*Cozonacei de nov-dec2008 (64)*

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Olivia26 spune:

Citat:
citat din mesajul lui babyzapi

Raphael are diaree ...a facut azi un kk verde, mult si apos de a iesit din pampers, a facut varza si body-ul si caruciorul. La o ora dupa aceea a facut din nou, nu asa mult dar tot apos. Ce sa-i dau de papa ca sa-l reglez?


Orez fiert, morcov fiert, cartof, banana dar cel mai sigur e sa suni doctorul. Sa ai grija sa fie bine hidratat. Pupici si sper sa treaca rapid



Sebi are nevoie de noi


de David, barbatelul mamei - 5 nov. 2008

Made in the Holy Land www.flickr.com/photos/24386067@N08/sets/72157610614218627/detail/" target="_blank">
Sunt mare! www.totsites.com/tot/davido" target="_blank">My website
Yesterday is history, tomorrow is mystery but today is a gift, that's why we call it present!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elilov3 spune:

mav da pot sa circul cu dovada insa am nevoie de pile, cunostinte si relatii pt acest lucru..nu toata lumea are acces la acest serviciu, doar sunt muritoare de rand ...pot sa circul si fara dovada insa risc o amenta de 60 Ron , oricum nu-i graba sezui eu atat fara, dar apoi inca 10 zilisoare...
iza la noi cerealele ne constipa cel mai rau, apoi banana...eu la criza asta bag
andy si voi...sugestie biscuiti + diverse...eu ii dau fructe, supica si biscuiti + pepene...numai combinatii ciudate balaciosul nu face crr papa tot

Eliza mami de
ingeras Ionut Pavel www.youtube.com/watch?v=hTdWNW140s8" target="_blank">remember
si de

Dimitrie Gabriel 12.11.2008 poze
*******************************************
"Viata este o ciudata comedie care amesteca impreuna si dureri si bucurii, punand lacrimi langa zambet, punand zambet langa plans.
Alexandru Macedonski



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ginye55 spune:

Babyzapi orez fiert, morcov fiert, banana, branza. Eu nu ii dau deloc branza lui Stef pt ca il constipa ingrozitor. Raphael.

ginye mami de Eduard Stefan (12.10.2008)

Stefanut
Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olivia26 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Andy08
Vreau si sa introduc o a 3-a masa (nu ca astea 2 pe care le avem ar fi bine stabilite si copioase). Ceva idei? Acum avem dimineata cereale cu fructe si seara legume (din care mancam mai nou 2-3 linguri). Sa nu-mi sugerati chestii lactate ca nu avem voie, suntem alergici


Ai putea sa-i dai legumele la amiaza iar seara sa-i dai fructe. Poate papa prea multa tzatzica si de aceea nu mai papa asa bine legumele. Eu zic sa ai rabdare ca isi revine singurel, poate e doar o perioada in care n-are chef de legume. Pupam frumuselul.



Sebi are nevoie de noi


de David, barbatelul mamei - 5 nov. 2008

Made in the Holy Land www.flickr.com/photos/24386067@N08/sets/72157610614218627/detail/" target="_blank">
Sunt mare! www.totsites.com/tot/davido" target="_blank">My website
Yesterday is history, tomorrow is mystery but today is a gift, that's why we call it present!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicus spune:

De ce nu incerci putin orez.. ajuta la reglare..


Citat:
citat din mesajul lui babyzapi

Raphael are diaree ...a facut azi un kk verde, mult si apos de a iesit din pampers, a facut varza si body-ul si caruciorul. La o ora dupa aceea a facut din nou, nu asa mult dar tot apos. Ce sa-i dau de papa ca sa-l reglez?


Ami un ic dulce pt Luca si sa aiba o noapte linistita. Mititelul de el ce se chinuie cu aftele alea
Olivia si Oceanborn o sa-l trimit diseara pe mos ene si pe la David si Thomas ...pun eu o vorba buna
Monicus multumim.


~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~


Isabela, mamica lui Raphael Nicolas(23.10.2008)
RAPHAEL ISABELA
Povestea nasterii




Printesa noastra dulce Ana (15.12.2008)
pozele mele
Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicus spune:

Cat de cat e-a mai revenit pofta de mancare.. de astazi incep si eu sa ii dau seara adica pe la 18 iaurtzel cu cereale.. sau cu branzica calcica...
Multumim frumos draga mamica... sper ca la voi sa fie mai usor.. fara prea multe reprize de maraieli si sa apara fara nic o durere pentru dragul vostru cozanacel... Scapa el de durere si sa vezi mami ce baiat mare sunt.. Pupici..
Legat ed masa.. nu stiu ce as putea sa iti sugerez,.. daca nu poti lactate.. desi ar trebui in fara ed san.. ar fi trebuit si ceva branzica calcica cu fructe.. nu stiu.. daca asa ceva avei voie..

Citat:
citat din mesajul lui Andy08

Salutare, salutare!

Mav: La muuuulti ani sanatosi si voiosi!! (cu intraziere....stiu...)

Vin si eu sa ma inscriu in clubul copiilor nedormiciosi si cu dureri de dintisori. Bine, la noi noptile varza au devenit o normalitate deja, vorba lui Oceanborn, cand avem 1-2 treziri pot zice ca am dormit bustean in noaptea aia. Ieri noapte am vegheat de la 2 la 5 si am dormit de la 6 la 8. Alaltaieri cam tot asa, de am avut o migrena crunta. Dar trece, trece...suntem la al doilea dintisor! N-au mai ramas multi. A! Si mai avem si mucisori ca am stat afara si a fost cam frig zilele trecute (13 grade!)

Amalia, Olivia, Oceanborn: bebeii chinuiti de dintisori si alte alea (afte, bubitze).

Monicus: Am vazut printesa frumoasa si dintisorii. Sper sa va vina pofta de papa cat mai repede. Nici noi nu stam prea bine la capitolul asta. Traiasca alaptatul!

Laura: Concediu placut si asteptam poze!

Asa, si puiul meu nu mai vrea legumele. Ma duc sa caut din urma ce a facut Mirtha cand a avut problema asta, ca nu mai tin minte exact.

Vreau si sa introduc o a 3-a masa (nu ca astea 2 pe care le avem ar fi bine stabilite si copioase). Ceva idei? Acum avem dimineata cereale cu fructe si seara legume (din care mancam mai nou 2-3 linguri). Sa nu-mi sugerati chestii lactate ca nu avem voie, suntem alergici

Ok, plange maraila. Revin


Andy, mami de Andrei


Printesa noastra dulce Ana (15.12.2008)
pozele mele
Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns spiridusul spune:

andy, dubleaza masa de legume o zi, si o zi fructe.
cris nu accepta lactate si nici cereale, si asa fac


si azi am un gand bun pentru Ginye

Mary,o mamica de ian feb 2007,are nevoie de noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andy08 spune:

Olivia: Asa ma gandeam si eu, sa mut legumele la pranz, poate mananca mai mult. Cat despre tz.....e jale! Suge in disperare si ziua si noaptea. Am impresia ca boicoteaza legumele ca sa ajunga la tz.

Monicus: Nu putem nimic lactat, din pacate. O sa ma invart intre legume si fructe.

Spiridusul: Buna idee! O sa incerc. Nu prea avem noi multe legume in meniu, dar asta este. Fructele cu cereale la mananca bine dimineata.

Chestia e ca dupa ce vad ca nu mananca legumele, sar cu tz sa nu moara de foame puiul. Nu stiu daca e bine, dar parca nu-mi vine sa-l las 5-6 ore nemancat.

Andy, mami de Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andy08 spune:

Eli: Felicitari pt. permis! Nici biscuiti nu putem ca sunt facuti cu lapte sau soia sau derivati...Greu cu alergia asta!

Andy, mami de Andrei

Edit: Hai sa modific exprimarea, ca ma zgarie pe retina! :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amalia spune:

Oceanborn, Olivia, Andy...si alte mamici cu "program de noapte" ca noi... usor-usor scapam noi si de trezirile astea de noapte! Mai au putin si fac anul.. Sa fie sanatosi si sa se dezvolte frumos si o sa devina in curand doar o amintire trezirile acestea. ...si o sa ne trezim ca ne gandim la urmatorul bebe..mai ales voi
Babyzapi pup scumpul mic! Si eu zic ca cel mai bine este sa suni si medicul...Are motive sa faca asa? Ce a papat de curand?


poze cu minunile mele

Ami, mamica lui David Alexandru (26 iulie 2001) bobocel de clasa 1
si Luca Gabriel (31 octombrie 2008)

Mergi la inceput