Sa stim sa spunem NU avortului!!

Sa stim sa spunem NU avortului!! | Autor: iulix

Link direct la acest mesaj

Nu stiu daca s-a mai discutat pe tema asta, dar eu as vrea sa aflu si parerile voastre( daca a mai fost vreun topic de genul acesta imi cer scuze ca il repet...) Citind aseara niste mesaje pe forum am vazut ca scria cineva de avort. Si am zis sa caut pe google si youtube mai multe detalii. Ce am gasit puteti vedea aici: http://www.youtube.com/watch?v=m1jfYBqSwx8
Sincer am fost ingrozita de ce am putut vedea.
Credeti ca un copil merita asa ceva?? Credeti ca noi suntem in masura sa decidem pt. viata altei fiinte?
http://www.avort.ro/embrion-12-saptamani.php Ce poate face un embrion la 12 saptamani este absolut incredibil!!!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Dar sa spunem DA informatiei, contraceptiei si responsabilitatii
Si sa nu uitam ca toti au dreptul sa aleaga

-------
Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16) & Sela
-------
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Port in suflet povestea licuriciului Emma
"Stelele care cad nu pier,
Stelele care cad se duc pe un alt cer"
NU RAMANE INDIFERENT !
AJUTA-L PE BOGDAN SA VADA !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulix spune:

Da mamagiuliei au dreptul sa aleaga. Dar sa faca asta inainte ca bb sa vina. Nu sa aleaga sa distruga o viata cand asta se putea preveni... (parerea mea)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaemi spune:

eu sunt clar impotriva avortului...va dati seama ce mult trebuie sa sufere sarcul bebelus in timpul procedurii de avort el saracul nu are nicio vina ...deci CLAR impotriva avortului

Iubirile mele: Filip (06.03.2007) ,Anastasia (03.08.2008) si taticul lor (bineinteles) :)

Cand am ajuns in sfarsit la capatul rabdarii, s-a gasit unul sa mute capatul mai incolo.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Citat:
citat din mesajul lui iulix

Da mamagiuliei au dreptul sa aleaga. Dar sa faca asta inainte ca bb sa vina. Nu sa aleaga sa distruga o viata cand asta se putea preveni... (parerea mea)


Eu sunt pro - choice
Nu voi condamna niciodata pe nimeni pt ca a facut avort.
Este alegera acelei femei si este problema ei personala.
Insa nu putem condamna toate fiintele de sex feminin sa aduca pe lume copii cu orice pret, este dretul lor sa aleaga.

Sper sa nu fiu niciodata nevoita sa trebuiasca sa aleg.

-------
Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16) & Sela
-------
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Port in suflet povestea licuriciului Emma
"Stelele care cad nu pier,
Stelele care cad se duc pe un alt cer"
NU RAMANE INDIFERENT !
AJUTA-L PE BOGDAN SA VADA !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns trutzi spune:

Groaznic filmuletul Am fost socata cand l-am vazut.
Nu am facut avort, desi poate ca as fi facut-o cand eram mai tanara daca nu asi fi luat anticonceptionale. Dupa ce am vazut filmuletul cu ac, vad ca tot rau am facut

http://www.youtube.com/watch?v=5Ws0t7FPSuc&feature=related

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Nu putem decide nimic in ceea ce priveste viata. Nu noi dam viata, deci nu avem nimic de decis in aceasta privinta.
Deci NU avortului!!!!!!!!!!

Crinuta si Rayan

Fara Dumnezeu nimic nu e.
The True Church is ONE, HOLY, CATHOLIC and APOSTOLIC

pics


www.youtube.com/watch?v=4L0eM4tODYc" target="_blank">Asculta




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Citat:
citat din mesajul lui mamagiuliei

Citat:
citat din mesajul lui iulix

Da mamagiuliei au dreptul sa aleaga. Dar sa faca asta inainte ca bb sa vina. Nu sa aleaga sa distruga o viata cand asta se putea preveni... (parerea mea)


Eu sunt pro - choice
Nu voi condamna niciodata pe nimeni pt ca a facut avort.
Este alegera acelei femei si este problema ei personala.
Insa nu putem condamna toate fiintele de sex feminin sa aduca pe lume copii cu orice pret, este dretul lor sa aleaga.

Sper sa nu fiu niciodata nevoita sa trebuiasca sa aleg.

-------
Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16) & Sela
-------
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Port in suflet povestea licuriciului Emma
"Stelele care cad nu pier,
Stelele care cad se duc pe un alt cer"
NU RAMANE INDIFERENT !
AJUTA-L PE BOGDAN SA VADA !






Nici macar pro choice nu sunt cand e vorba de asa ceva.....

Crinuta si Rayan

Fara Dumnezeu nimic nu e.
The True Church is ONE, HOLY, CATHOLIC and APOSTOLIC

pics


www.youtube.com/watch?v=4L0eM4tODYc" target="_blank">Asculta




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANITA75 spune:

nu poti judeca pe nimeni e alegerea fiecaruia ,o sa aibe ceva de zis la momentul potrivit o sa le judece DD

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Natasa spune:

SA stim sa facem educatie sexuala, sa ajutam tinerele sa fie constiente de ce inseamna sexul neprotejat- sint de acord. Avortul e un pacat si avem dreptul sa-i spunem NU in ceea ce priveste propria persoana. Au mai fost ani in care au murit mii de femei pentru ca avortul era interzis, cred ca nu e cazul sa apara si la noi niste extremiste care dau cu bombe in clinicile de ginecologie care fac avorturi. E pacatul si decizia fiecarei femei in parte, nu are nimeni dreptul sa decida pentru corpul altcuiva. Au mai fost discutii pe aici, steriletul, pastilele sint si ele niste unelte criminale, asa ca depinde spre ce limite se intinde discutia.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ladyJ spune:

´´sa stim sa spunem nu avortului´´- titlu bine ales, chiar daca nu a fost asta intentia:-)
A sti sa spui NU avortului inseamna a sti sa spui DA protectiei unei sarcini nedorite. Pana aici nu am nimic de obiectat.

Intrebarea din primul post -´´credeti ca un copil merita asa ceva´´- este, iertati-ma, deplasata.

Daca chiar ne pasa, ar trebui sa ne orientam spre cauza si nu spre efect, exact cum spune Natasa.

Mergi la inceput