intre RAI si IAD

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Iasmin08 spune:

Mult ai mai suferit, mamico!!
Da' ce ingerasi frumosi ai, cat sunt de perfecti.
A meritat tot (desi ar fi trebuit sa fie fara atata suferinta).
Codrin al tau chiar seamana cu Codrin al meu cand era bebe
Multa sanatate va doresc

Iasmin, mama de strengar de 8 anisori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monalac spune:

SELENYTTA,ai dreptate,nu tb sa las lucrurile asa,insa n am avut puterea sa merg din nou la bucuresti,sa fac alte drumuri,n aveam cu cine lasa copiii....
in plus,m am gadit ca dr se va supara pe mine si daca voi mai avea probleme nu voi mai avea la cine sa apelez,,,de ex,acum am operatia de cezariana deschisa intr o parte si tot la ea voi apela ca tb sa merg sa ma taie mai mult,sa ma curete si sa ma coasa...,la noi in oras nu ma duc la dr pt ca sunt asa cum sunt,iar la buc nu cunosc alt dr...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamaluiRalph spune:

Mona nu pot sa cred cat de inumani pot fi aceele persoane care nici decum nu se pot numi doctori.
Si eu am avut o sarcina grea dar este nimic pe langa a ta. tot respectu din lume pentru curajul si rabdarea ta.
Am plans si m-am simtit foarte trista in suflet. Sa va dea Dumnezeu sanatate sa va bucurati de copii ca meriti din tot sufletul.
Pacat ca nu ai putut reactiona ca aceele animale nu ar trebui sa profeseze.
Ma bucur ca nu trebui sa nasc in romania pentru ca diferenta este de la cer la pamant.
Imi pare rau ca nu stiu unde pot gasi sa citesc povestea si lui Cris daca vrei sa ma ajuti sa o gasesc iti multumesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monalac spune:

MAMA LUI RALPH,.

POVESTEA lui cris o poti gasi aici
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=90620&whichpage=1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monalac spune:

acum 2 ani ma pregateam pt venirea pe lume a luptatorului meu!la ora asta aveam contractii si mi era frica pt ce va urma...
LA MULTI ANI,PUI DRAG!SA FII SANATOS SI SA STII CA MAMI TE IUBESTE MULT DE TOT!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yashy spune:

Pui mic Codrin, La Multi Ani fericiti plini cu sanatate si veselie!!
Mona, acum am citit povestea ta... e inadmisibil... prin cate a trebuit sa treceti tu si familia ta din cauza unei asistente incompetente!!
Esti o super-extra-mamica!! Va doresc numai sanatate si fericire de acum inainte!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monalac spune:

LA MULTI ANI,DRAGUL MEU ANDREI CODRIN!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Mona ti-am citit povestea si m-am ingrozit. M-am uitat la poze si mi s-a facut rau la propriu. Am probleme mari de trombofilie si vreau un bb, oare ma asteapta si pe mine ac calvar? Tu stii ce mutatii ai de trombofilie? Eu le am pe cele de la semnatura si am pierdut deja 2 sarcini obtinute prin FIV. Ce doza de clexane ai facut?
Stiu ca dc ai pb de trombofilie se continua tratam cu clexane inca 6 sapt dupa ce nasti, tu ai continuat injectiile? Nu cumva ac hematom a aparut pt ca nu ai continuat injectiile?
Baieteii sunt superbi, sa-ti traiasca si sa te bucure cu realizarile lor.



Caut pregnyl !


Miki

MTHFR C677T homozigot + Fact V Leiden heterozigot + Prot S la limita inferioara + NK mari,
2 sarcini obtinute prin FIV oprite din evolutie (8 sapt fara clexane, 5 sapt cu clexane 0.4)

Vine Mosu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melisa28 spune:

Buna Monalac, ti-am citit povestea cu sufletul la gura, am plans alaturi de tine, nu-mi gasesc cuvintele, nu pot sa cred ce ti s-a putut intampla si cat ai indurat.Sper din tot sufletul macar acum sa fii o mamica fericita.
M-am uitat la pozele tale si mai sa mi se faca rau(sunt insarcinata)...nu-mi revin nici acum....te admir pentru puterea si vointa ta de a trece peste atata suferinta.
Nu stiu daca mai are rost acum sa faci ceva , ma gandesc ca este prea tarziu , desi ar merita acea asisitenta....insa ma bucur f f f mult ca traiesti, si sper ca esti fericita alaturi de micutii tai.
Te imbratisez cu drag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monalac spune:

miki miki,nu ti face probleme,ca ceea ce am patit nu e datorat anticoagulantelor.
eu am facut clexane cele 6 saptamani dupa nastere.

iti doresc sa ti implinesti visul cat mai repede!



melissa,ar fi bine in per asta sa stai deoparte de tot ceea ce ti poate provoca emotii puternice.iti doresc sarcina usoara si un bebe sanatos!

Mergi la inceput