intre RAI si IAD

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anaemi spune:

Mona ...in rest ...nu am cuvinte

Sa iti traiasca baieteii si sa te bucuri de ei si cu ei !

Ana mamica lui Filip (06.03.2007) si a Anastasiei (03.08.2008)

Doamne ajuta !

Cand am ajuns in sfarsit la capatul rabdarii, s-a gasit unul sa mute capatul mai incolo.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aandreea27 spune:

mona am citit am recitit si am plans de fiecare data.te felicit ptr stapanirea de sine si ptr hotararea de care ai dat dovada.
sa fii iti dea Bunul Dumnezeu sanatate,puiutilor tai sa aiba parte de o viata senina.

andreea mami de bibu papacios(10.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monalac spune:

anaemi,andreea

vb cu cineva pe privat si imi spunea ca cel mai probabil necroza e facuta din cauza faptului ca o injectie care tb facuta intravenos a fost facuta intramuscular si imi amintesc acum ca in seara cu pricina,cand asistenta a venit cu seringa pregatita sa mi faca injectia,eu i am spus ca mai am niste calmante si niste antivomitive in punga[mi le luase sotul de la farmacie,pt ca aveam dureri f mari si stari de voma si o asistenta il trimisese la farmacie sa mi cumpere].si asistenta asta,care mi a facut injectia care m a nenorocit a hotarat sa mi amestece un calmant din punga in seringa..ma gandesc ca probabil,din greseala, a luat antivomitivul ,mai ales ca in camera era mai intuneric si probabil nu s a mai uitat..citeam acum pe net ca antivomitivul ala nu se administreaza decat intravenos...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monalac spune:

ALBA CA ZAPADA si eu,ca si tine,am ramas cu sensibilitate la muschii deltoizi la ambele maini.nu suport sa ma atinga cineva acolo..

tu acum iei vreun tratament?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monalac spune:

am reusit sa incarc pozele cu rana.inca o data,avertizez pe cei sensibili sa nu deschida linkulhttp://picasaweb.google.com/lacatusumonicadiana75/Rana#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Katyuscha21 spune:

MONALAC aia e rana ta???????????

fara cuvinte atat ce pot sa zic

29+si lumina ochilor mei ANDREI 2 ani si 10 luni 26.09.2006
Asa creste Andrei
Burtica
Aniversarea nuntii
Bebica din burtica
www.youtube.com/watch?v=WdxRmcgsKDQ" target="_blank"> Melodia care ii place lui bebika din burtica
www.baby2see.com/small_babies.html" target="_blank">Copii nascuti prematur

Un copil este o Binecuvantare de La Dumnezeu
Nu da cu piciorul la sansa de a deveni MAMA.
AVORTUL ESTE O CRIMA!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Katyuscha21 spune:

MONALAC si acum cum e ?ce ti-au facut?

29+si lumina ochilor mei ANDREI 2 ani si 10 luni 26.09.2006
Asa creste Andrei
Burtica
Aniversarea nuntii
Bebica din burtica
www.youtube.com/watch?v=WdxRmcgsKDQ" target="_blank"> Melodia care ii place lui bebika din burtica
www.baby2see.com/small_babies.html" target="_blank">Copii nascuti prematur

Un copil este o Binecuvantare de La Dumnezeu
Nu da cu piciorul la sansa de a deveni MAMA.
AVORTUL ESTE O CRIMA!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rebiana27 spune:

Mona esti un exemplu viu de mama eroina ce si-a ridicat statutul de om la acela de sfant. Gandesc ca ai patimit atatea doar pentru a-ti tine puiul in brate, pentru a-i da o sansa sa se nasca, intr-o lume in care sunt atatea femei care decid sa opreasca evolutia fireasca a unei sarcini.
Este a doua poveste pe care-o citesc la tine, prima a fost a lui Cris si-mi amintesc ca citeam cu sufletul la gura pentru a descoperi finalul fericit si acum am citit-o pe-a lui Codrin. M-a infiorat prin ce ai trecut si m-a facut sa privesc tot ceea ce mi se intampla cu ochi mult mai blanzi.
Am reusit sa vad pozele si-a parut ca simt eu insami durerile tale! Este criminal ca asta se intampla din pricina personalului medical si este crunt ca nici macar nu-si asuma vinovatia!!
Sper din suflet in vindecarea grabnica a ranilor tale fizice si sufletesti si am convingerea ca asta se va intampla pe masura ce-ti vei vedea puii cum cresc!
Mii de pentru tine si imbratisari pentru o familie asa frumoasa ca a voastra!



I can't fake with dignity so i'll not try!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alba_ca_zapada spune:

Bag de seama ca si tu ai cam acelasi program ca al meu.
Noaptea, cand te mai linistesti dupa stresul zilnic, iti iei portia de net.

In ceea ce priveste durerile muschiului deltoid nu iau nici un tratament, desi am mai intrebat asa timid cate o persoana de specialitate daca stie vreun remediu. Nu mi-a dat nimeni nicio varianta decat masajul local cu diverse creme (diclofenac, lasonil, etc.) Partea misto este ca initial sunt intrebata ce-am facut de ma doare: am ridicat greutati, am stat in curent, etc. Dupa ce le spun cauza, se uita asa cu mila la mine si imi da o replica de genul ca ce naiba tratament mai vreau, nu mi-a ajuns? Sa iau niste creme sa ma frec pe mana cand ma doare si imi trece... Asa ca m-am lasat.

Insa durerea este destul de urata, in sensul ca nu prea pot sa tin greutati in mana respectiva, imi amorteste cand car o geanta mai grea pe umar, nu pot sa o tin in anumite pozitii (de exemplu nu pot cauta in geanta aflata pe umar cu mana respectiva) si ceea ce ma enerveaza este ca uneori par mototoala in miscari si gesturi datorita faptului ca nu am suficienta siguranta in miscarea mainii respective.

Ai si tu ai acelasi gen de manifestari?

Ai aplicat vreun remediu?




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

groaznic ce am citit aici..........cata suferinta ai putut sa induri!sanatate multa iti doresc si copii buni care sa aprecieze si sa pretuiasca ce ai facut pt ei!

*toata lumea sa traiasca, numai noi sa nu murim!!*

Mergi la inceput