intre RAI si IAD

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monalac spune:

KATUScHa,rana mea nu mai arata asa,s a cicatrizat si s a inchis dupa 1 an si am reusit sa dau jos pansamentul,pt ca ma saturasem de bani dati pe comprese sterile,leucoplast si betadina,pielea mea nu mai suporta niciun fel de leucoplast,iar sotul se saturase de schimbat pansament.
pozele sunt facute dupa prima operatie[aia cu incizia],poza in care rana are coaja e dupa vreo doua luni dupa prima operatie,iar celelalte poze sunt dupa a doua operatie,cand necroza sapase in carne f mult si a tb sa mi se scoata f mult tesut.

revin mai tarziu ca plange cel mic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lidia74 spune:

MONA sa iti dea Dumnezeu sanatate multa. M-a socat povestea ta...cate ai putut sa induri. Iti doresc numai bine si sa te bucuri de copii...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaser spune:

Mona ti-am citit ambele povesti si pot sa-ti spun sincer ca te admir...eu desi imi doream copii nu stiu daca as fi rezistat la asemenea incercari grele...Sa va dea Dumnezeu sanatate tuturor si sa va bucurati toti 4 de o viata frumoasa ptr ca o meritati din plin.

Va pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

Doamne Mona prin ce-ai trecut... sa-ti traiasca puiutii si sa te bucuri toata viata de ei esti o mamaica tare curajoasa, parca imi dai si mie curaj sa mai fac un bebe desi am aceasi problema de coagulare ca si tine, era si eu sa raman fara uter la nastere dar tu imi dai speranta ca se poate... te imbratisez cu drag




Monica de Minune Dragos Alexandru (26.08.2009)pe pamant si de INGERAS Andrei in ceruri

POVESTEA NOASTRA


Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce", trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Eu sunt mititica pe acest forum,stiu despre el de mai multe luni,de la inceputul sarcinii, dar nu am postat aproape nimic,mi-ati raspuns la intrebari voi toate,prin postarile voastre. De obicei nu intru in subiecte cu nume ce duce cu gandul la moarte,sunt foarte emotiva si cand citesc ceva tragic ma afecteaza pentru cateva zile. Eu mai am aproximativ 2 saptamani si imi vine ingerasul pe lume,si imi e o frica de spitale de mi se umplu ochii de lacrimi doar cand ma gandesc. Citind despre chinurile prin care ai trecut tu,ma imbarbatez si spun : " daca o femeie a putut trece prin atatea pentru puiul ei,de ce sa nu pot trece si eu de cateva zile de spitalizare?" Multe imbratisari si sanatate multa...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Nu exista unitate de masura pt cat poate sa indure o femeie de dragul puilor ei.
Mona respect!

Andra ,mamica lui Robert , a Mariei si a lui Eduard Ionutz album no1 album no2 albumul no3
Vreau sa nu mai fiu diferit!!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shtephy spune:

Mona esti o adevarata eroina.Nu sunt in stare sa zic mai multe.
Sa fie sanatosi si fericiti baietii tai si voi sa va bucurati de ei zi de zi,clipa de clipa.



_
Ramona,mami deStefitza (20.11.2006) si 31+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monalac spune:

va multumesc mult pt toate cuvintele frumoase!

acum il am pe cel mic in brate si parca am uitat tot chinul...

si parca regret din ce in ce mai mult ca am acceptat legatul trompelor...
ma gandesc mereu-cum ar fi fost daca....?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina84 spune:

MONA nu am cuvinte sa te laud pentru ce fel de om esti.Nu era de ajuns ca ai tinut sarcina asa greu a trebuit sa mai induri si incompetenta asistentelor.Ma bucur ca acum ai doi copii minunati si care te fac sa uiti de orice durere,va doresc numai bine si multa fericire

D-ZEU MI-A TRIMIS RASPLATA
IRINEL ANDREI
BOTEZ IRINEL

o perioada din viata mea Rasplata a sosit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns selenytta spune:


Am citit povestea cu sufletul la gura,si cu voce tare sa auda si sotul meu si la sfarsit amandoi aveam lacrimi in ochi..De usurare pe de o parte ( pentru ca totul s-a terminat cu bine)..de frica la gandul ca in maxim o luna si noi vom trece prin sala de nasteri, dar mai ales de furie..NU SE POATE SA FI ADMIS SA FII TRATATA IN FELUL ACESTA!!!!!!
Si eu si sotul am terminat stomatologia - deci nu vorbesc in necunostiinta de cauza- si iti spun sincer ca inca nu este prea tarziu sa incerci sa faci ceva..Femeia aceea care era sa te nenoroceasca nu are dreptul sa mai lucreze in sistemul sanitar !!!! Cum adica n-au vrut sa-ti spuna numele ei?? E dreptul tau sa stii!!! Cu pozele pe care le ai iti garantez ca nici asistenta respectiva, nici asistenta sefa si nici medicul de garda nu vor avea cum sa zica "psst" in fata Colegiului Medicilor !

Sunt convinsa ca numai de spitale si reclamatii nu ai chef, dar te rog din suflet sa te mai gandesti ; oamenii aceia exista si profeseaza inca ca si cand nimic nu s-ar fi intamplat..si cine stie cat rau pot sa mai produca in continuare!!

Iar pentru restul mamicilor, vreau sa spun sus si tare un lucru: Oamenii de genul celor cu care a intrat in contact monalac nu se pot numi MEDICI, iar lucrurile acestea NU SUNT NORMALE, aceasta nu este mEDICINA IN SLUJbA PACIENTULUI, de fapt nu este nici pe departe medicina...Desi lucrurile la noi in tara in ceea ce priveste cazurile dovedite de malpraxis sunt inca la inceput, ca medic si ca mama rog pe toata lumea care trece prin astfel de grozavii, sa nu va lasati si sa incercati sa-i opriti pe acesti neprofesionisti , care nu merita sa imbrace halatul alb!!!!


Mergi la inceput