Mamici de fulgusori de nov.dec 2009 (77)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns shtephy spune:

Vreau sa ii dau multi majoretei noastre dragi Lidia.Ma rog sa nu ai nici o problema,adica sa ai analizele bune si sa termini repede de lucrat la psihopupu si sa iti dea Doamne Doamne repede un bebe sanatos.

_
Ramona,mami deStefania - Francesca (20.11.2006) si 23+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shtephy spune:

Si fetelor de peste ocean.
Eu alerg in fiecare zi dupa zgatia mea ...ma tin de burta si alerg .Nu stiu ce sa fac,nu o pot tine nici in casa si nu are stare nici o secunda.


Laura ,asa este ,diferenta uriasa de civilizatie.

_
Ramona,mami deStefania - Francesca (20.11.2006) si 23+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Katyuscha21 spune:

aaaa ce obosita sunt am pus 2 masini de haine la spalat am dat cu aspiratorul prin casa si inca mai am iar bucataria nu mai zic ca zici ca au intrat tatarii in eaiar burtika ma doare si se intareste iar de spate nu mai zic nimk si am un somn de mor.vreau sa termin curatenia azi ca maine la mine in religia mea e sarbatoare si vreau sa lenevesc maine doar mancare sa fac si sa stau in pat.
dar pana atunci

27+si lumina ochilor mei ANDREI 2 ani si 10 luni 26.09.2006
Asa creste Andrei
Burtica
Aniversarea nuntii
Bebica din burtica
www.youtube.com/watch?v=WdxRmcgsKDQ" target="_blank"> Melodia care ii place lui bebika din burtica
www.youtube.com/watch?v=QbBCUbt_DO4" target="_blank"> O melodie superba
http://www.baby2see.com/small_babies.html

Un copil este o Binecuvantare de La Dumnezeu
Nu da cu piciorul la sansa de a deveni MAMA.
AVORTUL ESTE O CRIMA!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shtephy spune:

Citat:
citat din mesajul lui betty78

Eu sunt f suparata...in urma cu acum un an lui Mario i-a aparut o pata care s-a depigmentat, si am incercat tot felul de tratamente, care nu ne-au ajutat si mi s-a spus ca ar fi un defect in piele. Ultima oara cand m-am dus la mare a observat ca mai are o pata cat o palma care se intinde cu o linie mai deschisa spre burit in jos, asa ca am incept sa imi fac griji. Azi am fost la Prof Nedelcu care din pacate spre crunta mea dezamagire mi-a confirmat exact ceea ce imi era f frica sa aud si anume ca Mario are un inceput de vitilogo. Azi m-am umflat de plans, mi-am dat un angajat afara de stres si nici acum nu reusesc sa ma adun. Saracul doctor mi-e explicat tratmentul de 2 ori si in plus mi-a dat si reteta, dar m-am blocat in asa hal incat efectiv nu am retinut nimic, iar reteta nu este f edificatoare. O sa incerc sa ma adun si revin cu alte detalii


Betty78 27+ si Mario-Alexandru 16 aug 2007
www.flickr.com/photos/15923681@N07/" target="_blank">Mario prima oara la mare
pozele noastre
asa creste bebe Mario


Imi pare tare rau Betty .Am cautat sa vad ce este vitilogo si chiar nu stiu ce sa te sfatuiesc.Stiu doar ca dupa ce iti vei reveni din soc ,vei stii cum sa administrezi tratamentul si trebuie sa functioneze,altfel nu vi l-ar fi dat.
Suntem alaturi de voi si ne rugam sa functioneze tratamentul.

Ai grija si de tine draga mea,ca si-asa erai cu contractii.


_
Ramona,mami deStefania - Francesca (20.11.2006) si 23+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shtephy spune:

Monis daca vrei sa te ajut cu cautarea fetelor din listuta sa imi spui.M-am prins cum se face cautarea si ne impartim lista daca vrei.Eu as putea mai mult noaptea.Sa vedem daca mai apar fete atunci cu scutirea-n dinti.

Laurairina si Broscutza chiulesc nu se joaca.N-o mai functiona netul in Mangalia???
Haideti fetelor dati un semn .

_
Ramona,mami deStefania - Francesca (20.11.2006) si 23+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Katyuscha21 spune:

va las fetele care mai sunteti pe DC ma duk sa ma intind in pat ca ma doare burta rau si spatele iar bebika se misca de mama fokului ma simt epuizata

27+si lumina ochilor mei ANDREI 2 ani si 10 luni 26.09.2006
Asa creste Andrei
Burtica
Aniversarea nuntii
Bebica din burtica
www.youtube.com/watch?v=WdxRmcgsKDQ" target="_blank"> Melodia care ii place lui bebika din burtica
www.youtube.com/watch?v=QbBCUbt_DO4" target="_blank"> O melodie superba
http://www.baby2see.com/small_babies.html

Un copil este o Binecuvantare de La Dumnezeu
Nu da cu piciorul la sansa de a deveni MAMA.
AVORTUL ESTE O CRIMA!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shtephy spune:

Pana una alta m-am apucat eu de puricat listuta.Poate mai continua Monis sau alte fete.Daca vreti bineinteles.Am ajuns pana la DPN 15.11.
Ultimul mesaj postat de
Danangie 11.08.
Speranta76 04.08
Marijan90 09.08
RamonaCopot 13.08
Vicroria28 15.07
Gugulik 24.04
Crismin 16.06
Pishko 27.07
Gugushtiuc 10.04
Dymomo77 25.06
Dana n 14.08
Tinonino 13.08
Melinda25 12.05
Monis5 13.08
Eladea2005 13.08
Suzyca 19.06
Alinuta2u 16.06
Printesika 09.07
Betty78 13.08
Evy28 29.05
Miany75 13.08
Many bany 11.08
Rony 13.08
Camy_pus 13.08
Laviniablaga 13.08
Andrutza 11.08
B carmen 16.07
Mikas 13.07
Katyuscha2114.08
Krelia 13.08
Claudelle 13.04
Laura_b 11.08
Cryss oana 20.07
LauraGarner13.08
Laurairina 06.08
Cristinna 13.07
Lorelix 13.08
Simona9999 13.08
Lumi_Richard13.08
Maddy2526 28.05
Simina_kin 13.08
Zodie de foc nu gasesc

_
Ramona,mami deStefania - Francesca (20.11.2006) si 23+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shtephy spune:

Citat:
citat din mesajul lui Katyuscha21

va las fetele care mai sunteti pe DC ma duk sa ma intind in pat ca ma doare burta rau si spatele iar bebika se misca de mama fokului ma simt epuizata



Ai grija de tine.

Fug si eu la nani.

_
Ramona,mami deStefania - Francesca (20.11.2006) si 23+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Katyuscha21 spune:

Citat:
citat din mesajul lui shtephy

Citat:
citat din mesajul lui Katyuscha21

va las fetele care mai sunteti pe DC ma duk sa ma intind in pat ca ma doare burta rau si spatele iar bebika se misca de mama fokului ma simt epuizata



Ai grija de tine.

Fug si eu la nani.

_
Ramona,mami deStefania - Francesca (20.11.2006) si 23+



noapte buna

stau intinsa si ma mai relaxez un pik bebe misca un pik mai putin iar cand ma ridic parca zici ca am un "pietroi"in burta ca ma doare asa de tare burta ca abia ma pot misca cred ca e de la oboseala.si cum ma pus Andrei sa fug dupa el imi si dau seama.mama da ce rau ma doare si jos akolo ma doare si ma apasa rau oooffff poate o sa ma simt mai bine maine.
ma duk sa pregatesc masa pt ca acusi vine sotul si tre sa mancam mie un pik foame dar mai astept cam o ora ca mananc mai bine cand mai e cineva cu mine la masa.

mama cand eram gravida cu Andrei si eram la mama o trezeam sau o scoteam din dormitor sa vina sa stea cu mine la masa chiar daca ea nu manca venea si statea cu mine pana mancam si dupa aia varsam si o luam iarasi de la capat.ce urat e sa fii singur printre straini offf cateodata ma apuka plansul ca si acum.ce urat ecand nu ai pe nimeni sa te ajute la greu off.cateodata m,a las puterile chiar daca sunt tanara simt cum imi scartaie balamalele cateodata nu pot dormi noptile de durere de picioare da cui sa ma jelui ca daca ma jelui la sot....stiti cum e cu ei.da fug si eu sa mai stau intinsa ca ma doare si capul si ma ia cu ameteli ca ma consum da ce sai faci.hai ca va ls nu va mai zapacesc cu ale mele ca si voi aveti destule pe cap.

P.S. am sa incerc sa am grija de mine cat si de cei din jurul meu cat am sa pot ca nu asta e.

SI VOI BURTIKUTE AVETI GRIJA DE VOI SI DE BEBEI.macar sa fim bune cu atat ca lasam ceva in urma noastra niste pui de om ca daca in celelalte lukruri cateodata nu suntem bune macar cu atat sa ne laudam si noi.
v-am dulce pe toate si sa aveti o noapte buna si linistita

27+si lumina ochilor mei ANDREI 2 ani si 10 luni 26.09.2006
Asa creste Andrei
Burtica
Aniversarea nuntii
Bebica din burtica
www.youtube.com/watch?v=WdxRmcgsKDQ" target="_blank"> Melodia care ii place lui bebika din burtica
www.youtube.com/watch?v=QbBCUbt_DO4" target="_blank"> O melodie superba
http://www.baby2see.com/small_babies.html

Un copil este o Binecuvantare de La Dumnezeu
Nu da cu piciorul la sansa de a deveni MAMA.
AVORTUL ESTE O CRIMA!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

Buna dimineata fetele...


Betty trebuie sa fii tare...ai 2 motive mari Mario, care sigur te vede si simte ca-i ceva legat de el..si bebe din burtica...
Intra aici, descarca-te...suntem alaturi de tine...imi pare sincer rau, dar trebuie sa crezi ca tratamentul va da roade...boala asa cum ai spus si tu..este la inceput, poate macar veti reusi sa o stacnati..

mai aveam sa va raspund...dar m-am intristat cand am citit de Mario..si am uitat...


..nici pt mine nu-i o zi prea buna....maine e pomana..azi fac coliva...

Cami,mamica ingerasului Darius-Andrei
n: 15.07.2008
d: 16.08.2008

ingerasul Darius-Andrei

www.Darius-Andrei.piczo.com

http://nshrine.com/shrine/Darius

Sa-l ajutam pe Alex
27+ Darius mi-a trimis de ziua mamei cel mai frumos cadou, un bebe!

bebe Flavius Cristian

POZE

Mergi la inceput