Miresele anului 2006 (106)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

o fuga mica pe la miresele mele...noutati nu prea am....asa, de "laudat".....decat ca aici e cu mult mai racoare decat intre betoane.....in rest...hranit animal, udat flori, lenevit in balansoar in gradina..si, ingrijit bunica, care, mai nou, facu temperatura ..si dor de mami care abia pleca azi inapoi la Buc.....sa termine cu casa....

ieri am avut un mic pepenash in burta, tare toata ziua....azi imi fu ceva mai bine....

in rest, miercuri la doppler...

pup


krelia 23+ si printesu' mic, Rares Mihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

Krelia, ai grija de tine!
Noi am stat linistiti si ne-am odihnit azi. Am dormit si eu, am citit...
Ma simt ok acum.
De maine o luam de la capat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

chiar nimeni, nimeni... pe-aici?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi8 spune:

am reusit si eu sa mai intru da tot pe fuga. crina mea s/a trezit acu si sta pe burtica si se balanseaza...e o dulce

vad ca voi v/ati odihnit. la mine a fost o [perioada cam aglomerata.

vineri am facut vaccinul de 4 luni si tot vineri a cazut din pat. a fost o trauma ptr mine. am vrut sa merg la spital dar m/a convins o verisoara sa nu o fac. am plans si ma simt atat de vinovata. m/am intalnit atunci seara cu o prietena si a reusit ea sa ma scoata din starea in care eram...crina a fost ok doar ca a facut febra si atunci si a doua zi putin dimineata dar de la vaccin
sambata am fost la botez la nepoul meu. au venit multe rude (mai multe ca la mine) si mi/a facut placere sa ne mai vedem. crina a fost extrem de cuminte, a facut nani in scoicuta si a stat cumintica in rest.
duminica am fost la nana ca a venit din italia si nu ne vazusem de mult.
am uitat sa zic ca a primit printesa mea la cadouri parca ar fi fost botezul ei...multe rude nu au venit la ea la botez si s/au simtit datoare

fetelor va pup


silvi mama CRINEI

CRINA MINUNEA MEA
am mai crescut!
Povestea CRINEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

Silvia, ma bucur ca macar tu ai aparut si nu vorbesc doar cu peretii pe aici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:


am aparut si eu...
la felix a fost fain...am dormit langa bb, ne-am plimbarit, relax total. am scapat de mancare, haine de calcat si spalat.
In rest ok, putin obosita, caci bb are program de de la 23-1 noaptea. Nu stiu daca sunt colicii sau nu...cert e ca nu gasim o metoda de alinare...se linbsiteste putin, dupa care iar urla.

krelia imi pare rau ca e bolnava bunica, insanatosire grabnica si sedere placuta la casutza...cat a mai ramas.
Silvia si mie marco mi-a picat de vreo 3ori din pat. daca a fost ok dupa si nu a vomat, nu ai de ce sa-ti faci griji. e nasol...dar se mai intampla. sa poarte sanatoasa Crina cadourile primite.
Kitzy cum e Diana? hai la laptic matern ca-i trece rapid conjunctivita.
Botic tu ce mai zici? vad ca ai facut si tu sauna. n-avem incotro caci ne plac vinetele si ardeii copti.
oana ati vazut nepotul?

va si o zi faina sa aveti.

_
Gio de Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006)
poze(1) www.dropshots.com/giova1" target="_blank">poze(2)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Silvia se mai intampla sa cada din pat cu toata grija noastra, si Diana a cazut de cateva ori, cum zice si Gio, daca nu vomita si n-are stare de somnolenta, e totul ok.
Felicitari pt cadouri
Gio ieri am fost cu ea sa-i ia secretie oculara, a trebuit sa ma duc la laboratorul din cadrul institutului oncologic, Doamne, cata lume bolnava de cancer, am iesit tare deprimata de acolo. Pe maine mi gata rezultatul, o sa dau telefon sa mi-l trimita pe mail.

Maine dimineata ma duc la ai mei ca vine echipa sa sparga pt separarea de gaz, asa ca o tulim de acasa

Poze Diana
Povestea nasterii


Raluca, mami de Diana (24.04.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi8 spune:

cine are timp va rugam sa o votati pe crina la concursul nokia. aici adica

gio, kitzy, toate mamicile cu care am vb spun ca si piticii lor au picat din pat dar mie nu mi se pare ok. iar imi vine sa plang doar cand ma gandesc ca am fost asa neglijenta si am plecat de langa ea

gio, crina nu a avut colici asa ca nu prea stiu cum e cu asta da incearca si tu si sab simplexu si bonisanu si infacol...ceva o mergedaca are asa o ora e posibil sa fie colici, asa am citit si eu...

botic, eu nu abandonez barca, ma mai scufund cate putin dar revinsi o sa te las eu singura chiar pe tine?



silvi mama CRINEI

CRINA MINUNEA MEA
am mai crescut!
Povestea CRINEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

pot eu sa stiu daca ma lasi singurica sau nu, mai Silvia?
votat gaza...

Gio, sa va fie de bine.
Ce sa mai zic? E liniste la munca, ma simt mult mai bine, linistita, vesela, cu ceva chef de viata. Un fel de alta viata e asta. Pana si cu programul m-am acomodat, cred, foarte bine. E ok.

Ralule, sper ca aveti rezultate bune.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi8 spune:

botic, niciodata, ca tare imi esti dragamultumim de vot

kitzy, sa ne zici cum a iesit analiza dianei.

noapte bunuta si vise placute

silvi mama CRINEI

CRINA MINUNEA MEA
am mai crescut!
Povestea CRINEI

Mergi la inceput