Miresele anului 2006 (106)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Gio te inteleg perfect cu oboseala....lasa ca daca mergi in felix o sa te odihnesti, o sa ai ajutoare si-ti incarci bateriile.
Eu am fost azi la mine la lucru cu Diana ca ne tot luptam cu conjunctivita, am tinut deja 2 tratamente care doar au ameliorat temporar problema, luni trebuie sa ma duc cu ea la un laborator sa-i ia secretie conjunctivala sa vedem cu ce tratament mergem in continuare. Off, asta imi mai lipsea acuma

Azi am vrut sa coc vinete, da dimineata n-am avut vreme, o sa le fac maine dimineata, am venit fuga acasa si-am facut un pireu cu chiftele, Diana o ciugulit un pic si-am dus-o la culcare ca era rupta de somn. Tare rau mananca pe caldurile astea, nici nu-i de mirare, ca si eu ca adult abia bag ceva in gura, cat sa nu pic de pe picioare.

Poze Diana
Povestea nasterii


Raluca, mami de Diana (24.04.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

buna fetele!

silvi, trebuie sa fim bine...ca altfel o luam razna....sper sa se gaseasca rezolvare la problemutze

Gio, nu-i bai, ne intersectam noi la un moment dat

botic, cu tine am lamurit-o

noi maine plecam in CO, o saptamana la munte...o sinaia, un rasnov, un bran....sa vedem..poate il introduc putin in istorie pe fi-miu

fete!


krelia 23+ si printesu' mic, Rares Mihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

krelia concediu placut sa aveti.
Kitzy si eu am copt vinete, pe caldura asta...dar nu am avut incotro.
e pacatoasa conjuctivita asta....nu trece asa usor. sta la pus picaturi in ochi si dat cu crema? sper sa scapati rapid de ea.

va pe toate si weekend fain sa aveti.

_
Gio de Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006)
poze(1) www.dropshots.com/giova1" target="_blank">poze(2)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

Citat:
citat din mesajul lui krelia
botic, cu tine am lamurit-o

exact

Citat:
noi maine plecam in CO, o saptamana la munte...o sinaia, un rasnov, un bran....sa vedem..poate il introduc putin in istorie pe fi-miu

distractie faina, Krelia. Presupun ca va duceti si la Sighisoara la festival, nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

Gio, odihna sa ai si tu zilele astea la Felix, daca vreti sa mergeti.

Ralule, pe Diana, sa se faca bine repejor.

Pe restul va
Eu ma uit la meciul Stelei acum.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Neata

multumim frumos pt urari

si la noi e o caldura de te topesti si ieri am avut pofta de porumb fiert ...cred ca numai noaptea mai organizez astfel de "actiuni" ...era o caldura in casa exact ca in sauna

vad ca lumea se pregateste de concediu...Gio sigur te vei odihni la Felix...poate mai preiau cei din jurul tau cateva probleme, sa poti sta si tu putin mai linistita
...numar si eu AMR 2 saptamani

Kitzy am vrut si eu vinete...dar mi-a trecut pofta ...poate intr-o zi dis de dimineata...

Ralu multumita dupa vizionarea meciului? eu asa de obosita am fost, am adormit inainte sa se termine meciul

daca nu mai reusesc sa intru va doresc un wee placut


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.


Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Gio cu crema n-am dat-o, doar picaturi si mai putin sta la ele, da no, daca-i musai...cu placere
Secretii n-are la oki, sa vedem ce o sa iasa la analiza.
Azi am facut sauna langa 3 kg de vinete, nush ce-o sa fac cand imi pun pe iarna, anul trecut am pus 30 de kg si mai am o punga numa c-am avut noroc ca le-am copt la matusa in curte, da nu mai putem ca vis-a-vis de ea este bloc si au facut vecinii scandal ca i-am afumat
Ne gandeam sa mergem la padure, da imi trebuie o sursa de apa, o sa vad eu cum ma descurc.


Azi Diana s-a trezit la 6 jumate si la ora 12, a venit la mine in living, stateam pe jos si ma uitam la tv, si-a adus cu ea paturica si ursuletul cu care doarme, s-a urcat la mine in brate si somn
Am dus-o dincolo sa-i dau pe ea un tricou si sosete si of course ca s-a trezit, i-am dat sa pape si atata m-am distrat de ea ca eu ii dadeam papa cu lingurita si ea tinea furculita in mana si-mi dadea mie sa mananc si cand deschideam gura facea ea mmmmmmm.......in locul meu
O fost super tare. Acuma e la nani, o fost obosita saracuta.


Poze Diana
Povestea nasterii


Raluca, mami de Diana (24.04.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

mai ce tine la tine Diana, Ralule... iti da si sa mananci...

Oana, multumita. Bine ca s-au calificat.

Eu am 3 vinete in frigider si vreo 2 kile de ardei de copt. Tot le las de pe o zi pe alta. Am zis ca sambata o fi mai ok, da' maine e anuntat si mai rau. Asta e.
Ceva, insa, tot trebuie sa fac cu ele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Ralule pune-le pe foc si stai si tu un pic la sauna, ca scoate toxinele
Eu azi am vazut ca mi-a picat o vanata din plasa, n-am ce face cu ea, doar n-o s-o coc singura, poate i-o dau la mama, se descurca ea

Azi am fost prin Selgros, sa vad ce mai este pe acolo, n-am mai fost pe acolo de vreo 2 ani, ca daca tot s-a deschis Iulius Mall langa mine, mi-e mai aproape, da a fost o schimbare placuta, trebuie sa mai merg sa-mi schimb si prosoapele din baie, azi n-am mai avut vreme sa stam sa cautam.
Acuma ma uit pe geam si vad ca se ridica nori...yeeeyyyyy, pe la noi au anuntat ceva averse pe azi.

Acuma stau la cofi, mi-am pus mancarea la foc, cartofi la cuptor si pastrav la gratar , restul casei face nani, eu bantui pe aici.

Poze Diana
Povestea nasterii


Raluca, mami de Diana (24.04.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

Ralule,le-am rezolvat azi pana la urma.
Evident ca in sauna am stat si sauna am peste tot in casa.
Acum vad ca nu mai avem soare si se prefac niste nori ca ar veni spre noi. SPER sa fie macar un pic de ploaie, cat sa se racoreasca.
Ca, zau, nu mai pot...

Mergi la inceput