul de la fiecare mana in gura nonstop, parca ar fluiera pe cineva mi se rupe sufletul...si apropos de fluierat, l-a invatat ta-su sa cante la fluier
in rest e vesel mereu, tare tare bun copil, pteu sa nu-i fie de deochi. mai face si el cate o crizulitza cand nu e lasat sa faca tot ce pofteste (sa se spele pe maini in wc de ex) si in crizele lui trebuie sa muste ceva. cum eu am invatat sa ma feresc strategic, sarmanu daca nu are alt obiect la indemana se musca de mana si dupa aia tipa de durere. dar fara plansete si tavaleli. eu incerc sa-i distrag atentia si de obicei functioneaza. ii mai vb, ii mai explic, ehhh, cu rabdare ne facem noi mari si intelegatori...si atunci pleaca de acasa sa se insoare
acum ne pregatim si noi de concediu, fara T, mergem vreo 10 zile in croatia, cu masina, sa vedem ce descoperim, in functie de timp si starea de spirit cat apucam sa vedem. pe T il trimitem la munte cu bunicii vreo 5 zile, sa respire si ei aer curat, si eu sa nu ma simt asa de vinovata ca-l las acasa. asta e, am si eu nevoie sa-mi incarc bateriile si sa ma mai reimprietenesc cu sotul, sa fim ca in vremurile de demult cand aveam atata ttimp pentru noi ....si ce inconstienti eram de ce aveam
cu serviciu;l e liniste si pace, se vede ca e atmosfera de vacanta sau de criza, sau mai bine amandoua suprapuse
felicit si eu proaspetele mamici anisiap si alexsara, sa va fie puii sanatosi si sa va bucurati de familiile voastre!!
tin pumnii si eu fetelor care-si doresc bb2: alysh, simona, cleo (desi parca citisem mai demult ce vrei sa te intorci la job, deci sunt confuza) si ylari
si toate fetele de aici, va citesc cu drag dar nu prea am vreme de postat, insa sunt in continuare alaturi de voi si de bebelusii minunati M&M si ma amuz mereu cu pozele si povestile voastre
ps. poze de la mare http://family.webshots.com/album/573791911mrfFFJ

ralu- de bebe albastru
tudor 15.05.2008
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=72e131407d80530203c592" target="_blank">montaj tudor
i believe in miracles...povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piggy spune:

Belleane napsa rau cu bona...eu tot nu stiu ce sa fac daca sa apelez la cresa sau la bona..Am incercat la o cresa de stat si nici macar nu a vorbit cu mine DOAMNA director...nu aveam nici o plasuta, punguta, pliculetz la vedere...deh

Danicris pupam Rasfatelul dintos sa nu mai doara...noi inca doar 8 dinti posedam...sper ca maselele sa vina mai tarziu

Superbe poze Dana...noi n-am ajuns in vacanta asta decat prin Ardeal...poate anul ce vine

Ce harnicutza e Victoria...offf si Ilinca are ceva apucaturi in acest sens. Sterge praful si da cu mopul si matura in balcon...cam atat...tre sa ii arat cumk sta treaba cu aspiratorul

Magnetism o pretena de-a mea a avut mari probleme cu coloana si a mers la recomandarea dr la o sala la Victor Babes...se pare ca cu folos

Piggy mama de Ilinca (15.06.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danicris spune:

Servus, fetele.

Micaela, ma bucur sa aud ca nu ati avut probleme cu dintisorii. Noi pentru fiecare am facut nopti mai mult sau mai putin albe.

Laurita, felicitari inca o data.

Simonacip, saru’mana.

DanaH, ai doi copii superbi. Da’ ce mare a crescut Alexandru ! Si ce bine iti seamana ! Iar Teodora este o scumpa, ce bine ii sta cu palarioara rosie ! Superbe pozele de la nunta !

MsBB, saru’mana de cafeluta. Eeeee, pai daca esti in bucatarie te las in pace, nu vreau sa te deranjez. Pun ceva poze da’ mai pe seara sa incarc ceva mai de actualitate.

Georgiana, imi pare bine ca sunteti ok.

Ylari, acrituri sunt peste tot, eu una m-am saturat de functionari tafnosi sau opariti cum spui tu.

Socrate, am vazut si eu niste copii in parc … monumente de cumintenie, nu-mi venea sa cred, stau mamicile linistite pe banca de vorba, nici nu zici ca-s cu copiii. La noi e o alergatura permanenta, tipete, plansete, cazaturi, aventura in toata regula. In schimb am vazut si copii mult mai atomici, sau altii batausi, etc. Si voi va luptati cu dintii ? Ooof …

Minodora, felicitari pentru progresele legate de olita. Vladuc incepe sa planga daca il pun pe olita asa ca am spus pas pentru o perioada, il mai incerc asa la 2-3 saptamani.

Gabitza, multa sanatate la pitici.

Cleo, mie mi-au intrat banutii, i-am si terminat. La noi intra pe 15, luna asta 15 a picat sambata asa ca i-au virat pe 14.

De cateva zile am inceput sa-i dau mancarica bucatele, ma gandesc ca este destul de mare, cat sa manance numa’ piure ?!? Eheeeeee, grea treaba, prefera sa stea nemancat decat sa dea din falcute. Asta e, eu nu renunt, mai ales ca am observat ca acest lucru i-a reglat si digestia. De unde inainte se kk-cea una-doua dupa masa si facea cate 5-6 placinte pe zi, acu’ face de maxim 3 ori, lucreaza stomacelul, s-a terminat vacanta. Chestia e ca mananca mai putin, de lene, sper sa revina la cantitatilede dinainte.

Sunt rupta de oboseala, am avut o noapte cu vreo 5 treziri de maraiala, daca adoarme sper sa atipesc si eu putin ca dupa aceea am program de uta-uta, alergari, etc. stiti voi … Va pupic, papaaaaaaaaa …









Dani, mami de Rasfatzel 23.06.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danicris spune:

Piggy, multumim. Ce nasoala faza cu cresa ! Ce sa zic, eu inca nu m-am gandit la asta insa cand o voi face o sa caut pe cineva cu relatii sa ma "recomande" la directoare, altfel nu se poate din pacate.

Ralu_t, ce dragalas e Tudor ! Concediu placut !









Dani, mami de Rasfatzel 23.06.2008

Mergi la inceput