Mamici de fulgusori de nov.dec 2009 (77)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lumi_Richard spune:


Buna dimineata,fetele!

Ieri am fost ocupata si am tras chiulul, dar am reusit sa citesc cele 2 capitole umplute de voi!

Nu-mi mai amintesc tot si despre toate, sper sa nu se supere nimeni si sa inteleaga ca, dupa ce ca sunt blonda, mai sunt si insarcinata....

RamonaCopot, imi pare foarte bine sa aud ca te simti mai bine, si, mai ales, sa vad ca ai o mina optimista! Nu stiu daca ai citit postarile mele, dar si eu trebuia sa ma internez in spital, am contractii si col scurt.... M-am simtit mai bine citind postarile fetelor de la "contractii nedureroase" si cele de la "prematuri"... Vazusem mai demult listuta cu prematurii care a trimis-o Katy, deci....se poate! Si stai cumintica in pat, ca o sa ai destula treaba dupa ce nasti....cred ca o sa visam la statul in pat!

Betty78, imi pare nespus de rau sa aud prin ce treci cu baietelul...Din cate stiu, se recomanda un set de analize complex, deoarece in spatele acestei boli pot sta alte afectiuni....Trebuie sa fii optimista, esto o boala care poate fi tratata:" copiii, adultii tineri si cei care incep tratamentul devreme raspund cel mai bine la tratament". Cred ca iti/va este foarte greu,dar nu trebuie sa va pierdeti sperantele, totul va fi bine!

Lumi 26+ cu Alexa Annabelle Denise

http://picasaweb.google.com/nov.dec2009/Lumi_Richard



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lumi_Richard spune:


Andre,nu te-am vazut niciodata atat de activa si bine dispusa, nu te schimba!!! Si,ca tot vorbeai de toate hartogaraia pe care va trebui sa o faceti sa-si poata recunoaste tati fetita...cu siguranta si la noi va fi la fel....noi nu suntem casatoriti, el e cetatean strain...plus ca divortul meu de fostul s-a finalizat in Mai...

Shtephy,pot spune si despre tine acelasi lucru! Niste poze nu vrei sa pui?????

Nu mai stiu cine vorbea de proastele obiceiuri ale personalului medical de la noi....Mai fetelor, daca o "matracuca" de aia indrazneste sa-mi spuna ca mi-a placut "maciuca" sau cum naiba vorbesc ele, pai matur cu ea pe jos! Si chem si televiziunea, ca tot e la moda!

Romania e in urma tare la capitolul civilizatie....si asa va fi pentru mult timp de acum inainte....pt ca lumea se complace in astfel de situatii,peste tot aud: asta este!



Lumi 26+ cu Alexa Annabelle Denise

http://picasaweb.google.com/nov.dec2009/Lumi_Richard



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lumi_Richard spune:


Laviniablaga, Lorelix, Monis,LauraG, Magdaz va multumim pt informatii!!!!

Lidia74, esti o dulcica, iti multumim ca esti printre noi!

Katy, odihneste-te si te vei simti mai bine...si activitatile casnice presupun destul efort fizic....La capitolul vorbitului singura, s-ar parea ca tu esti in schimbul de noapte, eu in cel de dimineata!

Stiti cine nu ne-a mai onorat de mult cu prezenta??? BROSCUTA...si inainte era destul de activa pe aici....

Stiu ca mai vroiam sa spun ceva cuiva, dar am uitat....Intotdeauna m-am bucurat de o memorie extraordinara....cred ca s-au dus timpurile bune!!!




Lumi 26+ cu Alexa Annabelle Denise

http://picasaweb.google.com/nov.dec2009/Lumi_Richard



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laviniablaga spune:

neata mamici si burtici....noi acum ne-am trezit, am recitit din urma si acum ne pregatim sa facem ceva curatenie si papica...ieri dupa amiaza nu am mai putut sta cu voi pentru ca am avut musafiri neprevazuti si a trebuit sa fac pe gazda...

siminaintr-adevar a inceput sa imi placa treaba cu linkurile...de fapt am vrut sa verific daca am retinut ceva din ce mi-ai explicat

camy curaj in continuare si gandeste-te ca Darius va fi mereu langa tine si fratiorul lui.

Apropo de fazele cu moasele, si eu am auzit ca unele sunt nesimtite, dar in cazul meu cred ca nu va fi nici o problema, pentru ca sunt fericita posesoare a unui sot care are drept matusa pe moasa sefa de la spital, si probabil ca voi naste cu ea......asa ca sper sa nu fie prea dura cu mine

A da viata te aduce mai aproape de divinitate, deci oricat de greu ar fi, incearca sa fii fericita....Lavi, mami de Rares Cristian 27+

Camera lui Rares
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miany75 spune:

Buna dimineata ,burtici! Mai e cineva dornic de ?!
ma duc sa citesc in urma ...

miany
27+ DAVID ANDREI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns A_driana spune:

neata burtici, da scrieti nu gluma
betty, imi pare tare rau pt mario, dar ai sa vezi ca tratamentul va da roade si totul va fi bine...

toate vin la timpul lor si nimic nu este intamplator . . .

23+ David

strumfulet + poza strumfulet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miany75 spune:

Lidia imi pare rau nu prea pot sa te lamuresc ,dar ma interesez ,daca vrei...
Betty multa sanatate lui Mario si fruntea sus!


Apropo de limbajul personalului medical , cred ca asta e o meteahna a celor mai in varsta si tine intr-adevar si de nivelul de educatie al fiecareia...
Pe de alta parte , sunt convinsa ca nu v-ati dori sa auziti comentarii ale doctorilor ..care cica sunt mai educati..

miany
27+ DAVID ANDREI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lumi_Richard spune:


Miany,ce placere sa-mi beau cafeaua cu tine!!!! Am inceput-o de dimineata,dar beau ca....melcul, sa nu trebuiasca sa-mi mai pun.

Lumi 26+ cu Alexa Annabelle Denise

http://picasaweb.google.com/nov.dec2009/Lumi_Richard



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miany75 spune:

Lumi, cum mai esti? ce face Annabelle ?

miany
27+ DAVID ANDREI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miany75 spune:

Gand la gand cu bucurie,Lumi..cred ca am postat in acelasi timp..

miany
27+ DAVID ANDREI

Mergi la inceput